Головна

Коштовний ЧОЛОВІК 9 сторінка

1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

Меггі розповідала, що лікарі дуже задоволені результатом операції. Серце застрибало, як заєць. Клер повинні виписати вже до кінця тижня.

- Ви чули про пересадку? - Запитав я.

Грейс кивнула.

- І я знаю, що, де б він не був, він дуже радий. - Вона струсила сспідниці пил. - Я вже збиралася йти. Мені потрібно повернутися в Мен на сьому годину, робота.

- Я подзвоню вам на тижні, - сказав я.

Я не брехав. Я обіцяв Шею піклуватися про Грейс - але, якщо чесно, мені здається, він хотів бути впевнений, що і вона догляне за мною. Якимось чином Шей здогадався, що, втративши церкви, я теж потребую сім'ї.

Я опустився на те саме місце, де тільки що сиділа Грейс. Я чекав.

Проблема була лише в тому, що я не знав, чого чекаю. Минуло вже три дні. Він сказав, що повернеться, він пообіцяв воскреснути. З іншого боку, він зізнався, що навмисно вбив Курта Нілон.

І ці дві думки ніяк не вживалися у мене в голові. Може, я повинен був, як Магдалина, виглядати ангела - ангела, який сповістить, що Шей покинув свою гробницю. А може, він просто відіслав мені лист, яке я отримаю сьогодні ввечері. Мабуть, я чекав знаку.

За спиною у мене пролунали кроки, це бігом поверталася Грейс.

- Ледь не забула! Я ж повинна передати вам ось це.

Це виявилася велика коробка з-під взуття, перев'язана гумкою. Зелений картон обшарпані по краях, подекуди виднілися мокрі плями.

- Що це?

- Речі мого брата. Мені їх віддав начальник в'язниці. Але всередині була записка від Шея, він хотів залишити це вам. Я б віддала вам їх ще на похоронах, але в записці було сказано, що це потрібно зробити обов'язково сьогодні.

- Залиште собі, - сказав я. - Ви ж його сім'я.

- Ви теж, отче.

Коли вона пішла, я сів біля могили Шея.

- І все? - Вголос поцікавився я. - І ось цього я повинен був чекати?

Усередині виявився набір інструментів і три пачки жувальної гумки.

«У нього була одна платівка! - Почув я знову слова Люсіуса, - але її вистачило на всіх ».

Окрім цього там лежав лише невеликий плоский предмет в газетній обгортці. Друкарська фарба злізла багато років тому, папір пожовкла. Усередині ж приховувалося то, від чого у мене перехопило подих.

Це була фотографія, яку у мене вкрали з гуртожитку багато років назад. Та фотографія, на якій ми з дідом хвалилися уловом.

Навіщо він забрав цю річ, не мала ніякої цінності для сторонньої людини? Я торкнувся дідового особи великим пальцем і згадав, як Шей розповідав про своє вигаданому діда - про те діда, якого він придумав по моїй фотографії. Може, він забрав її як підтвердження всього, чого він був позбавлений? Може, він годинами дивився на неї, заздрячи мені всією душею?

Я згадав дещо ще: фотографію вкрали до того, як мене обрали одним з присяжних. Я похитав головою, не в силах в це повірити. Цілком можливо, що Шей впізнав мене, побачивши в залі суду. Цілком можливо, що він впізнав мене знову, коли я вперше прийшов до нього у в'язницю. Цілком можливо, що весь цей час він мене розігрував.

Я задумливо м'яв газетний листок, в який було обгорнуте фото, коли раптом усвідомив, що це зовсім не газета. Занадто щільний папір, та й інший формат. Це була сторінка, вирвана з книги. У верхньому полі я прочитав: «Бібліотека Наг-Хаммаді», крихітним шрифтом. «Євангеліє від Томи», вперше опублікований в тисяча дев'ятсот сімдесят сьомому році. Я провів пальцем по знайомих висловів.

І він сказав: Той, хто знаходить тлумачення цих слів, не скуштує смерті. Ісус сказав: і ті, які мертві, чи не живі, і ті, які живі, не вмруть.

Ісус сказав: не бреши.

Ісус сказав.

І це ж сказав Шей. У нього було достатньо часу, щоб запам'ятати одну сторінку.

Змучений розчаруванням, я розірвав її на шматки і жбурнув на землю. Я злився на Шея; злився на самого себе. Я уткнувся особою в долоні - і відчув легкий подих вітру. Конфетті слів розлетілося в різні боки.

Я побіг за ними. Коли вони натикалися на надгробки, я ловив їх і засовував в кишені. Виплутуватися їх з бур'янів, розрослися по краях кладовища. За одним фрагментом я гнався до самої стоянки.

Іноді ми бачимо лише те, що хочемо бачити, але не помічаємо того, що прямо перед очима.

А іноді ми взагалі нічого не бачимо.

Я зібрав всі клаптики паперу і зарив їх у неглибокій ямці під букетом лілій. Я уявив, як пожовклий папір гниє під дощем, вбирається в землю і буріє під зимовим снігом. Цікаво, що виросте тут наступної весни?

Епілог

Життя можна прожити лише двома способами.

Перший - як ніби чудес не буває.

Другий - як ніби чудово все.

Альберт Ейнштейн

Клер

За останні три тижні я сильно змінилася. З боку це не помітно; навіть я сама не помітила б змін, дивлячись на себе в дзеркало. Описати це я можу тільки так - і приготуйтеся, це буде дивне опис: це схоже на хвилі. Вони набігають на мене - і навіть якщо навколо купа людей, мені стає дуже самотньо. І навіть якщо я роблю все, що захочу, я починаю плакати.

Мама каже, що емоції не передаються з пересадженим серцем. Каже, що вистачить називати серце «його» і пора почати називати його «моє». А це досить складно - особливо якщо врахувати, скільки ліків доводиться пити, щоб мої клітини не прогнали цього чужака з тіла. Як у тому старому фільмі жахів, де в жінки оселився прибулець. Я постійно п'ю коктейль з таблеток, щоб організм продовжував функціонувати. Ніхто не знає, як довго мені вдасться обманювати своє тіло.

Я це уявляю так: або переможе моє тіло і серце буде відірвано - або перемога буде за мною.

І тоді я стану тим, ким був він.

Мама каже, що я впораюся, але для цього потрібно пити ще якісь таблетки і ходити до психоаналітика двічі в тиждень. Я киваю і прикидаюся, ніби вірю їй. Вона зараз така щаслива ... Але її щастя - як цукровий візерунок: дунешь, і все піде шкереберть.

Я вам одне скажу: приємно повернутися додому. Приємно, коли тебе не б'є блискавкою по три-чотири рази на день. І коли не втрачаєш свідомість і не приходиш потім в себе, не розуміючи, що сталося. І ходити по сходах дуже приємно, коли можеш сама крокувати вгору, і не потрібно зупинятися на півдорозі, і ніхто не тягне тебе на руках.

- Клер? - Кличе мене мама. - Ти не спиш?

Сьогодні у нас будуть гості. Якась жінка, яку я не знаю, зате вона мене начебто знає. Це сестра того чоловіка, який віддав мені своє серце; вона провідувала мене в лікарні, поки я лежала в відключці. Мені дуже не хочеться з нею розмовляти. Вона, напевно, розплачеться (я б на її місці розплакалася) і буде мене розглядати, поки не знайде хоч щось, що нагадає їй брата. Або хоча б поки не переконає себе, що вона це знайшла.

- Іду! - Крикнула я.

Я двадцять хвилин простояла перед дзеркалом гола. Шрам, який ще не до кінця зажив, схожий на рот якогось лиходія. Кожен раз, коли я на нього дивлюся, я уявляю, що він кричить.

Я приклеюю на місце бинт, який чіпати не можна, але, якщо мама не бачить, я його знімаю. Накидаю сорочку і дивлюся на Дадлі.

- Ей, ледар! Прокинься і співай.

Але пес чомусь не рухається.

Я мовчки дивлюся на нього, хоча вже розумію, що сталося. Одного разу мама розповідала мені, що під час пересадки перерізають проводок, який з'єднує мозок і серце (о, моя мама знає купу прикольних історій про серцевих захворюваннях). А це означає, що нам потрібно більше часу, щоб зреагувати в стресовій ситуації. Нам потрібно чекати, поки бахне адреналін.

Ви, може, подумаєте: «О, здорово. Завжди спокійний ».

Або: «Як цікаво - і нове серце, і почуття сповільнюються!»

А потім - ба-бах! І пішов адреналін. Я падаю на коліна перед псом. Я боюся до нього доторкнутися. Я бачила смерть поблизу, я не хочу її більше бачити.

З моїх очей вже течуть сльози. Збігаючи по щоках, вони капають мені в рот. У втрат завжди солоний смак. Я схиляюся над своїм старим милим псом.

- Дадлі, - кажу я. - Давай же.

Але коли я піднімаю його на руки і притискаюся вухом до ребер, він холодний і нерухомий, він не дихає.

- Ні, - шепочу я, а потім кричу це слово.

Мама вихором злітає по сходах.

Вона стоїть в дверному отворі, і очі її розкриті від жаху.

- Клер? Що трапилося?!

Я лише мотаю головою. Я нічого не можу їй сказати. Тому що пес раптом здригається у мене на руках. І я відчуваю, як знову починає битися його серце.

[1] Переклад Н. М. Демуровой.

[2] Девід Леттерман - американський комік, ведучий популярного нічного ток-шоу.

[3] Євангеліє від Матвія, глава 5, вірш 29. - Тут і далі прямуючи. пров.

[4] Вівтарна частина храму.

[5] Американське суспільство по захисту громадянських свобод.

[6] Відсилання до популярного коміксу «Бетмен і Робін» (robin в перекладі з англійської - «малиновка»).

[7] Зашифрована абревіатура ACLU - American Civil Liberties Union (no цифрам телефонних кнопок, на яких пишуть ці букви).

[8] Культовий трилер Стівена Кінга.

[9] Креш натякає на популярний роман Стівена Кінга, в якому один ув'язнений також володів паранормальними здібностями.

[10] Американська поп-співачка, відома своїм нетерпимим ставленням до гомосексуалістів.

[11] Назви різних противірусних лікарських засобів

[12] Іоанн 12:44

[13] Матвій 25:35

[14] Матвій 25:40

[15] Мається на увазі вбивство Авраама Лінкольна, що відбулося в театрі.

[16] Служба забезпечення донорськими органами.

[17] Імена американських серійних вбивць.

[18] Лука 4:18.

[19] Персонаж популярної серії романів Томаса Херріс, зокрема, "Мовчання ягнят". серійний вбивця-канібал.

[20] Матвій 6:20

[21] Популярний американський телеведучий і інтерв'юер. Справжнє ім'я - Лоренс Харві Зайгер.

[22] Проповідник-євангеліст, відомий своїми вкрай ортодоксальними поглядами.

[23] Популярний американський хіп-хоп-дует.

[24] Гра слів: ініціали Шея по-англійськи читаються так само, як фраза «I am born».

[25] Faith - віра (Англ.)

[26] Гра слів: слово Christian в англійській мові означає і ім'я Крістіан, і християнське віросповідання.

Коштовний ЧОЛОВІК 8 сторінка |  від перекладача

Одинадцять років потому 13 сторінка |  Одинадцять років потому 14 сторінка |  Одинадцять років потому 15 сторінка |  Коштовний ЧОЛОВІК 1 сторінка |  Коштовний ЧОЛОВІК 2 сторінка |  Коштовний ЧОЛОВІК 3 сторінка |  Коштовний ЧОЛОВІК 4 сторінка |  Коштовний ЧОЛОВІК 5 сторінка |  Коштовний ЧОЛОВІК 6 сторінка |  Коштовний ЧОЛОВІК 7 сторінка |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати