Головна

глава 60

ПРО ТИХ, ХТО ЗАПЕРЕЧУЄ приречення

Розглядається питання:

1. Роз'яснення обов'язковості віри в приречення.

2. Роз'яснення того, як слід вірити в приречення.

3. Вказівка ??на безплідність дій того, хто не увірував в приречення.

4. Вказівка ??на те, що людина не відчує смаку віри до тих пір, поки не увірує в приречення.

5. Згадка про те, що Аллах створив в першу чергу.

6. В той час була записана міра всього сущого аж до настання Години.

7. Зречення Пророка, нехай благословить його Аллах і вітає, від того [з мусульман. - Ред.], Хто не увірував в приречення.

8. Звичай салафія усувати сумніви з приводу будь-якого питання шляхом постановки даної проблеми перед вченими.

9. Вчені відповідали їм тим, що усували їх сумнів, обґрунтовуючи свої слова посиланням тільки на посланника Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає.

Ібн Умар сказав: «Клянуся Тим, Кому належить душа Ібн Умара, якби у одного з них була гора золота завбільшки з гору Ухуд, і він витратив би все це багатство в ім'я Аллаха, то Аллах не прийняв би це до тих пір, поки ця людина не повірить в приречення ». Потім він привів на доказ своїх слів висловлювання Пророка, нехай благословить його Аллах і вітає,

Віра означає, що ти віруєш в Аллаха, Його ангелів, Його Книги, Його посланників, Останній день, а також віруєш в приречення з його добром і злом. Цей хадис передав Муслім.

Убада ібн ас-Саміт сказав своєму синові: «Синку, ти відчуєш смак віри тільки тоді, коли усвідомлюєш, що те, що трапилося з то-бій нещастя не повинно було минути тебе, а то, що минув тебе, не повинно було осягнути тебе. Я чув, як посланник Аллаха сказав: Першим, що створив Аллах, було Перо [аль-Калам. - Ред.}. Потім Він звелів йому: "Пиши!" Перо запитало: "О Господь, що мені писати?" Всевишній сказав: "Записуй міру всього аж до настання Години". Синок, я також чув, як посланник Аллаха сказав: Той, хто помер без подібних переконань [без віри в приречення. - Ред.}, Той не від мене. (Абу Дауд [4700]).

У рівайе у Ахмада йдеться: «Першим, що створив Всевишній Аллах, було Перо. Потім Він звелів йому: "Пиши!" І в цей час було записано все суще аж до дня Воскресіння ».

У рівайе у Ібн Вахби йдеться: «Посланник Аллаха сказав:

Той же, хто не увірує в приречення з його добром і злом, буде спалений Аллахом в Вогні.

Ахмад в «аль-муснад і Ібн Маджа в« ас-Сунане »передали хадис Ібн ад-Дайламі, який сказав:

«Прийшовши до Убаййу ібн Ка'б, я сказав:" У моїй душі є щось, що змушує мене засумніватися в приречення. Розкажи мені що-небудь, можливо, Аллах видалить це з мого серця ". Він сказав: "Якщо ти витратиш в ім'я Аллаха гору золота завбільшки з гору Ухуд, то він не прийме це від тебе до тих пір, поки ти неуверуешь в приречення і не усвідомлюєш, що те, що трапилося з тобою нещастя не повинно було минути тебе, а то , що минув тебе, не повинно було осягнути тебе. Якщо ж ти помреш без подібних переконань, то опинишся серед мешканців Вогню ". Після цього я відвідав Абдуллу ібн Масуда, Хузейфа ібн аль-йама і Зейда ібн Сабіт, і кожен з них сказав мені те ж саме, посилаючись на Пророка »*. Достовірний хадис, наведений аль-Хакімом в «ас-Сахих». (Ахмад 5/182, Абу Дауд (4699), Ібн Маджа (77), достовірний хадис).

 * Хузейфа розповідав, що посланник Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає, сказав: В кожній громаді є маги, і маги цієї громади - це ті, які заперечують Доля. Якщо хто-небудь з них помре, за нього не повинен відбуватися похоронна молитва, а якщо хто-небудь з них захворіє, його не слід відвідувати. Вони - прихильники ад Даджжала, і Аллах зобов'язався привести їх до ад-Даджжалу. (Абу Дауд (4692), Ахмад 5/407; хороший хадис). Аллах приготував для них болісне покарання і сказав:«... В той день, коли потягнуть їх на обличчях у Вогонь - скуштуєте дотик геєни! Воістину, Ми кожну річ створили по приречення! »(Місяць, 48-49).

Першим же, хто почав заперечувати Доля, був Ма'бад аль-Джухані (уб. В 699-700 або 703-704 г), який проповідував свої порочні погляди в Басрі.

 Здорових словес Про ЧОЛІ П'ЯТДЕСЯТ ВОСЬМИЙ |  глава 62


 Здорових слів про главу СОРОК ШОСТИЙ І СЬОМИЙ |  глава 50 |  Здорових словес Про ЧОЛІ ПЯТДЕСЯТЬ ПЕРШОЇ |  Здорових словес Про ЧОЛІ пятьдесять ТРЕТЬОЇ |  глава 54 |  глава 56 |  ЗДРРАВОЕ СЛОВО ПРО ЧОЛІ П'ЯТДЕСЯТ СЬОМИЙ |  глава 65 |  глава 66 |  Здорових словес Про ЧОЛІ ШІСТДЕСЯТ ШОСТИЙ |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати