На головну

Самовдосконалення особистості педагога |  Методичні рекомендації з аналізу і самоаналізу педагогічної діяльності викладача |  Результати аналізу педагогічної діяльності викладача |  Прийоми діяльності викладача з надання інформації та створення орієнтовної основи на заняттях |  Діяльність викладача по активізації пізнавальної діяльності студентів на заняттях |  І регуляції поведінки на заняттях |  П. І. Б. викладача ........................................... .......... |  Додаток 5 Оцінка методичного забезпечення |  Оцінка авторських підручників і навчальних посібників викладача |  Оцінка рівня творчого потенціалу особистості |

Тест № 3

Ваша поведінка в конфліктній ситуації (по К. Томасові)

У кожній позиції під відповідним номером міститься по два твердження, що описують можливі способи реагування на конфліктну ситуацію. Уважно ознайомившись з ними, визначте то з тверджень, яке більш повно описує вашу поведінку в конфлікті (для цього обведіть кружечком під відповідним номером або «а», або «б» в опитувальному аркуші). Пам'ятайте, що немає хороших чи поганих, вірних або невірних тверджень: все твердження можуть містити в собі опис реального різноманіття поведінки людей в конфліктній ситуації. Постарайтеся не пропустити жодної позиції.

1. а) Іноді я надаю можливість іншим взяти на себе відповідальність за рішення спірного питання, б) Чим обговорювати те, у чому ми розходимося, я зверну увагу на те, з чим ми обидва згодні.

2. а) Я намагаюся знайти компромісне рішення. б) Я намагаюся залагодити його з урахуванням всіх інтересів іншої людини і моїх власних.

3. а) Зазвичай я наполегливо прагну домогтися свого. б) Іноді я жертвую власними інтересами заради інтересів іншої людини.

4. а) Я намагаюся знайти компромісне рішення. б) Я намагаюся не зачіпати почуттів іншої людини.

5. а) Улагоджуючи спірну ситуацію, я весь час намагаюся знайти підтримку в іншого. б) Я намагаюся робити все, щоб уникнути марної напруженості.

6. а) Я намагаюся уникнути напруженості для себе. б) Я намагаюся домогтися свого.

7. а) Я намагаюся відкласти рішення спірного питання, щоб згодом вирішити його остаточно. б) Я вважаю за можливе в чомусь поступатися, щоб добитися іншого.

8. а) Зазвичай я наполегливо прагну домогтися свого. б) Я першою справою намагаюся визначити те, в чому полягають всі порушені інтереси і спірні питання.

9. а) Гадаю, не завжди варто хвилюватися через якихось розбіжностей, що виникли. б) Я прикладаю зусилля, щоб домогтися свого.

10. а) Я твердо прагну домогтися свого. б) Я намагаюся знайти компромісне рішення.

11. а) Першим ділом я прагну ясно визначити те, у чому полягають всі порушені інтереси і спірні питання. б) Я намагаюся заспокоїти іншого і головним чином зберегти наші відносини.

12. а) Найчастіше я уникаю займати позицію, яка може викликати суперечки. б) Я даю можливість іншому в чомусь залишитися при своїй думці, якщо він також йде назустріч.

13. а) Я пропоную середню позицію. б) Я наполягаю, щоб все було зроблено по-моєму.

14. а) Я повідомляю іншому свою точку зору і запитую про його погляди, б) Я намагаюся показати іншому логіку і перевагу моїх поглядів.

15.а) Я намагаюся заспокоїти іншого і зберегти наші відносини, б) Я намагаюся зробити все, щоб уникнути напруги.

16.а) Я намагаюся не зачепити почуттів іншого. б) Я зазвичай намагаюся переконати іншого в перевагах моєї позиції.

17. а) Зазвичай я наполегливо прагну домогтися свого. б) Я намагаюся зробити все, щоб уникнути марної напруженості.

18. а) Якщо це зробить іншого щасливим, я дам йому можливість настояти на своєму. б) Я дам іншому можливість залишитися при своїй думці, якщо він йде мені назустріч.

19. а) Першим ділом я намагаюся визначити те, в чому полягають всі порушені інтереси і спірні питання. б) Я намагаюся відкласти спірні питання, щоб згодом вирішити їх остаточно.

20. а) Я намагаюся негайно подолати наші розбіжності. б) Я намагаюся знайти найкраще поєднання вигод і втрат для нас обох.

21. а) Ведучи розмову, намагаюся бути уважним до іншого. б) Я завжди схиляюся до прямого обговорення проблем.

22. а) Я намагаюся знайти позицію, яка знаходиться посередині між моєю і іншої людини. б) Я відстоюю свою позицію.

23. а) Як правило, я стурбований тим, щоб задовольнити бажання кожного з нас. б) Іноді я надаю можливість іншим взяти на себе відповідальність за рішення спірного питання.

24. а) Якщо позиція іншої людини здається йому дуже важливою, я намагаюся йти йому назустріч. б) Я намагаюся переконати іншого піти на компроміс.

25. а) Я намагаюся переконати іншого у своїй правоті. б) Ведучи переговори, я намагаюся уважно вислуховувати аргументи іншого.

26. а) Я зазвичай пропоную середню позицію. б) Я майже завжди прагну задовольнити інтереси кожного з нас.

27. а) Найчастіше прагну уникнути суперечок. б) Якщо це зробить іншу людину щасливою, я дам йому можливість настояти на своєму.

28. а) Зазвичай я наполегливо прагну домогтися свого. б) Улагоджуючи ситуацію, я зазвичай прагну знайти підтримку в іншого.

29. а) Я пропоную середню позицію. б) Думаю, що не завжди варто хвилюватися через виникаючих розбіжностей.

30. а) Я намагаюся не зачепити почуттів іншого. б) Я завжди займаю таку позицію в суперечці, щоб ми спільно могли домогтися успіху.

Оцінка рівня конфліктності особистості |  Тест № 4 Оцінка здатності до саморозвитку, самоосвіти
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати