Головна

А тепер відгадайте, хто їй сподобався і хто за нею інтенсивно доглядав? Правильно! Саме він - єдиний алкоголік в клініці. І таких прикладів можна навести безліч.

1.  Calibration memory. Вибір для збереження градуювання пам'яті, якщо це можливо.
  2.  I. Можливість програмування і контролю, сформованість довільних дій.
  3.  K11 (інакше П'єтро Рипарбелла) можна напевно назвати новим Bad Sector !!!
  4.  Quot; Черрі: На тебе неможливо злитися ... ", - зробив витончений комплемент хлопець. Ну Черрі дає! І зайчиком дозволяє себе називати! 1 сторінка
  5.  Quot; Черрі: На тебе неможливо злитися ... ", - зробив витончений комплемент хлопець. Ну Черрі дає! І зайчиком дозволяє себе називати! 10 ??сторінка
  6.  Quot; Черрі: На тебе неможливо злитися ... ", - зробив витончений комплемент хлопець. Ну Черрі дає! І зайчиком дозволяє себе називати! 11 сторінка
  7.  Quot; Черрі: На тебе неможливо злитися ... ", - зробив витончений комплемент хлопець. Ну Черрі дає! І зайчиком дозволяє себе називати! 12 сторінка

Багато людей розводять руками - доля! Дійсно, людині щодня багато разів випадає щасливий випадок. Але він вибирає, якщо це його доля, той єдиний, який приводить його до нещастя. Напрошується висновок - є алгоритм, який визначає нашу долю. І якщо він невірний, то людини «зациклює», а зовнішні обставини є лише фоном його нещасть. При несприятливих обставинах виникає повна відповідність, і людина може пояснити ними свої нещастя. Йому хоча б співчувають! Але якщо обставини складаються сприятливо, життя стає ще трагічніше. Так, Попелюшка відповідно до свого алгоритму повинна вийти заміж; за невротика або алкоголіка і животіти. Але хазяйновитість і доброта дозволяють їй якось зводити кінці з кінцями. Коли ж вона виходить заміж за Принца, життя її стає пеклом. У палаці прибирання провести важче. А тут ще дача, машина ... І навіть прислугу запросити неможливо, бо і вона сяде Попелюшку на голову.

Лікування, особливо лікарський, не може змінити долю хворого. Щоб дійсно допомогти хворому, слід змінити його алгоритм, тобто перевиховати його. Але дорослої людини перевиховати неможливо. Перевиховати можна тільки самого себе!

Якщо ви собою незадоволені, хочеться сподіватися, що ця перша частина моєї книги допоможе вам в роботі над собою, краще зрозуміти себе та інших, підібрати собі партнера, а також, якщо у вас є діти, правильно виховати їх і тим самим уберегти від нещасної долі і неврозу. Можливо, вона буде корисною і педагогам, адміністраторам і взагалі всім, хто за родом своєї роботи змушений багато спілкуватися з людьми.

Якщо ви просто з цікавістю прочитаєте цю частину, нехай і не прийнявши її положень, я буду задоволений вже тим, що зміг на якийсь час зайняти вас. Але якщо вирішите використовувати її для самовиховання, прийміть одну пораду:

Почніть читання з першого розділу. З цього матеріалу починаються мої психотерапевтичні тренінги. Ідеї ??даної глави викликають у багатьох клієнтів гнів (деякі навіть припиняють зі мною спілкуватися). Чи не наполягаю на своїй правоті. Може бути, я неправий, але зараз думаю саме так! Ті ж, хто зі мною не погодиться, знайте: коли я думав інакше, як ви зараз, то приносив багато прикростей і собі, і близьким. Залишайтеся при своїй думці, якщо я вас не переконав і якщо у вас все добре. Але все-таки подумайте, може бути, в чомусь має рацію і я. Бували випадки, коли мої опоненти, пройшовши ще кілька кіл власного пекла, погоджувалися зі мною.

С. Моем сказав, що він є найважливішою фігурою, але при цьому додав: «... для самого себе». Так як я для себе найважливіша фігура, то, природно, повинен до себе добре ставитися і задовольняти свої потреби. Тому я повинен знати, що я з себе уявляю і що мені потрібно. Ще Марк Аврелій говорив, що найлегше жити у відповідності зі своєю природою. ПОА-тояу те, що важко, неправильно. Але свою природу необхідно знати.

Отже, пізнай самого себе. Перш за все я - біологічний організм. Крім того, будучи представником і членом людського суспільства, в соціально-пси хологические плані я - особистість. Залишимо на час] стороні особистість і займемося потребами в план <біологічному. До речі, у сучасної людини вони т <ж, що і у його далекого предка (і генний набір не зазнав істотних змін). Мої потреби визначають три інстинкту:харчовий, оборонний, і сексуальний. вони перераховані за ступенем важливості для організму. Якщо я голодний, що не перебуваю в безпеці, мені не до сексу.

Як було сказано вище, найважливіша фігура - це я. Тобто я сам повинен домогтися певних благ і вміти ними користуватися, піклуватися про задоволення своїх потреб. Але без допомоги партнерів задовольнити їх я не можу. Друге місце пості мене займає той, хто допомагає мені «полювати і захищатися», тобто той, хто допомагає мені заробляти, - співробітник; третє - сексуальний партнер. Якщо мій сексуальний партнер одночасно і мій співробітник, він стає для мене найближчою і потрібною людиною.

Відразу напрошується висновок, що сім'я буде міцною, якщо чоловік і дружина співпрацюють один з одним, якщо вони зайняті спільною справою (зовсім не обов'язково для цього мати однакові професії). Ось тоді-то, відповідно до біблійними вказівками, «пристане чоловік до дружини». На жаль, часто подружнє життя не вдається, і тоді любов, яка повинна бути віддана чоловікові, переноситься на інший об'єкт (на дитину, батька, на тварину або навіть на якусь річ). Тепер - приклад.

У пацієнта Б. захворювання був середньої тяжкості, і очікувався успішний результат. Батьки адекватно реагували на його стан і мої бесіди, приходили строго в урочні години, засмучувалися, коли синові ставало гірше, і раділи при поліпшення. Але його сестра В., цікава жінка 33 років, під час бесід зі мною плакала, казала, що Б. ейкяк син, що вона не переживе, якщо все закінчиться трагічно, обіцяла віддячити і т.п. Приходила вона дуже часто і, по-моєму, дратувала своєю настирливістю не тільки персонал клініки, а й брата. Вирішив я попутно зайнятися і нею. З'ясовувалося, що працювала вона вчителькою в невеликому містечку біля Ростова. Сімейне життя не склалося. На позашлюбні зв'язки не наважувалася з різних міркувань. Брат якраз і був для неї «психологічним чоловіком», особиста же невлаштованість (точніше, значення її) була витіснена в несвідоме. В. виявилася розумною жінкою і після психоаналітичної бесіди зрозуміла, що не ввівши це в свідомість, ніколи не вирішити основну проблему. При самообманом і поплакати на людях можна. Але ж не будеш же плакати тому, що немає чоловіка] Це можна тільки в подушку! В. стала спокійніше вести себе. (Хочу попередити початківців психотерапевтів психоаналітичних напрямів: покажіть пацієнту справжню картину, але ні в якому разі не давайте йому конкретних порад, висвітліть проблему, але не вирішуйте її за нього.) Б. ми вилікували. Минуло кілька років, і він знову вступив у клініку із загостренням. Батьки, як і раніше, приходили в належний час і вели себе спокійно. Сестри ж не було. Минуло близько місяця. Якось я чергував у неділю. І ось коли вже майже минув час, відведений на побачення, вбігає В., в поспіху вручає братові передачу і, вибачившись переднім, збирається йти. У цей момент я її зупинив і запитав про ... самопочутті її дитини. Як я здогадався, що вона вийшла заміж і народила дитину? Про це буде детально розказано в іншій книзі, в якій мова піде про кохання. Так, дійсно, коли проблема введена в свідомість, з'являється можливість її вирішити.

«Психологічним чоловіком» може бути і дитина. Якось лікувалася у нас дівчина років 19с досить легким захворюванням. Але реакція матері була такою, ніби дочка перебувала при смерті. А причина полягала в тому, що у матері були налагоджені відносини з чоловіком.

І ще один приклад.

У мене консультувалася молода сім'я з приводу сексуальної дисгармонії; це привело чоловіка до гіпопотеіціі. Дружина Р. не перейнялася важливістю рекомендацій і виконувала їх демонстративно знехотя. Справа закінчилася розлученням, і Г. залишилася одна з п'ятирічною дочкою. Я їй порадив постаратися влаштувати особисте життя, але вона вирішила жити для дочки. Життя нас періодично зводила, і я попереджав Г., що приблизно через десять років вона звернеться до мене з приводу взаємин з дочкою. Побачивши, що ці розмови їй неприємні, я перестав їх вести.

Так і сталося. Через десять років Г. прийшла до мене на прийом разом з дочкою. Проблема полягала в тому, що дочка виходила з-під контролю. З ^ ЖВ дівчинка скаржилася, що їй не вдається налагодять стосунки з хлопчикам ». Але веди так і повинно було статися! Дівчинка була весь час з матір'ю. Біля матюкаючи ті було чоловіка, і вона ж могла бачити, як жінка поводиться. з чоловіком. Їй яе з кого було брати приклад я нікому було наслідувати. Дівчинка, коли у неї сформувалося сексуальний потяг, сама нав'язувалася хлопчикам або ж була з ними грубої. І то я інше відлякувало їх. Розмови матюкаючи про те, як треба себе віє, нічого яе давали. Слона не виховують. Крім того, нещасні батьки вос-пітивают нещасних дітей. Батькам треба показати, а не розповісти дитині, як треба жити. Якщо хочете, щоб дитина стала щасливим, спочатку самі станьте щасливим! Я порадив Г. залишать дівчинку я спокої. Вона висловила припущення, що дочка піде шо рукам. Я з нею погодився, але зауважив, що з часом все обов'язково налагодиться за умови, що Г. залишить дочку я спокої. Вона мене послухала. Дівчинка дійсно пішла по руках. Але десь за півтора року неї змінилося. Вона, як то кажуть, взялася яа розум. ОТГ. я дізнався, що дочка поступила я університет пучітся з великим інтересом.

СИСТЕМА ЦІННОСТЕЙ |  А ось дещо курйозний випадок.

ВІД АВТОРА |  Любіть самого себе, Високоповажний мій читач! Предмет гідний: нічого люб'язно, вірно, немає його. |  задатки |  здібності |  темперамент |  характер |  Всю цю ганчір'я маскараду, Увесь цей блиск, і шум, і чад За полку книг, за дикий сад. За наше бідне житло ... |  Чи не потерплю, щоб спокуситель Вогнем і зітхань і похвал Молоде серце спокушав ... |  А тепер ще питання. Поки життя виглядає ще більш-менш терпимо; коли ж почнуться справжні неприємності? |  Він залишається гнаним, одиноким і нікому ие за потрібне зі своїми нещастями. |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати