Головна

глава 2

- Що сталося?

Почувши тихий голос графа, Хлоя негайно відійшла від каміна і наблизилася до ліжка.

- У вас був непритомність, пане, - відповіла вона.

Джуліан не відразу зрозумів, де знаходиться і хто ця тендітна жінка.

- Непритомність? Але зі мною ніколи такого не траплялося.

- Цього разу трапилося, пане. Ви три години провели в нестямі.

- Де Едгар? І де сер Леопольд?

Хлоя зазначила, що про маленького Ентоні граф не спитав.

- У вітальні. Грають з вашим сином.

Лорд Джуліан смертельно зблід, і Хлоя з занепокоєнням простягнула до нього руку. Граф же раптом схопився за її руку і міцно стиснув. При цьому на обличчі його був вираз болю і відчаю. Хлоя подивилася на нього з співчуттям. Зараз вона бачила перед собою не графа Колінзмура і навіть не розпусного гуляку, яким він був весь цей рік, а людини, відчайдушно намагався впоратися з душевним болем. Щоб якось висловити своє співчуття, Хлоя у відповідь легенько потисла йому руку.

- Розкажіть про все докладно, - попросив граф.

Джуліан раптом з подивом зрозумів, що маленька долонька, що знаходилася зараз в його руці, якимось дивним чином ... заспокоює його, приносить значне полегшення.

- Якщо проявите терпіння, я почну з самого початку, - сказала Хлоя, обережно вивільнивши руку. - Коли чоловік моєї сестри загинув, вона злягла від горя. На той час у неї вже було кілька місяців вагітності, що теж забирало сили. Ми обидві знали, що вона не переживе пологи, і незабаром зрозуміли, що і дитина - теж. Крім того, ми знали, що і ваша дружина чекає дитину, і незабаром нам стало відомо, що вона приготувала для нього.

- Як ви про це дізналися?

- Дозвольте пояснити це пізніше. Отже, знаючи, що буде далі, ми вирішили роздобути останки якогось немовляти. Згідно з традицією лондонські кладовища час від часу очищають від старих поховань, звільняючи місце для нових. Коли Лорел відчула себе більш-менш стерпно, ми вирушили до Лондона і зробили те, що потрібно. Потім повернулися в наш будиночок на болотах, що простягаються між Колінзмуром і володіннями барона Дарквейла. Після цього нам залишалося тільки чекати. Моя сестра швидко втрачала сили. Пологи у неї були важкі, з кровотечею ...

Хлоя важко зітхнула, потім знову заговорила:

- Коли до нашого будинку прибули двоє чоловіків, я сховалася. Вони забрали мертвонародженого Чарлза Генрі і вклали сестрі в руки Ентоні. Один з них, Джейк Поттер, не міг піти просто так. Він спробував влаштувати мою вмираючу сестру і малюка краще. Закутав їх ковдрами і навіть розвів в осередку вогонь. Потім сунув під ковдру якісь папери, сказавши їй, що зібрав за допомогою інших людей деякі докази, які допоможуть хлопчикові, якщо він залишиться в живих, підтвердити своє походження.

- Але більше він нічого не зробив? Залишив вашу сестру і дитини одних, без допомоги?

- Він боявся. У Колінзмуре все бояться. Ті, хто посмів не послухатися, вмирали. Приятель Джейка нагадав йому цю сумну істину, згадавши про людину на ім'я Мелвін. Втім, Леопольд знає про це набагато більше, ніж я. Так ось, як тільки Джейк пішов, я підійшла до сестри. Скоро сестра померла, але вона прийняла смерть спокійно. Її, а також останки бідного немовляти, які ми привезли з Лондона, я поховала біля нашої хатини. Потім взяла Ентоні і вирушила в Лондон, до Леопольду. Він уже чекав мене. Протягом останніх трьох років ми провели в очікуванні того моменту, коли ви дізнаєтеся правду про свою дружину.

- Ось уже рік, як я знаю частина правди.

- Так правильно. Але ця правда дуже погано на вас подіяла, чи не так? Спостерігаючи за вашою поведінкою, Леопольд прийшов до висновку, що ви ще не готові почути всю правду. Але ситуація така, що ми більше не можемо чекати. На цей раз вас мало не вбили. А Ентоні ... Він вважає мене і Леопольда своїми близькими родичами. Будемо відверті, пане: треба терміново вжити заходів, щоб відстояти його права на спадок.

Джуліан прикрив очі долонею і щось тихо пробурмотів собі під ніс. Він хотів викликати в собі гнів і рішучість, щоб перебороти бажання розплакатися як дитина. «Невже дружина і дядько зробили всі ці злодіяння?» - Запитував він себе. На жаль, сумнівів бути не могло - вони дійсно все це зробили. Від болю і гіркоти в грудях у нього защеміло. І найгірше було те, що ця синьоока міс знала про нього все; знала навіть, як низько він упав за останній рік.

І тепер, саме в ці миті, Джуліан зрозумів дещо ще. Зрозумів, що повинен бути вдячний цій маленькій тендітній жінці, подбала про його дитину. Вона поховала свою сестру і, незважаючи на горе, яке напевно переживала, відвела біду від його сина. Відвезла його в Лондон і три роки про нього піклувалася, чекаючи, коли він, Джуліан, зможе взяти відповідальність за дитину на себе. Він був у боргу перед цією жінкою і сером Леопольдом. І борг цей зросте багаторазово, оскільки вони збиралися допомогти йому здолати ворогів. Тяжко зітхнувши, Джуліан знову глянув на своїх рятівників і пробурмотів:

- Але все ж я не розумію ... звідки ви знали, що слід робити?

- Смію припустити, що до вас доходили чутки про Уерлоках і наших родичів бонах, - відповіла Хлоя.

Граф знизав плечима:

- Тільки всякі дурниці про духів і ваших незвичайні здібності. Навіть про чарах і чаклунстві. Про вашій родині завжди розмовляли всякі небилиці. Але я не надаю значення подібним пліткам.

- Чи не надаєте? Навіть якщо ці чутки поширюються вже не одну сотню років? Багато з цих чуток і справді гідні осміяння, але до деяких, як мені здається, варто прислухатися. У нашому столітті ці чутки змушували дружин залишати своїх чоловіків, а чоловіків - залишати своїх дружин. І головне - дітей, яких разом виховували. І це повторювалося постійно. А в минулому всі ті ж чутки спричиняли того, що Уерлоков і бонів спалювали на вогнищах, саджали на палю, вішали і переслідували як диких звірів.

Джуліан насупився і пробурчав:

- Чи не хочете ви сказати, що є відьмою?

- Ні, пане, - відповіла Хлоя, поправляючи за його спиною подушки. - Звичайно, були серед нас і ті, хто займався так званим темним ремеслом, але ми не злі відьми і не шанувальники Сатани. - Вона простягла графу келих сидру з лікувальними травами. - Ось, випийте.

- Що це? - Джуліан підніс до носа келих.

- Зілля з трав. Для знеболення і збагачення крові. Ці трави також надають сил хворим. Не бійтеся, ніякої магії.

Джуліан зітхнув і осушив келих. Потім раптом запитав:

- А навіщо вам знадобилося нагадувати мені про те, що базікають про вашу сім'ю?

Хлоя відставила порожній келих на столик, потім знову глянула на графа:

- Щоб пояснити, як ми з Лорел і Лео дізналися, що потрібно робити. У мене був сон ... або бачення, якщо завгодно. - Граф хотів щось сказати, але Хлоя жестом зупинила його. - Будьте ласкаві, вислухайте мене спочатку. Так ось, моя сестра Лорел, всупереч волі нашої матері, вийшла заміж за людину набагато нижче її по положенню. І мати прогнала її з очей геть. Але ми з Лорел постійно листувалися, тому я і дізналася, що сестра чекає дитину. Незабаром після цього мені приснився сон. Я бачила, як бідного Генрі, її чоловіка, поглинуло море. І ще бачила Лорел в ліжку з величезним животом, але в її тілі було мало житт ,. і вона швидко згасала.

Хлоя в хвилюванні пройшлася по кімнаті, потім сіла на стілець біля ліжка і знову заговорила:

- А за стінами маленького будиночка, де вмирала моя сестра, причаїлася красива жінка - теж з животом. На ній були летять білий одяг, прикрашені кровоточать серцями і черепами. Але потім сон швидко став чорним і страшним. Жінка теж прийняла страхітливий образ, хоча як і раніше залишалася красивою. Вона вирвала мертву дитину з утроби моєї сестри і полетіла в замок, що губилося в тумані. Навколо роїлися і інші фігури, але всі вони були дуже смутні. А тим часом Лорел продовжувала згасати. Я бачила, як плаче Генрі тягнув руки до дружини і дитині. А потім в руках Лорел знову виникло життя ...

- І ви зуміли помітити в цьому якийсь сенс? - Запитав Джуліан, коли Хлоя замовкла.

Він не подавав виду, що ця історія його заінтригувала. Вона кивнула:

- Так, у дечому. У всякому разі, я зрозуміла, що повинна знаходитися біля Лорел. Моя мати сказала, що якщо я поїду, то повернення мені вже не буде. - Хлоя знизала плечима. - Я й не повернулася. Коли я дісталася до Лорел, вона як раз отримала звістку про загибель чоловіка. Я допомогла їй поховати його і потім доглядала за нею. Вона трохи поправилася, давши мені помилкову надію. І ще я встановила, хто була та красива жінка, і почала збирати про неї відомості. І Лорел - теж. Незабаром ми розгадали її задум і приступили до підготовки власних планів і протистояння з цією жінкою. Все, що я бачила уві сні, збулося. А тим життям, що виникла серед смерті і горя, виявився Ентоні.

- І ви так швидко розкрили змову? - Здивувався Джуліан; він все ще не вірив в розповідь про видіння.

Хлоя сумно посміхнулася.

- Адже я була всього лише сестрою бідної вдови, тому люди говорили мені і при мені такі речі, які не наважилися б прошепотіти навіть за милю від вас. Хоча, напевно, зіграла роль і природна жіноча інтуїція, вірніше - звичка не довіряти красивих жінок. Але це не має значення. Побачивши сон, я вирішила, що повинна врятувати Лорел. Але незабаром зрозуміла, що моя місія - врятувати малюка Ентоні.

Хлоя бачила, що її розповідь вельми спантеличив графа, викликавши в його душі боротьбу суперечливих почуттів. Здавалося, він вірив їй і в той же час його долали сумніви. Хлоя прекрасно його розуміла. Лише дуже мало хто вірив в подібні здібності. Але, до своєї радості, страху на його обличчі вона не побачила. З сумнівами вона як-небудь впорається, а от якби він її боявся ... Хлоя відчувала: з якоїсь незрозумілої причини це дуже її засмутило б.

- Все-таки важко повірити, що завдяки сну ... - Джуліан запнувся, - хлопчик залишився живий ".

- Цей хлопчик - ваш син, пане, повірте. У мене є папери, що підтверджують це. Якщо хочете, можете поглянути.

- Пізніше. - Джуліан зітхнув. - Адже у нього - мої очі. - Він раптом спохмурнів і запитально подивився на Хлою. - Чому ви не прийшли до мене відразу?

- Я сумнівалася, що ви мені повірите. І Лео теж сумнівався. Ви дуже любили свою дружину, а ми сторонні люди. Якби ми звернулися до вас тоді, це могло б коштувати Ентоні життя. Ми не хотіли ризикувати, розумієте? Потрібно було дочекатися, коли ви самі дізнаєтесь правду про свою дружину або хоча б частину правди. Тільки після цього ви могли повірити в те, що збиралися вам розповісти.

Джуліан знехотя кивнув. Так, він дійсно був зачарований Беатріс і швидше за все повірив би їй, а не Уерлокам, але все ж ... Зібравшись з духом, граф промовив:

- Я знав, що дитина, яку дружина показала мені, - не мій. Знав в глибині серця, але наполегливо переконував себе в тому, що вона не бреше. У ту дитину не було родової відмітини Кенвуд.

- Так, маленького рідного плями кольору полуниці на правій сідниці.

- Абсолютно вірно, - кивнув граф. - Так ось її не було. Але я переконав себе в тому, що його відсутність нічого не означає. Вселив собі, що воно з'явилося б пізніше, якби він був живий. У хлопчика воно є?

- Так, є, - відповіла Хлоя, і лорд Джуліан зітхнувши закрив очі. - Пляма на місці, а Ентоні ... Ах, він чарівний хлопчик! Лео час від часу стриже його. Волосся ростуть у нього надзвичайно пишними кучерями, хоч банти зав'язуй. Зелені, звичайно, під колір його чудесних очей. - Хлоя клацнув язиком і з посмішкою продовжила: - Лео навіть велів своєму камердинерові замовити хлопчикові чоловічий одяг, хоча він чудово виглядає в своєму дитячому політиці. Кузен стверджує, що якщо дати мені волю, то все незабаром почнуть називати хлопчика Антонієм. Нерозумно, звичайно. По правді сказати, будь-яка жінка душу віддала б за такі кучері, як у Ентоні. Не бачу нічого поганого в тому, щоб виставляти їх напоказ.

Пожвавившись, Хлоя захлинаючись описувала вишукані мережива, які прикрашали дитячі наряди Ентоні, які Лео категорично заборонив надягати на хлопчика. Розмовляючи, Хлоя не зводила очей з лорда Джуліана, все більше мрачневшего. Коли ж вона почала скаржитися, що кузен не дозволяв прати одяг дитини рожевим милом, Джуліан зміряв її гнівним поглядом і гаркнув:

- Досить! У вас все прекрасно вийшло, і ви мене переконали! .. Сподіваюся, що ваша балаканина про кучері ... та інше - просто вигадки.

- Так, частково. - Хлоя розпливлася в усмішці. - Але у нього і справді чудові кучері.

Пробурчав щось нерозбірливе, Джуліан подивився на двері.

- Думаю, що тепер, коли я остаточно опанував себе, можна ще раз на нього глянути.

- І в обморок більше не впадете?

- Це був не непритомність. Просто я втратив свідомість від слабкості, ось і все.

- Так звичайно. Вважаю, що Лео призведе хлопчика з хвилини на хвилину, Він приводив його сюди кожну годину, поки ви ... були без свідомості. Бідна дитина вирішив, що ви померли. Лео дозволив йому упевнитися, що ви дихаєте. Кузен сподівається, що заради Ентоні ви візьмете себе в руки і зможете визначитися зі своїми планами на майбутнє. О, ось і годинник пробив. - Хлоя прислухалася. - Здається, я чую тупіт маленьких ніжок на сходах. Так-так, це Ентоні, звичайно ж. У Лео ноги зовсім не маленькі.

- Ви дуже дивна жінка ... - протягнув Джуліан, відчуваючи непереборне бажання посміхнутися їй.

- Так я знаю.

У цей момент двері відчинилися і в кімнату увійшли Лео і Ентоні. За ними слідував Едгар, причому здавалося, що він чимось збентежений. Джуліан відразу ж втупився на дитину, який підійшов до ліжка. Заглянувши в його очі - точно такі ж, як його власні, - граф зрозумів, що перед ним дійсно його син. Дивлячись на цього маленького хлопчика, він згадував свій портрет, на якому був зображений в такому ж віці.

І тут він знову відчув жахливу гіркоту зради. Адже Беатріс хотіла позбавити його сина, хотіла погубити хлопчика. Вбити його сама вона не наважилася, тому залишила новонародженого з вмираючої жінкою, що було рівнозначно вбивству (на щастя, вона нічого не знала про Хлою). Але ще важче було усвідомлювати, що в злочині брав участь його рідний дядько. І ось тепер цей малюк з яскраво-зеленими очима дивився на нього, як дивився б на будь-якого незнайомця, і це завдавало нестерпний біль.

- Тобі краще? - Запитав Ентоні.

- Так, вже ... - прохрипів Джуліан.

В збентеженні відкашлявшись, він додав:

- Тепер мені набагато краще.

- Ось і Холоша. Лео і Коуї сказали, що ти Поплава. Лео говолі, що ти мій тато.

- Так це так.

- Теплий будеш жити з нами?

- Деякий час.

Малюк кивнув і заявив:

- А я залишуся тут. Я тут живу. Лео і Коуї - моя сім'я.

- Да бачу. І завжди нею будуть, тому що це твої хресні батьки.

Уерлокі швидко перезирнулися і спробували приховати своє здивування. А хлопчик раптом запитав:

- Чому ти поїхав?

Джуліан не відразу зрозумів питання. Нарешті зрозумів, що дитині, ймовірно, розповіли якусь історію, щоб пояснити відсутність батьків.

- Боюся, що я просто загубився.

Ентоні знову кивнув.

- А Коуї тебе знайшла, правда?

- Так правильно. І вона робить все можливе, щоб я швидше одужав.

- Але вона не може знайти маму. Коуї говолі, що маму ніяк не можна знайти, тому що мама плевлатілась в Чудовисько.

Джуліан почув, як Едгар придушив смішок, і побачив, як Лео блиснув очима в бік кузини. Джуліан теж кинув погляд на Хлою і виявив, що вона поглядає на всіх безневинно. І тут раптом граф відчув дивне бажання розсміятися, чого з ним давно вже не траплялося. Так, дійсно, Чудовисько ... Схоже, що Хлоя Уерлок свої судження не пом'якшувала.

- Мені шкода матусю, - сказав Ентоні. - Але у мене є Коуї, і мене це ладует.

- Так, звичайно, - погодився граф. - Вона дуже добре про тебе піклувалася.

Ентоні в черговий раз кивнув.

- Вона любить мене, навіть якщо я не слухаюсь. Але я Холоша хлопчик, і у мене чудові Кудла.

Всі чоловіки поглянули на Хлою з докором, але вона з незворушним виглядом заявила:

- Так, мій милий, у тебе дуже гарні кучері.

- Що ж, молода людина, ми з вами тут затрималися, - сказав хлопчикові Лео. - Вашому батькові потрібен відпочинок.

- Я відведу хлопчика до няні, - зголосився Едгар.

- Але спочатку я повинен поцілувати папочку, - сказав Ентоні.

- Обережніше, - зупинив хлопчика Лео, коли той спробував видряпатися на ліжко.

Він підняв малюка, щоб той міг поцілувати графа в щоку.

- Ну ось, тепер все в порядку.

Як тільки Леопольд опустив Ентоні на підлогу, хлопчик заспішив до Хлое. Вліз до неї на коліна, поцілував у щоку і обійняв за шию. Джуліан зауважив, що хлопчик дивиться на нього з дивно дорослим виразом виклику в очах. Його радість від тієї легкості, з якою Ентоні прийняв його в якості батька, трохи затьмарилася. Хоча Ентоні не називав Хлою матір'ю, їх пов'язували воістину міцні узи.

- Хрещені батьки ?! - В один голос вигукнули Уерлокі, як тільки двері за Ентоні і Едгаром закрилася.

- Чому б і ні? Адже ви фактично грали цю роль останні три роки, - відповів Джуліан. - Я можу влаштувати це офіційно. - Він кинув на Хлою похмурий погляд. - Але цю дурість з чудовими кучерями, безумовно, слід припинити.

Хлоя театрально закотила очі.

- Але Ентоні ж всього-на-всього маленький хлопчик. У вас ще буде час зробити з нього справжнього чоловіка. - Вона перевела погляд на камін і пробурмотіла: - Справжнього чоловіка з прекрасними кучерями.

- Вона це спеціально? - Джуліан глянув на Леопольда.

- Ні, не думаю, - відповів той. - Схоже, у неї само собою так виходить.

- Коли приступимо до обговорення нашого плану? - Запитала Хлоя, дивлячись на чоловіків з несхваленням.

- План уже почав реалізовуватися, - сказав Леопольд. - Граф залишиться у нас, і незабаром підуть розмови про його смерті. І треба, щоб він одужав від ран і зміцнів.

- А що його кучер?

- Він був без свідомості, якщо ти пам'ятаєш. До того ж перебував занадто далеко, тому не міг бачити, як на його господаря напали. Ми знайшли карету і відігнали разом з кучером в безпечне місце. Мої люди простежили, щоб з ним нічого поганого не сталося. У кареті ми все забруднений кров'ю, щоб будь-якого відразу ж прийшла в голову думка про вбивство.

- Підказка для Беатріс і Артура? - Запитав Джуліан, хоча вже знав відповідь.

- Абсолютно вірно, - кивнув Леопольд. - І перші чутки про вашу смерті вже поширилися. Вам же тепер належить кинути всі сили на те, щоб одужати і зміцніти.

- Ні на що інше я поки і не здатний, вірно?

- Не слід применшувати свої можливості. Адже всього три дні пройшло з дня нападу, коли вас порізали ножем. Але в будь-якому випадку ви здатні думати, пане. Через день-другий я надам вам всю інформацію, яку зумів зібрати, щоб ви могли над нею подумати.

- Інформацію, не докази?

- Роздобути докази трохи важче. Я не міг підібратися близько до вашого будинку, як не міг проводити пошуки на ваших землях. - Тут повернувся Едгар, і Лео, покосившись на нього, влаштувався на краю ліжка. - Ваші слуги, пане, не надто говіркі. Показовим є те, що язик за зубами вони тримають не з відданості Беатріс і серу Артуру, а зі страху.

- І я не давав їм ніякої надії коли-небудь звільнитися від цього, - пробурчав граф. - Спочатку я був одержимий і сліпий, а потім замкнувся, занурився в своє нещастя. - Джуліан не приховував невдоволення собою. - Мелвін працював в стайнях Колінзмура, і мені сказали, що він нібито виїхав шукати кращої долі в колонії.

- Здається, їх тепер називають Америкою, - зауважив Леопольд з посмішкою, але тут же спохмурнів і заявив: - Мелвін давно вже мертвий - у мене немає в цьому сумнівів. Ймовірно, йому стало щось відомо, і вони знали, що він попередить вас. На жаль, ми не знайшли штольню, про яку чула Хлоя. Але вона вважає, що саме там слід шукати його труп.

- Повитуха теж кудись зникла після обміну немовлят, - додала Хлоя.

- Кому-небудь ще з членів моєї сім'ї загрожує небезпека? - Запитав Джуліан.

- Вашій матінці і сестрам ніщо не загрожує, - відповів Леопольд. - Вони не становлять небезпеки для вашої дружини і для дядька. Ваш молодший брат Найджел теж у безпеці. І не дивно, адже він зараз в Канаді з нашими військами. Коли почалася ця смертельна гра, я написав одному зі своїх тамтешніх родичів. З тих пір Найджел під охороною. Хоча недавно я отримав звістку - нібито вашому братові набридла військова служба і він подумує про те, щоб вийти у відставку і повернутися додому. Він неодмінно так і надійде, коли дізнається про вашої смерті. І ця обставина також змушує нас поквапитися і перейти від очікування до активних дій.

- Ви, схоже, впевнені, що ваш родич зможе захистити Найджела. Але якщо мій дядько справді повірить, що мене немає в живих ...

- Не турбуйтеся, - перебив Леопольд. - Мій родич зможе уберегти його. Коли ваш брат вийде у відставку і відправиться додому, ми будемо його охороняти. А якщо потім мій родич побажає повернутися в Канаду, то ми візьмемо охорону на себе. Повторюю, пане, не хвилюйтеся. Мій двоюрідний брат має дивний чуттям розпізнавати тих, хто становить загрозу.

Перехопивши скептичний погляд графа, Леопольд посміхнувся і заявив:

- Все, що я сказав вам, пане, - чистісінька правда, повірте мені. Ніхто навіть близько не зможе підійти до вашого брата.

Граф сперечатися не став, хоча і не дуже-то вірив співрозмовнику. Він раптом відчув, що на нього навалилася жахлива втома, і в подальшому не брав участі в розмові, хоча мова йшла про порятунок його життя. Незабаром Уерлокі віддалилися, а Едгар затримався біля ліжка одного. Джуліан посміхнувся йому і пробурмотів:

- Ну що скажеш?

- Скажу, що ти цілком можеш їм довіряти, - відповів Едгар.

- Я був би невдячним негідником, якби не довіряв їм, - сказав Джуліан. - Я в неоплатному боргу перед ними. І не тільки тому, що вони врятували від смерті моєї дитини і мене самого, а й тому, що оберігали моїх близьких, поки я віддавався пияцтву і блуду.

Едгар поплескав друга по здоровому плечу:

- Чи не бічуй себе, Джуліан. Від таких випробувань, що випали на твою долю, люди часто втрачають розум.

- Прокляття, я став нікчемним ідіотом, нікчемою, - продовжував граф. - Але тепер я ситий цим по горло. Як сказав Леопольд, пора кінчати цю гру.

- Так правильно. Хоча б заради цієї дитини. Кмітливий хлопець. - Едгар провів долонею по підборіддю. - Знаєш, хоча Ентоні і називає міс Уерлок Коуї ... Боюся, їм буде важко розлучитися.

- Да знаю. - Джуліан насилу придушив позіхання. - І буде так само важко пояснити, звідки у мене раптом взявся спадкоємець.

- Не турбуйся. Після того як ми переможемо твоїх ворогів, вся правда вийде назовні. Обов'язково вийде. І тоді тобі не важко буде все всім пояснити.

- Так звичайно. Але скандал жахливо засмутить моїх сестер і матір. А зараз вони почнуть оплакувати мене, повіривши в мою смерть.

- Нехай краще так, ніж загине хтось із вас - ти, Найджел або дитина. Відпочинь, Джуліан. Тобі потрібно набратися сил перед боротьбою. Скоро ми з Леопольдом надамо тобі всю інформацію, зібрану про Беатріс і твоєму дядькові.

- Господи, допоможи мені. Як міг я опинитися таким ідіотом, таким сліпим дурнем?

- Повторюю, що не бічуй себе. Принади Беатріс здатні зачарувати будь-якого чоловіка. Навіть я відчув це на собі. Але я не вірю, що твій дядько до такої міри сліпий. По правді сказати, я вважаю, що вони з Беатріс варті один одного.

Едгар підморгнув приятелеві і попрямував до дверей. У порога обернувся і додав:

- Дуже скоро вони отримають по заслугах, я в цьому аніскільки не сумніваюся. Проковтнуті Чудовиськом.

Джуліан кивнув і теж посміхнувся, влаштовуючись зручніше. А потім йому раптом спало на думку, що він не зовсім збрехав синові, коли сказав, що загубився. Багато в чому це так і було. Так, він дійсно загубився. Туга, уражена гордість і відчай повели його в непроглядну темряву, в якій він заплутав, заблукав. Але тепер-то він нарешті вийшов на сонячне світло і звільнився від усього цього. Залишилися рубці і рани, які, як він побоювався, ніколи не загояться, але все ж він був готовий знову зустрітися віч-на-віч зі своїми бідами. І тепер у нього був син, якого слід було зберегти і виростити, - саме це і надавало сенс його життя.

Вже поринаючи в сон, граф з подивом подумав: «Але чому ж мене постійно переслідує образ цієї маленької зухвалої жінки з темно-синіми очима?»

Глава 1 |  глава 3

глава 4 |  глава 5 |  глава 6 |  глава 7 |  глава 8 |  глава 9 |  глава 10 |  глава 11 |  глава 12 |  глава 13 |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати