Головна

Типи і види ФП.

типи:

классич. - Невмеш-во гос-ва в ек-ку, сохр-е своб. конкур-й.

Рег. - Необхід-ь втручання-ва і регул-я д-м разв-я ек-ки. Осн. інструментом явл. держ. витр-и. Вони обеспеч. зростання підприємницької дія. деят-і і спосіб. Ліквідації безраб-ці.

Планово-деректівн. - В країнах з адм. Командний. з-мій упр-я. Держ. соб-ть на ср-ва пр-ва. Макс. зосередження в руках гос-ва фін. рес-в.

види:

1) ДісреціоннаяФП.

Під дискреційною політикою розуміється свідоме маніпулювання податками і урядовими витратами з метою зміни реального обсягу національного виробництва і зайнятості, контролю над інфляцією та прискорення економічного зростання.

2) стимулир. - Відвів-е фактич. ВВП і пов-я ур-ня зайнятості.

3) стабілізаційна ФП-спрямована на сохр-е достигн. ур-я разв-я ек-ки і культури. Обсяг дох-в і витр-в на колишньому ур-ні.

4)сдержив. - Розумний-е реал. обсягу ВВП., гос-во стрем. розумний. витр-и б-ту і повів. АЛЕ.

5)Недіскреціонная. - Решающ. роль в рег-і ек-ки приналежності. р-ку.

Составн. частини ФП, їх зміст.

податкова - Вона реаліз. у вилученні частини дох-в на загальнодержавні потреби, мобілізації цих коштів і подальшому перерозподілі через бюджет. (Податки вип. Фіскал. І регулир. Ф-ії.). Принципи: ур-ь готівка. ставки устан. з урахуванням возм-й налогопл-ка, АЛЕ ніс. однократн. хар-р, обязательн-ь сплати н-га, процедура ісч-я і сплати н-га д. б. простий, постач-е соц. рівноваги шляхом зм-я співвідносячи-я м / у дох-і разл. груп.

бюдж. - Деят-сть щодо формую-я бюджету гос-ва, його збалансування, розподіл бюдж ср-в. Основні ПРІОРИТЕТИ:1. Устан-е термінів дії і форми реал-і бюдж. Пол-ки 2. Обгрунтування обсягів дох-в, їх видів і часу вступлю-я. 3. Визнач-е обсягу і стр-ри витр-в по галузям. 4. Реал-я мех-ма фін-я меропр-й.

Ден. кред. -. МЕТА: пов-е ролі банк. Кр-ту в стимулир-й з-тов госп-я.

ден.: Емісійному. - Зв. з випуском і зверну-м ден. знаків (викон-е ними ф-ий ср-в обращ-я і платежу) .; валютн. - Обеспеч-е стабілізується-й нац. валюти і своєчасної. осущ-е межд. розр-в.

Кред .:зміцнення ролі кр-та в задоволенні потребн-й функц-я і разв-я деят-і з-тов госп-я.

 Общегос. фінанси, їх сприяння з-е і громадськості. призначення |  Елем-и фін. мех-ма


 Фінанси в с-ме произв. отн-й. |  Взаємозв'язок фінансів і кр-та | |  Загальна пон-е про фін. с-ме гос-в, ек. осн-и її побудови |  Фінанси госп. суб-в, їх сприяння з-е і значення |  Загальна пон-е про упр-й фінансами |  Органи упр-я фін-ми і їх функції |  Місце МФ в сис-ме упр-я фін-самі. |  Соверш-е упр-я фін-ми |  Місце і значення фін. менедж-та в упр-ии фін-сов. |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати