На головну

глава 49

ПРО СЛОВО Всевишнього Аллаха

Розглядається питання:

1. Сенс слів з сури «Роз'яснено»: «... Він, звичайно ж, каже:" Це - моє ... "».

2. Сенс слів «Все, що мені даровано, - завдяки знанню»З сури«Розповідь»

3. Вражаючий розповідь, що містить багато повчальних уроків.

Всевишній Аллах сказав:

«А якщо ми дамо йому[Людині] скуштувати милість Нашу після спіткала його потреби, він, звичайно ж, каже: "Це - моє, і я не думаю, що настане Година. А якщо я і буду повернутий до свого Господа, то, без сумніву, для мене у Нього - хороший доля ". Істинно, Ми повідомимо тим, що не вірили, про те, що вони зробили, і дамо їм заснути суворе покарання! »* (Роз'яснено, 50)

Всевишній Аллах сказав: «Коли спіткає людини нещастя, він волає до Нас; коли ж Ми звернемо його в милість від Нас, він говорить: "Мені це даровано завдяки знанню". Ні! Це - спокуса, але більша частина з них не знає! »(Натовпи, 49).

У своєму коментарі до цього аяту Ібн Касир писав: «0н [Всевишній.- Ред.] повідомив, що в нещастя людина принижується перед Аллахом, кається перед Ним і волає до Нього. Якщо ж потім Він зверне це нещастя в милість від Нього, то людина переходить межі дозволеного,
 розпуста і каже: «Мені це даровано завдяки знанню». Це означає: "Тому що Аллах знає тих, хто гідний цього. Якби я не був щасливим у Аллаха, то Він не збагатить мене цим". Але Всевишній сказав: «Ні! Це - спокуса ... » Це означає: "Справи йдуть не так, як він припустив. Ми обдарували його цими благами тільки для того, щоб випробувати тим, чим обдарували: підкориться він або не послухається? Але Ми вже знали про це заздалегідь" ».

Всевишній далі сказав: «Говорили це ще ті, які були до них, але не позбавило їх те, що вони придбали» (Натовпи, 50).Ібн Касир продовжив: «Це означає:" Не правдиві їх слова, і не принесе їм користі їх багатство, і не матимуть успіху вони "». Як сказав Всевишній про Карун, [якого Він робить добре в цьому світі. - Ред.]: «Ось сказав йому народ його:" Не радій, Аллах не любить радісних! Прагни в тому, що дарував тобі Аллах, до житла Майбутньому! Не забувай своєї долі в цьому світі і що чинить, як благодіє до тебе Аллах, і не прагни до псування на Землі. Воістину, Аллах не любить тих, що сіють псування! " Він сказав: "Все, що мені даровано, - завдяки знанню" ... »(Розповідь, 76-78). Мирські блага - це спокуса, і в цьому - нагадування для людей розмірковують!

Муджахід сказав, що це одкровення послано про тих, хто говорить: «Я заробив це власною працею, і я заслужив це».

Ібн Аббас сказав: «Тобто я сам собі зробив цю милість».

Всевишній також сказав:

глава 48 |  Він сказав: "Все, що мені даровано, - завдяки знанню" ... »(Розповідь, 78).

глава 39 |  Невже суду часів джахіліййі вони хочуть? Хто ж краще Аллаха посуд для людей, що володіють упевненістю ?! »(Трапеза, 50). |  глава 40 |  Вони дізнаються благо Аллаха, а потім заперечують його, адже велика частина їх - невіруючі ... »(Бджоли, 83). |  Не надавайте ж Аллаху рівних, в той час як ви знаєте! »(Корова, 22). |  КЛЯТВА Аллаха |  глава 44 |  глава 45 |  І ТОМУ подібний титул |  АЛЛАГА І ЗМІНИ ІМЕНІ ЗАРАДИ ЦЬОГО |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати