Головна

актуальність |  Від 5 до 6 років |  Від 6 до 7 років |  Цільові орієнтири освітнього процесу |  Завдання робочої програми |  Конкретизація завдань за віковими групами |  Грибовська А. А Навчання дошкільнят декоративного малювання, ліплення, аплікації: Конспекти занять. М .: Скрипторий, 2011 року. |  Комарова, Т. С. Навчання дітей техніці малювання [Текст]: навч. посібник / Т. С. Комарова. -М .: Педагогічне товариство Росії, 2007. 176с. |  Швайко Г. С. Заняття з образотворчої діяльності в дитячому саду (середня, старша групи). М .: Владос, 2001.. |  Залучення до уральського образотворчого мистецтва |

Модель освітнього процесу

1.  A) Сформулюйте задачу за критерієм «максимум прибутку», побудуйте модель і знайдіть рішення.
  2.  ER-модель бази даних. Основні нотації зображення ER-моделі.
  3.  I. Синтезуючи наведені визначення, встановіть сутність навчального процесу.
  4.  II. Виберіть правильну відповідь. У чому полягає цілісність педагогічного процесу?
  5.  IV. Складемо разом підсумкову табличку етапів педагогічного процесу. Заповніть пропущені рядки. Якщо у вас виникнуть проблеми, зверніться за допомогою до блоку корекції
  6. " Театралізація "політичного процесу
  7.  VI. Організація освітнього процесу

Зразкові варіанти моделей:

Комплексно-тематична модель

Комплексно-тематичний принцип освітнього процесу визначається Наукової концепцією дошкільної освіти (за ред. В. І. Слободчикова, 2005 рік) як основоположний принцип для структурування змісту освіти дошкільнят. Автори пояснюють, що «... тема як повідомляється знання про будь-якій сфері діяльності, представлено в емоційно-образній, а не абстрактно-логічній формі». Теми надають системність і культуросообразность освітнього процесу. Реалізація теми в комплексі різних видів діяльності (в грі, малюванні, конструюванні та ін.) Закликає дорослого до більш вільної позиції - позиції партнера, а не вчителі.

В основу організації освітніх змістів ставиться тема, яка виступає як повідомляється знання і представляється в емоційно-образній формі. Реалізація теми в різних видах дитячої діяльності ( «проживання» її дитиною) змушує дорослого до вибору більш вільної позиції, наближаючи її до партнерської. Набір тим визначає вихователь і це надає систематичність всьому освітнього процесу. Модель пред'являє досить високі вимоги до загальної культури і творчому і педагогічним потенціалом вихователя, так як відбір тем є складним процесом.

Предметно-средовая модель

Зміст освіти проектується безпосередньо на предметне середовище. Дорослий - організатор предметних середовищ, підбирає автодідактіческіе, що розвиває матеріал, провокує проби і фіксує помилки дитини.

Організаційною основою реалізації Програми є Календар тематичних тижнів (подій, проектів, ігрових навчальних ситуацій і т.п.)

Темообразующіе фактори:

- Реальні події, що відбуваються в навколишньому світі і викликають інтерес дітей (яскраві природні явища та суспільні події, свята.)

- Уявні події, описувані в художньому творі, яке вихователь читає дітям;

- Події, «змодельовані» вихователем (виходячи з розвиваючих завдань): внесення до групи предметів, раніше невідомих дітям, з незвичайним ефектом або призначенням, викликають непідробний інтерес і дослідницьку активність ( «Що це таке? Що з цим робити? Як це діє? »);

- Події, що відбуваються в житті вікової групи, захопливі дітей і призводять до утримувати якийсь час інтересам. Ці інтереси (наприклад, захоплення динозаврами) підтримуються засобами масової комунікації і іграшкової індустрією.

Поєднання в програмі трьох підходів дозволяє, з одного боку, здійснювати проблемне навчання, направляти і збагачувати розвиток дітей, а з іншого боку - організувати для дітей культурний простір вільного дії, необхідне для процесу індивідуалізації.

Оптимальне поєднання моделей забезпечується урахуванням вікових та індивідуальних особливостей дітей, а також від конкретної освітньої ситуації. Зважаючи на специфіку дошкільного віку перевага віддається комплексно-тематичної та середовищної складових моделі освітнього процесу.

Всі ці фактори, можуть використовуватися вихователем для гнучкого проектування цілісного освітнього процесу.

Приблизний календар тематичних тижнів

(Свят, подій, проектів і т.д.)

місяць  тиждень  Тема
 вересень  «До побачення, літо», «Здрастуй, дитячий сад», «День знань» (тема визначається відповідно до віку дітей)
 «Мій будинок», «Моє місто», «Моя країна», «Моя планета» (тема визначається відповідно до віку дітей)
 «Урожай»
 "Барви осені"
 Жовтень  "Тваринний світ"(+птахи, комахи)
 "Я людина"
 «Народна культура і традиції»
 «Наш побут»
 Листопад  «Дружба», «День народної єдності» (тема визначається відповідно до віку дітей)
 «Транспорт»
 «Здоров'я-ка»
 «Хто як готується до зими»
 грудень  «Здрастуй, зимушка-зима!»
 «Місто майстрів»
 «Новорічний калейдоскоп»
 «Новорічний калейдоскоп»
 січень  Різдвяні канікули
 "В гостях у казки"
 «Етикет»
 Лютий  "Моя сім'я"
 «Азбука безпеки»
 «Наші захисники»
 «Маленькі дослідники»
 Березень  "Жіночий день"
 «Світом править доброта»
 «Бути здоровими хочемо»
 «Весна крокує по планеті»
 Квітень  «День сміху», «Цирк», «Театр» (тема визначається відповідно до віку дітей)
 «Зустрічаємо птахів»
 «Космос», «Наведемо в порядок планету»
 «Чарівниця вода»
 Травень  "Свято весни і праці"
 "День Перемоги"
 «Світ природи»
 «До побачення, дитячий сад. Здрастуй, школа »,« Ось ми які стали великі »(тема визначається відповідно до віку дітей)

Варіанти оформлення моделі освітнього процесу:

За формами освітнього процесу з урахуванням теми тижня

місяць  Тема тижня  завдання  Спільна освітня діяльність педагогів і дітей  Самостійна діяльність дітей  Освітня діяльність в сім'ї
 Безпосередньо освітня діяльність  Освітня діяльність в режимних моментах

За видами діяльності з урахуванням теми тижня

місяць  Тема  освітні завдання  Зміст художньо-естетичної діяльності

1-я половина дня  2-я половина дня
 Художньо-естетична діяльність в ході режимних моментів  Художньо-естетична деятельностьв ході безпосередньо освітня діяльність  організація прогулянки  Художньо-естетична деятельностьв режимі дня  організація прогулянки

Форми і прийоми організації - освітнього процесу по освітній галузі «Художньо-естетичний розвиток»

Особливості організації освітнього процесу |  Програмно-методичний комплекс освітнього процесу
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати