На головну

ЛОСЄВ Олексій Федорович

1.  Олексій Шмельов
  2.  Володимир Федорович Одоєвський
  3.  ВОРОНЦОВ ОЛЕКСІЙ ВАСИЛЬОВИЧ
  4.  Вступаючи на престол в лютому 1613, Михайло Федорович, судячи з усього, дав зобов'язання не приймати рішень без поради з Боярської думою і Земським собором.
  5.  Заступник голови Комітету Олексій Юрійович Євстратов
  6.  Зубов Олексій
  7.  Кузьмич Олексій

(1893 - 1988 рр.)

Познаніеесть полагание, утвердження себе як певного через інобуття. <...>

Я вважаю і стверджую себе, але тут же знаходжу себе безумовно не через мене ж, але через інобуття. Я фіксую кордону та оформлення себе як себе, і - бачу, що мене визначило інобуття, тобто моє самоотнесеніе перетворюється в фіксацію інобуття, оскільки воно визначає мене в моєму самоотнесеніе. В цьому і полягає таємниця і разом діалектичне розкриття пізнання. <...>

В пізнанні є обов'язково познающеем пізнаване. <...> Пізнання є полагание себе як певного через інобуття, або про - співвіднесення з собою, коли останнім визначено через інобуття. Пізнання є самоотнесеніе ... коли співвідносяться себе з собою ж робить це співвіднесення так, що воно як співвідносне є інобитійность, зовнішнім до себе як співвідносні. <...>

Почуття відрізняється від пізнання тим, що воно порождаетсвое інобуття всередині себе, в той час як пізнання передбачає це інобуття готовим у нестямі. <...> Від прагнення почуття відрізняється тим, що воно є тотожність буття і інобуття, що обумовлюють взаємно одна одну при повній своїй свободі, в той час як прагнення є тотожність буття і інобуття, коли вільно діє тільки інобуття ... а буття хоча і ототожнюється з ним, але не зберігає властивою йому стійкості і несеться разом з ним в безмежність становлення. <...> У почутті ... все зовнішнє дано як саме ж воно, чутлива. Відчувати що-небудь - значить переживати його так, як ніби-то воно було ти сам. Відчувати, отже, можна тільки себе або тільки інше як себе. Відчувати - значить завжди висловлювати, нехай хоча б тільки для себе, всередині себе, в собі. Почуття є видиме зсередини вираз. І якщо в почутті відвернути його структурно-смисловий малюнок і взяти його з стихії самосвідомості і самовідчуття, то ми отримаємо вираз. Почуття є смислове тотожність алогічне стає розуму, вічний і незмінно прагне і що тягнуть в нескінченність, і - вічної нерухомою статуї і закінченою структури чистого розуму. <...>

Пізнання є 1) полагание 2) змістом (ейдосом) 3) себе самого 4) для себе самого 5) як певного через інобуття.

Прагнення, воля є 1) полагание 2) змістом (ейдосом) 3) себе самого 4) для себе самого 5) як певного через інобуття 6) в аспекті свого ототожнення з ним.

Почуття є 1) полагание 2) змістом (ейдосом) 3) себе самого 4) для себе самого 5) як певного через інобуття, 6) коли він сам породжує і визначає це останнє.

Лосєв А. Ф. Форма. Стиль. Вираз. - М.: Думка, 1995. - С. 23-26, 28-31.

Гуссерль Едмунд |  Тулміна Стівен Еделстон

Гуссерль Едмунд |  РАССЕЛ Бертран |  Гадамер Ганс Георг |  Парменід |  Лао-ЦЗИ |  Лейбніц Готфрід Вільгельм |  ГЕГЕЛЬ Георг Вільгельм Фрідріх |  Сартр Жан Поль |  Бекон Френсіс |  КАНТ Іммануїл |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати