Смерть розуму - це народження мудрості |  Істина тут і зараз |  У спокої і мовчанні ви ростете |  Знати, що ви не знаєте, - це справжнє знання |  Я »і« моє »- помилкові поняття |  Все знання є незнання |  Особистість, свідок і Вища |  усвідомлення |  Корінна причина страху |  Абсолютна досконалість тут і зараз |

загрузка...
загрузка...
На головну

Ваша мета - це ваш Гуру

питання: Ви говорили нам, що є багато самозваних Гуру, але істинний Гуру зустрічається вкрай рідко. багато джняні вважають себе реалізованими, але все, чим вони володіють, - це книжкове знання і високу думку про себе. Іноді вони вражають, навіть заворожують, приваблюють учнів і нав'язують їм непотрібні практики, що призводять лише до втрати часу. Поглянувши на себе через кілька років, учень не знаходить жодних змін. Коли він приходить зі скаргою до вчителя, той вдається до звичайного докору, що він був недостатньо старанний. Вина лягає на брак віри і любові в серці учня, хоча насправді звинувачувати треба Гуру, який не мав права приймати учнів і пробуджувати у них надію. Як захистити себе від таких Гуру?

Махарадж: Навіщо так турбуватися про інших? Який би не був Гуру, якщо у нього чисте серце і чисті устремління, він не принесе шкоди своїм учням. Якщо прогресу немає, вина лежить на учнях, їх ліні і відсутності самоконтролю. З іншого боку, якщо учень щирий і практикує свою садхану з мудрістю і ентузіазмом, він неминуче зустріне більш кваліфікованого вчителя, який поведе його далі. Ваше питання виникає з трьох помилкових припущень: що потрібно турбуватися про інших, що можна оцінювати інших і що прогрес учня - це завдання і відповідальність Гуру. Насправді роль Гуру - тільки інструктувати і підтримувати, учень повністю відповідає за себе сам.

В: Нам говорили, що досить повністю підкорятися Гуру, що Гуру зробить все інше.

М: Звичайно, якщо є повне підпорядкування, вчинене відсутність занепокоєння про минуле, сьогодення і майбутнє, про фізичну і духовну безпеки і про своє становище, виникає нове життя, наповнена любов'ю і красою. Тоді Гуру стає не важливий, оскільки учень зламав кокон самозахисту. Повна самовіддача сама по собі є звільненням.

В: Якщо і учень, і вчитель недосконалі, що відбудеться?

М: Згодом все буде добре. Зрештою, справжнє Я обох не зачіпається комедією, яку вони тимчасово грають. Вони дозріють і помудреют і перейдуть до більш високого рівня взаємин.

В: Або розлучаться.

М: Так, або розлучаться. Ніякі взаємини не тривають вічно. Двоїстість - це тимчасовий стан.

В: Чи випадково те, що я зустрів вас, і розлучимося ми, також підкоряючись випадковості, щоб ніколи більше не зустрітися? Або наша зустріч є частиною якогось космічного малюнка, фрагментом в великій драмі наших життів?

М: Реальне наповнене сенсом, а повне сенсу реально. Якщо наші взаємини багато значать для нас з вами, то це не може бути випадковістю. Майбутнє впливає на даний так само, як і минуле.

В: Як я можу визначити, хто справжній святий, а хто ні?

М: Ніяк, якщо ви не можете ясно читати серця людей. Зовнішність оманлива. Щоб бачити ясно, ваш розум повинен бути чистим і неприв'язаним. Поки ви не пізнали себе, як ви можете знати інших? А коли ви пізнали себе, ви і є інші.

Залиште інших в спокої на якийсь час і вивчіть себе. Ви так багато не знаєте про себе - що ви, хто ви, як сталося, що ви народилися, чим і чому ви зараз займаєтеся, куди прямуєте, які сенс і мету вашого життя, вашої смерті, вашого майбутнього? Чи є у вас минуле, чи є у вас майбутнє? Як сталося, що ви живете в сум'ятті і печалі, хоча все ваше істота прагне до щастя і спокою? Це важливі питання, ними треба займатися в першу чергу. У вас немає ні потреби, ні часу, щоб визначати, хто є джняні , А хто ні.

В: Я повинен вибрати підходящого мені гуру.

М: Будьте відповідною людиною, і відповідний Гуру сам знайде вас.

В: Ви не відповіли на моє запитання: як знайти підходящого мені Гуру?

М: Але я відповів на ваше запитання! Не шукайте Гуру, навіть не думайте про нього. Зробіть своїм Гуру свою мету. Зрештою, Гуру - це всього лише засіб досягнення кінця, а не сам кінець. Він не важливий, для вас має значення те, що ви від нього чекаєте. Так чого ви чекаєте?

В: Його милість зробить мене щасливим, сильним і спокійним.

М: Які амбіції! Як може особистість, обмежена в часі і просторі, простий організм тіла-розуму, болючий подих між народженням і смертю, бути щасливою? Самі умови її виникнення роблять щастя неможливим. Спокій, сила, щастя - це неособисті стану, ніхто не може сказати «мій спокій», «моя сила», тому що «моє» має на увазі винятковість, яка тендітна і незахищена.

В: Я знаю тільки своє обумовлене існування, більше нічого немає.

М: Ви не можете це стверджувати. У глибокому сні ви не обумовлені. З якою готовністю і бажанням ви йдете спати, як спокійні, вільні і щасливі ви уві сні!

В: Я про це нічого не знаю.

М: Подумайте про це в термінах заперечення. Уві сні вам не боляче, ви не пов'язані, що не неспокійні.

В: Я зрозумів, що ви маєте на увазі. Коли я сплю, я знаю, що я є, але я не щасливий, уві сні я є, я щасливий, але не знаю цього. Все, що мені потрібно, - це знати, що я вільний і щасливий.

М: Абсолютно вірно. Тепер поринете всередину, в стан, який можна порівняти зі станом сну наяву, в якому ви усвідомлюєте себе, але не світ. У цьому стані ви дізнаєтеся, без найменшої тіні сумніву, що в корені вашого буття ви вільні і щасливі. Єдина складність полягає в тому, що ви прив'язані до переживань і дорожите своїми спогадами. Насправді все навпаки: спогади нереальні, реальне є зараз .

В: Все це мені зрозуміло на словах, але це не стає частиною мене. Воно залишається як би картинкою в розумі, на яку я дивлюся. Хіба це не завдання Гуру - дати життя цій картинці?

М: І знову все навпаки. Картинка жива, а розум мертвий. Як розум, так і всі відображення в розумі складаються зі слів і образів. Він приховує реальність за словами, а потім скаржиться. Ви говорите, що вам потрібен Гуру, щоб робити з вами чудеса. Це просто гра слів. Гуру і учень - це одна і та ж річ, як свічка і її полум'я. Поки учень не повний щирої спрямованості, він не може називатися учнем. Поки Гуру не представляє собою тотальну любов і самовіддачу, він не може називатися Гуру. Тільки Реальність породжує реальність, що не помилкове.

В: Я бачу, що я хибна. Що може зробити мене справжнім?

М: Ті самі слова, які ви вимовляєте, зроблять це. Фраза «я бачу, що я хибна» містить все, що вам потрібно для звільнення. Поміркуйте над цим, поринете в це, дійдіть до коренів, і воно запрацює. Сила укладена в слові, а не в особистості.

В: Я не зовсім вас розумію. З одного боку, ви кажете, що Гуру необхідний, з іншого - що Гуру може тільки дати пораду, але зусилля повинне бути моїм. Будь ласка, скажіть прямо - чи можна реалізувати своє Я без Гуру, або знайти справжнього Гуру необхідно?

М: Більш необхідно знайти справжнього учня. Повірте мені, справжній учень зустрічається вкрай рідко, тому що він дуже швидко виростає з необхідності мати Гуру, знайшовши своє власне «я». Не витрачайте час, намагаючись з'ясувати, чи виходить отриманий вами рада тільки зі знання або з реального досвіду. Просто дотримуйтесь його з довірою. Життя знайде вам іншого Гуру, якщо це необхідно. Або взагалі позбавить вас всього зовнішнього керівництва і залишить наодинці зі своїм світлом. Дуже важливо зрозуміти, що значення має вчення, а не особистість Гуру. Ви отримуєте лист, яке змушує вас сміятися чи плакати. Воно робить це, а не листоноша. Гуру просто розповідає вам новина про вашому істинному Я і показує зворотну дорогу до нього. В якомусь сенсі Гуру - це посланник. Посланців може бути багато, але послання одне: будьте тим, що ви є. Або ви можете сказати по-іншому: поки ви не реалізуєте, ви не зможете дізнатися, хто ваш справжній Гуру. Коли ви реалізуєте, ви виявите, що всі ваші Гуру внесли свій вклад в ваше пробудження. Ваша реалізація - доказ того, що ваш Гуру був справжнім. Тому приймайте його таким, яким він є, робіть, що він вам говорить, з наполегливістю і старанністю і довірте свого серця попереджати вас, якщо щось піде не так. Якщо в серці оселилося сумнів, не боріться з ним. Тримайтеся того, що безсумнівно, і залиште в спокої сумнівне.

В: У мене є Гуру, і я його дуже люблю. Але я не знаю, чи є він моїм істинним Гуру.

М: Спостерігайте за собою. Якщо ви помітите в собі зміни, зростання, це буде означати, що ви знайшли правильну людину. Він може бути красивим чи потворного, приємним або неприємним, лестити вам чи сварити вас, ніщо це не має значення, крім єдино важливого факту внутрішнього зростання. Якщо зростання немає, що ж, він може бути вашим другом, але не Гуру.

В: Коли я зустрічаюся з будь-яким європейцем, що має хоч якусь освіту, і говорю з ним про Гуру і його вченні, його реакція буває така: «Ця людина, мабуть, божевільний, якщо вчить такому!» Що мені сказати йому в відповідь?

М: Приведіть його до нього самого. Покажіть йому, як мало він знає, як він приймає самі абсурдні твердження про себе за чисту правду. Йому сказали, що він - тіло, що він народився, помре, має батьків, обов'язки, він вчиться любити те, що люблять інші, і боятися того, чого бояться інші. Будучи цілком продуктом спадковості і суспільства, він живе спогадами і в діях залежить від звичок. Не знаючи себе і своїх справжніх інтересів, він переслідує помилкові цілі і завжди розчаровується. Його життя і смерть безглузді і болючі, і здається, що виходу немає. Потім скажіть йому, що вихід є і зовсім близько, це не перехід до іншої концепції, а звільнення від всіх концепцій і шаблонів. Не розказуйте йому про Гуру і учнях - цей образ мислення не для нього. Його стежка - внутрішня, їм рухає внутрішнє спонукання, ним керує внутрішній світ. Спонукаєте його до бунту, і він відгукнеться. Не намагайтеся вразити його тим, що такий-то людина реалізований і може стати його Гуру. Поки він не довіряє собі, він не зможе довіритися іншому. Довіра прийде з досвідом.

В: Як дивно! Я не можу уявити своє життя без Гуру.

М: Це питання темпераменту. Ви теж маєте рацію. Вам достатньо оспівувати Бога. Вам не потрібно бажати реалізації, не потрібно практикувати садхану . Ім'я Бога - це єдина необхідна вам їжа. Харчуйтеся нею.

В: Це безперервне повторення кількох слів схоже на різновид божевілля.

М: Це безумство, але це навмисне безумство. Будь-яке повторення - це тамас , Але повторення імені Бога - це саттва-тамас через його високої мети. завдяки присутності саттви тамас стоншується і приймає форму повного безпристрасності, неприв'язаності, відмови, відчуженості, незмінності. тамас стає міцною основою, на якому можна прожити цілісне життя.

В: Незмінне - воно помре?

М: Помирає мінливе. Незмінне не живе і не вмирає, це передчасний свідок життя і смерті. Ви не можете назвати його мертвим, оскільки він усвідомлює. І ви не можете назвати його живим, оскільки він не змінюється. Він подібний до вашого магнітофона. Він записує, він відтворює - все сам. Ви тільки слухаєте. Точно так же я спостерігаю все, що відбувається, включаючи і наш з вами розмову. Говорю не я, слова з'являються в моєму розумі, і потім я чую, що вони вимовляються.

В: Хіба так відбувається не з усіма?

М: А хто сперечається? Але ж ви наполягаєте, що ви думаєте, ви говорите, а для мене є думання, тобто говоріння.

В: Потрібно розглядати два варіанти. Або я знайшов Гуру, чи ні. Що слід робити в кожному з цих випадків?

М: Не буває так, щоб у вас не було Гуру, оскільки він передчасно присутній у вашому серці. Іноді він втілюється і приходить до вас як підноситься і перетворює фактор вашому житті - мати, дружина, вчитель, або залишається внутрішнім спонуканням до справжності й досконалості. Все, що вам потрібно, - це підкорятися йому і робити те, що він вам говорить. Те, що він від вас хоче, дуже просто: навчіться самоусвідомлення, самоконтролю, самовіддачі. Це може здатися важким, але це легко, якщо ви щиро спрямований. І зовсім неможливо, якщо немає. Щира спрямованість одночасно необхідна і достатня. Все відступає перед щирою спрямованістю.

В: Що робить нас щиро спрямованими?

М: Співчуття - це підстава щирою спрямованості. Співчуття до себе та інших, народжене з страждань, ваших власних і чужих.

В: Я повинен страждати, щоб бути щиро спрямованим?

М: Чи не повинні, якщо ви чуйні і реагуєте на нещастя інших, як робив Будда. Але якщо ви черстві і в вас немає жалю, ваші страждання змусять вас задати собі неминучі питання.

В: Я страждаю, але недостатньо. Моє життя не надто приємна, але виноситься. Мої маленькі радості компенсують мої маленькі неприємності, і в цілому мені живеться краще, ніж більшості знайомих мені людей. Я знаю, що моє становище ненадійно, що в будь-який момент на мене може звалитися біда. Чи повинен я чекати кризи, щоб він звернув мене на шлях до істини?

М: У той момент, коли ви помітили крихкість свого становища, ви вже пильні. Тепер зберігайте пильність, приділяйте цьому увагу, задавайте питання, досліджуйте, знайдіть своє помилкове ставлення до розуму і тіла і відкиньте його.

В: Звідки взяти енергію? Я подібний до паралізованому в палаючому будинку.

М: Навіть паралізовані іноді знаходять здатність рухатися в момент небезпеки! А ви не паралізований, ви просто уявляєте себе таким. Зробіть перший крок і знайдете свій шлях.

В: Я відчуваю, що моя прихильність до тіла так сильна, що я просто не можу відмовитися від думки, що я є тіло. Вона не відчепиться від мене, поки живо це тіло. Є люди, які наполягають на тому, що ніяка реалізація неможлива, поки є тіло, і мені доведеться погодитися з ними.

М: Перш ніж погодитися або не погодитися, чому б не дослідити саму концепцію тіла? З'являється чи розум в тілі або тіло в розумі? Безсумнівно, повинен існувати якийсь розум, в якому б зародилася ідея «я є тіло». Тіло без розуму не може бути «моїм тілом». «Моє тіло» завжди відсутній, якщо розум відключений. Воно також відсутня, коли розум глибоко занурений в думки і почуття. Як тільки ви зрозумієте, що тіло залежить від розуму, розум від свідомості, а свідомість від усвідомлення, а не навпаки, ваше запитання про те, що самореалізацію доведеться чекати до самої смерті, отримає відповідь. Це не означає, що ви спочатку повинні звільнитися від ідеї «я є тіло», і потім реалізувати Я. Все якраз навпаки - ви чіпляєтеся за помилкове, бо не знаєте істини. Необхідною умовою для самореалізації є щира спрямованість, а не досконалість. Переваги і сили приходять з реалізацією, а не до неї.

істинний Гуру |  Я є »- підстава всього сприйняття
загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати