На головну

загартування |  ПОВЕРХНЕВА ГАРТ СТАЛИ |  Термомеханічної обробки СТАЛИ |  ЗАГАЛЬНА КЛАСИФІКАЦІЯ СТАЛЕЙ |  Схема класифікації сталей |  Звичайної якості (ГОСТ 380-94) |  Якісні (ГОСТ 1050-88) |  Вуглецеві інструментальні сталі (ГОСТ 1435-99) |  Легованих конструкційних СТАЛИ |  Автоматні сталі (ГОСТ 1414-75) |

Жаростійкі і жароміцні стали

1.  IV. Термічна обробка СТАЛИ.
  2.  V. сталь і чавун.
  3.  А раз МЕНЕ БОГА поки з Руху самі вигнали, стали під управління Темряви, то і Буду вам знову Показувати на прикладах - як воно жити без МЕНЕ, без БОГА.
  4.  А. Сталін зайняв яскраво виражену стартову позу.
  5.  Автоматні сталі (ГОСТ 1414-75)
  6.  Бідні грішники встали з землі, сіли на лаву і занурилися в роздуми.
  7.  Бездоменной ТЕХНОЛОГІЯ ОТРИМАННЯ СТАЛИ

Здатність металу чинити опір хімічній дії навколишнього газового середовища при високих температурах називається жаростойкостью або окаліностойкостью.

При нагріванні вище 600?С відбувається інтенсивне окислення сплавів на основі заліза. Утвориться на поверхні металу пухка плівка оксиду заліза не спроможна запобігти дифузію кисню в метал. Такі легуючі елементи, як хром, кремній, алюміній, покращують склад і будова оксидної плівки. Вона. стає щільною, добре прилягає до металу, що ускладнює дифузію кисню. При цьому жаростійкість зростає зі збільшенням вмісту хрому в сталях. Сталь, що містить 5% Cr зберігає окалиностойкость до 600?С (15х5); 9% Сr (40Х9С2) - до 800?С; 17% Сr (08Х17Т) - до 900 ° С. Для виготовлення деталей газових турбін і пічного обладнання застосовують сталь 20Х23Н18, має жаростійкість 1050-1100?С.

Здатність металу чинити опір пластичної деформації і руйнування при високих температурах називається жароміцністю.

Види жароміцних сталей:

а) Перлітний стали. Використовуються для виготовлення кріплення, труб паропроводів, пароперегрівачів і колекторів енергетичних установок, які тривалий час працюють при 500-550?С (12ХМ; 12Х1МФ).

б) Мартенситні стали. Використовуються для виготовлення енергетичного обладнання (лопатки, діафрагми, турбінні диски, ротори), які тривалий час працює при 600-620?С (15Х12МФ; 15Х12ВНМФ).

в) Аустенітні стали. З них виготовляють ротори, лопатки газових турбін, клапани дизельних двигунів, що працюють при 600-700?С (09Х14Н16Б; 09Х14Н19В2БР; 45Х14Н14В2М).

зносостійкі стали |  кріогенні стали
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати