Головна

соціальний добробут

  1.  Автономія, дисципліна і соціальну поведінку
  2.  Агресія і соціальну поведінку
  3.  Аналіз використання коштів, що виділяються на соціальний розвиток
  4.  Антисоціальна розлад особистості.
  5.  Базові моделі соціальної політики. Соціальна держава в Росії.
  6.  Квиток № 20. Соціальне регулювання і його види.
  7.  Квиток № 5. Соціальне призначення і функції держави.

У традиційних селянських і ремісничих товариства сім'я здійснює безліч функцій з підтримки "добробуту" людей, наприклад турботу про хворих і літніх членів родини. Але ці функції докорінно змінилися в ході виникнення і розвитку промислового суспільства і держави загального добробуту. Лікарі та медичні установи майже повністю замінили родину щодо турботи про здоров'я людей, хоча члени сім'ї, як і раніше вирішують, чи існує необхідність звернутися за медичною допомогою. Страхування життя, допомоги по безробіттю та фонди по соціальному забезпеченню ліквідували необхідність для сім'ї повністю брати на себе допомогу її членам в періоди економічних труднощів. Точно так же соціальну допомогу, лікарні і будинки для пенсіонерів полегшили для сім'ї тягар турботи про людей похилого віку.

Більшість прихильників функціоналізму згодні, що ці зміни відбулися протягом двох століть, але їх значення є предметом суперечок. Деякі, наприклад Огборн і Німкофф (1955), вважають, що такого роду зміни сприяють руйнуванню сім'ї. Вони говорять про багатьох соціальних вадах, наприклад про зростання злочинності серед молоді, збільшення числа розлучень, ослабленні влади батьків, що свідчить про розпад сім'ї як соціальної сили. Інші дослідники, зокрема Нарсднс і Бейлз (1955), стверджують, що сім'я, частково втратила властиві їй функції і стала більш спеціалізованим інститутом, що здійснює головним чином соціалізацію дітей в ранньому дитинстві і забезпечує їх емоційне задоволення, грає більш ефективну роль, ніж раніше, в підготовці дітей до виконання в майбутньому ролей дорослих в сучасному індустріальному суспільстві.

 передача статусу |  ТЕОРІЯ КОНФЛІКТУ


 Глава 12. Вік і нерівність |  Глава 13. СІМ'Я |  СЕЛЯНСЬКІ СІМ'Ї В ЗАХІДНІЙ ІРЛАНДІЇ |  ЖИТЕЛІ Тробриандских ОСТРОВІВ |  КІБУТЦІЗМ В ІЗРАЇЛІ |  ФОРМА ШЛЮБУ |  перевагу партнеру |  ПРАВИЛО ВИБОРУ МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ |  РОДОВІД І УСПАДКУВАННЯ МАЙНА |  Розділ III. СОЦІАЛЬНІ ІНСТИТУТИ. |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати