Головна

Розваги

Розваги - це серія полурітуальних, полутгро-ЦвДУрних трансакцій, метаяких - убити час.Припустимо, ви прийшли на весілля. Вам тепер уже зрозуміло, що ви прийшли на ритуал. Початок ритуалу за-

підтримувати, і час до початку ритуалу зайнято розвагами. Підійдіть до чоловіків. В одній групі йде розвага«Автомобіль». Тут говорять про достоїнства тієї чи іншої моделі автомобіля. Створюється враження, що це процедура, бо можна отримати ряд корисних відомостей. Але це бесіда непрофесіоналів, і частіше за все інформація недостовірна. В іншій групі йде розвага"Хто переможе?" (Розмови про спорт), в третій -«Бріан - голова» (Розмови про політику). І тут теж непрофесійна розмова може дезорієнтувати. Але час пройде непомітно.

Якщо я хочу безконфліктно спілкуватися, то повинен підтримати тему розваги. Уявіть собі групу жінок, які грають в розвагу«Ці негідні чоловіки». І ось до них підходить жінка, яка пропонує зіграти в"Рожеві окуляри" і каже: «А мій чоловік просто принадність». Що їй на це скажуть? Пропоную вам один з варіантів: «А скільки років ти заміжня? Ах, п'ять! Так мій десять років був як овечка, а потім показав свою вовчу натуру! Дурна! Почекай, він ще себе покаже! »Решта варіантів можете запропонувати самі.

На жаль, на розваги ми часто витрачаємо дуже багато часу. Найулюбленіше розвага в наших компаніях - це розвага«Хіба це не жахливо?» Хіба це не жахливо, що так погано ходить транспорт, високі ціни в магазинах, учні не хочуть займатися, молодь розпустилася, люди похилого віку не дають дорогу молоді і т. Д. І т. П. У великій моді також розвага«Психіатрія» (Пошуки істинної підгрунтя поведінки тієї чи іншої людини). У ходу також«Хто сильніший хворий?» Шкода від цих розваг начебто і невеликий. Але ж багато часу займає! Та й транспорт від цих бесід краще ходити не буде, ціни не знизяться, учні краще займатися не будуть, молодь не стане вести себе пристойно і старі не звільняться з роботи.

Таким чином,розваги - це порожні балачки. Коли я розповідаю молоді про безглуздість наших ритуалів, про непотрібність розваг, то раджу їм, якщо вже сталося потрапити в такий вир, використовуючи

використовувати їх з користю. Я говорю приблизно наступне: «Якщо ви потрапили на весілля до друга, а самі теж подумує про одруження, але підходящої кандидатури ще немає, придивіться уважніше до дівчат. Ті, які грають, беруть участь в розвазі, - це майбутні пліткарки. Адже за великим рахунком розваги - це плітки. Зверніть увагу на тих, хто допомагає господарям накривати на стіл. Чи не ручаюсь, що це майбутні ідеальні дружини. Але хоча б два позитивних якості, і вельми істотних, у них є. Вони не люблять пліткувати і дещо можуть робити по господарству ».

У розваг є ще одна функція. В процесі розваг, які в принципі досить приємні, підбираються партнери для глибших міжособистісних відносин (в тому числі донори і вампіри). Наприклад, я підходжу до компанії, де йде розвага «Вранці після», або «Йорж» (Розмови алкоголіків:

«Вчора ввечері ми піддали, а вранці після ...»). Якщо я не п'ю, ця компанія мене не зацікавить, я піду далі і зупинюся біля тієї, де йде розвага «Бували ль ви?», якщо я недавно був в Парижі, або там, де мова йде на тему«Читали ль ви?», якщо я недавно познайомився з роботами Ніцше і знаю, що в цій компанії його мало хто читав. Я буду уважно ловити момент, коли мені можна буде сказати недбало: «Ось коли я був в Парижі, то ...». Запевняю вас: те, що зашифровано трьома крапками, для мене не має ніякого значення. Головне, що я хочу підкреслити, це те, що я був в Парижі!

Дорогий мій читач, не ображайтеся! Це я не про вас, а про тих, хто не стільки слухає, скільки вичікує моменту, щоб самому висловитися. Ну послухай про те, про що ти не знаєш! Так ні! Хочеться себе випнути!

На закінчення хочу нагадати вам початок роману Л. М. Толстого «Війна і мир». У вітальні Ганни Павлівни Шерер представлена ??ціла серія розваг. Гам виникли зав'язки психологічних ігор, або, якщо користуватися нашою термінологією, стався підбір Донорів і вампірів.

2. Механізми психологічного вампіризму

Для того щоб зрозуміти, як здійснюється перекачування психологічної енергії, розглянемо ще один варіант трансакцій - приховані трансакції. І знову скористаємося класичним прикладом Е. Берна. Продавець каже покупцеві: «Ця річ краще, але буде для вас занадто дорога!» Покупець відповідає:

«Ні, це саме те, що мені потрібно! Загорніть! »І набуває, може бути, і хорошу річ, але фінансова втрата не дає можливості насолодитися покупкою. На рис. 2.9. показано, що відбувається. На соціальному (усвідомлюваному) рівні по лінії В - В продавець повідомляє два важливих факти: річ хороша і коштує дорого. На неусвідомлюваному (психологічному) рівні продавець провокує дитяти покупця на покупку. Провокацію цю можна представити в такий спосіб: «Нема чого без грошей ходити по дорогих магазинах!» Правильна відповідь з позиції Дорослого був би таким: «Ви маєте рацію в обох випадках!» Але спровоковане Дорослим продавця Дитя покупця змушує Дорослого зробити непотрібну покупку. Настрій безнадійно зіпсовано. Крім того, викачані і гроші.

Обидві трансакції і на соціальному, і на психологічному рівні зі взаємним доповненням, але один з одним вони утворюють кут. Ось чому такий вид прихованих трансакційназивається кутовим. Ініціатива нібито належить Дорослій, але результат спілкування в кінцевому підсумку залежить від рішення Дитяти.

другий видприхованих трансакцій називається здвоєним (рис. 10). Уявіть собі двох молодих, які вже довго гуляють по парку в морозний день. Проходячи повз свій будинок, юнак каже своїй супутниці: «Я тут живу один. Чи не зайти до мене попити чайку? »Вона йому відповідає:

«Так, слушна думка! Я дуже змерзла і з задоволенням поп'ю чаю! »І тут на соціальному рівні йде розмова по лінії Р-Р. Але на психологічному рівні по лінії Д-Д йде розмова: «Ви мені подобаєтеся!» «Ви мені теж!» Ініціатива начебто належить Дорослому, але результат спілкування залежить від рішення Дитяти. Не виключений конфлікт! Деталі довіряю вашій уяві.

Досить часто в нашому повсякденному житті ми, самі того не помічаючи, спілкуємося на рівні прихованих трансакцій, завдаючи один одному «психологічні удари». Накопичується один проти одного неусвідомлюване роздратування несподівано вибухає могутнім конфліктом.

Ось типовий приклад, який відбувається досить часто в нашому повсякденному житті.

Доповідач зробив повідомлення, в якому підводився підсумок його тривалої, іноді багаторічної роботи. Його опонент встає і каже, мабуть, навіть ввічливим тоном: «Я з вами категорично не згоден, І ось чому ...». Доповідач йому відповідає приблизно наступне: «Ви мене просто не зрозуміли. Я адже буквально розжував, що ... »Давайте в світлі викладеного розберемо, що це означає на прихованому, психологічному, рівні. Неважко здогадатися, що фраза «Я з вами не згоден» означає: «Дурень ви такий! Так довго працювали і нічого путнього не придумали ». Доповідач, на жаль, такий же психологічний грубіян, як і його опонент, бо фраза «Ви мене не зрозуміли» означає на неусвідомлюваному рівні «Ви дурень!» Ось зараз ви читаєте цю книгу і щось в ній не зрозуміли. Хто винен в цьому: ви чи я? Звичайно я! Я беру відповідальність на себе. Це більш Продуктивний підхід, ніж спроба звинуватити партнера.

А тепер повернемося до вампіра Беспомощная Особистість і подивимося, як він висмоктує психологічну енергію зі своїх донорів (рис. 2.11.).

Згадаймо ситуацію, коли Беспомощная Особистість «радилася» зі своїми донорами щодо предсто-

ящего ремонту. По лінії В - В був запит про інформацію. На психологічному, неусвідомлюваному рівні Дитя вампіра загравав з Батьком донора, викачуючи звідти енергію. Не може бути, щоб вона не зверталася в ЖЕК, кооператив, що не розмовляла з чоловіком! Тому по лінії Д - Р йшла провокація для отримання «погладжувань» від донорів. Вони даремно витрачали свою енергію. А для того, щоб поповнити Батька енергією, донорам доводиться брати її у свого дитяти. А коли Дитя спустошується, то, природно, виникає відчуття роздратування. Адже наше Дитя - це наші почуття. А почуття тісно пов'язані з діяльністю внутрішніх органів, і тут вже недалеко і до хвороби.

Любителі давати поради, донори, хворіють і йдуть до лікаря. Там вони вже виступають у ролі вампірів, питаючи у лікаря ради, як їм вилікуватися. Радикальний метод - вийти з гри «Чому б вам ... Так, але ...». Але найчастіше в лікаря вони отримують ліки, якіїмна час допомагають. Донори продовжують радити. Захворювання загострюються, переходять в хронічну форму. Донор стає вампіром, висмоктуючи психологічні соки у лікаря. Захворює лікар, звертається за допомогою до іншого лікаря ... Загалом, коло замкнулося!

Як же його розірвати? Хто це повинен зробити? На перше питання відповісти нескладно. Навчити донора не давати поради, а займатися своєю справами. Хочу попередити, що тоді гірше стане вампірові. От і відмінно! Ви вже зрозуміли, що вампір вдає із себе емоційно незрілу особистість, такого собі психологічного дитини. І не слід йому заздрити. «Виграє» він тактично. Донор, раніше постраждавши від вампіра, раніше вдасться до допомоги, раніше виробить захист від вампіризму і раніше зживе в собі ознаки вампіризму.

Чому я на цьому так докладно зупиняюся? Справа в тому, що хворі, пройшовши психологічний тренінг і використавши прийоми психологічного айкідо по відношенню до своїх вампірам (а адже це нерідко близькі їм люди), вказують, що від цих прийомів вампірам стає гірше. Може бути, мої міркування допоможуть їм бути твердими.

Як говорив Сенека, «хто хоче підпорядкувати собі обставини, повинен підпорядкувати себе розуму».

3 Типи психологічних вампірів

Психологічний вампіризм відзначається в сімейних, службових, любовних та інших відносинах. Вампіра можна зустріти на відпочинку, під час поїздок в поїзді, на громадських зборах і т. П. У різних місцях один і той же вампір приймає різні обличчя. Він може зіпсувати настрій начальнику, обдурити простака, зрадити благодійника.

 діяльність |  безпорадна Особистість


 Воно повинно принести велику вигоду виробництва, але спочатку треба буде витратити величезні кошти. Особа директора знову стало напруженим. Далі розмова йшла в такий спосіб. |  Потреба в спілкуванні |  паралельні трансакції |  Папа, я дивуюся, як тобі дали атестат зрілості взагалі, та ще з медаллю? Що за почерк? Як тебе ще на роботі тримають ?! |  Т. мовчить, але розгубленість змінюється подивом. Відчувається, що він ніяк ие може збагнути, що відповісти. |  Амортизація в суспільному житті |  Лена, ти права, я зрозуміла, що ти вже доросла. З сьогоднішнього дня даю тобі повну свободу. єдине прохання |  Вісім місяців тому чоловік зовсім несподівано для НЕ »оголосив, що у нього є інша жінка, а з нею він буде |  Пройшов ще один вихідний. Вони майже не розмовляли, але видно було, що він пом'якшав. Тоді вона порадила йому привести жити в їх квартиру коханку. |  Догляд в себе |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати