Головна

Свобода полягає в здатності вибирати з можливого для мене і нести відповідальність за свій вибір.

  1.  D Амнестичний
  2.  I. Органічна будова привертає людини до здатності розуму
  3.  II. Обов'язки і відповідальність судових приставів
  4.  IV. ПРО ТЕ, ЩО ТАКЕ ІСТИННА СВОБОДА
  5.  А як же свобода волі? - Нагадав я.
  6.  А) Експертиза тимчасової непрацездатності
  7.  абсурдна свобода

Вибір в цьому контексті означає можливість пройти свій шлях для того, щоб цілком егоїстично досягти вершини тієї гори, на яку ми вирішили піднятися, подібно до героя вірша Кінтани:

Я кидаю собі виклик,

Тільки собі і нікому більше.

Тому що вершину ... вершину вибираю я.

Ніхто не вибере вершину за мене.

Розповідають, що жив на світі будівельник, який спеціалізувався на збірці будинків.

Він працював на підприємця, який постачав йому готові панелі: працівник їх підганяв, з'єднував, зводив стіни і закінчував обробку.

Одного разу будівельник вирішив, що вже відпрацював своє і пора залишити тяжка праця.

Він відправився до бізнесмена і завів розмову про звільнення.

Так як йому залишалося закінчити один будинок, він попередив начальника, що це буде його останнім завданням, а потім він піде на пенсію.

- Шкода! - Вигукнув начальник. - Ви такий цінний працівник! Ви не хочете залишитися ще ненадовго?

- Чесно кажучи, немає, у мене накопичилося стільки справ, я хочу відпочити ...

- Ну добре.

Чоловік закінчив останній будинок, і відправився попрощатися з керівником.

Начальник зустрів його словами:

- У мене для вас неприємна звістка. Я не можу зараз вас відпустити. В останній момент прийшло розпорядження: вам доведеться побудувати ще один будинок. Зробіть, будь ласка, ласку ... Це не терміново ... Не треба поспішати ... Займайтеся виключно цим будинком не поспішайте, але, будь ласка, виконайте це останнє завдання.

Будівельник, в глибині душі розсерджений цим проханням, погодився. Але вирішив побудувати будинок якомога швидше, щоб піти на заслужений відпочинок, про що він насправді мріяв.

Йому вже нічого було доводити, йому вже не було потрібно завойовувати авторитет, на кону не стояло престиж або гроші, на кону не стояло нічого, тому що йому належала пенсія. Все, чого він хотів - скоріше розправитися із завданням.

Тому він так-сяк скріпив панелі, встановив їх без особливого бажання, використовуючи матеріали найнижчої якості, щоб скоротити витрати, не обтяжуючи себе обробкою.

Іншими словами, виконав дуже неякісну роботу в порівнянні з тим, що він зазвичай робив. Він здав будинок в рекордні терміни.

Тоді він прийшов до начальника, і той запитав:

- Ну що? Будинок готовий?

- Так, так, готовий.

- Ну тоді візьміть ... поставте замок, закрийте двері на ключ і принесіть його мені.

Будівельник пішов, поставив замок, провернув в ньому ключ і повернувся.

Коли в руках начальника виявився ключ, він звернувся до свого працівника: «Це наш подарунок вам ...»

Може бути, ми не усвідомлюємо цього, але день за днем ??ми будуємо своє життя подібно дому, в якому ми живемо. І ми будували її з самого фундаменту.

Якщо ми не хочемо, то можемо не звертати надмірної уваги на розкоші або незакінчені деталі, але будемо обачні, зводячи споруду. Зізнаємося собі: скільки енергії, скільки інтересу, скільки турботи, скільки обережності до цього ми вклали в побудову свого життя?

Як би здорово було з сьогоднішнього дня бути уважнішим до того, що ми споруджуємо. Зрозуміло, є турбулентні зони, де може нагрянути землетрус і зруйнувати все побудоване, змусивши почати все заново. Це правда.

Зовнішні чинники існують? Без сумніву. Але не будемо додавати до цих можливих неприємностей проблеми від нашої недбалості при побудові цього будинку. Тому що, хоча ми і не усвідомлюємо цього, ми створюємо життя, в якій нам доведеться жити. Ми не будуємо життя, в якій доведеться жити сусідові, ми створюємо життя для самих себе.

Тоді, якщо ми себе цінуємо, якщо ми себе любимо, навіщо погоджуватися на халтуру? Навіщо вести себе подібно будівельнику з казки?

Якщо ви усвідомлюєте, що заслуговуєте кращої долі ...

Чому б не побудувати кращий будинок?

Чому не почати покращувати те життя, яке нам доведеться прожити, з сьогоднішнього дня?

Тому що свобода не тільки можлива, вона неминуча.

Я наполягаю, ми вимушено вільні, тому що, до всього іншого, не можемо уникнути свободи.

Ми постійно користуємося своїм правом на свободу.

Октавіо Пас говорив:

Свобода - це не політична ідея, чи не філософське поняття, не суспільний рух. Свобода - це чарівне мить, яка вимірюється тривалістю вибору між двома словами: так і ні ».

ГЛАВА 7

ОПЛАТА ЗА ПРОЇЗД

Я завжди згадую таку сцену.

Моєму двоюрідному братові, який був набагато молодший за мене, тоді виповнилося три рочки.

Мені було близько дванадцяти ...

Всі сім'я зібралася на обід в будинку моєї бабусі. Брат носився по всій вітальні стрімголов і випадково натрапив на журнальний столик. Від удару він впав на підлогу і так і залишився там сидіти, ридаючи.

Братик сильно забився, і незабаром у нього на лобі утворилася припухлість розміром з абрикосовий кісточку.

Моя тітка, яка була присутня при цій сцені, підбігла, щоб обійняти малюка. Одночасно просячи мене принести лід, вона без кінця голосила: «Бідненький хлопчик, одноманітне харчування тебе вдарив, тук-тук по столу ...» - стукаючи по столу і закликаючи дитини наслідувати її приклад.

А я думав:

«Який з цього урок? Ти не несеш відповідальності, хоча ти незграбний, тобі три роки і ти не дивишся, куди мчиш; це стіл винен.

Стіл поганий ».

Я вперше з подивом вловив прихований посил про зловмисності предметів.

А тітка наполягала, щоб братик дав столу здачі ...

Сама історія здається мені кумедною, але подібна виховна практика згубна: ти не відповідаєш за свої вчинки, завжди винен інший або оточення, а не ти, це інший повинен забратися з твоєї дороги, щоб ти випадково не вдарився ...

Мені довелося пройти довгий шлях, щоб порвати з настановами матерів усього світу.

Я відповідальний за те, щоб відійти від того, що мене ранить. Я відповідальний за те, щоб захиститися від тих, хто завдає мені шкода. Я відповідальний за те, щоб звертати увагу на те, що зі мною відбувається, і оцінювати свою частку участі в цих заходах.

Я повинен усвідомлювати той резонанс, який має кожен мій вчинок. Щоб зі мною відбувалося те, що відбувається, я повинен робити те, що я роблю. Я не кажу, що я можу керувати всім, що відбувається зі мною, але що я відповідальний за все, що зі мною відбувається, тому що в чомусь, нехай в якоїсь дрібнички, я посприяв цьому.

Я не можу контролювати думку всіх оточуючих, але можу контролювати своє. Я можу вільно розпоряджатися своїми вчинками.

Мені слід вирішити, як я буду діяти. З моїми обмеженнями, з моїми бідами, з моїм невіглаством, з усім, що я вивчив і що знаю. Беручи до уваги все це, я повинен вирішити, як вчинити якнайкраще. І мені слід вчинити саме так.

Мені слід пізнати себе краще, щоб знати свої ресурси.

Мені слід полюбити себе настільки, щоб наділити себе привілеями, і знати, що це моє рішення.

Тоді я придбаю щось, що приходить з автономією і є зворотною стороною свободи: відвагу. У мене буде відвага, щоб діяти, як мені диктує мою свідомість, і платити за це.

Тоді я буду вільним, навіть якщо іншим це не сподобається.

І якщо ти не полюбиш мене таким, який я є; і якщо ти покинеш мене, такого, який я є; і якщо в найдовшу і холодну зимову ніч ти залишиш мене одного і підеш ...

Закрий двері, чуєш? Тому що мені дме. Закрий двері. Якщо таке твоє рішення, закрий двері.

Я не буду просити тебе затриматися ні на хвилину всупереч твоїм бажанням.

Я прошу тебе: закрий двері, тому що я тут живу, а на вулиці холодно.

І це буде моїм рішенням.

Це перетворює мене в особистість, яка не піддається маніпуляціям. Тому що самозавісімим людиною неможливо маніпулювати, і ми знаємо, що ніхто не може ним керувати. Тому що самозавісімим людиною можна керувати, лише якщо він сам цього захоче, так як він некерований, ви не розпоряджаєтесь ім. Це він керує ситуацією, він управляє самим собою.

Це означає величезний крок вперед у вашому особистому історія і в вашому розвитку, це має на увазі зовсім інший спосіб життя і, можливо, більш глибоке пізнання інших людей.

Якщо ви по-справжньому самозавісіми, якщо ви не даєте собою маніпулювати, навіть найменшого, то ймовірно, що деякі люди підуть з вашого життя ... Може бути, хтось не захоче залишитися.

Ну що ж, доведеться погодитися і на цю ціну.

Ціну, яка полягатиме в розставанні з деякими особами з нашого близького оточення.

І в підготовці до святкування прибуття нових осіб (можливо ...).

Мігель і Томас виходять зі зборів. Вони направляються в гардероб, і красива дівчина, яка обслуговує Мігеля, подає йому чорне пальто.

Мігель дістає купюру в п'ятдесят песо і простягає дівчині.

Вона чарівно посміхається і каже: «Дякую».

Вже на вулиці Томас з докором звертається до приятеля: «Ти бачив, які чайові ти їй залишив?»

Мігель, майже не дивлячись на одного, відповідає: «А ти бачив пальто, яке вона мені дала?»

Самозавісімость завжди обходиться нам дешево, так як це єдина гарантія того, що ми не станемо наступної зими.

Коли ми приймаємо рішення чимось зайнятися з іншою людиною - чимось важливим зразок сексу або менш важливим, на кшталт прогулянки по площі (а може бути, настільки важливим, як прогулянка по площі, і настільки незначним, як секс), ми повинні усвідомлювати , що це добровільне рішення, задумане як спільна дія з іншою людиною, але не «заради» нього а «з» ним. Важливо почати усвідомлювати, що наші відносини зі світом, з оточуючими, з близькими в дійсності полягають в діях «с» ними.

І що це рішення автономно і залежить від нашого вільного вибору.

Що я не роблю нічого заради іншого, і тому він мені нічого не винен.

Що він нічого не робить задля мене, і тому я йому нічого не винен.

Що ми просто робимо деякі речі разом.

І раді цьому.

В цьому випадку я не потраплю в залежність від нього і не спробую викликати її в ньому.

Я не впущу своєї гідності, намагаючись змусити його боятися.

Я відмовлюся від потреби викликати його ненависть.

Я відкину позицію жертви, щоб йому ніколи не було мене шкода.

І не буду намагатися стати для нього незамінним.

Я буду задовольнятися його любов'ю чи нелюбов'ю.

Як би там не було, якщо він мене не любить, хай не переживає за мене, завжди знайдеться хтось, здатний мене любити.

Думка про звільнення, висловлена ??Лімою Кінтаной в «Поеми про стражників і злодієві», процитованої на початку, отримує логічне продовження в наступному творі, яке не випадково називається «Мета»:

Потрібно досягти вершини,

Потрібно вирвати світло,

Потрібно наповнити сенсом кожен крок,

Потрібно оспівати ясність всіх понять,

Зустріти прихід кожного нового дня гімном,

Пройти по цій широкій вулиці, що веде до успіху,

Назавжди залишити позаду жах і невдачі.

І коли ми нарешті підемо ми з гордим і переможним

видом

З піснею на вершину, тільки тоді

Простягнути руку вниз

І допомогти тим, хто забарився на шляху.

Як тільки ми піднялися на пік, ми можемо почати думати про те, як допомогти ближньому пройти його шлях. Хоча він і не наш, він заслуговує на те, щоб його освоїти.

Слід розібратися, що є заколот, а що - непокору.

Слід зрозуміти, де починається порушення норм.

З урахуванням усього сказаного, саме мій вільний рішення дотримуватися норм, з урахуванням того, що я міг би їх порушити, свідчить про моїй повазі до них.

Чи повинні ми завжди сліпо коритися правилам, нормам, звичаям?

А якщо так, то яким?

Вашим?

Моїм?

Більшості?

Потрібно визначити ціну самозавісімого рішення. Необхідно прийняти цей виклик і з цієї пори почати надавати собі:

все більше прав приймати власні рішення;

все більше простору, на яку не поширюється нічиє вплив;

все більше імунітету по відношенню до манії інших людей засуджувати і маніпулювати;

все більше психологічного здоров'я.

Це простір мені ніхто не може надати, і ніхто не може у мене його забрати.

Мені доведеться самому його створити або відкрити в собі, заплатити за це і відважно приймати рани, отримані під час бою, щоб відразу після цього голосно заявити про свої права на цю територію.

Але не щоб померти, відстоюючи її, а щоб жити і розділяти її з іншими.

Якщо ми досягнемо вершини, на той час ми, швидше за все, придумаємо спосіб зробити можливе реальністю.

У Стародавньому Китаї жили три буддійських ченця, які подорожували з села в село, допомагаючи людям відчути осяяння. У них був свій власний метод. Досягнувши будь-якого міста, будь-якого села, вони відразу вирушали до центральної площі, де зазвичай розташовувався ринок. Вони просто зупинялися посеред натовпу і наминали заливатися сміхом.

Перехожі дивилися на них з подивом, але ченці все реготали і реготали. Найчастіше хтось питав: «Над чим вони сміються?»

Ченці на деякий час замовкали ... переглядалися між собою, а потім, вказуючи пальцем на того, хто питається, знову вибухали дружним сміхом. І кожен раз повторювалася одна і та ж історія: народ, який збирався навколо трійці, щоб поспостерігати за поданням, потихеньку заражався їх веселощами, починав соромливо хихикати спочатку, поступово вибухаючи нестримним сміхом.

Розповідають, що, посміявшись деякий час, все городяни забували, що знаходяться на ринку, що прийшли туди купувати. Від малого до великого, всі селяни радісно сміялися, і жодна причина не здавалася досить вагомою для смутку, ніщо не могло затьмарити цей вечір. Коли сонце сідало, люди поверталися додому з посмішкою на вустах: вони вже були іншими, їх обличчя світилися. Тоді монахи збирали своє скромне майно і відправлялися в наступний населений пункт.

Слава про ченців рознеслася по всьому Китаю. У деяких селищах, де очікувався візит ченців, народ з ночі збирався на ринку. Але одного разу сталося так, що на підході до одного міста один з ченців раптово помер. «Подивимося на двох, що залишилися, - говорили люди, - подивимося, чи захочеться їм тепер сміятися ...»

У цей день більше, ніж зазвичай, глядачів зібралося на площі, щоб подивитися на смуток «сміються» ченців або розділити ту біль, яку вони, звичайно ж, відчувають.

Яким же сюрпризом стала для них наступна сцена: посеред площі, поруч з тілом мертвого товариша, стояли два ченці ... реготали! Вони показували на померлого, переглядалися і продовжували реготати.

«Нещастя позбавило їх розуму, - вирішили городяни. - Ми не проти заради сміху сміху, але це вже занадто, тут знаходиться небіжчик, немає причини для веселощів ».

Ченці, здригаючись від сміху, пояснили їм: «Ви не розумієте ... він виграв ... він виграв ...» - і продовжували сміятися.

Люди переглядалися, але ніхто не розумів, що відбувається. Ченці, перемагаючи сміх, розповіли: «Коли ми підходили до цього міста, ми уклали парі ... хто помре першим ... Мій товариш і я стверджували, що моя черга ... тому що я набагато старший за них обох ... А він сказав, що його ... що він обраний ... І він виграв, розумієте? .. він виграв ... »І їх охопив новий напад реготу.

«Вони точно зійшли з розуму, - уклали люди. - Ми повинні зайнятися похоронами, ці двоє не в собі ».

Тоді кілька людей підійшли до тіла, щоб обмити його й намастити пахощами перед тим, як спалити на похоронному багатті, як було прийнято в ті часи і в тій місцевості.

«Не чіпайте його! - Закричали монахи, не припиняючи сміятися. - Не чіпайте його ... У нас є його послання ... Він просив, щоб після смерті його спалили на багатті в його одязі ... прямо так, як він зараз одягнений ... І він виграв ... він виграв.

Ченці одні сміялися посеред загального замішання. Глава міста взяв ініціативу в свої руки, підтвердив останню волю покійного і зробив необхідні розпорядження, щоб її виконати. Всі жителі принесли хмиз і дрова, щоб спорудити вогнище, поки ченці спостерігали за їхніми діями і сміялися.

Коли багаття був готовий, люди все разом підняли з землі мертве тіло і поклали на вершину гори з хмизу, яка була зведена посеред площі. Глава виголосив кілька слів, в які ніхто не прислухався, і запалив вогонь. Хтось із присутніх пустив сльозу під дружний регіт двох ченців.

І раптом сталося щось надзвичайне. З тіла, охопленого полум'ям, до неба вирвався пучок жовтого світла, який вибухнув в повітрі з оглушливим тріском. Потім кілька світяться комет висвітлили мертве тіло, іскри, супроводжувані гуркотом, почали підскакувати до неба, а вогнище перетворився в феєричну гру вогнів, які злітали і оберталися, змінюючи колір і видаючи гучні звуки при кожному спалаху.

А два ченці плескали в долоні і кричали: «Браво! .. Браво!»

І тоді це сталося. Спочатку діти, потім молодь, а слідом за ними і старі почали сміятися і аплодувати. Решта намагалися протестувати і освистати сміються, але через деякий час все як один заливалися сміхом.

Все містечко знову осяяло. Якимось чином сміється монах дізнався, що його кінець близький, і перед смертю сховав в підлогах свого одягу феєрверки, які вибухнули на похоронному багатті. Це була його остання жарт, насмішка над смертю і болем, останній урок буддійського вчителя: життя не закінчується, життя народжується раз по раз. А осяяний народ сміявся і сміявся ...

 Коли я росту, я не примножувати свою свободу, але збільшую кількість можливостей і тому відчуваю себе більш вільним. |  РОЗДІЛ 1.


 Моя пропозиція полягає в тому, щоб прийняти відповідальність за себе, подбає про себе, назавжди стати господарем власного життя. |  Я дозволяю собі піддаватися тим ризикам, яким мені хочеться піддаватися, з єдиною умовою, що я згоден платити ціну цих ризиків. |  Прийняти рішення. |  Мені хочеться визначити егоїзм як цю не надто симпатичну позицію, яка змушує мене віддавати перевагу себе будь-якій людині. |  Ресурс - це будь-який засіб, яким ми можемо скористатися для досягнення наших цілей, для того щоб протистояти конфлікту, згладити його або дозволити. |  Приймати допомогу - не означає бути залежним. |  Тоді любов - це ексклюзивне засіб для того, щоб підключитися до свого бажання рухатися вперед. |  Бути вільним означає робити т о, що я захочу. |  Історія мого життя може зумовити мій вибір, але не позбавляє мене можливості вибирати. |  Якщо я потрапив в глухий кут, я вийду тим же шляхом, яким зайшов. |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати