Головна

глава 20

На щастя, наступна навчальний тиждень була короткою через Дня подяки. До того ж я сказала мамі, що у мене вбивчі спазми, так що пропустила заняття в середу. У четвер дядько Томмі і Алан привели бабусю до нас в будинок на вечерю на честь Дня подяки. Ми їли дуже багато, пили занадто багато (ну, тато завжди так робить) і слухали старі татові записи на древньої стереосистеми, яку він наполегливо зберігає прямо у вітальні. Вдома було затишно і пахло смаженою індичкою, але на вулиці йшов сніг. Папа розтягнувся на дивані, наспівуючи Об-ла-ді, про-ла-дал, коли дядько Томмі оголосив, що пора вирушати додому.

Коли він і Алан взяли свої пальто і попрощалися з мамою і татом, бабуся потягнула мене в бік в вітальню:

- У мене є дещо для тебе, - прошепотіла вона. Вона відкрила свою стьобану сумочку з візерунком із завитків і витягла звідти маленьку червону шкіряну коробочку. Вона зняла кришку і простягнула її мені. - Я хочу, щоб це було у тебе.

Всередині було діамантове кільце і золоте кільце з діамантами по колу. Я негайно ж їх дізналася.

- Бабусю, - сказала я, - я не можу їх прийняти. Це ж твої весільні прикраси.

- Ну а ти моя єдина внучка.

Я потрясла головою.

- Але вони ж належать тобі. Ти все ще можеш їх носити.

- Ні, - відповіла вона. Вона торкнулася своїм зморшкуватою рукою до мого волосся. Потім доторкнулася до моєї щоки. Потім - до западини у своїй шиї. - Я більше не зможемо.

- Але ви з дідусем не розводити.

Бабусині очі зволожилися, і вона закліпала.

- Нас розлучила смерть.

Я не розуміла цього. Я завжди думала, що навіть при тому, що дідусь помер, в душі бабуся була все ще одружена з ним. Вони були одружені майже п'ятдесят років. Я завжди вважала, що вона не носила кільця через роздутих суглобів. Як вона могла просто відкинути всі той час разом? Невже вона була нещаслива?

- Ти не хочеш залишити їх собі? - Запитала я.

Бабуся витерла очі.

- Мені не потрібні ці кільця, щоб пам'ятати твого дідуся. Він щодня зі мною. - Вона закрила очі і доклала руку до серця. - Кожен день. - Вона знову відкрила очі. - Для мене це просто символи. Я хочу, щоб вони були у тебе, щоб ти думала про нас.

Отже, вони були закохані. Протягом 50 років. Півстоліття. Цей відрізок часу не вкладався у мене в голові.

- Але мені, щоб пам'ятати про вас, вони теж не потрібні, бабуся, - сказала я.

Ми почули в холі дядька Томмі і Алана, які вже зібралися. Бабуся вклала коробочку мені в руки.

- Візьми їх. Вони тепер твої.

У мене навернулися сльози. Я не хотіла плакати, але було схоже на те, що бабуся прощається. Я сховала коробочку в кулаці і обняла бабусю.

- Спасибі тобі, - сказала я їй на вухо. Вона пахла трояндами.

Тієї ночі, перед тим як лягти спати, я сховала бабусину коробочку з кільцями в задню частину ящика нічного столика. Я все ще відчувала запах її парфумів. Я дістала з-під свого ліжка щоденник і зробила в ньому запис при світлі прикроватной лампи. Закінчивши писати, я поклала щоденник назад під ліжко і вимкнула світло.

Зовні з фланелевих хмар почав падати сніг, так що я лежала на ліжку і дивилася на нього в темряві. З вікна внизу падало світло, утворюючи промінь, в якому танцювали снігові пластівці. Я відкрила ящик столу і знову взяла бабусину коробочку. Навіть в напівтемряві діаманти вловили промені світла і заіскрилися. Я дістала кільця з коробки і піднесла їх до вікна і снігу.

Я покрутила їх на тлі неба, потім наділу на безіменний палець правої руки і заснула, не знявши окуляри.

Середа, 28 листопада.

Ось, що я дізналася про шлюб на цьому тижні:

1. Виходити заміж потрібно за того, кому подобаються ті якості, якими ви володієте, а не за того, хто думає, що вони відстій.

2. Виходити заміж потрібно за того, хто дозволяє вам бути тим, хто ви є насправді, а не за того, хто змушує вас бути тим, ким ви не є.

3. Ви повинні відчувати те ж саме до людини, за якого виходите заміж.

4. Якщо ви знайшли людину, яка відповідає 1,2 і 3 пунктам, ви готові до спільного життя. Але також будьте готові до того, що, коли він помре, він понесе частинку вас з собою.

5. Але він також залишить вам частинку себе. Напевно, це добре. Я так думаю.

 глава 19 |  глава 21


 глава 9 |  глава 10 |  глава 11 |  глава 12 |  глава 13 |  глава 14 |  глава 15 |  глава 16 |  глава 17 |  глава 18 |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати