На головну

глава 33

ПРО СЛОВО Всевишнього Аллаха

Розглядається питання:

1. Сподівання на Аллаха є обов'язковим релігійним розпорядженням.

2. Це є однією з умов віри.

3. Сенс аята 2 з сури «Здобич».

4. Сенс аята 64 з тієї ж сури.

5. Сенс аята 3 з сури «Розлучення».

6. Велич цієї фрази, так як Ібрахім і Мухаммад, нехай буде над ними благословення Аллаха, відповіли саме нею в критичній обстановці.

Всевишній Аллах сказав:

«... І надію на благодать Аллаха, якщо ви віруючі!» * (Трапеза, 23).

Всевишній також сказав:

«Віруючі суть тільки ті, у яких серця тремтять від страху, коли поминають Аллаха, віра яких збільшується, коли читаються їм аяти Його, і які сподіваються на Господа свого ...» (Видобуток, 2).

Він також сказав:

«Про пророк! Досить Аллаха тобі і тим, які пішли за тобою з віруючих »(Видобуток, 64).

Він також сказав:

«А хто сподівається на Аллаха, для того Він достатній ...» * * (Розлучення, 3).

* Імам Ахмад сказав: «Сподівання - це діяльність серця». Сильна віра завжди пов'язана з повним сподіванням, а недолік в сподіванні є свідченням слабкої віри. Сподіваючись на кого-небудь, крім Аллаха, людина долучає рівних до Господа світів.

Ібн аль-Каййім сказав: «Сподівання на Аллаха є умовою віри, і цей аят вказує на відсутність віри при відсутності надії. Інший аят говорить: «І сказав Муса:" Про народ мій, якщо ви увірували в Аллаха, то на Нього надію, якщо ви мусульмани! "» (Йунус, 84). У цьому міститься вказівка ??на те, що досконалість Ісламу досягається сподіванням. Коли посилюється віра раба, то посилюється і його надія, а коли слабшає віра, слабшає і надія. Якщо ж надія слабка, то воно вказує на слабкість віри, і це не підлягає сумніву. Всевишній Аллах згадав надія в одному ряду з поклонінням, вірою, богобоязливістю, Ісламом і повчанням на вірний шлях ».

Якщо ж людина сподівається на творіння Аллаха в тому, що може зробити тільки Аллах, наприклад в досягненні перемоги, заступництво, даруванні прожитку, здоров'я і т. П., То він впадає в великий ширк. Якщо ж він сподівається на правителя або володаря влади, сподіваючись на те багатство, яким наділив його Аллах, або на те, що він здатний захистити його від шкоди, то це - малий ширк. Дозволяється уповноважувати когось зробити те, що в його силах, і сподіватися при цьому на Аллаха, щоб Він полегшив шлях до бажаного.

* * Ібн аль-Каййім сказав: «Для кого Аллах став достатнім Хранителем, того не цікавлять його вороги, і вони не заподіють йому шкоди, крім тих мук, які неминучі, таких як спека, холод, голод, спрага і т. П. А що стосується шкоди, то цього ніколи не станеться.

Деякі Шеал'тіїл говорили: "Для кожного діяння Аллах приготував нагороду від Себе, а заплата за надія на Нього Він зробив Свою достатність і сказав:« А хто сподівається на Аллаха, для того Він достатній ... »(Розлучення, 3). Він не сказав, що для нього уготовано таке-то винагороду, як Він сказав про інших діяннях, а зробив Себе, хвала Йому, достатнім для сподівання на нього раба, і зробив Себе його Хранителем. Тому, хто сподівається на Аллаха істинним сподіванням, Аллах створить вихід з будь-яких труднощів, захистить його, забезпечить і допоможе, навіть якщо всі Небеса і Земля задуму проти нього погане "».

Вахби ібн Мунаббіх сказав: «Аллах, Всемогутній Він і Великий, сказав в деяких з своїх Книг:" Клянуся Своїм могутністю, хто буде міцно триматися за Мене, то навіть якщо Небеса і Земля з усіма своїми мешканцями задуму проти нього погане, Я створю йому вихід з цього становища. Тому ж, хто не буде міцно. триматися за Мене, Я відріжу руки від небесних благ, і розверзатиме земля під його ногами, і залишиться він в повітрі, а потім Я ВВЕР його самому собі. Я - достатня опора для мого раба. Якщо Мій раб підпорядковується Мені, Я обдарую його раніше, ніж він попросить Мене, і відповім на його поклик раніше, ніж він закличе до Мене, бо Я краще всіх обізнаний про його потребі ... "» (з праці імама Ахмада «аз-3ухд»).

Сподівання укладає в собі велику чесноту і є найважливішою причиною досягнення благ і позбавлення від шкоди. Однак воно невіддільне від використання коштів, тобто, здійснення діянь, що обумовлюють досягнення цього, оскільки Всевишній сказав: «Бійтеся ж Аллаха, і на Аллаха нехай сподіваються віруючі!» (Трапеза, 11). Він згадав богобоязливість (ат-таква) перед сподіванням і пов'язав надія з богобоязливістю, яка представляє собою використання коштів, передбачених Аллахом. Відмова ж від використання коштів свідчить про недостатність сподівання.

Ібн Аббас сказав, що в Корані сказано: "Досить нам Аллаха, Він - Прекрасний Хранитель!" (Сімейство Імрана, 173). Це слова Ібрагіма, коли він був кинутий у вогонь. Те ж саме сказав Пророк Мухаммад, нехай благословить його Аллах і вітає, коли почув від людей: "Люди повстали проти вас, бійтеся їх!" - Але це тільки збільшило віру в них ... "» [35] (Сімейство Імрана, 173).

вершників виїхали і досягли містечка Хамра 'аль-Асад. Однак Аллах вселив страх в серце Абу Суфйан, і вони вирішили повернутися в Мекку. По дорозі вони зустріли караван з Абд аль-Кайса і запитали: «Куди ви зібралися?» Вони відповіли: «В Медину». Абу Суфйан запитав: «Ви передасте Мухаммаду послання від мене?» Вони відповіли: «Так». Він сказав: «Коли зустрінете його, повідомте, що ми збираємося в похід проти нього і його сподвижників, щоб викорінити залишилися з них». Караван зустрів посланника Аллаха в Хамра 'аль-Асад, і йому повідомили, що сказав Абу Суфйан. Він, хай благословить його Аллах і вітає, відповів: «Досить нам Аллаха, він - Прекрасний Хранитель!»

Здорових словес Про ЧОЛІ ТРИДЦЯТЬ ДРУГИЙ |  Здорових словес Про ЧОЛІ ТРІДПАТЬ ТРЕТЬОЇ

Здорових словес Про ЧОЛІ ДВАДЦЯТЬ ТРЕТІЙ |  глава 25 |  ЧЕТВЕРТОЇ І ДВАДЦЯТЬ П'ЯТОГО |  глава 26 |  Здорових словес Про ЧОЛІ ДВАДЦЯТЬ ШОСТИЙ |  глава 28 |  Здорових словес Про ЧОЛІ ДВАДЦЯТЬ ВОСЬМИЙ |  глава 30 |  Здорових словес Про ЧОЛІ ТРИДЦЯТЬ ПЕРШОЇ |  глава 34 |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати