Головна

небажані особистості |  Глава перша |  глава друга |  глава третя |  глава четверта |  глава п'ята |  глава шоста |  глава сьома |  глава восьма |  глава дев'ята |

глава одинадцята

1.  глава одинадцята
  2.  глава одинадцята
  3.  глава одинадцята
  4.  глава одинадцята
  5.  глава одинадцята
  6.  глава одинадцята

23 березня 1972 року Дороті пішла з Алленом в призовний пункт, і він на пару з Томмі підписав договір про те, що добровільно надходить на військову службу. Дороті відчувала подвійні почуття від того, що син зібрався на флот, але розуміла, що йому важливо вибратися з будинку, подалі від Челмера. Тому що після того, як Біллі вигнали зі школи, ситуація лише погіршилася.

Офіцер швидко заповнив анкету, ставлячи питання. Відповідала на них в основному Дороті.

- Діагностувати у вас психічні захворювання, лежали ви в психіатричних лікарнях?

- Ні, - відповів Томмі, - у мене - ні.

- Стривай, - вставила Дороті, - ти ж три місяці лежав у державній лікарні Коламбуса. Доктор Браун сказав, що це істеричний невроз.

Офіцер подивився на нього, ручка повисла в повітрі.

- Ой, ну це відзначати необов'язково, - сказав він. - Всі ми злегка нервові.

Томмі переможно подивився на Дороті.

Отримавши тест на знання і загальний розумовий розвиток, Томмі з Алленом переглянули його разом. Зрозумівши, що вміння та здібності Томмі застосувати буде ніде, Аллен вирішив робити тест сам. Але потім вийшов Денні, глянув на папери і розгубився.

- Давай, просто впиши що-небудь в порожні рядки, - прошепотів інспектор, який побачив, як той збентежений.

Знизавши плечима, Денні так і зробив, навіть не читаючи питання.

Тест він пройшов.

Через тиждень Аллен уже ухав в Іллінойс, на Великі озера, в Центр військово-морської підготовки, де його зарахували в 109-ю роту 21-ї дивізії.

Оскільки в школі Мілліган значився в цивільному повітряному патрулі, його призначили старшиною загону з 160 новобранців. За дисципліною він стежив дуже строго.

Дізнавшись, що рота, найбільш успішно справляється з шістнадцятьма пунктами статуту, отримає звання почесного, Аллен закликав на допомогу Томмі, і вони почали думати, як можна виграти хвилини в ранковому графіку.

- Відмовимося від душа, - запропонував Томмі.

- Чи не за статутом, - відповів Аллен. - Душ обов'язковий, хоча б без мила.

Томмі продумав конвеєрний спосіб приймати душ.

На наступний ранок Аллен пояснив його всій роті.

- Скручувати рушник в рулон і берете в ліву руку. У праву - мило. У нас тут шістнадцять душів, поворот, дванадцять, поворот, і ще шістнадцять. Температура води всюди встановлена ??однакова, щоб не обшпаритися і не замерзнути. Ви йдете через них ладом, миєте ліву половину тіла. Коли дійдете до кута, перекладаєте мило в іншу руку і йдете далі, задом, миєте другу половину тіла і голову. Коли дійдете до кінця, вже ополоснетесь, і залишиться тільки витертися.

Новобранці здивовано дивилися на те, як він засік час і продемонстрував їм, що робити, прямо в формі. «Таким чином, кожен встигне прийняти душ за сорок п'ять секунд. Вся рота, сто шістдесят чоловік, повинні встигнути помитися і одягнутися менш ніж за десять хвилин. Я хочу, щоб вранці на плацу ми були перші. Ми отримаємо звання кращої роти ».

На наступний ранок рота Миллиган дійсно вийшла першою. Аллен був задоволений, а Томмі сказав, що розробляє ще кілька способів заощадити час. Його нагородили пам'ятною медаллю за бездоганну службу.

Але через два тижні все покотилося під укіс. Зателефонувавши додому, Аллен дізнався, що Челмер знову б'є Дороті. Рейджен розлютився. Артуру, природно, за великим рахунком було начхати. Але Томмі, Денні і Аллен всерйоз захвилювалися. Вони впали в депресію, і знову наступили інші часи.

Шон почав взувати черевики не на ту ногу, забував зав'язувати шнурки. Девід став дуже неохайний. До Філіпа дійшло, де він знаходиться, але йому виявилося плювати. Рота незабаром зрозуміла, що з їх старшиною щось не так. Один день він відзначався, а на наступний сидів без діла і базікав, закинувши паперову роботу.

Вони також помітили, що він почав ходити уві сні. Хтось повідомив йому про це, і Томмі став прив'язувати себе на ніч до ліжка. Коли з нього зняли обов'язки старшини, Томмі засмутився, а Денні при першій же можливості став йти в лазарет.

Артура тим часом зацікавила гематологічна лабораторія.

Одного разу до нього послали інспектора; той застав Філіпа, який лежав, розтягнувшись на ліжку, надівши білу безкозирку на ноги, і крутив у руках колоду карт.

- Що тут відбувається? - Строго запитав капітан Саймонс.

- Встати! - Наказав його помічник.

- Та пішли ви, - відповів Філіп.

- Я капітан! Як ти смієш!

- Та мені поср ... хоч сам Ісус Христос. Вимітайся. Я через тебе програю зараз.

Потім прийшов головний старшина Ранкин, і Філіп сказав йому те ж саме.

12 квітня 1972 року, що через шістнадцять днів після того, як Томмі взяли на флот, Філіпа відправили на психологічну експертизу.

Командир його роти писав у звіті: «Спочатку ця людина була у нас старшиною роти, але він нічого не робив, лише верховодило іншими. Після зняття з посади часто позначався хворим. Ситуація з кожним днем ??погіршувалася, він знаходив приводи йти з усіх занять. Він сильно відстав від своєї роти і котиться по похилій площині. За ним потрібен нагляд ».

З психіатром розмовляв Девід, взагалі не розуміючи, що відбувається. Запитавши відомості з Огайо, з'ясували, що він лежав в психіатричній лікарні, а при заповненні документів набрехав. Згідно з висновком психіатра, «йому не вистачає необхідної для служби на флоті зрілості і стійкості. Рекомендуємо відрахувати від служби через непридатність до подальшої підготовки, обумовленої темпераментом ».

1 травня, через місяць і один день після зарахування, Вільям Стенлі Мілліган був звільнений з ВМС США «на почесних умовах».

Йому видали зарплату і оплатили квиток до Коламбуса. Але по дорозі з Великих озер до чиказького аеропорту О'Хара Філіп з'ясував, що два інших новобранця відправляються у відпустку додому, в Нью-Йорк. Так що замість того, щоб сісти в літак «Юнайтед ерлайнс», Філіп поїхав з ними на автобусі. Він хотів подивитися Нью-Йорк - він знав, що звідти родом, хоча ніколи не бачив цього міста.

На вокзалі в Нью-Йорку Філіп попрощався з попутниками, перекинув рюкзак через плече і пішов. Взявши на стійці інформації брошурки і карту, він попрямував до Таймс-сквер. Філіп почував себе як риба у воді. Вулиці здавалися знайомими, акцент - природним, і він розумів, що це його батьківщина.

Два дня Філіп досліджував місто. Він прокотився на поромі «Стейтен-Айленд Феррі», подивився на статую Свободи. Потім пішов від Беттері-парку по вузьких вуличках повз Уолл-стріт, дістався до Грінвіч-Віллідж. Повечеряв в грецькому ресторані і переночував в дешевому готелі. На наступний день Філіп відправився на кут П'ятої авеню і 34-ої вулиці і подивився на Емпайр-стейт-білдінг. Разом з групою екскурсантів він піднявся наверх і вивчив місто з висоти пташиного польоту.

- А Бруклін в який бік? - Запитав він у супроводі екскурсовода.

- Ось там. Бачите три мости - Вільямсбургський, Манхеттенський і Бруклінський, - сказала вона.

- Ось туди я і піду потім, - відповів він.

Спустившись на ліфті, Філіп зловив таксі.

- На Бруклінський міст.

- Бруклінський міст?

Філіп закинув армійський рюкзак в машину.

- Так, саме так я і сказав.

- Ти хочеш з нього зістрибнути або купити?

- Слухай, пішов ти. Веди, а свої гостроти прибережи для приїжджих.

Таксист висадив його на мосту, і Філіп пішов пішки. Дув прохолодний вітерець, і Філіп почував себе прекрасно, але, дійшовши до середини, зупинився і подивився вниз. Стільки води. Боже, як гарно! Настрій раптом різко погіршився. Він не розумів чому, але на середині цього чудового моста стало так хреново, що Філіп не зміг йти далі. Одягнувши рюкзак, він повернув назад до Манхеттену.

Депресія посилювалася. Ось він у Нью-Йорку, а йому зовсім не весело. Треба щось побачити, щось знайти, але він не знає, що це за місце і де. Філіп сів в автобус, доїхав до кінцевої, потім пересів на інший, і ще раз. Він дивився з вікна на будинку, на людей, але не знав, куди їде і що шукає.

Він вийшов у торгового центру і почав там бродити. Філіп знайшов фонтан бажань, кинув пару монеток, а коли взявся за третю, його потягли за рукав. Маленький чорношкірий хлопчик дивився на нього благаючими очима.

- Чорт, - вилаявся Філіп і кинув монетку йому.

Хлопчисько посміхнувся і втік.

Філіп взяв свій рюкзак. Від туги вже так боліло всередині, що він трохи постояв, здригнувся і вийшов із зони ...

У Девіда від ваги рюкзака почали підкошуватися ноги, і він його скинув. Восьмирічному - ну, майже дев'ятирічного - хлопчику нести такий тягар було не під силу. І він потягнув його за собою волоком, заглядаючи у вітрини, намагаючись вгадати, де він знаходиться і як сюди потрапив. Потім він сів на лавку, озирнувся і став спостерігати за граючими дітьми. Девіду хотілося до них приєднатися. Але він встав і потягнув рюкзак далі, але все ж він був занадто важкий, так що хлопчик кинув його і пішов без нічого.

Він забрів у військовий магазин і став дивитися на армійські приймачі і сирени. Взяв якийсь великий пластиковий міхур і натиснув на кнопку. Пролунав виття, всередині замигала червона лампочка. Девід в жаху впустив міхур і кинувся бігти, зіткнувся із зупиненим неподалік від виходу велосипедом морозивника, подряпав лікоть, але не зупинився.

Зрозумівши, що за ним ніхто не женеться, Девід побрів по вулиці, думаючи, як би потрапити додому. Дороті, напевно, турбується. Та й є вже хочеться. От би морозива! Якщо попадеться поліцейський, треба запитати, як дістатися до будинку. Артур завжди говорить, що якщо загубишся, попроси бобби [14] допомогти.

Аллен закліпав.

Він купив морозиво і пішов, почавши його розгортати, але раптом помітив, що на нього дивиться маленька замурзана дівчисько.

- Боже мій, - сказав він, віддаючи їй морозиво.

Він завжди мав схильність до дітей, особливо до тих, у яких були великі голодні очі.

Аллен повернувся до виробників морозива.

- Ще одне.

- Ось це ти голодний.

- Заткнись і обслуговуй.

Він йшов, їв морозиво і думав, що треба якось вирішувати питання з дітьми. Що він за шахрай, якщо через кожного малюка нюні розпускає?

Аллен бродив вулицями, дивлячись на висотні будівлі, впевнений, що це Чикаго, а потім сів на автобус до центру. Він подумав, що вже пізно і в О'Хара їхати сенсу немає. Переночує тут, а вранці полетить в Коламбус.

Раптом він помітив миготливе табло: «5 травня, 20 °». 5 травня? Аллен дістав гаманець. Приблизно 500 баксів вихідної допомоги. Його звільнили 1 травня. І квиток з Чикаго до Коламбуса був на 1 травня. Що це в біса таке? Значить, він, сам не знаючи, провештався тут цілих чотири дні. І де рюкзак? У животі, схоже, порожньо. Аллен оглянув свою синю форму. Вже дуже брудна, на ліктях діри, ліва рука подряпана.

Гаразд. Треба роздобути їжі, десь переночувати, а з ранку летіти в Коламбус. Він купив пару гамбургерів, знайшов дешеву нічліжку, віддав за номер дев'ять доларів.

Вранці Аллен зловив таксі і попросив довезти до аеропорту.

- Ла Гуардія?

Аллен похитав головою. Він навіть не знав, що в Чикаго є ще й Ла Гуардія.

- Нє, інший, великий.

І всю дорогу до аеропорту він намагався зрозуміти, що трапилося. Закривши очі, Аллен спробував достукатися до Артура. Безрезультатно. Рейджен? Його теж поруч не виявилося. Значить, знову смутні часи.

В аеропорту він підійшов до стійки «Юнайтед ерлайнс» і пред'явив квиток.

- Коли можна полетіти?

Дівчина спочатку подивилася на квиток, потім на Аллена.

- Це квиток з Чикаго в Коламбус. Звідси ви за нього в Огайо не потрапите.

- Ви про що?

- Чикаго, - повторила вона.

- І?

Підійшов контролер, теж подивився на квиток. Аллен не розумів, у чому проблема.

- Ти взагалі в порядку, морячок? - Запитав чоловік. - За цим квитком в Коламбус з Нью-Йорка летіти не можна.

Аллен потер неголені щоки.

- Нью Йорк?

- Так, аеропорт Кеннеді.

- Боже мій!

Аллен вдихнув глибше і заторохтів:

- Розумієте, хтось, мабуть, наплутав. Річ у тім, мене відрахували від служби, - він дістав документи. - А я сів не в той літак, ну. Я повинен був летіти в Коламбус. Мені, напевно, щось в каву підсипали, я свідомість втратив, а коли прийшов до тями, ось я тут, в Нью-Йорку. У мене в літаку всі речі залишилися. Ви повинні мені якось допомогти. Це ж вина авіакомпанії.

- За обмін квитка вам доведеться доплатити, - сказала дівчина.

- Ну, зателефонуйте в ВМС на Великих озерах. Вони зобов'язані доставити мене назад в Коламбус. Надішліть їм рахунок. Військовослужбовець, який їде додому, має право на нормальний переліт без будь-якої там нісенітниці. Беріть трубку, телефонуйте в ВМС.

Чоловік подивився на нього.

- Добре, почекайте, будь ласка, тут, а я подивлюся, що ми можемо зробити для військовослужбовця.

- А де тут туалет? - Поцікавився Аллен.

Дівчина пояснила, і Аллен поспішно попрямував туди.

Як тільки він зайшов і переконався, що там більше нікого немає, він схопив рулон туалетного паперу з полички і жбурнув його.

- Чорт! Чорт! Чорт! - Закричав Аллен. - Як мені набридло це лайно, я більше не можу!

Заспокоївшись, він вмився, зачесав назад волосся, надів білу безкозирку, надавши собі франтівською вид - адже йому знову потрібно було спілкуватися з представниками авіакомпанії.

- Ми все влаштували, - повідомила йому дівчина. - Я видам вам інший квиток, полетите наступним рейсом, через дві години.

По дорозі додому, в Коламбус, Аллена гризла досада: він цілих п'ять днів провів в Нью-Йорку і нічого не бачив, хіба що таксі і міжнародний аеропорт Кеннеді. Він зовсім не знав, як потрапив туди, хто вкрав час і що за ці п'ять днів відбулося. Аллен думав і про те, чи впізнає він про це хоч коли-небудь. Вже в автобусі, який йшов до Ланкастера, влаштовуючись зручніше, щоб подрімати, він пробурмотів - в надії, що Артур або Рейджен почують: «Хтось у нас точно облажався».

Аллен влаштувався комівояжером в «Інтерстейт інжиніринг», ходив по домівках і торгував пилососами і пресами для відходів. Оскільки мова у нього був підвішений добре, протримався майже цілий місяць. Він зауважив, що його колега Сем Геррісон постійно запрошував на побачення офіціанток, секретарок, та й клієнток. Аллен захоплювався його спритністю.

4 липня 1972 року Геррісон запитав його про це:

- А ти чого з дівчатами не зустрічав?

- Часу немає, - відповів Аллен. Йому стало ніяково, як і всякий раз, коли заходила мова на цю тему. - Та мене це і не особливо цікавить.

- Але ти ж не педик?

- Ні звичайно.

- Але як в сімнадцять років можна не цікавитися дівчатами?

- Слухай, у мене просто іншим думки зайняті.

- Я тебе благаю, ти взагалі хоч раз трахался?

- Не хочу про це розмовляти.

Аллен теж не знав нічого про історію Філіпа з тієї дівчиськом в лікарні, зрозумів, що червоніє, і відвернувся.

- Тільки не кажи, що ти незайманий.

Аллен промовчав.

- Так, хлопчик мій, - продовжував Геррісон, - треба щось з цим робити. Дозволь це справа Сему. Я заїду за тобою сьогодні о сьомій.

Увечері Аллен прийняв душ, одягнула і побризкався одеколоном брата Біллі. Джим в ВВС, йому тепер все одно.

Геррісон приїхав без запізнення. Вони поїхали в центр, зупинилися перед «Хот-спот» на Брод-стріт.

- Почекай в машині, я зараз дещо за ким збігаю, - сказав Геррісон.

Аллен був вражений, коли приятель повернувся вже через кілька хвилин з парою молоденьких жінок нудьгує виду.

- Привіт, любий, - сказала блондинка, нахиляючись до його вікна. - Мене звуть Тріна, а її - Доллі. А ти симпатичний.

Доллі відкинула за спину свої чорне волосся і села на переднє сидіння з Геррісоном, а Тріна з Алленом розташувалися ззаду.

Потім вони поїхали за місто. Всю дорогу дівчата хихикали. Тріна не прибирають руку з ноги Аллена і грала з блискавкою на його ширінки.

Добравшись до відокремленого містечка, Геррісон з'їхав на узбіччя.

- Біллі, у мене в багажнику ковдри. Допоможи дістати.

Коли Аллен підійшов до багажника, Геррісон простягнув йому два пакетика з фольги.

- Ти ж знаєш, що з цим робити?

- Ага, - відповів Аллен. - Але ж не відразу ж два надягати, так?

Геррісон поплескав його по руці.

- Вічно ти зі своїми жартами. Один на Тіну, другий на Доллі. Я їх попередив, що ми поміняємося. У сенсі, обидва трахну обох.

Аллен подивився в багажник і побачив мисливську гвинтівку. Він тут же підняв погляд, але Сем подав йому ковдру, друге взяв собі і зачинив багажник. А потім вони з Доллі пішли за дерево.

- Ну, приступимо до справи, - сказала Тіна, розстібаючи Аллену ремінь.

- Слухай, це необов'язково, - відповів він.

- Ну, милий, якщо тобі не хочеться ...

Незабаром Сем покликав Тіну, а до Аллену прийшла Доллі.

- Ну? - Запитала вона.

- Що НУ?

- Зможеш ще раз?

- Я твоїй подружці вже сказав, що це необов'язково і можемо залишитися друзями.

- Ну, милий, ти як хочеш, головне, щоб Сем НЕ розлютився. Ти симпатичний хлопець. А він там зайнятий з Тіною, напевно, і не помітить.

Закінчивши, Сем знову підійшов до багажника, дістав пару пива з кулера і віддав одну Аллену.

- Ну, сподобалися тобі дівчата?

- Сем, я нічого не робив.

- Що значить ти нічого не робив? Або це вони нічого не робили?

- Я сказав їм, що не треба. Коли я буду готовий, я знайду собі дружину.

- Чорт!

- Та заспокойся, все нормально, - сказав Аллен. - Просто супер.

- Супер, блін! - Сем почав кричати на дівчат. - Я сказав вам, що він незайманий! Повинні були його завести.

Доллі підійшла до машини і помітила гвинтівку.

- Друже, та ти потрапив.

- Чорт! Сідайте в машину, - наказав Геррісон. - Відвеземо вас назад.

- Я до тебе не сяду.

- Ну і пішла тоді!

Геррісон гримнув багажником і стрибнув за кермо.

- Біллі, давай. А ці суки прокляті нехай пішки йдуть.

- Чому ви не сідайте? - Запитав у дівчат Аллен. - Вам одним тут залишатися небезпечно.

- Нічого, доберемося, - відповіла Тріна. - Але ви за це заплатите.

Геррісон завів мотор, Аллен сів в машину.

- Облишмо залишати їх тут одних.

- Чорт, та це просто дві жалюгідні повії!

- Вони не винні. Просто мені не хотілося.

- Ну, по крайней мере, нам це нічого не коштувало.

Кілька днів по тому, 8 липня 1972 року, що Сема з Алленом викликали в поліцію Секлвілля, нібито щоб задати їм кілька запитань. Але коли вони прийшли, їх обох негайно заарештували за викрадення, згвалтування та загрозу смертоносною зброєю.

Вислухавши факти в ході наради з адвокатами обох сторін, окружний суддя Пікевея зняв звинувачення у викраденні і наклав заставу в дві тисячі доларів. Дороті нашкрябала дві сотні, які дозволили взяти сина на поруки, і забрала його додому.

Челмер наполягав на тому, що Біллі все ж слід відправити до в'язниці, але Дороті домовилася з сестрою з Майамі, щоб він пожив у неї до жовтня, коли мало відбутися слухання в окружному суді Пікевея у справах неповнолітніх.

Коли хлопчиків в будинку не залишилося, дівчата взялися обробляти Дороті. Іншими словами, Кеті з Челлі поставили ультиматум: якщо мати не подасть на розлучення, то вони обидві теж підуть з дому. І Дороті, нарешті, зважилася розійтися з Челмер.

У Флориді в школу ходив Аллен і добре справлявся з навчанням. Він влаштувався на роботу в магазин, що торгував фарбою, і вразив його господаря своїми організаційними талантами. «Семюель», побожний єврей, знав, що батько Біллі був іудеєм. Так що його, як і решта єврейське населення Майамі, вкрай обурило вбивство одинадцяти ізраїльських спортсменів в Олімпійському селищі Мюнхена. Він ходив на п'ятничні нічні служби і молився за порятунок їх душ, як і за батька Біллі. А ще він просив Бога зробити так, щоб суд виправдав Аллена.

Коли 20 жовтня Мілліган повернувся в Пікевей, його направили на експертизу комісії у справах неповнолітніх штату Огайо. Він містився в окружній в'язниці Пікевея з листопада 1972 року по 16 лютого 1973 року го - тобто Біллі випустили через два дні після його вісімнадцятиріччя. Незважаючи на це, суддя погодився, що судити його треба як неповнолітнього. Адвокат Джордж Келнер, якого знайшла Дороті, сказав судді, що, на його думку, яке рішення ні виніс би суд, ні в якому разі не можна відправляти цю молоду людину додому, в настільки згубну атмосферу.

Суддя визнав Вільяма С. Миллиган винним і передав його на піклування комісії у справах неповнолітніх на невизначений термін. 12 березня, в той самий день, коли Аллена перевели в табір в Зейнсвілл штату Огайо, був закінчений і шлюборозлучний процес Дороті і Челмера Миллиган. Рейджен посміявся над Семюелем, заявивши йому, що бога немає.

глава десята |  глава дванадцята
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати