Головна

Система охорони материнства і дитинства. Основні етапи і завдання.

  1.  A) збігається решеточная система б) Взаємно протилежна решеточная
  2.  B.1.1 Основні положення
  3.  ER-модель бази даних. Основні нотації зображення ER-моделі.
  4.  I Основні категорії педагогіки
  5.  I. Загальні вимоги охорони праці
  6.  I. Основні положення
  7.  I. Основні принципи

Охорона здоров'я матері і дитини - це комплекс державних і громадських заходів, спрямованих на зміцнення здоров'я жінок і дітей і поліпшення демографічної ситуації, на забезпечення здорового різнобічного розвитку молоді і дітей

Медико-соціальне значення в збереженні і поліпшенні здоров'я жінок, зниженні материнської смертності та смертності новонароджених, вихованні здорового, гармонійно розвиненого населення.

Значимість системи охорони здоров'я матері і дитини виростає на увазі негативних змін демографічної ситуації, підвищення захворюваності та інвалідності як працездатного населення, так і дітей.

Ефективність охорони здоров'я матері і дитини залежить від рішення ланцюга завдань, до яких відносяться:

- Соціальний захист сім'ї, матері і дитини, адресне надання соціальної допомоги;

- Першочергове направлення відповідних ресурсів на розвиток відповідних лікувально-профілактичних і оздоровчих установ;

- Впровадження медичного страхування та реорганізація діючої системи лікувально-профілактичної допомоги;

- Антенатальная охорона плода за участю відповідних та санітарно-профілактичних установ;

- Впровадження сучасних ефективних медичних технологій;

- Профілактика інфекційних захворювань, здійснення в повному обсязі імунопрофілактики;

- Формування здорового способу життя.

Законодавча база охорони здоров'я матері і дитини в Україні включає більшість визнаних на міжнародному рівні прав людини.

Згідно з Конституцією України:

- Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються найбільшою соціальною цінністю (стаття 3);

- Кожна людина має невід'ємне право на життя і здоров'я і право на їх захист (стаття 27);

- Кожен має право на охорону здоров'я, медичну допомогу, медичне страхування (ст 49).

У 1991 р Україна ратифікувала Конвенцію ООН про права дитини

Відповідно до статті 24 кожна дитина має право на повні послуги системи охорони здоров'я.

розроблено Програма підтримки грудного вигодовування дітей, дію центри підтримки лактації. медична допомога жінкам і дітям ґрунтується на загальних принципах організації лікувально-профілактичної допомоги, але має більш виражену профілактичну спрямованість і виявляється поетапно.

I етап - медична допомога майбутньої матері і підготовка її до материнства.

II етап - Комплекс заходів щодо антенательной охорони плоду, здійснювані спеціалізованими акушерсько-гінекологічними закладами, загальною мережею ЛПЗ, санаторіями для вагітних.

III етап - интранатальная охорона плода - забезпечення допомоги під час пологів в акушерських відділеннях пологових будинків або багатопрофільних лікарень, або в дільничних лікарнях.

IV етап - Лікувальна допомога новонародженим у відділеннях новонароджених пологових будинків і відділеннях новонароджених дитячих лікарень.

V етап - Охорона здоров'я дітей дошкільного віку, здійснення профілактичних заходів.

VI етап - Охорона здоров'я дітей шкільного віку

3. Планування сім'ї. Основні принципи по ВООЗ. відповідно до визначення ВООЗ, включає комплекс заходів, які сприяють вирішенню одночасно декількох завдань:

? уникнути настання небажаної вагітності;

? мати тільки бажаних дітей;

? регулювати інтервал ... між вагітностями;

? контролювати вибір часу народження дитини в залежності від віку батьків;

? встановлювати число дітей в сім'ї.

Практичного вирішення цих завдань служать санітарний просвящение і консультування з питань планування сім'ї та шлюбу, медико-генетичне консультування
 Важлива роль належить методам контрацепції, застосування яких дозволяє регулювати народжуваність, головним чином, шляхом попередження небажаної вагітності, що дозволяє знизити материнську смертність від штучних абортів на 25-50%. Як відомо, штучне переривання вагітності справляє негативний вплив на організм жінки. згідно з положенням ВООЗ, під терміном "здоров'я" мають на увазі "стан повного фізичного, розумового і соціального добробуту, а не просто відсутність захворювання і / або пороку розвитку". Безумовно, важливою складовою здоров'я жінки є нормальне функціонування репродуктивної системи, т. Е. Її репродуктивне здоров'я, якому штучний аборт (особливо перший) може завдати непоправної шкоди.

4. Жіноча консультація, структура, функції, показники роботи.

Жіночі консультації - лікувально-профілактичні установи диспансерного типу, що забезпечують всі види профілактичної і лікувальної допомоги вагітним і гінекологічним хворим, а також здійснюють необхідні заходи щодо охорони та зміцнення здоров'я жінок. Вони можуть існувати як самостійні установи, так і в складі пологових будинків, поліклінік, медико-санітарних частин Промислові підприємств або інших лікувальних установ.

Акушерсько-гінекологічна допомога виявляється в 464 жіночих консультаціях, 89 пологових будинках, а також в акушерських та гінекологічних відділеннях лікарень.

Розширюється мережа медико-генетичних установ, до яких відносяться обласні та міжобласні, регіональні центри, медико-генетичні консультації, Львівський НДІ спадкової патології, Інститут генетики репродукції (м.Київ).

Основні завдання жіночої консультації

 Проведення заходів з профілактики ускладнень вагітності, пологів, післяпологового періоду та гінекологічних захворювань
 Надання акушерсько-гінекологічної допомоги
 Впровадження в практику сучасних методів діагностики і лікування вагітних, гінекологічних хворих та осіб групи ризику
 Проведення роботи з питань контрацепції та профілактики абортів
 Профілактика і лікування безпліддя
 Надання соціально-правової допомоги

Виконання зазначених завдань вимагає здійснення численних функцій, До яких відносяться:

- Амбулаторний прийом вагітних і хворих на гінекологічні захворювання;

- Профогляд жінок;

- Повноцінне комплексне обстеження вагітних і гінекологічних хворих;

- Диспансерне спостереження за вагітними та гінекологічними хворими;

- Виявлення ускладнень вагітності та своєчасна госпіталізація жінок в відділення (палати) патології вагітності;

- Профілактика і лікування безпліддя;

- Експертиза тимчасової непрацездатності;

- Гігієнічне виховання з метою підготовки до майбутнього материнства.

Жіноча консультація забезпечує:

- Раннє виявлення вагітних, до 12 тижнів вагітності, взяття їх під диспансерний нагляд;

- Систематичне спостереження - 12-13 разів при нормальному перебігу вагітності (1 раз на місяць в першій половині, 2 рази на місяць у другій половині і 3-4 після 32 тижнів);

- Огляд вагітних терапевтом 2 рази, стоматологом та іншими спеціалістами за показаннями;

- Проведення лабораторних і функціональних досліджень: аналіз крові 3-4 рази, сечі при кожному відвідуванні консультації, двічі реакція Вассермана, на резус-приналежність і групу крові, ВІЛ-інфекцію, токсоплазмоз, при необхідності біохімічні дослідження;

- УЗД на 16-18 і 22-24 тижні вагітності;

- Медико-генетичне консультування за показаннями (народження дітей з вадами розвитку при попередніх вагітностях, звичних викиднів, мертвонароджених неясної етіології, наявності вроджених аномалій і психічних захворювань у родичів 1-3-го ступеня спорідненості).

Згідно з чинним законодавством вагітним жінкам надається відпустка на 70 днів до і 56 після пологів (в загальному на 126 днів). У разі ускладнених пологів, при народженні декількох дітей відпустка продовжується на 14 днів. Жінкам, які проживають в зонах радіоактивного забруднення, відпустка надається на 180 днів.

5. пологовий будинок, його функція, структура, показники роботи

В склад пологового будинку можуть входити стаціонар і жіноча консультація; остання може функціонувати самостійно.

До управлінського апарату пологового будинку відносяться:

- головний лікар;

- Заступник головного лікаря по медичній частині;

- Завідувач жіночою консультацією;

- Головна медична сестра.

До завдань його працівників відносяться:

- Обстеження вагітних, породіль і гінекологічних хворих;

- Санітарна обробка;

- Своєчасне виявлення вагітних з підозрою на інфекційне захворювання та подальша госпіталізація в обсерваційне відділення;

- Розподіл вагітних за відповідним відділенням;

- Надання невідкладної допомоги;

- Інформаційно-довідкове забезпечення.

Материнська смертність - це смерть жінок протягом вагітності або в період пологів, пов'язаних з нею, ускладнених нею або веденням пологів.

В стаціонарах пологових будинків з відповідними підрозділами надають кваліфіковану стаціонарну допомогу жінкам під час вагітності, пологів, в післяпологовому періоді, при гінекологічних захворюваннях, а також новонародженим (малюнок №4).

При наявності екстрагенітальної патології, гестозу другої половини вагітності, неправильного положення плода жінки у напрямку госпіталізують у відділення патології, а в разі поліпшення здоров'я її виписують під спостереження консультації, а з початком пологів переводять в пологовий будинок. При підозрі на інфекційні захворювання або виявлення його ознак вагітну слід направити в обсерваційне відділення.

Певна частина вагітних і жінок з гінекологічними хворобами надходить в стаціонар за екстреними показаннями. Особливості перебігу вагітності, стану вагітної на початку пологів і інші зумовлюють вимоги до діяльності приймально-пропускного блоку.

6.

Дитяча поліклінікає провідною установою в наданні лікувально-профілактичної допомоги. Якість її роботи впливає на результати поліклінічного та стаціонарного лікування, а також на рівень госпіталізації, тривалість перебування в стаціонарі, на частоту викликів швидкої медичної допомоги.

У дитячих поліклініках проводять комплекс заходів, спрямованих на попередження та раннє розпізнавання патології, зниження захворюваності та смертності, особливо новонародженим.

На сучасному етапі вони надають медичну допомогу дітям від народження до 15 років (14 років 11 місяців 29 днів) в поліклініці, вдома, в дошкільних установах і школах.

Дитяча поліклініка має досить складну розгалужену систему відділень і кабінетів

Розділи роботи дитячої поліклініки А. організація і реалізація комплексу профілактичних заходів 1. Антенательная охорона плода2. Диспансерне спостереження відповідно групам здоров'я і виду патології3 Профілактичні огляди дітей. 4 Профілактичні щеплення відповідно регламентованим термінів та стану здоров'я дитини5. Контроль роботи молочної кухні і пунктів роздачі дитячого харчування.6. Санітарно-просвітня робота серед батьків і дітей Б. лікувально-консультативна допомога дітям в поліклініці і вдома 1 Надання кваліфікованої медичної допомоги в поліклініці і на дому.2. Направлення дітей на лікування в стаціонарах і на відновлювальне лікування в санаторій3. Відбір дітей для лікування та навчання в спеціальних дошкільних і шкільних установахВ. протиепідемічні заходи (спільно з СЕС) 1 Своєчасне виявлення дітей з інфекційними захворюваннями.2 Забезпечення ізоляції хворих.3. Госпіталізація в разі потреби дітей в інфекційні больніци4 Своєчасне направлення в СЕС екстреного ізвещенія.5. Спостереження за дітьми, які були в контакті з хворими 6 Планування і проведення щеплень.Г. лікувально-профілактична робота в дитячих дошкільних установах і школах Д. правовий і соціальний захист дітей Ж. організаційно-методична робота

Структура дитячої поліклініки А.УправленіеБ. Реєстратура В, господарська частина Г, кабінет долікарської прийому Д, фільтр + Бокс Е. дошкільно-шкільні відділення (1. дитячі дошкільні учрежденія.2 Школи) Ж. профілактичні підрозділи (1. Педіатричне відділення (Кабінети педіатрів, привівок, здорову дитину) 2 специалізірованіе каб. (хір, неврит, т. д.) 3 Відділення відновного лікування (ЛФК, масаж, т. д. + денний стац + басейн).) З. ін. (невідкладної, допомоги, мед, статистики.) + (діагностики (рентген, лаб., функц. діагностики))

Загальне керівництво роботою поліклініки здійснює завідувач поліклінікою або заступник головного лікаря з поліклінічної роботи.

У самостійній поліклініці цю функцію виконує головний лікар поліклініки.

У дитячих поліклініках, крім медичних, вводяться також посади і педагогічних працівників для логопедичних і сурдологічних кабінетів

Зазначені посади встановлюються для однієї з дитячих лікарень або поліклінік міста, де розташована дитяча поліклініка.

Посада логопеда в поліклініці в залежності від обсягу роботи встановлюють з розрахунку одна посада на 20 тис. Дітей і підлітків.

Відповідно штату лікарів встановлюються посади середнього та молодшого медичного персоналу, роботу яких очолює старша медична сестра.

Чіткість роботи поліклініки в значній мірі залежить від діяльності реєстратури.

Щоб звільнити лікаря від виконання функцій не властивих рівню його підготовки, в поліклініках функціонують кабінети долікарської прийому. На кваліфікований середній медичний персонал покладено виконання наступних функцій:

- Проведення контрольного годування новонароджених;

- Обробка мікротравм;

- Видача свідоцтв про епідемічну обстановку за місцем проживання, виписок з історії розвитку дитини і напрямків на обстеження в зв'язку з оформленням в дошкільний установ, школу, від'їзду на санаторне оздоровлення;

- Проведення антропометричних вимірювань;

- опр

ПИТАННЯ7

У загальній системі медичних заходів, спрямованих на охорону здоров'я дітей, провідне місце займає амбулаторно-поліклінічна допомога, Яку забезпечують в поліклінічних відділеннях дитячих, міських, центральних районних лікарень та в самостійних дитячих поліклініках.

Основні принципи амбулаторно-поліклінічної допомоги:

- Безкоштовне, систематичне, кваліфіковане, доступне лікарське, фельдшерське, сестринська спостереження за здоровими дітьми;

- Первинна і вторинна профілактика захворювань;

- Раннє виявлення і своєчасне лікування хворих дітей;

- Реабілітація хворих;

- Освітня робота з питань виховання здорової дитини, забезпечення його нормального психічного і фізичного розвитку.

 ВА8Е ОГ 80СІАЬ РОІЛТІС8 |  Основні види медичних експертиз.


 Експертиза стійкої непрацездатності. МСЕК. Види, склад, функції. |  Стійка непрацездатність. Групи інвалідності, критерії відбору. |  У його проведенні, крім амбулаторно-поліклінічних установ, беруть участь багатопрофільні і спеціалізовані стаціонари, санаторно-курортні установи. |  Модель кінцевих результатів (МДК). Визначення, цілі і завдання. |  Організація контролю якості медичної допомоги. |  Складові частини управлінського циклу (інформація, рішення і контроль). |  Провідні управлінські ф-ії. |  ПИТАННЯ 49 |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати