Головна

Глава 7. Патологічні контакти з нелюдськими сутностями 1 сторінка

  1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

Інші форми життя, поряд з нашої - фольклор і чарівне царство - Нелюди - Езотеричні дані, що відносяться до цієї концепції - Нелюдські душі в людських тілах - Проблема, яку вони представляють - Їхній шкідливий вплив на людей - Причина їхньої привабливості для певних типів людей - Проблема одноелементні істот в чотирьохелементний всесвіту - Розвиток елементалей завдяки асоціації з магом - Труднощі, які це може викликати - Відмінність від спіритичних керівників

Поряд з нашої існують і інші форми життя, чия еволюція протікає на Землі. У фольклорі ми постійно зустрічаємося з поданням про спілкування між людським і чарівним царством, про шлюб людської істоти і феї, про викрадення ельфами дітей і підміні їх іншими і т. Д. Буде необачно вважати, що всі народні вірування абсолютно безпідставні. Тому давайте дослідимо ці старі і грубі повір'я і подивимося, чи мають вони якусь підставу, і якщо так, то в чому полягає реальна природа фактів і проливають вони світло на сучасні психічні феномени, подібні розглянутим в даній книзі.

Багато з нас зустрічали людей, яких можна справедливо охарактеризувати як нелюдів, позбавлених душі, - в тому сенсі, що звичайні людські мотиви не діють в їх випадку і звичайні людські почуття їм не властиві. Ми не можемо не любити їх, так як вони володіють великим чарівністю, і разом з тим ми не можемо не боятися їх, оскільки вони поширюють навколо себе безмежні страждання. Хоча вони рідко творять умисне зло, вони дивним чином завдають шкоди тим, з ким приходять в контакт. Зі свого боку, серед нас вони нещасні і самотні. Вони відчувають себе настільки чужими, що і самі звертаються проти всіх, і у них розвивається злочинність, хоча це дуже рідко буває навмисним заподіянням шкоди. Подяка, співчуття, віра в добро, моральність і шляхетність абсолютно чужі їх натурі, т. Е. Так само недоступні їх розуміння, як диференціальне числення. Однак вони не аморальні, а просто не моральні. З іншого боку, вони мають такі достоїнства, як абсолютна щирість і велику мужність. З точки зору людської етики вони є "небажаними елементами", але у них все ж є своєрідна етика, якої вони вірні: згідно з цією етики, прекрасно все те, що добре для них, - і це все, що вони знають і, оскільки це стосується їх життя, - все, що їм потрібно знати. При появі на світ вони зазвичай маленькі і легкі, мають незвичайну фізичну силу і витривалість, але дуже схильні до нервового виснаження і душевним потрясінням. У суспільстві вони викликають сильні симпатії або антипатії; вони виявляють поверхневу прихильність до тих, хто їх любить, але швидко забувають їх. Подяка і жалість чужі їх натурі. До тих, кого вони ненавидять (наскільки вони здатні ненавидіти), вони проявляють дріб'язкову злостивість; в будь-яких життєвих відносинах вони вкрай безвідповідальні. Не можна описати їх краще, ніж сказати, що вони схожі на помісь перського кошеня і розпещеної мавпочки. Вони володіють грацією, холодністю і чарівністю кішки і забавною зловредністю мавпочки. Багато людей ненавидять їх з першого погляду; інші зачаровуються ними, так як з ними пов'язане відчуття неземної краси і прилив життєвих сил. Я мала можливість вивчити історію двох таких істот; цікаво відзначити, що обидва були зачаті, коли їх матері були під впливом алкоголю. Є дуже багато інформації про окультних аспектах втілення душ, проте лише невелика частина цих фактів потрапила в друк. Дещо я виклала в своїй книзі "Езотерична філософія любові і шлюбу". У даній книзі я не можу заглибитися в цю тему, так як це поведе нас у далекому бік. Однак для вичерпного розгляду нашої теми необхідно торкнутися деяких подробиць.

У момент статевого союзу формується психічний вихор, що нагадує водяний смерч, - воронкообразное завихрення, яке піднімається в інший вимір. У міру злиття одного тіла з іншим вихор піднімається в усі вищі плани. У всіх випадках бере участь фізичне, ефірне і астральне тіла, тому коли вихор піднімається до астрального плану, будь-яка душа, яка перебуває там, може бути втягнута в цей вихор, якщо вона дозріла для втілення. Таким чином вона входить в сферу батьків. Якщо вихор піднімається вище астрального плану, в цю сферу можуть входити душі більш високого типу, але досягнення такої висоти - велика рідкість, і тому йдеться, що людина є породженням пристрасного бажання, оскільки лише деякі є породженням чогось іншого.

Однак цей вихор може сягати не тільки вертикально вгору через плани (висловлюючись метафорично), але і може - за певних умов, - так би мовити, відхилитися від нормальної людської лінії еволюції, так що його відкритий кінець буде сягати в сферу еволюції іншого типу життя. При таких обставинах теоретично можливо, що в втілення в людському тілі виявиться втягнутим істота з паралельної еволюції. Окультисти вважають, що іноді це трапляється, і пояснюють цим іноді зустрічаються певні типи непатологічного відхилення від норми.

Цих нелюдів їх знайомі або обожнюють, або ненавидять. Вони володіють особливою привабливістю для певного типу темпераментів - типу, який психологи називають нестійким. Підсвідомість у них підходить дуже близько до поверхні, глибина перегукується з глибиною, - і вони інстинктивно тягнуться до елементальних царству. Немає нічого більш згубного, ніж шлюб з нелюдиною, так як в його природі немає нічого, що може задовольнити нормальну людську потребу в прихильності і симпатії. Єдиною втішною рисою в такому союзі є те, що завжди є законні підстави для розлучення, так як мораль нелюдей є мораль обори.

Здатність нелюдей заподіювати шкоду своїм ворогам порівняно невелика, так як вони, втілюючись в людську форму, стають чужинцями в незнайомій країні, і беззахисні проти звичайних серед людей способів завдавати шкоди. Насправді вони особливо беззахисні і безпорадні і самі гостро страждають, перебуваючи в суспільстві людей. Однак не так йде справа в їх відносинах з друзями. Здається, що вони можуть безмежно завдавати шкоди тим, хто їх любить. Вони діють не навмисне і не зі злим наміром, а до дітей, що від нічого робити обривають крила мусі, не усвідомлюючи, що вони роблять. Підкоряючись законам своєї натури, вони шкодять істотам людської еволюції. Але яким же іншим законам вони ще можуть коритися? Для них підпорядкування нашим стандартам є заперечення їх найглибших інстинктів.

Дія, яке вони надають на тих, хто їх любить, становить такий помітний синдром серед психічних патологій, що ми повинні розглянути його детально. Людина, яка вступає в зв'язок з нелюдиною, глибоко порушується елементальних силами, які знаходять доступ до нашої сфері через канал цієї заблудшей і чужої душі. Він, так би мовити, витягується з нормальним людським середовища і починає блукати на кордонах чарівного царства, і не може знайти твердого грунту під ногами і підтримки для своєї душі. Історія про красивому молодому рибака і русалку добре ілюструє цю ситуацію. Вона закохується в нього, захоплює його до себе, і він тоне, так як не може жити в елементі (Стихії) Води.

Пояснення цікавою здатності цих нелюдів викликати захоплення і заподіювати шкоду, можливо, полягає в тому, що вони належать тільки одному елементу (Стихії), в той час як в людині поєднуються всі чотири. Будь елементальних контакт стимулює нас, так як елементальние істоти в достатку виливають життєву силу своєї особливої ??сфери, і це оживляє відповідний елемент в нас самих. Однак, якщо чотирьохелементний істота захоплюється в сферу одного елемента, воно отруюється надмірної дозою цього елемента і відчуває недолік трьох інших. Саме з цієї причини йдеться, що смертні в чарівному світі завжди зачаровує або засипають. Вони ніколи не живуть там нормально, в повну силу своїх можливостей.

Така ж важка проблема постає перед нелюдиною, який виявляється залученими в нашу середу. Одноелементна суті доводиться контролювати і асимілювати три додаткові елементи, до яких він не звик і не пристосований, і результат може бути згубним.

Однак нам недостатньо обмежитися описом умов і стану проблеми. Наша мета, по суті, практична. Що можна зробити, якщо ви опиняєтеся віч-на-віч з нелюдиною і входите з ним в контакт? Слід чітко усвідомити, що будь-який одруження людини з нелюдиною є безнадійною справою. По-перше, воно з'явиться лише прелюдією до розлучення, так як нелюди нерозбірливі по своїх статевих звичкам; по-друге, в природі нечеловека немає нічого, що може задовольнити вищі запити людини. Ми не повинні дозволяти, щоб людська форма вводила нас в оману, ніби за нею існує людська душа. Нечеловек - це розпещене тварина, а не родинне створення. Це, відверто кажучи, єдина можлива грунт, на якій з них можна зійтися. Якщо ми очікуємо від них не більше, ніж від забавною пташки, якщо ми звертаємося з ними так, як належить поводитися з кошеням, ми максимально близько підійдемо до вирішення проблеми, поки Чорний Ангел милостиво не забере їх назад в їх царство, - а ця милість рідко запізнюється, так як нелюди до старості зазвичай не доживають.

Люди теж можуть увійти в контакт з елементальних істотами, самі ризикуючи відправитися в сфери елементальних життя. Такі контакти не обов'язково приносять шкоду обом царств, за умови, що ті, хто занурюється в них, входить в такі контакти в ході своєї роботи і досліджень, однак це під силу лише просунутим присвяченим, а не новачкам.

Однак є випадки, коли такий контакт може заподіяти шкоду. Людина, наприклад, може бути погано споряджений для такого контакту або погано пристосований для цього підприємства. Можливо, він наважиться вийти за межі своєї глибини, перейнявши якусь формулу від більш досвідченого оккультиста, і застосує її без належної підготовки. Або ж нерідко можна зустріти людей, які з попередніх втілень принесли тягу до контактів з елементальних царствами. У таких випадках може трапитися, що з ними навмисно вступить в контакт елементаль, який вже мав досвід зносин з людськими істотами. А це в будь-якому випадку небажано, так як елементаль не володіє знанням людських умов, необхідних для того, щоб дозволити йому уникнути заподіяння шкоди своєму новому Другу. У будь-якому випадку елементалі мають односторонній розум, і небажано, щоб вони виступали як старші партнери в контакті з людськими істотами. Вся ця проблема контактів з елементалями виключно цікава, але вона занадто велика і складна, щоб ми розглядали її в даній книзі. Однак було необхідно згадати про неї, так як певні випадки психічних труднощів можуть бути обумовлені невмілими діями по обидва боки Завіси.

Ці елементалі або природні духи зовсім відмінні від керівників, з якими входять в контакт спіритичні гуртки. Спіритичні рух дуже добре організовано на Внутрішніх Планах, і безладне керівництво не допускається. Керівники фактично повинні «засідати» з метою розвитку, то ж роблять і медіуми, і тут завжди є поблизу якась досвідчена сутність, яка може прийти на допомогу кухоль, якщо щось негаразд. Західний Окультизм був повністю дезорганізований і розбитий багатовіковими переслідуваннями, тому його стан на Внутрішніх Планах відрізняється плутаниною і складнощами навіть аж до сьогоднішнього дня. Тут немає нічого схожого на добре організовану спіритичних сферу. Ордена мають певні контакти і працюють строго в їх межах; вони підтримують своїх неофітів твердою рукою, а за межами Орденів процвітає хаос і астральний бандитизм, тому нерозумно наважуватися заходити надто далеко, що не заручившись сприянням досвідченого оккультиста, який добре знає технічну сторону застосовуваних методів.

Є чимало людей, для яких Царство Дев (як іноді називають сферу, в якій мешкають елементалі і Духи Природи) має велику притягальну силу, і вони намагаються за допомогою медитації і ритуалу увійти в контакт з ним. На мою думку, непосвяченому особі безумовно ризиковано намагатися зробити це. Це дуже легко призводить до порушення психічної рівноваги, якщо взагалі не до справжньої одержимості. Справа не в тому, що природні контакти шкідливі, а в тому, що вони вносять в людську свідомість глибокий розлад, так як збуджують ті атавістичні глибини, які психоаналітик прагне розкрити засобами своєї техніки. Той, хто знайомий з літературою або практикою психоаналізу, знає, що в цій системі важливим фактором є зворотна реакція; це криза, яка може тимчасово сильно погіршити стан пацієнта і загострити всі його симптоми. Коли ми входимо в контакти з елементалями, ми отримуємо таку ж реакцію, як і в психоаналізі при проходженні цензора.

Особи, у яких підсвідомість лежить близько до поверхні, - такі, як діячі мистецтва, люди з примхами, нестійкі особистості, а також генії всіх професій, люблять елементальние контакти, так як вони стимулюють сили стихій в їх природі, службовці для них джерелом їх здібностей і натхнення. Але пересічного громадянина, чиє ментальне зміст організовано в значній мірі на основі придушення і компромісу (для того, щоб він взагалі міг бути громадянином до займати своє місце в організованому суспільстві), елементальние контакти вибивають з сідла в більшій чи меншій мірі, в залежності від пропорції придушення і компромісу в його вихованні. Компроміс - нормальний доля людства; придушення - патологія компромісу. Особистість, якій уда-лось встановити дієвий компроміс між різними елементами свій природи, може дозволити собі розважитися з девамі, не завдаючи нікому ніякої шкоди; але пригнічена особистість виявить, що вона активно конфліктує з ними, так як вони надають на неї такий же ефект, як і жорсткий психоаналіз. Ми іноді чуємо про трагедії, які трапляються від прийняття осаду з пляшки з тонізуючим, одним з інгредієнтів якого є миш'як. Це викликано тим, що пляшка не збовтувати як слід кожен раз перед прийомом дози, тому весь миш'як випав в осад, зібрався на дні і там досяг небезпечної концентрації. Те ж і з елементальних контактами; вони є сильним тонізуючим засобом, але при невідповідних обставинах можуть досягати небезпечної концентрації.

Я ніколи не зустрічалася і не чула про випадки патології, викликаної прельщением Стихією-елементом Землі; це не той елемент, який зазвичай привертає експериментатора-любителя, хоча присвячений в змозі оцінити його цінність і значення. Однак я зустрічалася з випадками, коли сенситивні люди жили в горах, особливо у вузьких ущелинах, де мало сонячного світла, і після цього вони стали одержимі страхом перед горами. Вони бояться не того, що гори обрушаться на них, а того, що гори зімкнуться над ними, на зразок того, як печера замкнулася за дітьми, які пішли за Дударик з Гаммельна. Психіатр, зрозуміло, розпізнає тут симптом добре відомої психоневротическими хвороби - клаустрофобії. Однак це не позбавляє моє твердження сили: я вважаю, що при більш тісному знайомстві з елементальних царствами ми знайдемо ключ до обох хвороб - клаустрофобії і агорафобії.

Альпіністам також знаком цей специфічний страх, який великі гори можуть вселяти в людей. Це не запаморочення, що не гірська хвороба, - цікава пригніченість духу приголомшуючим величчю природи. Та ж сама сила, якщо вона не досягає небезпечної концентрації, надихає пристрасну любов до гір або моря, яку так чудово оспівав Кіплінг в одному зі своїх віршів.

Патологічний вплив Стихії Води може призвести до чарівності такому сильному, що людина буде плисти в морі, поки не потоне. Суинберн володів цією межею і обезсмертив її в деяких своїх віршах ("Пливи, коли серце наше вимагає і благає, сповнене жаги до моря"). Одного разу його підібрало у відкритому морі британське судно; він невтомно плив за багато миль від суші, захоплюємося в море течією, але не звертав уваги на небезпеку. Будучи врятований, він сидів на палубі, сушив на вітрі свою копицю рудого волосся і декламував своїм рятувальникам вірші про море, - видовище, за яке можна було б багато чого віддати.

Інший цікавий випадок водної патології я знала особисто. Одна дуже врівноважена жінка, шкільна вчителька, була одержима страхом перед бурхливим хвилюванням. Вона завжди заявляла, що якщо б вона пішла погуляти по березі моря під час шторму, то хвилі стали б «полювати» за нею. Вона жила у моря, але її відразу до хвилях було таке велике, що вона під час припливу не наважувалася виходити на прогулянку. Позбулася свого страху вона вельми цікавим чином. Вона прийняла посвяту в Ко-Масонство і виявила, на свій подив, що з того дня більше не боїться моря. Я не комасонка, і, може бути помиляюся, але я, думаю, що Ко-Масонство відрізняється від інших видів Масонства тим, що в ньому застосовується викликання елементалей.

Елемент Повітря, як відомо всім окультистам, дуже підступний в поводженні з ним. На Ступені Повітря в Шляху присвячений-них більше, ніж на іншій мірі, і рідко доводиться бачити Ритуал Повітря, під час якого нічого не звалили і не перекинули. Це дуже безглузда елемент, і коли він знаходиться в роботі, оператори схильні сваритися і сперечатися. Він також тісно пов'язаний з підлогою, як це виявляється в його символіці. Якщо окультист робить магічне коло і по будь-якої причини бажає запечатати його Керубімом елемента (а не Архангелом, як найчастіше надходять), і відчуває, що не зможе як слід накреслити Орла, символічну форму Керубі Повітря, - він використовує зодіакальний знак Скорпіона. Еволюційна зв'язок між зміями і птахами добре відома біологам; але задовго до Дарвіна присвячені використовували Змію і Орла, щоб символізувати несублімірованний і Сублімований аспекти життєвої сили. Скорпіон пов'язаний зі змією через Дракона.

У мене був дуже цікавий досвід в зв'язку з Елементом Повітря. Я не видам таємниці, якщо скажу, що певні ступеня посвяти мають відношення до Елементам, так як цей факт загальновідомий і надто очевидний. Почнемо з того, що я дуже погано переносила висоту, а так як Безодня відноситься до Елементу Повітря, то очевидно, що я не мала природного засобу обігу з ним. Церемонія проходила виключно погано навіть для Ритуалу Повітря. Двоє головних дійових осіб, чоловік і дружина, підтримували репутацію цього елемента як дуже сварливого і влаштували сімейну сварку посеред процедура, у великій кількості були і звичайні негаразди.

Протягом наступних двох тижнів я жила в гущі катаклізму биття посуду. Мій шлях був усіяний осколками двох чайних сервізів і всіх камінних прикрас. Прикраси ці самі падали в камін одне за іншим, причому два з них буквально на яких очах. У той час я не знала, що Елемент Повітря має таку погану репутацію. Однак я відчула, що відбувається щось дивне, і звернулася за роз'ясненнями до своєї наставниці. Це її дуже потішило, а мене - ні, тому що саме моя посуд служила матеріалом для цих феноменів. Вона порадила мені увійти в симпатичний контакт з сильф, оскільки посвячення, очевидно, виявилося не цілком успішним. Я спробувала це зробити, але безуспішно, так як я перебувала тоді в Лондоні, а в місті елементальние контакти (за винятком Вогню) успішно здійснити неможливо. Період биття посуду тривав, і я стала користуватися олов'яними кружками і склянками, так як бачила, що марно діставати порцеляновий посуд, поки ситуація не владнається. Потім я поїхала на літні канікули і одного разу опинилася на вершині великого ізольованого пагорба в сонячну і вітряну погоду. Я дуже добре усвідомлювала близькість елементальних царств. Повітря здавався повним срібних іскор; це завжди є ознакою того, що завіса тонка. Там не було нікого, за винятком декількох близьких і вірних мені друзів. Я повернулася обличчям до вітру і підняла руки для призову. Раптом ми побачили внизу фігуру, яка ломилася через перешкоди, перестрибувала канави і швидко бігла у напрямку до нас. Нарешті ми дізналися в ній ще одного з наших друзів, і коли він приєднався до нас, то сказав, що відчув раптовий поштовх, і нездоланний імпульс погнав його на вершину пагорба. Потім все ми, не змовляючись, почали виконувати Танець Стихій, кружляючи на вершині пагорба, як танцюючі дервіші. На щастя, поблизу нікого не було, але я не знаю, завдало б вплив чиюсь присутність, так як всі ми були охоплені поривом і повітря здавався повним стрімко рухаються золотих вогників, рівно розсіяних на вітрі. Протягом кількох наступних днів ми, мабуть, були заряджені елементальних енергією від цього незвичайного танцю.

Цікаво відзначити, що ми танцювали в круговому русі, причому ще й оберталися навколо своєї осі, і що ми танцювали і оберталися в напрямку руху сонця. Все це сталося спонтанно, причому приплив стихій підхопив і поніс нас. Я ніколи не знала більш чудового досвіду. Це воістину б-ло божественне сп'яніння, як в містерії. Після цього биття посуду припинилося.

Я вже відзначала, що дуже погано переносила висоту. Я виявила, що це значно послаблюється, принаймні на час, за допомогою викликання Повітря. Я вважаю, що любопит-ний імпульс, що змушує людей без будь-якої причини кінчати з собою, кидаючись з висоти, на кшталт імпульсу, який змушує людей, одержимих Стихією Води, запливати в море, як у випадку з Суінберн.

Ці здаються безпричинні самогубства Водою і Повітрям, на мою думку, є формою єднання з Богом, - ідея про таке єднання лежить в основі людської жертви. Існує два види людської жертви - добровільна і примусова. Примусове жертвоприношення, коли бранець пручається або його одурманюють і призводять до пасивного стану, використовується не для примирення Бога, як зазвичай думають, а для того, щоб життєві сили жертви послужили в якості основи для прояву. Добровільне жертвопринесення, в якому жертвою є жрець або пок-лоннік Бога, має своїм мотивом ідею єднання з Богом, не-невідому християнським містиків, які прагнули до його досягнення за допомогою умертвіння плоті, в той час як шанувальники Джагтернаута (одне з втілень Вішну) досягали його допомогою самознищення.

Європейська віра в те, що кожна людина має тільки одне життя, вселила в нас уявлення про смерть як про великого зло. Тому європеєць зазвичай не йде на смерть, коли об'єднується з Стихіями, лише його вища «я» відходить від втіленого тіла, залишаючи тіло, населене чимось на зразок діючого автомата, який швидко дегенерує. Яке б не було стан відійшла душі, це повинно серйозно затримувати і спотворювати еволюцію людської Монада, якщо вона згорне в сторону Дева-еволюції. Не виключено, що недо -торие істоти, яких ми на перший погляд можемо визна-ділити як нелюдів, насправді суть люди, у яких в кармічну спадщині є фаза, яка була проведена серед Дев. Тут є дуже цікаве поле для дослідження, що очікує людину, яка займеться систематичним дослідженням минулих життів недоумкуватих і ненормальних душ.

Патологія Стихії Вогню також рідкісна, хоча можливо, що до цього класу належать безцільні палії і піроманіяк. Я особисто ніколи не мала можливості досліджувати такі випадки. Один з них описує Елджернона Блеквуд в своєму дуже цікавому оповіданні "Відродження лорда Ерні", опублікованому в його збірнику коротких оповідань під на-званням "Неймовірні пригоди". Безсумнівно, цей автор дуже любить черпати своє натхнення з царства Дев і дає кілька цікавих досліджень з даного предмету, до -торие розкидані по його книгах.

У будь-якій природній географічної одиниці розвивається щось на кшталт Наддуші, і там, де є помітні відмінності, сверхдуша може стати вельми певної сутністю. Якщо серед мешканців даного місця є такі, хто сензитивний до Невидимому, у них може утворитися спорідненість або огиду до цієї сверхдуше. Великий ліс має вельми помітну особистість, і завжди знайдеться кілька білих людей, які можуть опиратися її впливу, інакше вони помітно зміняться і втратять людські риси, якщо будуть схильні до цього впливу тривалий час без компанії інших людей їх раси. Тубільці ж, з іншого боку, очевидно входять в неї і є її частиною.

Добре відомо, як часто дерева служать об'єктом поклоніння у всіх частинах світу. Вони мають яскраві особистості і сильні магнетичні поля. Навесні, коли піднімаються соки, навіть непсіхікі часто можуть бачити ауру дерев. Її можна найлегше побачити, якщо встати на відстані близько 200 ярдів (180 метрів) і дивитися на небо над верхівкою дерева. Можна помітити ауру як білувате хмарка, що оточує верхівку дерева і зазвичай повільно погойдуються з боку в бік.

Існує певний цікавий антагонізм між людиною і в'язами, а що стосується орхідей, то все сенсітявние люди згодні з тим, що в них є щось зловісне. І вся тропічна рослинність дуже сильна в порівнянні з людьми. Під колосальною стимуляцією сонячного вогню елементальние сили в них концентруються до небезпечної ступеня. Я особисто не знайома з населенням західного узбережжя Африки, проте з того, що я дізналася, я зробила висновок, що елементальние сили ч відповідне поле, завдяки заклинальним ритуалам між ними, більш, ніж клімат, відповідальні за погану славу "могили білої людини", якого набула ця місцевість. Існують і інші місця, де клімат такий же спекотний і вологий, наприклад, Бірма, але немає іншого місця, яке породжувало б таке ж падіння моралі. Єдине місце, яке можна порівнювати з ним, - це Карибське море, але воно породжує не стільки деморалізацію, скільки лють і агресивність, абсолютно не властиві расовими характеристиками мешкають там народів.

глава VIII

РИЗИК, ПОВ'ЯЗАНІ З церемоніальні магією

Езотерична теорія про природу зла - Каббалистическая система -негативно Зло - Позитивне Зло - кліппот -Несчастний експеримент з Геомантія - Випадок одержимості демонами Абрамеліна - Джерело небезпеки практичного окультизму - Випадковості, що відбуваються під час виконання церемониалов - Нещасний випадок, обумовлений розривом кола під час вигнання духу - Дивна смерть на о-ві Іони -відмінності між церемоніальною магією і присвятними церемоніями - Упередження м-м Блаватської проти церемоніалу - Необхідність церемоніалу на Заході

Для адекватного розгляду проблеми психічного самозахисту ми повинні розібратися в предметі, про який мало написано,-природа сил розумного і організованого зла.

Як великі релігії стародавнього світу мали як своїх благодатель-них божеств, так і своїх злих богів, причому вони не називали злих богів дияволами. В індуїзмі є Шива і Калі, в єгипетській системі - Сет, Бесз і Тифон, в грецькому пантеоні -Плутон і Геката. Всі інші релігії також мають свої ангельські хори, своїх архона (будівельників) і всю небесну ієрархію. Лише протестантське християнство забуло свою ангіології (розділ анатомії) і зробило Творця одночасно і Архітектором, і Будівельником Всесвіту, який без будь-чиєї допомоги створив людину з пороху земного. Однак якщо ми звернемося до поеми «Втрачений Рай», ми виявимо, що Мільтон був знайомий з божественної і диявольською ієрархіями, які були підпорядковані певній системі. Той, хто знайомий з Каббалой, визнає, що в особі Мільтона він зустрічає побратима-кабаліста.

У Каббали ми знаходимо езотеричну сторону Старого завіту. Я припускаю використовувати каббалістичну термінологію для пояснення езотеричної теорії зла, так як, по-перше, з цією термінологією я найкраще знайома; по-друге, вона становить основу Західної окультної думки і на ній заснована вся середньовічна магія, а також значна частина сучасної магії; по-третє, вона, на мій погляд, є виключно ясною, послідовною і вичерпної; крім того, ця система освячена старовиною, тому мене не можна буде звинуватити в тому, що я фантазую або фабрики свою власну систему. Щоб надати своїм концепціям ясність, мені доведеться дати коротке пояснення каббалистической доктрини. Оскільки я не маю можливості заглиблюватися в виклад цієї великої системи, я просто дам догматичну формулювання деяких постулатів і поясню їх шляхом ілюстрації, а не шляхом докази, досягнувши, таким чином, максимальної ясності за рахунок мінімуму витраченого місця.

Присвячені розрізняють два види зла - Негативний (Негативне) Зло і Позитивне (Позитивне) Зло. Негативний Зло є полярною протилежністю добра. Пояснимо це на прикладі. Кожна дія народжує деякий протидія. Рух кулі врівноважується віддачею рушниці. Всякий рухомий предмет повинен мати якусь опору - щось тверде, від чого він відштовхується. За слизькій поверхні йти важко, так як вона не чинить опору. У нас під ногами повинно бути щось, про що можна впертися і відштовхнутися, що дає нам при кожному кроці імпульс, спрямований вперед. Негативний Зло - це опора Добра; це принцип опору, інерція якої дає Добру точку опори.

Але негативний Зло - щось більше, ніж це. Ми могли б назвати принцип опору «негативним» аспектом Негативного Зла, так як воно має також і «позитивний» аспект - Принцип Руйнування. Ми можемо найкращим чином пояснити космічну функцію Принципу Руйнування, назвавши його езотеричним найменуванням: Мусорщик Богів. Його функція -робити прибирання за продвигающимся припливом еволюції, усувати те, що стало непотрібним, щоб воно не заглушав і не гальмувало еволюційну життя.

 Глава 6. Переслідування |  Глава 7. Патологічні контакти з нелюдськими сутностями 2 сторінка


 ЧАСТИНА I |  ОЗНАКИ ПСИХІЧНОГО НАПАДУ |  АНАЛІЗ ПРИРОДИ ПСИХІЧНОГО НАПАДУ |  ПРИКЛАД СУЧАСНОГО ЧАКЛУНСТВА |  ПРОЕКЦІЯ ЕФІРНОГО ТІЛА |  вампіризму |  Глава 7. Патологічні контакти з нелюдськими сутностями 3 сторінка |  Глава 7. Патологічні контакти з нелюдськими сутностями 4 сторінка |  Глава 7. Патологічні контакти з нелюдськими сутностями 5 сторінка |  Глава 7. Патологічні контакти з нелюдськими сутностями 6 сторінка |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати