Головна

У спокої і мовчанні ви ростете

  1.  Викликало на поверхню все благоговіння, таівшееся в його серці. Він був упевнений, спокійний, простий. Він підійшов до мене.
  2.  Глава 10: Про доброчинності праць послуху для заспокоєння помислів
  3.  Глава 2: Умовляння св. Нілу послушникам не приваблює мрією про відокремленому подвижництві і безмовності і не йти з обителей своїх
  4.  Тримайте розум в спокої, і знайдете
  5.  борошно самозаспокоєння
  6.  Про душевний спокій, повсякчасному перед Богом і зречення від світу. Скромний відгук про свій руководительства

питання: Індійська традиція говорить нам, що Гуру необхідний. Для чого він потрібен? Мати необхідна, щоб дати дитині тіло. Але вона не дає йому душу. Її роль обмежена. А як йдуть справи з Гуру? Його роль теж обмежена? І якщо так, то чим? Або він необхідний в цілому, навіть абсолютно?

Махарадж: Таємний світло, що сяє в серці спокійно і передчасно, і є істинний Гуру. Все решта всього лише вказують шлях.

В: Мене цікавить не внутрішній Гуру, а тільки той, який вказує шлях. Є люди, які вірять, що без Гуру Йога недосяжна. Вони постійно перебувають у пошуку правильного Гуру, змінюючи одного на іншого. Наскільки цінними такі Гуру?

М: Вони тимчасові, це обмежені часом Гуру. Ви зустрічаєте їх на кожному кроці свого життя. Вони потрібні вам для придбання будь-якого знання або вміння.

В: Мати є матір'ю тільки на термін життя. Вона починається з народженням і закінчується зі смертю. Вона не назавжди.

М: Також і пов'язаний часом Гуру не назавжди. Він виконує своє завдання і поступається місцем наступний. Це цілком природно і не заслуговує жодної догани.

В: Чи потрібні мені різні Гуру для різних типів знання і вміння?

М: У таких справах не може бути правил, крім одного: «зовнішнє швидкоплинно, сокровенне - постійно і незмінно», хоча і завжди нове в дії і прояві.

В: Який зв'язок між внутрішнім і зовнішнім Гуру?

М: Зовнішній Гуру представляє внутрішнього, внутрішній приймає зовнішнього - на час.

В: Хто докладає зусилля?

М: Учень, зрозуміло. Зовнішній Гуру дає інструкції, внутрішній посилає силу, завдання учня - їх негайне використання. Без волі, проникливості і енергії з боку учня зовнішній Гуру безсилий. Внутрішній Гуру не упускає свій шанс. Тупість і переслідування помилкових цілей призводять до кризи, і учень, прокинувшись одного разу, виявляє себе в жалюгідному стані. Мудрий той, хто не чекає неприємностей, які можуть бути досить суворими.

В: Це загроза?

М: Ні, не загроза, а попередження. Внутрішній Гуру годі було заповіді ненасильства. Часом він може бути дуже грубим, аж до знищення тупий або збоченій особистості. Страждання і смерть, як і життя і щастя, - його робочі інструменти. Тільки в подвійності ненасильство стає об'єднуючим законом.

В: Чи треба в такому випадку боятися свого власного «я»?

М: Боятися не треба, тому що «я» бажає тільки добра. Але його слід сприймати серйозно. Воно вимагає уваги і послуху. Коли його не слухаються, воно переходить від переконань до примусу. Поки воно може чекати, його не можна ігнорувати. Труднощі пов'язана не з Гуру, зовнішнім або внутрішнім. Гуру доступний завжди. Немає тільки дозрілого учня. Якщо людина не готова, що можна зробити?

В: Готовий або спрямований?

М: І те і інше. Це одне і теж. В Індії ми називаємо це Адхікарі . Це означає здатний і гідний.

В: Чи може зовнішній Гуру дарувати ініціацію (дікша)?

М: Він може давати скільки завгодно ініціацій, але ініціація в Реальність повинна прийти зсередини.

В: Хто дає остаточну ініціацію?

М: Її дає «я».

В: Здається, ми ходимо по колу. Зрештою, я знаю тільки одне «я», даний емпіричне «я». Внутрішнє, або вища, «я» - це просто концепція, придумана для пояснення і підтримки. Ми говоримо про нього, як ніби воно має незалежний існуванням. Але це не так.

М: Внутрішнє «я» і зовнішнє «я» обидва придумані. Щоб вилікувати одержимість «я», необхідна інша одержимість «над-я», як щоб вийняти шип, потрібен інший шип, або, щоб нейтралізувати отруту, потрібен інший отрута. Будь-яке твердження потребує запереченні, але це тільки перший крок. Наступний - вийти за межі обох.

В: Я розумію, що зовнішній Гуру необхідний, щоб привернути мою увагу до мене самого і до нагальної потреби щось зробити з самим собою. Я також розумію, як він безпорадний, коли справа доходить до глибоких змін в мені. Але тут ви вводите Садгуру , Внутрішнього Гуру, безпочаткового, незмінного, основу всього, постійне обіцянку, тверду мету. Він концепція чи реальність?

М: Він - єдина реальність. Все інше - тінь, що відкидається тілом-розумом (деха-буддхи ) На особу часу. Звичайно, навіть тінь відноситься до реальності, але сама по собі вона нереальна.

В: Я - це єдина реальність, яку я знаю. Садгуру існує, поки я про нього думаю. Що я придбаю, якщо переміщені реальність до нього?

М: Ваша втрата і є ваше придбання. Коли тінь бачиться як просто тінь, ви перестаєте переслідувати її. Ви повертаєтеся і виявляєте сонце, яке весь час було там - у вас за спиною!

В: Внутрішній Гуру теж вчить?

М: Він дає переконання, що ви вічні, незмінні, реальність-свідомість-любов, всередині і поза всім проявленого.

В: Переконання недостатньо. Повинна бути впевненість.

М: Абсолютно вірно. Але в цьому випадку впевненість приймає форму безстрашності. Страх зникає абсолютно. Стан безстрашності так безсумнівно ново і в той же час відчувається своїм власним так глибоко, що його неможливо ігнорувати. Це все одно що любити свою дитину. Хто засумнівається в цьому?

В: Ви говорили про прогрес у наших духовних стараннях. Який прогрес ви маєте на увазі?

М: Коли ви вийдете за межі прогресу, ви дізнаєтеся, що таке прогрес.

В: Що змушує нас рости?

М: Тиша - головний фактор. У спокої і мовчанні ви ростете.

В: Розум абсолютно неспокійний. Як його заспокоїти?

М: Довіртеся вчителю. Візьміть, наприклад, мене. Мій Гуру сказав мені приділяти увагу тільки почуттю «я є» і нічому іншому. Я просто послухався. Я не практикував жодної спеціальний метод дихання, або медитації, або вивчення священних текстів. Що б не відбувалося, я відводив від цього свою увагу і залишався з почуттям «я є». Це може здатися занадто простим, навіть незрілим. Єдина причина, по якій я робив це, - так мені говорив мій Гуру. І це спрацювало! Покірність - могутній розчинник всіх бажань і страхів.

Просто відверніться від усього, що займає ваш розум, робіть ту роботу, яку повинні завершити, але уникайте нових зобов'язань, залишайтеся порожнім, залишайтеся відкритим, чи не чиніть опір тому, що приходить без запрошення.

В кінці ви досягнете стани не-чіпляння, радісною неприв'язаності, внутрішньої легкості і свободи, невимовного, але чудово реального.

В: Коли шукає істину наполегливо практикує йогу, його внутрішній Гуру веде його і допомагає або надає його самому собі і просто чекає результату?

М: Все відбувається саме по собі. Ні шукає, ні Гуру нічого не роблять. Речі відбуваються так, як відбуваються, звинувачення або хвала розподіляються потім, після того, як виникає відчуття діяння.

В: Як дивно! Адже делатель повинен бути перш за діяння.

М: Все якраз навпаки. Діяння - це факт, делатель - просто концепція. Сам ваш язик показує, що діяння конкретно, а делатель неясний [4]. Зсув відповідальності - чисто людська гра. Беручи до уваги нескінченний список чинників, необхідних для того, щоб щось сталося, можна тільки визнати, що все відповідально за все, яким би далеким воно не було. Роблення - це міф, породжений ілюзією «мене» і «мого».

В: Але як сильна ілюзія!

М: Безсумнівно, адже вона заснована на реальності.

В: Що в ній реально?

М: Виявіть самі, виділяючи і відкидаючи все нереальне.

В: Я не дуже зрозумів, яку роль відіграє внутрішнє «я» в духовному пошуку. Хто докладає зусиль - зовнішнє «я» або внутрішнє?

М: Ви придумали слова «зусилля», «внутрішнє», «зовнішнє», «я» і т.д. і хочете застосувати їх до реальності. Речі просто такі, які вони є, але ми хочемо підлаштувати їх під шаблон, створений структурою нашої мови. Ця звичка така сильна, що ми готові заперечувати реальність того, що не можемо висловити словами. Ми відмовляємося бачити, що слова - це просто символи, співвіднесені за домовленістю і звичкою з повторюваними переживаннями.

В: Наскільки цінна духовна література?

М: Вона допомагає розігнати незнання. Вона корисна на початку, але стає на заваді в кінці. Треба знати, коли відмовитися від неї.

В: Який зв'язок між атмой и саттвой , Між «я» і універсальної гармонією?

М: Як між сонцем і його променями. Гармонія і краса, розуміння і любов, все це - прояви реальності. Це реальність в дії, вплив духу на матерію. тамас позбавляє ясності, раджас позбавляє спокою, саттва гармонізує. З повним дозріванням саттви всі бажання і страхи приходять до кінця. Істинне буття відбивається в урівноваженому розумі. Матерія врятована, дух виявлений. Вони стають одним. Вони завжди були одним, але недосконалий розум вважав їх двома. Досконалість розуму - завдання людини, оскільки матерія і дух зустрічаються в розумі.

В: Я відчуваю себе людиною, що стоїть перед дверима. Я знаю, що двері відкриті, але її охороняють пси бажання і страху. Що мені робити?

М: Слухайтеся вчителя і киньте виклик псам. Ведіть себе так, ніби їх немає. І знову, покірність - золоте правило. Свобода завойовується покорою. Щоб втекти з в'язниці, треба беззаперечно підкорятися інструкціям, посланим тими, хто допомагає вам втекти.

В: Слова Гуру, якщо їх просто слухати, мають невелику силою. Треба мати віру, щоб підкорятися їм. Що створює таку віру?

М: Коли час приходить, приходить і віра. Все приходить вчасно. Гуру завжди готовий поділитися, але ні з ким.

В: Так, Рамана Махарши часто говорив: «Гуру багато, але де учні?»

М: Все відбувається в свій час. Все зроблять перехід, жодна душа (джива ) Нічого очікувати втрачено.

В: Я дуже боюся прийняти за реалізацію інтелектуальне розуміння. Я можу говорити про істину, не знаючи її, і можу знати її без єдиного сказаного слова.

Я розумію, що ці бесіди будуть опубліковані. Яке буде їх вплив на читача?

М: Уважного і вдумливого читача вони дозріють і принесуть квіти і плоди. Слова, засновані на правді і повністю випробувані, мають свою власну силою.

 Істина тут і зараз |  Знати, що ви не знаєте, - це справжнє знання


 Все, що приносить задоволення, затримує вас |  Тихий розум - це все, що вам треба |  Всі пошуки щастя - це нещастя |  Досвід не є реальністю |  Шукайте джерело свідомості |  Недовговічність - доказ нереальності |  Бог - це кінець всіх бажань і знань |  У самоусвідомленні ви отримуєте знання про себе |  Те, що чисто, непідробно, Неприв'язані, - реально |  Смерть розуму - це народження мудрості |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати