Головна

І ЇЇ Спростування

  1.  НАКЛЕП, звернення на адресу шейха, ТА ЇЇ Спростування
  2.  Спростування єресі

До самим негідним звинуваченнями на адресу шейха відноситься те, що він, нібито, не любить і принижує посланника Аллаха Мухаммада, хай благословить його Аллах і вітає, що він створив п'ятий мазхаб, заперечує дар Аллаха святим, вважає всіх мусульман невіруючими і дозволяє проливати їх кров , і т.д.

Відповідь на перше помилкове звинувачення

Праці, написані імамом ат-Тамімі, до яких відноситься і дана книга, доводять, що він є одним з тих людей свого часу, які ставилися до посланнику Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає, з великою любов'ю, повагою і пошаною.

Сам імам писав іракському вченому Абдуррахманом ас-Сувиді, відповідаючи на дану наклеп: «Дивно, як приймає таке розум свідомої людини? Хіба може сказати подібне людина, будь він мусульманин або невіруючий, розумний або божевільний? »

Син імама ат-Тамімі Абдулла писав: «Ми переконані в тому, що ступінь посланника Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає, є найвищою серед всіх творінь, і що він в даний час живе в барзахе [8] життям, яка досконаліше , ніж життя шахідів [9], про яку згадується в Корані.

Відвідування його [могили] дозволяється, однак вирушати в дорогу можна тільки для відвідування його мечеті і здійснення Намазу в ній, а якщо разом з цим є намір відвідати його могилу, то і це допустимо. І хто витрачає свій час на благословення його, як він нас вчив, той досягне щастя в цьому світі і в іншому ».

Ось справжні переконання шейха і його послідовників у ставленні до Пророку Мухаммаду, нехай благословить його Аллах і вітає, найкращого з синів Адама, а хто приписує їм інше, той є брехуном і наклепником.

Відповідь на друге безпідставне обвинувачення

Друге помилкове звинувачення виникло в зв'язку з тим, що імам ат-Тамімі закликав до відмови від фанатичною прихильності думок і суджень будь-якого одного імама в випадках, коли вони не ґрунтувалися на достовірних хадисах і не збігалися з істинною дорогою посланника Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає. Імам ат-Тамімі у всіх питаннях звертався до Корану і достовірним хадисам, навіть якщо вони не збігалися з думками деяких мусульманських вчених.

До цього ж закликали і самі імами Абу Ханіфа, Малік, аш-Шафії і Ахмад, та змилується над ними Аллах.

Абу Ханіфа сказав: «Якщо я скажу що-небудь, що суперечить Книзі Аллаха і висловлювань Пророка, нехай благословить його Аллах і вітає, то ви не приймайте це» («Аль-Іказа» аль-Філані, стор. 50).

Малик сказав: «Я - людина; я і помиляюся, і говорю вірно. Уважно прислухайтеся до моїх слів. Ті з них, які відповідають Книзі і Сунні, приймайте, а не відповідні їм відкидайте »(« Аль-Джамі 'Ібн Абд аль-Барра 2/32, «усуль аль-ахкам» Ібн Хазма 6/149).

Це є єдино вірним шляхом, оскільки імамом всіх мусульман є святий Пророк, нехай благословить його Аллах і вітає, а про тих, хто свідомо суперечить йому, Всевишній сказав:

«Нехай виявляють обачність ті, які противляться велінням його, щоб не спіткала їх смута або не спіткало їх покарання болісне!» (Світло, 63).

Тому аш-Шафії сказав: «Той, хто ясно пізнав Сунну Пророка, нехай благословить його Аллах і вітає, не ставитиме висловлювання будь-кого іншого вище неї».

З цього видно, що шейх Мухаммад ібн Абд аль-Ваххаба йшов по дорозі, зазначеної Пророком, нехай благословить його Аллах і вітає, і не суперечив праведним вченим. А ті, хто звинувачує його в подібному, самі є малограмотними мусульманами, які відкидають слова святого Пророка, нехай благословить його Аллах і вітає, вважаючи за краще йому думку свого імама, і цим суперечачи повчанням самих імамів.

Відповідь на третє безпідставне обвинувачення

Це звинувачення в запереченні обдарування Аллахом заступництва святих (Карамат аль-аулійа).

Необхідно сказати, що імам ат-Тамімі не тільки не заперечував цього, але і підтверджував це, хоча і з декількома умовами. По-перше, цей святий повинен бути істинним, а таким є тільки праведний прихильник Корану і Сунни, далекий від нововведень і небилиць. По-друге, заступництво Аллаха проявляється при житті святого, а не після смерті. Після смерті померлий сам потребує молитви живих за нього Аллаху, а не навпаки.

Це - переконання шейха щодо святих, і вони збігаються з єдиною думкою прихильників Сунни.

В одній зі своїх книг імам ат-Тамімі писав: «Я визнаю обдарування Аллахом заступництва святих і то, що відкривається їм, але вони не мають нічого з права Всевишнього Аллаха [10] і від них не можна просити те, на що здатний тільки Аллах» .

В одному з цих листів він писав: «Що стосується висловлювань противників про те, що я вважаю мусульман невіруючими, грунтуючись на припущеннях і особистому розташуванні, або що я вважаю невіруючими неосвічених мусульман, до яких не дійшли докази, то це - велика наклеп, яка використовується для того, щоб відлякати людей від релігії Аллаха і його посланника, нехай благословить його Аллах і вітає. »

В іншому листі він писав у відповідь на вигадки одного з наклепників: «Він вводить неписьменних в оману, переконуючи їх у тому, що Ібн Абд аль-Ваххаба нібито говорить:" Хто не слід за мною, той невіруючий ". Ми говоримо: "СубханАллаг! Це - велика наклеп! Закликаю в свідки Аллаха, Знаючого те, що в наших серцях. Той, хто дотримується таухид і відмовляється від ширка і його прихильників, той є мусульманином, коли і де б він не жив. Ми вважаємо невіруючими тільки тих, хто надає Аллаху співтоваришів у поклонінні після того, як йому доведена хибність ширка "».

З усього цього стає очевидною непричетність шейха і його послідовників до подібних заяв, таким, що суперечить істинної релігії. Метою всього життя імама Мухаммада ібн Абд аль-Ваххаба було знайти правильний шлях, наставити людей на нього і віддалити їх від єресі, помилкових і порочних нововведень в релігії, що гублять їх прихильників. Так змилується над ним Аллах і простить його гріхи!

 Заклики Шейх МУХАММАДА АТ-Тамімі |  КНИГА таухид


 В ІМ'Я АЛЛАГА милостивого, милосердного! |  В ІМ'Я АЛЛАГА милостивого, милосердного! |  Віропереконання Шейх МУХАММАДА АТ-Тамімі |  Я створив джинів і людей тільки для того, щоб вони поклонялися * Мені »(Розсіюючі, 56). |  ЯКІ З ГРІХІВ ОН скупатися |  Ті, які увірували і не зодягли своєї віри в несправедливість, для них - безпека, і вони - на вірному шляху »* (Худоба, 82). |  У таухид УВІЙДЕ В РАЙ БЕЗ ЗВІТУ |  Воістину, Ібрагім був імамом, старанним перед Аллахом, Ханіфа, і не був він з числа многобожників ». * (Бджоли, 129). |  ПРО НЕОБХІДНІСТЬ БОЯТИСЯ Ширко |  ЗАКЛИК ДО свідчить |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати