Головна

глава 11

Різкий холодний вітер, що дув у спину, змусив Джуліана поежиться. Ховатися в тіні удвох з Лео - це абсолютно не відповідало його уявленням про боротьбу з ворогами. Зовсім інша справа - шпаги, пістолети, кулаки ... Ось це була б справжня боротьба, а засідка і шпигунство ... Ні, шпигувати йому зовсім не подобалося.

- Що, холодно? - Прошепотів Лео.

- Вже немає. Поки тремтів - зігрівся.

Помітивши, як в темряві блиснули бездоганно білі зуби Лео, Джуліан зрозумів, що йому вдалося розсмішити супутника. Що ж, ось і добре. Хоча було б набагато краще опинитися в ліжку з Хлоєю, а не тут, на пронизливому вітрі. Але не міг же він сказати про це ... Досить було вже і того, що Лео надав їм з Хлоєю свободу дій. Причому Джуліан майже не сумнівався, що Лео навіть не замислювався про те, як саме вони з Хлоєю проводили час.

І не було нічого дивного в тому, що Джуліан постійно згадував про свою наречену. Хлоя виявилася чудовою коханкою, найкращою з усіх можливих. Вона була надзвичайно палкою і в той же час надзвичайно лагідною. Часом йому навіть приходило в голову, що вони самою долею створені одне для одного. Ця думка трохи бентежила його, але він ніяк не міг зрозуміти чому.

- Ось йдуть ... - прошепотів Лео, покосившись на Джуліана.

Граф мовчки кивнув і ще міцніше притиснувся до стіни будинку. Тепер він дивився на елегантний особняк на протилежному боці вулиці. Фасад будинку висвітлювали ліхтарі, що висіли у парадних дверей, і він чітко бачив, як з ошатного екіпажу - не було ні найменших сумнівів у тому, що колись він стояв у його власному Каретний сарай, - вийшли Артур і Беатрис. Дворецький впустив їх до хати, і двері за ними негайно закрилася. Знову глянувши на Лео, Джуліан запитав:

- І це все? .. Невже я стільки часу стирчав тут тільки для того, щоб побачити, як Артур і Беатрис входять в будинок?

- У цьому будинку зараз перебуває один з кращих шпигунів французьких агентів, - відповів Лео.

- Ось як? - Джуліан не міг не визнати, що це повідомлення його заінтригувало. - Але як довести, що мій дядько пов'язаний з французьким шпигуном? Адже звідси нічого не видно і не чутно.

- Ми зараз підійдемо ближче. Хоча не впевнений, що нам це допоможе. Симона напевно вжила всіх заходів обережності.

Граф з подивом глянув на свого супутника:

- Симона? Цей шпигун - жінка?

Лео кивнув:

- Абсолютно вірно. І вона кращий шпигун з усіх, з ким мені доводилося зустрічатися. А я займаюся цією справою вже сім років. Я завжди вважав її коханкою Артура, але він раптом перекинувся до Беатріс.

- Можливо, просто додав її до цієї Сімоне, - зауважив Джуліан.

Потім раптом скривився і пробуркотів:

- Що ж стосується Беатріс, то вона цілком може розважати не одного, а відразу декількох чоловіків.

Спрямувавши погляд на будинок, за яким вони спостерігали, граф раптом зрозумів, що ці спогади вже не доставляють йому біль. Посміхнувшись, він додав:

- Беатріс втілює в собі все, про що мріють деякі чоловіки. Авантюрна коханка, згодна на все.

- Але ти вирішив, що авантюрна - це не для тебе?

- Абсолютно вірно. Тому що вона була авантюрною не тільки зі мною, але і з багатьма іншими. У деяких випадках - відразу з декількома. Але у Беатріс, крім чуттєвої ненаситності, є й інші якості ... надзвичайна жорстокість, наприклад. Хоча спочатку я знаходив для неї всякого роду виправдання, вселяв собі, що все це мої фантазії.

- А що змусило тебе прозріти?

- Після одного нашого спору, коли я навідріз відмовився оплатити один з її чергових карткових боргів, вона сказала, що поїде кататися. Я бачив, як вона веліла привести коня і як відштовхнула хлопчика-конюха, який цього коня привів. Хлопчик впав, вдарившись головою об сходи. Беатріс глянула на нього і тільки знизала плечима, залишивши хлопця на ступенях з розпливається під головою калюжею крові. Тоді я перестав обманювати себе, перестав шукати їй виправдання, я ніби прокинувся після довгого сну.

- А хлопчик?

- На щастя, все обійшлося. Голова у нього ще деякий час хворіла, але в цілому він легко відбувся. Він син Мелвіна, - додав Джуліан зітхнувши.

Лео вилаявся стиха і поплескав графа по спині:

- Повір, Джуліан, ми скоро з'ясуємо, де його закопали, і поховаємо як личить, щоб близькі могли відвідувати могилу. І звичайно ж, неодмінно повинні подбати про те, щоб його вбивці були покарані.

- Говоріть тихіше, - попередила Симона, коли Беатрис почала голосно переказувати якусь плітку. Від бренді вона стала розв'язної і злісної. - За нами стежать.

Симона проігнорувала виразний погляд графині.

- Ви впевнені? - Артур насупився.

- Звичайно, впевнена. Або ви вважаєте, я б протрималася в Англії стільки років, якби не була передбачливою? Ваш племінник і цей мерзенний виродок Леопольд стирчать зараз в проході між будинками. Прямо через дорогу. Їх там бачив один з моїх спостерігачів.

- Тоді позбудьтеся від них, - сказала Беатріс. - Якщо у вас є люди, здатні наблизитися і розгледіти їх, вони напевно зможуть перерізати їм горлянки.

- Ви хочете, щоб я наказала своїм людям вбити графа і барона прямо навпроти будинку, в якому живу?

- Впевнена, ви знаєте безліч місць, де можна заховати тіла.

Артур хмурився, дивлячись у вікно; йому страшенно хотілося поглянути зараз на свого племінника. Хлопчисько став прикрою скалкою у нього в боці. Здавалося б, він придумав бездоганний план, зробивши Беатріс знаряддям для його виконання, але Джуліан вижив. Звичайно, Беатріс непогано зіграла свою роль, але племінник якимось чином уникнув всіх розставлених для нього пасток.

А потім племінник оголосив, що більше ні в якому разі не стане захищати честь своєї дружини, і Беатрис втратила свою цінність - тепер уже від неї не було особливої ??користі. Тому для виконання задуманого Артур почав наймати сторонніх, але і їм не вдавалося виконати те, що від них вимагалося. Хоча Джуліан часто бував п'яний і бродив по найнебезпечнішим лондонським кублах, де нерідко траплялися вбивства, йому знову і знову вдавалося уникати смерті. І тоді Артуру стали снитися сни, в яких він підходив до племінника і стріляв в голову зарозумілого ублюдка. Звичайно, було дурнуватій помилкою так вчинити, але з іншого боку, це поклало б край грі.

Артур зробив глибокий вдих, намагаючись заспокоїтися, - його завжди охоплювала лють, коли думав про Джуліана і про те, як племінник раз по раз вислизав з пастки. А то, що дурень до недавнього часу навіть не підозрював, що хтось домагається його смерті, ще сильніше розпалювало Артура. Виходило, що не так-то просто позбутися від Джуліана. Але ж треба ще й перешкодити Найджел - він ні в якому разі не повинен запанувати в Колінзмуре. Мало того що він, Артур, не мав більше можливості розпоряджатися Колінзмуром і користуватися його багатствами для фінансування своїх планів, так його ще й викинули геть як бідного загостював родича. Тепер все в суспільстві дивилися на нього і Беатрис з підозрою. Але найгірше було те, що в Колінзмуре залишалися секрети, які він не встиг знищити, докази злочинів, за які його могли сотні разів повісити.

Сварка двох жінок, обмінювалися образами, вивела Артура із задуми. Симона говорила крижаним голосом, в якому, будь вона не настільки дурна, Беатріс вловила б смертельну загрозу. Але графиня була не тільки дурна ,, а й по-диявольському жорстока; ця жінка не моргнувши оком могла віддати розпорядження про вбивство, що і робила неодноразово. Симона ж, на відміну від неї, сама була здатна скоїти вбивство, причому швидко і безшумно. Артур вже переконався в тому, що Беатріс стала швидше перешкодою, ніж допомогою в його справах, але він ще не був готовий позбутися її. Так, їй ще можна було знайти застосування - хоча б в ліжку.

- Все, досить, - сказав він, повернувшись в жінкам, і ті одразу ж замовкли. - Ваш спір тільки на руку нашим ворогам.

Симона, стиснувши губи, ствердно кивнула, а Беатріс насупилася і відвернулася.

- Оскільки Леопольд Уерлок служить в міністерстві закордонних справ, слід взяти до відома, що Джуліан придбав могутніх союзників.

- І дехто вже почав розуміти, що ваші інтереси простягаються набагато далі графського титулу, - додала Симона. - На жаль, я тільки зараз про це подумала, хоча мені не раз доводилося мати справу з Леопольдом Уерлоком.

Беатріс знову повернулася до спільників:

- А може, мені слід ...

- Ні-ні, - перебила Симона. - Вам навряд чи вдасться спокусити Уерлока. Інші - краще за вас - вже намагалися. До того ж Джуліан, схоже, об'єднався з Леопольдом, так що той тепер знає про вас занадто багато. Уже хоча б тому з вашої спроби спокусити його нічого б не вийшло.

Артур бачив, що Беатріс сприйняла це зауваження як особисту образу. Подумки вилаявшись, він вирішив, що ще раз спробує її приборкати. Але якщо у нього нічого не вийде, то Беатріс доведеться зникнути. І тоді ... О, тоді б вона могла надати йому наостанок послугу! Якщо він як слід все обміркує, то зможе представити її смерть як вбивство, - і всі докази вкажуть на Джуліана. Так-так, так і треба вчинити.

- Прошу вибачення ... - Беатріс зашаруділа спідницями і встала. - Мені потрібно усамітнитися.

Коли двері за нею зачинилися, Симона тихо промовила:

- Вона стає небезпечною, Артур. Для нас обох.

- Я про неї подбаю. Графиня була дуже корисною і, можливо, ще зуміє нам де в чому допомогти. Я потім про це подумаю.

- Дуже добре, - кивнула Симона. - А тепер, поки її тут немає, давайте обговоримо інформацію, яку ви обіцяли для мене роздобути. Або останні події перешкодили здійсненню вашого плану?

Кілька хвилин вони обговорювали цікаву Симону тему. Шпигунка дуже потребувала обіцяних Артуром відомостях, оскільки вже повідомила до Франції про те, що їй вдалося роздобути надзвичайно важливу інформацію. Артур заявив, що всі виконає, хоча і з запізненням, але збрехав. Людина, що обіцяв в цій справі посприяти, раптово зник, і відшукати його так і не вдалося. Наречена цю людину, ймовірно, знала, де він знаходиться, але Артур поки не знав, як випитати з неї правду.

- Ну ось ... - Беатрис увійшла в кімнату. - Тепер все у порядку.

Не встиг Артур з'ясувати, що вона мала на увазі, як до них долинув дзвін шпаг. Симона пильно подивилася на графиню і прошепотіла:

- Що ти наробила, дурна шльондра?

- Як ти смієш?! - Вигукнула Беатріс.

- Смію. - Симона вихопила ніж з потайної кишені своїх пишних спідниць і зробила крок до спільниці. - Ти піддаєш всіх нас смертельному ризику. Вірніше - тільки нас з Артуром. Оскільки тобі в будь-якому випадку доведеться померти.

Кинувшись до француженці, Артур схопив її за руку і тихо сказав:

- Не зараз.

Повернувшись до Беатріс (та була надто дурна, щоб зрозуміти, що означало це «не зараз»), він запитав:

- Так що ж ти наробила?

Графиня фиркнула і знизала плечима:

- Нічого особливого. Відправила людей, щоб позбавили нас від цих бовдурів. Леопольд для нас небезпечний, а Джуліана ти давно вже хотів побачити мертвим. Так що можеш заспокоїтися.

- Яка ж ти дурна, - пробурмотіла Симона, але все ж заховала ніж.

Поглянувши на Артура, запитала:

- Ви залишили екіпаж перед будинком?

- Ні, відправив на задній двір.

Француженка кивнула і попрямувала до дверей. Обернувшись, сказала:

- Я зараз приєднаюся до вас, і ми поїдемо в інше місце. Якщо нам пощастить, ці двоє закінчать свій життєвий шлях, а ми оголосили подалі від цього будинку, щоб нас не звинуватили в злочині.

З цими словами Симона вийшла з кімнати. Беатріс насупилася і пробурчала:

- Артур, але чому вона ...

- Замовкни і ворушіться! Нам потрібно забратися звідси швидше! Слідуй за мною!

Навіть не глянувши на коханку, Артур стрімко вийшов з кімнати. Він прекрасно знав, що Беатріс не в усьому була винна, але твердо вирішив, що треба від неї позбутися. Правда, йому ще слід добре подумати, як найкращим чином використовувати її наостанок. Симона не сумнівалася, що спокусити Уерлока Беатріс не вдасться. Значить, доведеться знайти їй інше застосування. Що ж стосується Джуліана ... Схоже, настав час завдати племіннику останній удар, і для цієї мети цілком можна використовувати малу Уерлок.

Джуліан вже збирався сказати, що вони марно втрачають час, намагаючись з'ясувати, що відбувається в будинку, у якого вони провели стільки часу, коли, раптом він помітив праворуч від себе якийсь рух. Відштовхнувши Лео в сторону, вчасно встиг вихопити шпагу, щоб відбити удар нападника. Лео теж оголив шпагу і вступив в бій.

Двоє супротивників, що атакували їх, хоча і виявилися чудовими фехтувальниками, не могли пробити пролом в маленькій фортеці, яку утворили Джуліан і Лео, що стояли спиною один до одного. У якийсь момент граф раптом відчув, що Лео здригнувся. Відбивши черговий удар противника, він запитав:

- Тебе не поранили?

- Марна подряпина, - пробурчав Лео і тут же закричав: - Прокляття, вони їдуть.

Джуліан теж почув стукіт коліс, що доносився з заднього двору.

- Напевно, хочуть зробити вигляд, що знаходилися в іншому місці, коли двох лордів вбили на порозі їхнього будинку.

- Абсолютно вірно, - відгукнувся Лео.

Чи то від думки, що зазіхає на життя лордів, чи то від усвідомлення того, що їх кинули, переклавши на них відповідальність, але противник Джуліана на мить забарився. Джуліан негайно цим скористався і, вибивши зброю з рук супротивника, убив його ударом в серце. Повернувшись, щоб допомогти другу, він побачив, що і другий нападник переможений. Але Лео, на відміну від Джуліана, вразив ворога в плече, а потім збив з ніг потужним ударом кулака.

Поглянувши на поваленого супротивника, граф перевів погляд на Лео і з усмішкою зауважив:

- Непоганий удар.

- Мене навчив цього один француз.

- Ти вчився фехтувальних прийомів у ворога?

- Він француз лише наполовину. І мій родич до того ж.

Знявши з шиї краватку, Лео пов'язав їм противнику руки і, скривившись від болю, додав:

- Мені знадобиться твоя допомога, щоб віднести цього хлопця в карету.

- Через подряпини? - Поцікавився Джуліан.

Він раптом зрозумів, що «подряпина» Лео цілком могла виявитися серйозною раною.

- Дозволь мені, - сказав він, підкидаючи противника собі на плече. - Сподіваюся, що дійдемо до екіпажу непоміченими. Інакше буде важко пояснити те, що трапилося.

- Пояснити дуже навіть просто. Нас хотіли пограбувати, і тепер ми веземо зловмисника, щоб здати владі.

- Схоже, тобі не вперше доводиться складати такі пояснення, - пробурмотів граф. - Даремно я вбив свого супротивника. Чи не зрозумів, що його можна буде використовувати як корисне джерело інформації.

- Нам і одного вистачить. Шкода, що твій дядько і Симона втекли. Упевнений, вони зуміють довести, що знаходилися зовсім в іншому місці, коли на нас підло напали на порозі їхнього будинку. Сумніваюся навіть, що полон одного з нападників на нас хоч скільки-небудь змінить їхні плани. Симона нікому не довіряє, і навряд чи ця людина зможе повідомити нам що-небудь про подальші плани. А того, що знаємо ми, явно недостатньо, щоб залучити шпигунку до суду. До того ж у неї є деякі зв'язки, адже вона коханка дуже впливових персон.

- Кількох? Честолюбна жінка. Вона гарна?

- Дуже.

- А тебе спокусити не намагалася? - Поцікавився Джуліан; якісь нотки в голосі Лео навели його на цю думку.

- Так, було таке. Я тоді посміявся над нею, і з тих пір вона мріє побачити мій труп. Але не думаю, що це саме вона наказала напасти на нас.

- Але ж напали її люди, чи не так? Хоча не виключено, що це люди Артура.

- Сумніваюся, що твій дядько настільки дурний. Навряд чи він міг би наказати своїм слугам напасти на тебе біля будинку жінки, з якою має зв'язок. Це був би занадто необдуманий вчинок, тобі так не здається?

- Значить, Беатріс?

- Швидше за все, - кивнув Лео. - І це пояснює їх стрімке втеча. Симона і Артур спробували відсторонитися від події. Справа буде розслідувана, але я впевнений, що вони представлять безліч свідків, які покажуть, що їх не було вдома в момент нападу на нас. Беатріс, схоже, зробила трагічну помилку.

- Гадаю, що тепер Артур побажає позбавитися від неї?

- Якщо не він, то Симона.

Повернутися додому вони змогли лише на світанку, і Лео відразу пішов до себе в кімнату. На щастя, його рана виявилася не дуже серйозною, але потребувала накладення швів, і Джуліан підозрював, що Уерлок страждав від втрати крові.

Коли ж граф увійшов в спальню і побачив у своєму ліжку мирно спала Хлою, від його втоми не лишилося й сліду. Швидко роздягнувшись, він вмився, ліг з нею поруч і привернув її до себе. Коли він поцілував її, вона ворухнулася і, відкривши очі, сонним голосом пробурмотіла:

- Значить, нічого страшного, що я чекала тебе тут?

- Звичайно, нічого. - Він раптом відчув, що Хлоя обмацує його, причому її дотику зовсім не були схожі на ласки. - Не турбуйся, люба, я в порядку. Правда, Лео легко поранений в плече, але в іншому ми не постраждали.

Джуліан розповів про те, що з ним сталося, і Хлоя, уважно вислухавши його, сказала:

- Думаю, Лео прав. Напад здається занадто ризикованим. Чи не схоже на твого дядька. І на Симону не схоже.

- Лео говорив тобі про Симона?

- Так, говорив. Він визнав за необхідне попередити про неї, тому що побоювався, як би вона не спробувала підібратися до нього через мене. Я кілька разів бачила її під руку з людиною, з яким слід було б проявити обачність при виборі коханки. Вона разюче красива ...

- Лео і мені про це сказав. І він упевнений, що це Беатріс направила до нас людей, щоб ті нас убили. І ще він вважає, що Артур з Сімоною напевно від неї позбудуться.

- Тобто вб'ють її?

- Так звичайно. Лео вважає, що цим своїм вчинком вона підписала собі смертний вирок.

Хлоя підвелася і глянула на Джуліана. Однією свічки біля ліжка було недостатньо, щоб розгледіти обличчя, але щось в його голосі стривожило її. Вона знала, що він давно вже не любить свою дружину, але, судячи з усього, його дуже турбували слова Лео.

- Тобі не хочеться, щоб її вбили? - Запитала Хлоя.

- Навіть не знаю, як відповісти, - зітхнувши, буркнув граф. - Річ у тім, її доля анітрохи мене не цікавить. І як не дивно, саме це і викликає у мене занепокоєння. Але ж ця жінка все-таки моя дружина, трясця його матері.

Коли Хлоя спробувала щось сказати, він, поцілувавши її в губи, знову заговорив:

- Так, я знаю, що одружений лише на папері. Я вже давно усвідомив, що наш шлюб розпався. А що стосується її смерті, то вона сама вибрала той шлях, по якому йде. Більш того, мені здається, що вона зробила крок назустріч своїй смерті ще в той момент, коли зв'язалася з моїм дядьком. Звичайно, в глибині душі я відчуваю, що повинен якось попередити її, а не сидіти в бездіяльності, знаючи, що їй загрожує смертельна небезпека, однак ...

Він замовк і знову зітхнув.

- Але ж ти хочеш розірвати шлюб, а її смерть полегшить це завдання, чи не так? Може, саме це тебе турбує?

Джуліан трохи помовчав, потім кивнув:

- Так звичайно. Про це я теж подумав.

- У мене така ж проблема, - сказала Хлоя. - Я бачила її смерть, але все ж не зробила навіть спроби попередити її. Мені потрібен час, щоб усвідомити: нехай я і виграю від її смерті - зовсім не я збираюся вбити її. Крім того, я точно знаю: навіть якби мені вдалося попередити Беатріс, навряд чи вона надала б значення моєму попередження. Адже Беатріс впевнена, що краса врятує її в будь-якій ситуації, - здається, саме так ти сказав про неї якось раз.

Руки Джуліана ковзнули під нічну сорочку Хлої.

- Так, ти маєш рацію. І мені вона теж не повірила б.

Хлоя уважно подивилася на нього, потім раптом запитала:

- А чи не тому ти так турбуєшся, що все ще харчуєш до неї якісь почуття?

- Немає в мене ніяких почуттів до цієї жінки. - Граф рішуче похитав головою. - Та ні, навіть злості не залишилося, якщо не думати про те, що вона намагалася зробити з Ентоні. Але у мене прокинулися почуття до тебе, - додав він, знову поцілував Хлою.

- Я це вже помітила, - сказала вона з посмішкою. - Схоже, не так уже й ти і втомився.

- Від тебе, дорога, я втомлюся тільки після своєї смерті.

- Не варто так жартувати, поки не покінчили з цією справою, - пробурмотіла Хлоя, тихо зітхнувши.

- Турбується за мене?

- Звичайно. Адже ці двоє задумали вбити тебе. І вони вже не раз намагалися здійснити свій задум.

- Сподіваюся, що ніколи не здійснять, - відповів Джуліан зі сміхом.

Уклавши Хлою на спину, він поцілував її в шию. Потім, піднявшись, одним рухом зірвав з неї сорочку і відкинув убік. У наступну мить їх оголені тіла стикнулися, і вони голосно застогнали, зливаючись воєдино.

І в ту ж мить Джуліан забув про всі свої тривоги, забув, що загроза його життю ще не минула, - зараз він думав лише про те, як добре йому з Хлоєю і яка в неї ніжна шкіра. А Хлоя раптом потяглася до його збудженої плоті і торкнулася її кінчиками пальців. Знову застогнавши, він став рухатися все швидше і швидше, і Хлоя раз по раз спрямовувалася йому назустріч. Коли ж він вилив в неї своє насіння і вона, здригнувшись, голосно закричала, йому на мить здалося, що він бачить її з округляється животом, бачить зі своєю дитиною в утробі.

Кілька хвилин по тому, з працею придушивши позіхання, вона запитала:

- Чи не сумно усвідомлювати, що так мало можливостей довести чиюсь провину, довести, що хтось скоїв злочин?

- Так печально. І не тільки потішу, що важко змусити таких, як мій дядько, заплатити за свої злочини. Сумно ще й тому, що страждають невинні люди. Якщо не можна довести чиюсь провину, то як доведеш чиюсь невинуватість?

- Але потрібно щось придумати, Джуліан. Адже дуже скоро твій дядько дізнається, що Ентоні живий, і тоді ... - Хлоя мимоволі зіщулилася. - Можливо, тепер, коли Артура вже немає в Колінзмуре, нам вдасться знайти там свідоцтва його злочинів. Тоді можна буде пред'явити йому звинувачення і повісити.

- Я теж на це сподіваюся. - Джуліан поцілував її в скроню. - Спи, Хлоя. Ми ще встигнемо поговорити про моє дядечкові.

Почувши у відповідь лише невиразне бурмотіння, граф посміхнувся. Тепер-то він нарешті зрозумів, яка жінка йому потрібна. Зрозумів, що для нього найголовніше в жінці - відсутність облуди. Саме такою і була Хлоя Уерлок - жінка, з якою він збирався прожити все життя.

Чим більше часу проводив він з Хлоєю, тим більше переконувався в тому, що вони прекрасно підходять один одному. Їх пов'язувала не тільки пристрасть, яку не можна було б заперечувати, але і щось ще, щось таке, чого він поки не міг дати назви. Знову посміхнувшись, Джуліан закрив очі. Можливо, і не було потрібно ніяких назв. Адже головне - що вони скоро поберуться.

 глава 10 |  глава 12


 Глава 1 |  глава 2 |  глава 3 |  глава 4 |  глава 5 |  глава 6 |  глава 7 |  глава 8 |  глава 9 |  глава 13 |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати