Головна

Розумовий знання - не істинне знання

  1.  I Стадія I: усвідомлення проблеми
  2.  А. Нове усвідомлення значення ефективності
  3.  Антропопсіхогенез - виникнення і розвиток психіки людини. Свідомість як вища форма психіки
  4.  Біологія XX століття: пізнання молекулярного рівня життя. Передумови сучасної біології.
  5.  У самоусвідомленні ви отримуєте знання про себе
  6.  Включеність свідомості і усвідомлення впливу
  7.  Владика обійняв мене за плечі і зовсім злив мене зі своєю свідомістю.

питання: Ви сприймаєте три стану неспання, сну зі сновидіннями і сну без сновидінь так само, як ми, або по-іншому?

Махарадж: Всі ці три стану для мене є сном. Моє стан бадьорості поза ними. Коли я дивлюся на вас, ви все здаєтеся сплячими, сновідящій свої власні слова. Я усвідомлюю, оскільки нічого не уявляю. Це не самадхи , Яке є не що інше, як різновид сну. Це просто стан, не схильне до впливу розуму, вільний від минулого і майбутнього. У вашому випадку воно спотворюється бажаннями і страхами, спогадами і надіями, в моєму воно таке, яке воно є - нормальне. Бути особистістю - означає спати.

В: Між тілом і чистим усвідомленням стоїть «внутрішній орган», антахкарана , «Тонке тіло», «ментальне тіло», яким би не було його назву. Подібно до того як обертається дзеркало перетворює сонячне світло в різнорідний візерунок смуг і квітів, так і тонке тіло перетворює просте світло сяйва Я в різноманітний світ. Так я розумію ваше вчення. Але чого я не можу зрозуміти, так це того, звідки спочатку з'явилося це тонке тіло.

М: Воно створюється з появою поняття «я є». Ці двоє є одним.

В: Як з'являється «я є»?

М: У вашому світі все повинно мати початок і кінець. Якщо це не так, ви називаєте це вічним. З моєї точки зору, немає таких речей, як початок або кінець, - все це відноситься до часу. Передчасне буття цілком перебуває в зараз .

В: Антахкарана , Або «тонке тіло», реально або нереально?

М: Воно швидкоплинно. Реально, коли присутній, і нереально, коли закінчується.

В: Що це за реальність? Вона швидкоплинне?

М: Називайте її емпіричної, або дійсної, або фактичної. Це реальність безпосереднього досвіду тут і зараз, який не можна заперечувати. Ви можете сумніватися в описі або значенні, але не в саму подію. Буття і небуття змінюють один одного, і їх реальність швидкоплинні. Незмінна Реальність лежить за межами простору і часу. Усвідомте моментальність буття і небуття і звільнитеся від них обох.

В: Речі можуть бути минущими, однак вони завжди з нами, в нескінченному повторенні.

М: Бажання сильні. Саме бажання викликає повторення. Там, де немає бажань, немає і повторюваності.

В: А страх?

М: Бажання відносяться до минулого, страх - до майбутнього. Пам'ять про минуле страждання і страх його повторення змушують вас турбуватися про майбутнє.

В: Існує також страх невідомого.

М: Той, хто не страждав, не боїться.

В: Ми засуджені боятися?

М: Поки ми не зможемо дивитися на страх і приймати його як тінь особистого існування, як особистості, ми змушені боятися. Видаліть всі поправки на особистісні особливості, і ви звільнитеся від страху. Відсутність бажань приходить само, коли бажання сприймаються як помилкове. Вам не треба боротися з бажаннями. В абсолютному значенні це прагнення до щастя, яке природно, поки є нещастя. Треба тільки побачити, що в тому, чого ви бажаєте, щастя немає.

В: Нам досить задоволення.

М: Кожне задоволення загорнуте в біль. Ви незабаром виявляєте, що не можете мати одне без іншого.

В: Є переживає і його переживання. Що створює зв'язок між ними?

М: Ніщо не створює. Вони - одне.

В: Я відчуваю десь підступ, але не можу зрозуміти де.

М: Підступ у вашому розумі, який наполягає на подвійності там, де її немає.

В: Коли я слухаю вас, мій розум перебуває в зараз, і я з подивом виявляю, що у мене немає питань.

М: Ви можете знати реальність, тільки коли здивовані.

В: Я роблю висновок, що причина занепокоєння і страху - це пам'ять. Якими засобами можна покласти край пам'яті?

М: Не кажіть про засоби, їх немає. Те, що ви бачите як помилкове, розсіюється. Така природа ілюзії - розсіюватися, коли її досліджують. Досліджуйте, це все. Ви не можете знищити помилкове, тому що ви весь час його створюєте. Відійдіть від нього, ігноруйте його, вийдіть за його межі, і воно перестане існувати.

В: Ісус теж говорив, що треба ігнорувати зло і бути подібними дітям.

М: Реальність єдина для всіх. Тільки помилкове особистісно.

В: Коли я спостерігаю за садхаку і вивчаю теорії, за якими вони живуть, я знаходжу, що вони просто заміщають матеріальні бажання «духовними» амбіціями. З точки зору того, що ви нам говорите, слова «духовне» і «амбіції» несумісні. Якщо «духовне» означає свободу від амбіцій, що спонукатиме шукає рухатися далі? Йоги кажуть, що бажання звільнення дуже важливо. Хіба це не найвища з усіх амбіцій?

М: Амбіції особистісні, звільняються ж від особистісного. У звільненні перестають існувати і суб'єкт і об'єкт амбіцій. Щира спрямованість - це не спрага плодів своїх старань. Це прояв зміщення внутрішнього інтересу геть отложного, несуттєвого, особистого.

В: Минулого разу ви говорили, що ми не можемо навіть мріяти про досконалість до реалізації, оскільки джерело всього досконалості - це Я, а не розум. Якщо для звільнення найважливіше не досконалість в чесноти, то що?

М: Звільнення не є результатом вправного застосування деяких засобів або певних обставин. Воно поза причинно-наслідкового процесу. Ніщо не може змусити його статися, ніщо не може перешкодити йому статися.

В: Тоді чому ми не вільні тут і зараз?

М: Але ми вільні «тут і зараз»! Тільки розум уявляє зв'язаність.

В: Що може покласти край уяві?

М: Навіщо вам бажати його кінця? Якщо ви дізналися свій розум і його чудові сили і видалили те, що отруювало його - ідею окремої і ізольованою особистості, - ви просто залишаєте його в спокої робити свою роботу серед тих речей, для яких він ідеально підходить. Тримати розум на своєму місці, яке здійснює свою роботу, - ось звільнення розуму.

В: У чому полягає робота розуму?

М: Розум - дружина серця, а світ - їх будинок, який треба тримати яскравим і щасливим.

В: Я так і не зрозумів чому, якщо ніщо не стоїть на шляху звільнення, воно не відбувається тут і зараз.

М: Ніщо не стоїть на шляху вашого звільнення, і воно може відбутися тут і зараз, тільки ваше істота більш зацікавлене в інших речах. І ви не можете боротися зі своїми інтересами. Ви повинні йти з ними, бачити крізь них і спостерігати, як вони будуть розкривати себе як всього лише помилкові судження й оцінки.

В: Чи не допоможе мені, якщо я піду і залишуся з яким-небудь великим святою людиною?

М: Великі святі люди завжди поруч з вами, але ви їх не помічаєте. Як ви дізнаєтеся, хто великий і святий? З чужих слів? Ви можете довіряти іншим в таких справах, або навіть собі? Щоб переконати вас без тіні сумніву, вам потрібно більше, ніж просто схвалення, і навіть більше, ніж короткочасний екстаз. Ви можете зустрітися з великим святим або святий і навіть не здогадатися про свою удачу. Дитина великої людини багато років не знають про велич свого батька. Ви повинні дозріти, щоб дізнаватися велич, і очистити своє серце для святості. В іншому випадку ви витратите свій час і гроші даремно і до того ж пропустіть все, що пропонує вам життя. Серед ваших друзів є хороші люди, ви можете багато чому навчитися у них. Ганятися за святими - значить просто грати ще в одну гру. Краще пам'ятаєте себе і невідступно спостерігайте своє повсякденне життя. Будьте щирі, і ви неодмінно розіб'єте ланцюга неуваги і уяви.

В: Ви хочете, щоб я боровся на самоті?

М: Ви ніколи не самотні. Існують сили і присутності, які весь час віддано служать вам. Ви можете відчувати їх чи ні, в будь-якому випадку вони реальні і активні. Коли ви усвідомлюєте, що все знаходиться в вашому розумі і що ви перебуваєте за його межами, що ви по-справжньому самотні, тоді все стане вами.

В: Що таке всезнання? Бог відає? Ви всеведущи? Ми чуємо вираз «вселенський свідок». Що це означає? Чи передбачає самореалізація всезнання? Або це наслідок спеціального тренування?

М: Повна втрата всього інтересу до знання призводить до усевіданню. Це всього лише дар знання того, що потрібно знати в потрібний момент для безпомилкового дії. Зрештою, знання потрібно для дії, і якщо ви дієте правильно, спонтанно, переводячи дію в свідомість, тим краще.

В: Чи можна знати розум іншої людини?

М: Спочатку дізнайтеся свій власний. Він містить цілий всесвіт і до того ж ще зайвий простір!

В: Ваша робоча теорія, здається, стверджує, що стан неспання в своїй основі не відрізняється від сну зі сновидіннями і сну без сновидінь. Ці три стани - основний випадок самоотождествления з тілом. Можливо, це так, але я відчуваю, що це не повна правда.

М: Не намагайтеся дізнатися правду, оскільки розумовий знання - не істинне знання. Але ви можете дізнатися, що не є істиною, - цього буде достатньо, щоб звільнити вас від помилкового. Думка про те, що ви знаєте істину, небезпечна, оскільки вона утримує вас у в'язниці розуму. Тільки коли ви не знаєте, ви вільні досліджувати. А без дослідження не може бути порятунку, бо не-дослідження - головна причина пов'язаності.

В: Ви говорите, що ілюзія світу починається з почуттям «я є», але коли я питаю про походження почуття «я є», ви відповідаєте, що у нього немає походження, оскільки при дослідженні воно розсіюється. Те, що досить міцно, щоб на ньому був побудований світ, не може бути просто ілюзією. «Я є» - це єдиний незмінний фактор, який я усвідомлюю. Як він може бути хибним?

М: Помилково не "я є», а то, за що ви себе приймаєте. Я бачу без найменшої тіні сумніву, що ви не такі, якими себе вважаєте. Логічно це або не логічно, але ви не можете заперечувати очевидне. Ви не є нічим з того, що усвідомлює. Присвятіть себе руйнування структури, яку ви створили в своєму розумі. Те, що створив розум, розум може і зруйнувати.

В: Ви не можете заперечувати зараз, розум тут ні при чому. Те, що є зараз, є. Ви можете сумніватися в зовнішньому вигляді, але не у факті. Що лежить в корені факту?

М: «Я є» лежить в корені всього видимого і є постійним сполучною ланкою в послідовності подій, яку ми називаємо життям, але я перебуваю за межами «я є».

В: Я виявив, що реалізовані люди зазвичай описують свій стан в термінах, запозичених з їх релігії. Ви індус, тому ви говорите про Брахмі , Вішну и Шиві і використовуєте індуїстські підходи і образи. Будь ласка, скажіть, який досвід, що лежить за вашими словами? Яку реальність вони описують?

М: Це мій спосіб розмови, мова, якій мене навчили.

В: Але що лежить за цією мовою?

М: Як я можу висловити це словами, окрім як в термінах заперечення? Тому я використовую такі слова, як передчасне, беспространственное, безпричинне. Це теж слова, але оскільки в них немає сенсу, вони підходять для моєї мети.

В: Якщо вони не мають сенсу, навіщо їх використовувати?

М: Потім, що ви хочете слів там, де слова не застосовуються.

В: Я зрозумів вас. І ви знову вкрали у мене моє запитання!

 Тримайте розум в спокої, і знайдете |  Прогрес в духовному житті


 Я »і« моє »- помилкові поняття |  Все знання є незнання |  Особистість, свідок і Вища |  усвідомлення |  Корінна причина страху |  Абсолютна досконалість тут і зараз |  істинний Гуру |  Ваша мета - це ваш Гуру |  Я є »- підстава всього сприйняття |  Незвідане - рідний дім реальності |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати