Головна

небажані |  Глава перша |  глава друга |  глава третя |  глава четверта |  глава п'ята |  глава шоста |  глава сьома |  глава восьма |  глава дев'ята |

глава одинадцята

1.  глава одинадцята
  2.  глава одинадцята
  3.  глава одинадцята
  4.  глава одинадцята
  5.  глава одинадцята
  6.  глава одинадцята

23 березня 1972 року Аллен в супроводі Дороті відправився на призовну дільницю, де разом з Томмі підписав необхідні документи. У Дороті було подвійне відчуття: вона, звичайно, турбувалася, але ясно усвідомлювала і те, що Біллі необхідно піти з дому, подалі від Челмера. А виключення зі школи ще більше погіршило ситуацію.

Офіцер швидко заповнив усі папери і поставив кілька запитань. Відповідала здебільшого Дороті.

- Чи були ви коли-небудь в клініках для душевнохворих, ставили вам діагноз психічного хворого?

- Ні, - відповів Томмі. - Мені нема.

- Хвилинку, - сказала Дороті. - Ти ж провів три місяці в клініці в Коламбусі. Доктор Браун сказав, що це був істеричний невроз.

Офіцер підняв голову, переставши писати.

- Це не обов'язково записувати, - сказав він. - Всі ми трохи нервові.

Томмі глянув на Дороті з видом переможця.

Але далі треба було пройти тест на освіту і загальний інтелектуальний розвиток. Томмі і Аллен подумали, що Томмі не має нічого спільного ні з тим, ні з іншим, і Аллен вирішив самостійно пройти тест.

Але потім «вийшов» Денні і подивився на папери, не знаючи, що з ними робити. Офіцер, бачачи його замішання, прошепотів:

- Впиши свої відповіді на лініях між надрукованими словами.

Денні знизав плечима і, не читаючи жодного питання, пройшов колонки зверху вниз, вписуючи відповіді.

Тест був пройдений.

Не минуло й тижня, як Аллен був уже на шляху до Центру морської підготовки в Грейт-Лейк, штат Іллінойс. Його зарахували в 109-ю роту 2 '1-го батальйону. Почався курс підготовки молодого бійця.

Ще в середній школі Мілліган полягав у загоні бойскаутів від цивільної авіації. Дізнавшись про це, в навчальному батальйоні його призначили командиром загону зі ста шістдесяти новобранців. Біллі був строгим сержантом.

Коли Аллен дізнався, що рота, найбільш успішно виконала шістнадцять пунктів статуту, стане почесною ротою, він і Томмі почали думати над тим, як можна заощадити хвилини в ранковому графіку.

- Викресли душ, - порадив Томмі.

- Чи не за правилами, - заперечив Аллен. - Вони повинні приймати душ, навіть якщо не будуть користуватися при цьому милом.

Томмі почухав потилицю - і придумав конвеєрний метод прийому душу. На наступний вечір Аллен інструктував підлеглих:

- Згортає рушник рулоном і берете його в ліву руку. У праву руку берете шматок мила. Душові відсіки розташовані буквою П: шістнадцять - дванадцять - шістнадцять. У всіх душах температура води однакова, так що регулювати її не треба. Ваше завдання - йти вздовж лінії і мити ліву половину тіла.

Доходите до кута, перекладаєте мило в іншу руку, йдете в зворотному напрямку і миєте іншу половину тіла і голову. Коли ви підійдете до останнього душу, вам залишиться тільки сполоснути і витертися.

Новобранці здивовано дивилися, як їх старшина в повному обмундируванні продемонстрував їм всю процедуру, засікаючи час.

- Таким чином кожен може вимитися за сорок п'ять секунд. На сто шістдесят чоловік буде потрібно десять хвилин. Я хочу, щоб наша рота була першою на плацу на ранковій перевірці. Ми збираємося стати почесною ротою. Всім ясно?

На наступний ранок рота Миллиган була першою на плацу. Аллен був задоволений. Томмі сказав йому, що працює над тим, як заощадити ще кілька хвилин. Його нагородили медаллю «За службу» за гарне керівництво.

Через два тижні справи пішли гірше: Аллен подзвонив додому і дізнався, що Челмер знову б'є Дороті. Рейджен розсердився. Артуру, зрозуміло, було все одно. Але Томмі, Денні і Аллена це дуже стурбувало. Вони були придушені, і через це знову почалося «сплутана час».

Шон став надягати черевики не на ту ногу і залишати шнурки незав'язаною. Девід став неохайний. Філіп, дізнавшись, де він знаходиться, вирішив, що йому наплювати. Новобранці з 109-ї роти швидко зрозуміли, що з їх сержантом щось негаразд. То він був першокласним лідером, а то міг весь день проговорили про дрібниці, закинувши роботу з паперами.

Пару раз вони бачили, як Мілліган ходить уві сні. Хтось сказав про це, і Томмі став на ніч прив'язувати себе до ліжка. Коли Томмі розжалували з сержантів, пригніченість посилилася, і Денні при першій-ліпшій можливості лягав в лазарет.

Артур зацікавився проблемою гематології.

Одного разу керівництво флоту направило фахівця поспостерігати за Мілліганом. Філіп в цей момент валявся на ліжку прямо в формі, бавлячись колодою карт, а в ногах у нього лежав білий головний убір.

- Що тут відбувається? - Строго запитав капітан Саймонс.

- Встати! - Наказав його помічник.

- Та пішов ти ... - відповів Філіп.

- Я капітан. Як ви смієте ...

- Та хоч Ісус Христос, мені плювати. Котися звідси! Я через тебе програю.

Коли увійшов головний старшина Ренкін, Філіп сказав йому те ж саме.

12 квітня 1972 року, що через два тижні і чотири дні після того, як Томмі вступив до лав військово-морського флоту, Філіп був відправлений до медчастини для оцінки його стану.

У доповідній командира роти було сказано наступне: «Ця людина спочатку був призначений сержантом, але він тільки й робив, що весь час всіма розпоряджався. Після того як я звільнив його від обов'язків сержанта, він став постійно скаржитися на нездужання. З кожним днем ??ситуація погіршувалася, Мілліган придумував різні причини, щоб не відвідувати заняття. Ця людина дуже відстав від інших в роті і скочується все нижче і нижче. Він потребує спостереження ».

Психіатр поговорив з Девідом, який взагалі не розумів, що відбувається. Ознайомившись з паперами, які прийшли з Огайо, керівництво флоту виявило, що Мілліган перебував у психіатричній клініці і обдурив офіцера на призовній дільниці. У звіті психіатра записано: «Відсутні зрілість і стійкість стану, необхідні для служби на флоті. Рекомендується списати через непридатність до військової служби ».

1 травня, через місяць і один день після зарахування на службу, Вільям Стенлі Мілліган був звільнений з лав військово-морського флоту США «на почесних умовах».

Йому виплатили вихідну допомогу і видали авіаквиток до Коламбуса. Але по дорозі з Грейт-Лейк в аеропорт О'Хара в Чикаго Філіп дізнався, що ще два новобранці, які вирушають у відпустку додому, їдуть в Нью-Йорк, і, замість того щоб використовувати свій авіаквиток, Філіп склав їм компанію в автобусі. Йому хотілося подивитися Нью-Йорк - місто, звідки він був родом, але який ніколи не бачив.

На автовокзалі Нью-Йорка Філіп попрощався з попутниками, перекинув речовий мішок через плече і рушив уперед. Купив карти і журнал в кіоску і відправився на Таймс-сквер. Він почував себе як удома - вид вулиць і голоси, звичні для слуху, переконали Філіпа в тому, що це його справжнє місце.

Філіп витратив два дні на те, щоб вивчити місто. Він з'їздив на переправу Стейтен-Айленд і подивився на статую Свободи. Потім, почавши з Беттері, він пройшов по вузьких вуличках навколо Уолл-стріт і дійшов до Грінвіч-Віллідж. Пообідав в грецькому ресторанчику і переночував в недорогому готелі. На наступний день він пішов на кут П'ятої авеню і П'ятдесят четвертої вулиці і помилувався на Емпайрстейт-білдінг. Заплатив за екскурсію і з даху уважно оглянув місто.

- В якій стороні Бруклін? - Запитав він екскурсовода.

- Он там, - показала вона. - Бачите три мости? Це мости на Уильямсбург, Манхеттен і Бруклін.

- Туди і відправлюся, - вирішив Філіп.

Він спустився вниз на ліфті, зловив таксі і сказав:

- На Бруклінський міст.

- Бруклінський міст?

Філіп закинув свій мішок в машину:

- Ти що, не в'їхав?

- Стрибнути хочете або купити бажаєте? - Запитав шофер, включаючи передачу.

- Рулі давай, дотепник-самоучка! Прибережи свої ослячі жарти для приїжджих.

Шофер висадив його біля мосту, і Філіп пішов за ним. Дув холодний бриз. Йому було приємно. Дійшовши до середини моста, він зупинився і подивився вниз. Вода. Боже, як гарно! Раптово настрій у нього впало. Він не знав чому, але на середині мосту раптом відчув, що стан його настільки погіршився, що він не може йти далі. Філіп закинув за спину свій мішок і повернув назад, прямуючи в Манхеттен.

Депресія посилювалася. Ось він і в Нью-Йорку, але йому невесело. Було щось таке, що він повинен побачити, якесь місце, яке обов'язково треба знайти. Але що це за місце і де воно знаходиться? Філіп сів на автобус, доїхав до кінцевої зупинки. Пересів на інший автобус, потім ще на один. Він дивився на будинки, на людей, не знаючи, де він їде і що шукає.

Вийшовши у торгового центру, Філіп побрів навмання. Несподівано він побачив платний питний фонтанчик. Кинув пару монет і приготувався опустити третю, як раптом відчув, що хтось тягне його за рукав. Маленький негреня дивився на нього великими благаючими очима.

- О чорт, - сказав Філіп, кидаючи йому монету.

Хлопчик широко посміхнувся і втік.

Філіп підняв мішок. Пригнічений стан відгукнулося нестерпним болем. Він постояв біля фонтанчика ще трохи, тремтіння охопила все тіло - і він зійшов з плями ...

Девід захитався під вагою речового мішка і скинув його на землю. Мішок був занадто важкий для восьмирічного - майже дев'ятирічного - хлопчика. Він потягнув мішок за собою, дивлячись на вітрини магазинів і питаючи себе, де він знаходиться і як сюди потрапив. Потім сів на лавку, озирнувся і став дивитися на граючих дітей. Йому хотілося пограти з ними. Девід встав, знову потягнув мішок за собою, але він був таким важким, що Девід просто залишив його і пішов далі.

Увійшовши в військовий магазин, Девід побачив там сирени. Він взяв великий пластиковий міхур і натиснув на вимикач - сирена завила, всередині її загорілася проблискові червона лампочка. Злякавшись, Девід кинув міхур і вибіг з магазину, поваливши при цьому велосипед продавця морозива і подряпавши собі лікоть. Він біг все далі і далі.

Побачивши, що ніхто за ним не женеться, Девід зупинився і спокійно пішов далі, не знаючи, як йому повернутися додому. Напевно, Дороті вже турбується про нього. Він зголоднів, і особливо хотілося морозива. Якби зустріти поліцейського, можна було б запитати, як дістатися до будинку. Артур завжди говорив, що якщо він заблукає, то повинен попросити допомоги у поліцейського ...

Аллен закліпав очима.

Він купив морозиво на паличці і вже відходив від продавця, розгортаючи покупку, але тут побачив, що на нього дивиться маленька дівчинка з брудним обличчям.

- Господи Іісусе! - Вигукнув він, простягаючи морозиво дівчинці. У нього була слабкість до дітей, особливо до дітей з великими голодними очима.

Потім він повернувся до продавця морозива.

- Дайте мені ще одне.

- Хлопчик, ти, напевно, голодний.

- Заткнитесь і дайте мені морозиво.

Поїдаючи на ходу морозиво, він дивився на великі будівлі міста, думаючи, що знаходиться в Чикаго. Потім сів на автобус і поїхав з міста. Він знав, що сьогодні вже занадто пізно їхати в аеропорт О'Хара. Він повинен буде провести цю ніч тут, в Чикаго, а вранці полетіти в Коламбус.

Раптом Аллен побачив на одному з будинків світлове електронне табло: 5 травня, температура 68 "F. 5 травня ?! Аллен вийняв гаманець і перевірив його вміст. Близько п'ятисот доларів - вихідну допомогу. Дата звільнення - 1 травня. Квиток на літак з Чикаго до Коламбуса теж на 1 травня. Що за чорт? Значить, він бродить по Чикаго вже чотири дні, навіть не знаючи про це. А де його речовий мішок? І в шлунку порожньо. він подивився на свою синю форму. Форма була брудна, на ліктях діри, на лівій руці подряпини.

Гаразд. Як би там не було, треба поїсти, десь переночувати і вранці летіти назад в Коламбус. Аллен з жадібністю з'їв пару гамбургерів, знайшов нічліжку і переночував за дев'ять доларів.

На наступний ранок він взяв таксі і попросив шофера доставити його в аеропорт.

- Ла Гуардіа?

Аллен заперечливо похитав головою. Він не знав, що в Чикаго є аеропорт Ла Гуардіа.

- He-а, в інший, великий.

Весь шлях до аеропорту він намагався зрозуміти, що трапилося. Він закрив очі і постарався зв'язатися з Артуром. Нічого. Рейджен? Ніде немає. Значить, знову почалося.

В аеропорту він підійшов до стійки «Юнайтед ерлайнс» і простягнув свій квиток.

- Коли я зможу вилетіти звідси? - Запитав він.

Клерк подивилася на квиток, потім на нього.

- Цей квиток на рейс з Чикаго до Коламбуса. Ви не можете летіти звідси в Огайо за цим квитком.

- Про що це ви?

- Про Чикаго, - пояснила вона.

- Так? Ну і що?

Підійшов старший клерк і перевірив квиток. Аллен не розумів, у чому проблема.

- Моряк, з вами все в порядку? - Запитав клерк. - Ви не можете за цим квитком летіти з Нью-Йорка в Коламбус.

Аллен потер неголену щоку.

- Це Нью-Йорк?

- Саме, аеропорт Кеннеді.

- О Боже!

Аллен глибоко вдихнув і швидко заговорив:

- Послухайте, тут якась помилка. Бачте, я був звільнений з армії. - Він вийняв свої папери. - Сів не так на той літак, розумієте? Я думав, що він летить в Коламбус. Напевно, хтось підсипав мені щось в каву, тому що я був без свідомості, і коли прийшов до тями, то опинився тут, в Нью-Йорку. Я залишив в літаку всі мої речі. Ви повинні щось зробити. Це вина авіакомпанії.

- Вам треба буде доплатити, щоб поміняти квиток, - сказала жінка.

- Зателефонуйте в штаб флоту в Грейт-Лейк, - зажадав Аллен. - Це вони повинні були доставити мене в Коламбус. Примусьте їх доплатити за квиток. Я хочу сказати, що військовослужбовець, відпущений додому, має право на проїзд, і не слід заважати йому. Візьміть трубку і зателефонуйте!

Жінка за стійкою подивилася на нього і сказала:

- Добре. Зачекайте тут, а я подивлюся, що можна зробити для військовослужбовця.

- Де чоловічий туалет? - Запитав Аллен.

Жінка показала, і Аллен швидко пройшов туди.

Побачивши, що всередині нікого немає, він схопив рулон туалетного паперу і жбурнув його через все приміщення.

- Чорт! Чорт! Чорт! - Кричав він. - Пішли вони всі, я більше не можу цього виносити!

Заспокоївшись, Аллен вимив обличчя, зачесав назад волосся і надів свою білу пілотку під елегантним кутом, щоб постати перед людьми у квитковій стійки.

- Вам пощастило, - сказала жінка. - Проблема вирішена. Я випишу новий квиток, полетите наступним рейсом. Виліт через дві години.

Під час польоту в Коламбус Аллен розгнівався, що п'ять днів пробув в Нью-Йорку, нічого так і не побачивши, крім салону таксі і міжнародного аеропорту Кеннеді. Він поняття не мав, як опинився тут, хто вкрав час і що сталося. Цікаво, чи впізнає він коли-небудь? В автобусі до Ланкастера він влаштувався ззаду, щоб подрімати, і пробурмотів, сподіваючись, що Артур або Рейджен почують: «Як пити дати, хтось втиснувся».

У Коламбусі Аллен знайшов роботу - агентом по надомної продажу пилососів і пресів для сміття. Балакучий Аллен працював старанно близько місяця. Він спостерігав, як його товариш по службі Сем Гаррісон призначає побачення офіціанток, секретарок, покупцям. Аллен захоплювався його напористістю.

4 липня 1972 року ці фірми сиділи, розмовляючи.

- Чому ти не призначиш побачення який-небудь з цих ципочек?

- У мене немає часу, - сказав Аллен. Він зніяковіло зіщулився, як завжди відчуваючи себе незручно, коли розмова заходила про секс. - Я цим не цікавлюся.

- А ти не блакитний?

- Господи, звичайно ні!

- Тобі сімнадцять років, і ти не цікавишся дівчатами?

- Послухай, - сказав Аллен, - моя голова зайнята іншими проблемами.

- Заради бога, - сказав Гаррісон, - ти що, не був з жінкою?

- Я не хочу про це говорити.

Не знаючи про досвід Філіпа в психіатричній клініці, Аллен почервонів і відвернувся.

- Чи не хочеш ти сказати, що ти незайманий?

Аллен промовчав.

- Ну, хлопець, - сказав Гаррісон, - пора вживати заходів. О'кей, надай це дядькові Сему. Сьогодні о сьомій годині я підхоплю тебе у твого будинку.

Увечері Аллен прийняв душ, причепурився і скористався одеколоном брата. Джим зараз в ВВС, навряд чи він помітить.

Гаррісон під'їхав вчасно і привіз його в місто. Вони зупинилися перед «Хот спот» на Брод-стріт, і Гаррісон сказав:

- Почекай в машині. Я скоро повернусь. Приховуючи декого.

Аллен був здивований, коли через кілька хвилин Гаррісон повернувся в супроводі двох молодих жінок, на обличчях яких була написана нудьга.

- Привіт, солодкий, - сказала блондинка, нахиляючись до вікна машини. - Я - Тріна, а це Доллі. А ти красунчик.

Доллі відкинула назад свої довге чорне волосся і села на переднє сидіння поруч з Гаррісоном. Тріна села ззаду поряд з Алленом. Вони поїхали за місто, розмовляючи і сміючись всю дорогу. Тріна весь час тримала руку на коліні Аллена і грала блискавкою на його брюках.

Доїхавши до пустельного місця, Гаррісон з'їхав з дороги.

- Пішли, Біллі, - сказав він. - У мене ковдри в багажнику, допоможи їх вийняти.

Прямуючи до багажника, Гаррісон простягнув Аллену два тонких пакетика з фольги.

- Знаєш, що з ними робити, а?

- Так, але не буду ж я надягати два одночасно!

Гаррісон злегка вщипнув його за руку:

- Ну, хлопець, з тобою не засумуєш. Один - для трин, інший - для Доллі. Я їм сказав, що ми потім поміняємося. Так що кожен поімеет обох.

Аллен заглянув в багажник і побачив мисливську рушницю. Він швидко підняв голову, але Сем передав йому ковдру, інше взяв собі і закрив багажник. Потім він і Доллі пішли за дерева.

- Пора починати, - сказала Тріна, розстібаючи на ньому ремінь.

- Ей, не треба цього робити! - Сказав Аллен.

- Ну, якщо тобі не цікаво, дорогенька ...

Деякий час по тому Сем покликав трин, а Доллі прийшла до Аллену.

- Ну? - Запитала Доллі.

- Що НУ"?

- Ти зможеш ще раз?

- Послухай, - сказав Аллен, - як я вже сказав твоїй подружці, тобі нічого не треба робити, але ми все одно будемо друзями.

- Що ж, солодкий, ти можеш робити що завгодно, але я не хочу доводити Сема до сказу. Ти симпатичний, приємний хлопчик. Він займається з трин і, я думаю, не помітить.

Покінчивши з обома, Сем пішов до багажника, дістав пару банок пива з холодильника і передав одну Аллену.

- Ну, - сказав він, - як тобі сподобалися дівчинки?

- Я нічого не робив, Сем.

- Що ти хочеш сказати? Ти нічого не робив або вони нічого не робили?

- Я сказав, що їм не обов'язково це робити. Коли я буду готовий до цього, то одружуся.

- От чорт!

- Не переживай, - сказав Аллен. - Все відмінно.

- Дуже добре! Нічого подібного! - Він накинувся на дівчат: - Казав же вам, що хлопець незайманий. Ви повинні були його завести!

Доллі підійшла до Гаррисону, який стояв біля багажника, і побачила рушницю.

- У тебе будуть неприємності, приятель.

- Ні чорта не буде! Лізь в машину, - сказав Гаррісон, - відвеземо вас назад.

- Я не сяду в машину.

- Ну так забирайся!

Гаррісон з силою зачинив багажник і стрибнув за кермо.

- Сідай, Біллі. Нехай ці чортові повії йдуть пішки.

- Чому ви не сідайте в машину? - Запитав їх Аллен. - Чи не хочете ж ви залишитися тут одні?

- Все нормально, ми доберемося, - сказала Тріна. - Але ви, хлопці, повинні розплатитися.

Гаррісон включив двигун, і Аллен сів в машину.

- Слухай, ми не можемо залишити їх тут.

- Плюнь! Пара повій з великими буферами, було б про що думати!

- Вони не винні. Це я не хотів.

- Принаймні, це нам нічого не коштувало.

Через чотири дні, 8 липня 1972 року, що Сем Гаррісон і Аллен прийшли до поліцейської дільниці в Секлвілле відповісти на деякі питання шерифа. Їх відразу ж заарештували за викрадення, згвалтування та загрозу смертельною зброєю.

Коли суддя округу Пікеуей вислухав факти на попередньому слуханні, він зняв звинувачення у викраденні і призначив заставу в дві тисячі доларів. Дороті зібрала двісті доларів, щоб заплатити поручителю, і привезла сина додому.

Челмер вимагав, щоб Біллі відправили назад до в'язниці, але Дороті домовилася зі своєю сестрою, і його відправили до неї в Майамі, штат Флорида. Він повинен був пробути там до слухання в Окружному суді у справах підлітків, призначеного на жовтень. За відсутності Біллі і Джима дівчинки почали обробляти Дороті. Кеті і Челла пред'явили їй ультиматум: якщо вона не почне процедуру розлучення з Челмер, вони обидві підуть з дому. Нарешті Дороті погодилася, що Челмер повинен піти.

У Флориді Аллен пішов в школу і вчився добре. Він отримав роботу в магазині з продажу фарб і справив враження на власника магазину своїми організаторськими здібностями. Семюель (ще одна особистість), побожний єврей, дізнався, що батько Біллі був євреєм. Разом з численними євреями, що живуть в Майамі, він обурювався з приводу вбивства одинадцяти ізраїльських спортсменів в Олімпійському селищі в Мюнхені. У п'ятницю Семюель пішов в синагогу на вечірню службу помолитися за їхні душі і за душу батька Біллі. Він просив Бога зробити так, щоб суд виправдав Аллена.

Коли 20 жовтня Мілліган повернувся в округ Пікеуей, його направили до Комісії у справах молоді штату Огайо для експертизи. У в'язниці округу Пікеуей він пробув з листопада 1972 року до 16 лютого 1973 року - за два дні до цього йому виповнилося вісімнадцять років. Незважаючи на те що в тюрмі він став повнолітнім, суддя погодився з тим, що його треба судити як підлітка. Адвокат його матері, Джордж Келлнер, заявив судді, що незалежно від рішення суду молоду людину не можна відсилати додому, де обстановка явно нездорова.

Суддя визнав підсудного винним і наказав відправити Вільяма Стенлі Миллиган на піклування Комісії на невизначений термін. 12 березня, в той день, коли Аллена відправили у виправний табір для важких підлітків в Зейнсвілл, штат Огайо, Дороті розлучилася з Челмер Мілліганом.

У той же день Рейджен посміявся над Семюелем, заявивши йому, що Бога немає.

глава десята |  глава дванадцята
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати