На головну

Прощай, Вінс! |  Друг чи ворог? |  суперники |  Три плюс один |  Берлін, місто контрастів |  Через вогонь і воду |  І надовго ви тут? |  Від розпусти до богохульства |  Глава XVI Повернення в чорному |  Це Америка! |

Електроніку в маси

1.  V. Знаходження маси одного з вихідних речовин за рівнянням матеріального балансу
  2.  альгінатние маси
  3.  Атомні і молекулярні маси.
  4.  У громадянському суспільстві особистість виділена з маси, можливості її самореалізації нічим не обмежені.
  5.  Величина напору паперової маси в удаваного пристрою.
  6.  Віра й надії маси
  7.  Вплив маси на індивіда

Ми були ніким і раптом стали стадіонною групою.

Енді Флетчер, 2001.

Нова спроба «Depeche Mode» завоювати світове панування, що почалася з виступу в Ньюпорті 9 січня 1988 го, була продовжена двома аншлаговими концертами з сумарною аудиторією в 24 000 чоловік на лондонській арені Уемблі.

Ненсі Калп з журналу «Record Mirror» відвідала Уемблі 11 січня: «Сцена одночасно нагадує фільм Фріца Ланга" Метрополіс "і Нюрнберзького ралі - безліч декоративних постаментів та платформ, зверху звисають різнокольорові прапори, і залишається лише здогадуватися, наскільки серйозно сприймає група свої німецькі фетиші . Через завіси, що нагадує старий чорний тюль місіс Джамбо [52], доноситься відкриває мелодія "Behind the Wheel". Музиканти приховані клубами штучного диму, і нарешті тюль театрально злітає вгору, і вони з'являються на сцені.

А тепер основна проблема: "Depeche Mode" жахливо істеричні. Дейв робить випади тазом і похитує стегнами, Мартін в обтягуючих чорних шкіряних штанях, важких черевиках і чорних ременях виглядає, як молодший брат хукі [53], а Флетчер забавно смикає колінами і розмахує руками посеред пісні. Загалом, "Dep Mode" ще смішніше, ніж "Spinal Тар" в їх романтичний період, але навіть не усвідомлюють цього ... Втім, "Depeche Mode" доросли до відмінною, різнобічної, хоча все ще до непристойності недооціненою групи. Я весь вечір мимоволі пританцьовувала, а посмішку з мого обличчя тепер доведеться видаляти хірургічним шляхом ».

Денні Келлі з «New Musical Express» пощадив лише Алана Вайлдера: «Дейв Геан зображує бога сексу з Ессекса; залишається лише дивуватися його переконливим тазових випадів (врахуйте, що його "радіоантена" постійно збуджена), дивуватися позі "цей геморой мене доб'є" в дусі Фредді Меркьюрі і насолоджуватися другим за остраху танцем на землі (щось середнє між страждає артритом куркою, стриптизеркою з другосортних фільмів і бабусею Міка Джаггера). Перше ж місце, звичайно, відходить його колезі Флетчу, який весь вечір ледарює, дивлячись на те, що відбувається, як баран на нові ворота, а потім раптово з невимушеним виглядом здійснює своє фірмове злочин проти хореографії ... »

Гор був описаний як «безглуздий кошмар, що складається з колін і сосків». Втім, одна з частин шоу Келлі все-таки вразила: «Від" Black Celebration "перехоплює подих, від неї навіть найпалкіші крикуни столбенеют і роззявляють роти».

Енді Дерлінг, «Melody Maker»: Не сказати, що «Depeche Mode» стали суперзірками або, навпаки, запліснявіли; ймовірно, вони десь посередині. Чесно кажучи, вони як і раніше трохи провінційні. Те хочуть трощити підвалини, то просто посміятися, то бути сексуально привабливими, то удавано сором'язливими. Такі собі хлопці з глибинки, які не бояться час від часу показати свою жіночну сторону.

Першу половину 1988 го зайняв європейський тур з 33 концертів, а також чотири виступи в Японії. 16 травня пісня «Little 15» з альбому «Music For The Masses» несподівано стала синглом у Франції. Написана Мартіном Гором балада не входила в сет-лист їхнього туру, і, якби не ініціатива Деніела Міллера, її могли б взагалі не записати. Французькі фанати отримали доповнення у вигляді ніде більше не виданого бі-сайда «Stjarna». У додаткову дванадцятидюймовими пластинку з ініціативи Гора включили Сонату № 14 до-дієз мінор (більш відому як «Місячна соната») Бетховена у виконанні Алана Вайлдера. Хоча Алан клавішний віртуоз, пізніше він зізнавався, що зіпсував закінчення композиції.

«Little 15» була побудована на простій семпліровалісь струнної аранжуванні, явно натхненної творами композитора-мінімаліста Майкла Наймана. Текст Гора немов повертається до порушеної ще в «А Question of Time» темі сексуальності неповнолітніх. Завдяки відданою фан-базі «Depeche Mode» запис активно імпортували до Великобританії - 28 травня сингл потрапив на 60-й рядок британського чарту, хоча офіційно ніколи не був виданий на батьківщині групи.

Політ творчої думки Антона Корбайна був припинений: кліп на пісню вирішено було знімати не з ним, а з Мартіном Аткінсом.

Алан Уайлдер: Ми захотіли спробувати нового режисера, так як сингл виходив тільки у Франції.

Тема режисерів незабаром знову стала актуальною: північноамериканське турне з 30 концертів «Music For The Masses Tour» було увічнено на целулоїді Доном Алленом (Д. А.) Пеннебейкер. До того моменту він прославився головним чином музичними документальними картинами «Do not Look Back» (вийшла в 1967-му, погляд з-за лаштунків на що відбувся двома роками раніше британський тур Боба Ділана) і «Monterey Pop» (1969-й, запис фестивалю «Monterey Pop Festival» 1967 го).

Для більшості американських глядачів фільм «101» став екзотикою: в головних ролях - електронний гурт без ударника з того боку Атлантики. В примітках Пеннебейкер до відеореліз повідомлялося наступне: «" 101 "- це фільм про музику, про тих, хто її продає, і тих, хто купує. Про тих, хто керує нею, тих, хто її пише, і тих, хто виконує. Але хто є хто?

Нова група: чотири молодих англійця, друзі, які виросли разом. Вони починали з клавішних і касетного магнітофона, оскільки через шум тримати вдома ударні заборонялося. Ніякого менеджера (вони справляються самі) і ніякого контракту з лейблом (з "Mute" обмежилися рукостисканням).

Концертний тур: разом з "піратської" командою британських і австралійсько-новозеландських техніків, трьома сорокафутових напівпричепами та обладнанням, ніби взятим з космічної пускового майданчика, вони переміщаються по країні, налаштовуючись і задаючи спеку, тиждень за тижнем, місто за містом. Встають після полудня і не сплять до світанку. Немає часу навіть на саундчек.

Навколо море юних американських фанатів, які проникають через кожну щілину і переслідують їх за сценою. А трохи позаду - спеціальний автобус, повний фанатів, переможців конкурсу "Влуч у фільм про« Depeche Mode »", які намагаються нагнати своїх кумирів. До кінця туру (101-му концерту) майже 70 тисяч заповнюють стадіон "Роуз Боул" в Пасадені (Каліфорнія), щоб побачити світломузичне уявлення, влаштоване чотирма друзями стремено клавіатурами, вокальним мікрофоном і ... касетним магнітофоном.

Для мене цей фільм - казкове спогад про події, які вже закінчилися, але назавжди залишилися відображеними, як муха в бурштині ».

Перші кадри - чорна порожнеча і голос виробничого директора «Depeche Mode» Енді Френкса, вимовляє співуче: «О'кей, запускай касету».

«Камери запускалися клавішним техніком Уобом Робертсом на початку сету і зупинялися лише між виходами на біс, - пояснює Алан Уайлдер. - Там працювали дві однакові мультитрековий машини, які були синхронізовані - одна просто дублювала іншу на випадок поломки ».

Далі «101» повторив схему, використану в «Rattle And Hum» «U2», - американські концерти чергувалися з закулісними зйомками, зробленими, коли «Depeche Mode» готувалися до кульмінаційного сто першого концерту їх світового туру на «Роуз Боул».

Д. А. Пеннебейкер: Завдання зняти фільм про «Depeche Моді» виглядала нездійсненною, але самі хлопці були вище всяких похвал. Вони не могли розібратися в самих собі, зате здогадалися, як можна зробити купу грошей з касетним магнітофоном за сценою. Серед них був хлопець, Алан, який тепер вже з ними розлучився; він відмінний музикант. Ще у них є цей неймовірний «геній з космосу», який може писати суперпесні, а ще у них є Девід! І ще один хлопець. Їх не можна не любити, але як зробити фільм на подібному матеріалі? Ось ми і придумали цікаву ідею - змусити фанатів спробувати потрапити в автобус, - і це спрацювало! Неймовірно!

Насправді «кумедна ідея» виникла, коли Сью з Малібу (ведуча лонг-айлендської англофільской радіостанції «WDRE») оголосила приблизно 350 тисячам слухачів: «" Depeche Mode "знімають фільм і хотіли б, щоб в ньому з'явилися деякі з фанатів».

Автобус взяла на абордаж різношерста компанія з безглуздими восьмідесятніческімі зачісками. Водій автобуса Дейв Черест розлютився не на жарт: «Що ?! Ви з мене знущаєтесь? Везти купу малоліток через всю країну ?! »

Депешмодовская інтерпретація «Route 66» стала головною темою уїк-енду на «WDRE» - на радість найнятої американської прес-аташе Терези Конрой: «У топ-200 більше пісень" Depeche Mode ", ніж будь-який інший групи».

Продюсер «WDRE» Денніс Макнамара впевнено пояснив, в чому привабливість «Depeche Mode»: «Вони зібрали дуже різношерсту аудиторію. Їх слухачі - не тільки підлітки; у них є величезна (нехай і переважно жіноча) підтримка публіки від вісімнадцяти до двадцяти восьми. Частина аудиторії з'явилася завдяки неабиякому успіху "I Just Can not Get Enough" в танцювальних клубах. Ще є хлопці, які одягаються в чорне і люблять також "Einsturzende Neubauten", "Nitzer Ebb" та інший індастріал. А ще серед наших слухачів є маса молодих міських професіоналів.

На шоу "Depeche Mode" можна побачити поруч фондового брокера і панку ... »

Енді Флетчер: У Штатах люди сприймають музику набагато серйозніше, ніж у Великобританії. Оскільки музика - передусім індустрія, спрямована на отримання грошей, тут існує якесь «антічартовое» рух. Люди, яких ми зустрічаємо за сценою, часто благають нас: чи не потрапляйте в топ-40! Але якщо радіо починає грати твою пісню, і вона потрапляє в топ-40, що тут поробиш?

Мартін Гор: Одним з робочих назв фільму «101» було «Mass» ( «Меса»). Ми подумали - це добре ув'язується з «Music for the Masses» і ажіотажем навколо нього.

Так що ж зв'язало «Depeche Mode» та 62-річного ветерана кінокамери Пеннебейкер? «Сценарії їх виступів були створені з приголомшливим уявою, вони були набагато більш видовищною всього, що я запам'ятовував на концертах в 60-х і 70-х, коли глядачі бачили лише музикантів в пошарпаної одязі та підсилювачі. Їх шоу було таким же ефектним, як і бродвейські вистави. Я вирішив, що люди, які так багато дають аудиторії, повинні і всередині мати щось особливе. Я подумав, що варто до них придивитися. Мені сподобалася їхня незалежність; вони ігнорували тиск ззовні. Створення популярної музики схильне корупції точно так же, як і створення фільмів, тому люди, що діють незалежно, завжди справляють сильне враження. Це ще не означає, що маєш справу з потужними інтелектуальними силами на зразок Боба Ділана і інших володарів умів, але я думаю, життя "Depeche Mode" та їх робота так цікаві, тому що мало хто діє подібним чином ».

Алан Уайлдер: Він не цікавився музикою, не прикидався, що розуміє її. А ми, в свою чергу, були не в курсі, яку історію він збирається розповісти у фільмі. Підходу нього такий: «Давайте просто познімаємо все підряд і подивимося, що вийде».

Дейв Геан: Слова «постановка» і «сценарій» взагалі не з лексикону Пеннебейкер. Він знімає те, що насправді відбувається. Все по чесному. Ось чому ми звернулися до Дону; ми бачили, що він зробив у фільмах про Ділана і «Monterey Pop», а також в документальній картині про Кеннеді ( «Primary»), - його стрічки засновані на фактах. Нам не подобається, що багато груп видають повністю сценарні, клішірованние фільми, глянцеві до неможливості.

Одна з перших сцен, знята на чартерному літаку «Depeche Mode» - замовленому спеціально для групи турбогвинтовому авіалайнері, на якому був зображений логотип «Music For The Masses» з мегафонами, - явно показувала, що група піднеслася до рівня рок-аристократії. Чути, як Енді Френка розмовляє по чуду електронної техніки, мобільному телефону розміром з цеглину, обговорюючи наближається шоу (27 травня) на філадельфійському стадіоні «Коуров-стейт-Спектрум» місткістю 18 000 глядачів: «Оскільки це святковий уїк-енд, ми трохи турбуємося , чи не буде зал виглядати порожнім. Є якийсь спосіб пересунути сцену ближче? Хлопці дійсно хвилюються, чи не буде відчуття порожнечі ... Ну, десять тисяч - це, по-моєму, вже пристойний натовп ».

20 травня «Depeche Mode» виступили в Чикаго в «Попьюлар мьюзік Грік театр». Пітер Брейк, один з приблизно 10 000 глядачів, міркує про зміни, що відбулися після 6 червня 1986 го, коли група грала на цьому ж майданчику: «Хоча в Чикаго завжди любили" Mode ", число фанатів і загальний настрій натовпу значно змінилися з тих пір, коли я двома роками раніше бачив групу під час "Black Celebration Tour", і навіть в порівнянні з попереднім виступом на підтримку "Music For The Masses" восени вісімдесят сьомого. Натовп почав більш мейнстрімовий, і несподівано зникло почуття, що "DM" - для обраних ».

Ліверпульську групу «Orchestral Manoeuvres In The Dark», яка спонукала Вінса Кларка до створення «Depeche Mode», запросили в якості розігріваючої на другий етап туру. Іронія даної ситуації не вислизнула від Маккласьки: Вони перетворилися в величезну монструозну машину, особливо в Америці, з цим - як вони його називали - альтернативним рухом. Можна продавати мільйони копій і все одно вважатися в Америці альтернативним. А ми отримували жалюгідні п'ять тисяч доларів за виступ, граючи на розігріві у гурту, яка з'явилася завдяки нашому першому синглу, - це навіть не покривало наші витрати! Так що довелося забути про гордість. Але, озираючись назад, можу сказати, що «DM» наполягли на своєму і в підсумку дали американської аудиторії те, чого вона хотіла.

Алан Уайлдер: «Depeche Mode» безперервно давали концерти в Америці і багато років боролися з радіоформатной стіною, перш ніж справа зрушила з мертвої точки. Ми не забули про Європу - грали багато концертів і там, але для нас було важливим завоювати США, і ми хотіли сконцентруватися на цій території. Маккласьки, по-моєму, переоцінює себе, що типово для забутих груп. Ми якось влаштували матч в крикет «DM» проти «OMD» - ворота Маккласьки від мене не пішли!

Тим часом в автобусі фанати чепурилися, танцювали і тупо напивалися, подорожуючи серед мальовничих пейзажів - від занедбаних міських районів до розпечених пустель, - в результаті нагнавши «Depeche Mode» 11 червня в залі «Ей Джей Паламбо» в Піттсбурзі, штат Пенсільванія. Там вони побачили, як їхні герої виконують на саундчеку пісню «The Things You Said», яка завдяки продуманому монтажу Пеннебейкер змінюється вечірнім поданням: вийшов різкий контраст між яскраво освітленим порожнім залом і винахідливим світловим супроводом Джейн Спірс при повному аншлагу.

Дейв Геан: Справа не в кількості прожекторів, а в тому, як вони використовуються, - настрою задані для кожної пісні, ось що важливо у випадку з освітленням. Є купа груп, у яких просто стоять тисячі ламп, спалахують в один і той же час, і коли побачиш це одного разу, чекати більше нема чого. Але в шоу, яке ми тут робимо, в кожній пісні на сцені відбувається щось своє - рухаються предмети, опускаються різні задники. У всьому відбуваються зміни; сцена кожного разу перетворюється.

Головним прихильником «Mode» в Каліфорнії був все той же іммігрував з Англії діджей станції «KROQ» Річард Блейд: «Їх прорив стався в вісімдесят четвертому, коли вони грали в" Палладіум "(насправді це сталося 30 березня 1985-го. - Дж. М. ). Тоді вони влаштували таке круте шоу і про них стільки говорили, що в наступний раз, в вісімдесят сьомому, вони дали два аншлагові концерти в "Форумі" місткістю сімнадцять тисяч глядачів, який навіть "Duran Duran" не змогли заповнити. Так що шістьма місяцями пізніше ми вирішили, що випустимо їх на "Роуз-боул" місткістю сімдесят дві тисячі ».

Блейда можна почути в «101», коли він коментує появу «Depeche Mode» на «Роуз-боул»: «Вони приїжджають в класичному відкритому" кадилаку ", щоб анонсувати наближається шоу. Представлений засмаглим фарбованим блондином Блейд, блідий і сором'язливий Уайлдер підходить до мікрофона: "Ми хочемо сказати" доброго ранку "всім, хто слухає і дивиться нас, і оголосити спеціальний заключний концерт нашого світового туру. В суботу, 18 червня, ми будемо грати концерт для мас тут, на "Роуз-боул", Пасадена "».

Дейв Геан: Коли влаштовуєш таке шоу, в цьому є щось майже релігійне. Відчуваєш масу енергії - по крайней мере, я відчуваю - від усіх цих людей, які співають разом з тобою. Я не став би називати це «поклонінням» або на зразок того, але це неймовірна енергія, яку навряд чи хтось із нас повністю усвідомлює.

Не можна сказати, що і Пеннебейкер її розумів: «Коли хлопці зважилися зіграти на" Роуз-боул ", вони пішли ва-банк. Я аплодую, коли вони перемагають - для мене це не просто цинічне збільшення капіталу. Я не намагаюся дати відповідь - просто показую те, що бачу. У цьому фільмі ми намагалися показати, що відбувається відразу з декількох точок зору, щоб люди могли отримати цілісну картину і зробити власні висновки ».

У день концерту Геан побачив натовп з приблизно 70 000 чоловік, і у нього почався напад паніки: «Я не впевнений, що це хороша ідея. А ви як думаєте? Ох, давайте повернемося в готель! Глядачі і так повеселилися - "OMD" виступили ... "Wire" ... Томас Долбі ... Вони не образяться ». Пеннебейкер ефектно підкреслив хвилювання соліста зйомками натовпу, яка запускає «хвилю», поки на величезній майданчику звучить «White Eagle» «Tangerine Dream».

Річард Блейд згадує дивну сцену: «Вони як раз виконували" Blasphemous Rumours ", коли несподівано вибухнула гроза. Таке нечасто трапляється в червні в центрі Лос-Анджелеса. А потім хлопці заграли "Sacred", і дощ припинився. Це було так незвично ».

Згодом Уайлдер зізнався, що не тільки у Геана перед концертом нерви пустували: «Я пам'ятаю, як нервував, переживаючи за кожен аспект шоу, - по-перше, протягом усього туру ми використовували одну звукову апаратуру, а зараз збиралися підключити абсолютно іншу; по-друге, нам довелося орендувати купу додаткових освітлювальних приладів і найняти купу людей для самих різних функцій. Це була вправа на зібраність, до якого ми не були по-справжньому готові ».

Коли пізніше Геана запитали, який образ символізує для нього «Depeche Mode», відповідь не забарився: «Для мене це" Роуз-боул ". Був момент у пісні "Never Let Me Down [Again]", коли я застрибнув на піднесення і зауважив, що кілька людей махають руками, тоді я теж підняв руки, і несподівано вгору зметнулися руки всіх сімдесяти тисяч глядачів! Я був просто приголомшений; сльози підступали до горла, по обличчю струменів піт, але це було щастя! У такі моменти думаєш: краще просто не буває. Це було приголомшливо - безілдонскій хлопець на самій вершині ».

Алан Уайлдер: Здорово, що Дейв підтримав жест глядачів. Це стало фірмовою «фішкою» після фільму «101».

Під час кульмінації концерту 70 000 фанатів разом з Геан і його групою довго і емоційно співали приспів «Everything Counts».

Дейв Геан: Всі, хто був на тому концерті, хто був його частиною, відчули момент. І якщо чесно, я заплакав прямо на сцені. Я намагався приховати сльози - артист повинен залишатися мужнім і робити свою справу, - але на якусь мить я просто застиг, стоячи на платформі, і дивився в зал. Буквально все руки були підняті. Напевно, безглуздо звучить, але це виглядало як величезна хвилюється під вітром поле кукурудзи або на зразок того ... Я просто застиг. І було навіть не важливо, що я перестав співати: хвиля не зупинялася.

Камери Пеннебейкер підловили бухгалтера туру «Барона» Джонатана Кесслера (американця, чиї зв'язки з «Depeche Mode» пізніше ще більше зміцняться) і його команду, коли вони підраховували доходи від продажу атрибутики на «Роуз-боул», а на сцені звучала «Everything counts in large amounts »(« Все вважається »). Цифри говорять самі за себе - Кесслер вигукує в камеру: «Мільйон триста шістдесят тисяч сто дев'яносто два з половиною долара! Сьогодні, вісімнадцятого червня, на "Роуз-боул", Пасадена, квитки купили шістдесят тисяч чотириста п'ятдесят три глядача. У нас багато грошей. Дуже багато. До фіга. Просто тонни! »

Дейв Геан: Спотворене уявлення про гроші в Америці стало для нас відкриттям. Коли гастроліруешь в Америці, несподівано речі на зразок мерчандайзингу виявляються куди важливіше продажів квитків. Атрибутика фінансує тури. Люди говорять про мультимільйонний доларових угодах з мерчандайзерами. Не встигнеш озирнутися, а ти вже відкрив мережу магазинів футболок! Не можна виступати в Америці і не продавати футболки.

А ось слова фаната-прагматика: «Ось питання - скільки грошей вони наварили. Ви порахуйте. Двадцять три бакси за футболку і тридцять два за толстовку, і скільки там коштували програми - п'ятірку або десятку. Господи, як би я хотів бути їх бухгалтером! »

До того моменту, як «Music For The Masses Tour» завершився концертом на «Роуз-боул», його сумарна аудиторія склала рівно 443 012 чоловік.

Дейв Геан: Ми не соромимося своїх доходів і сподіваємося, що люди правильно нас зрозуміють. Тема грошей - завжди щось на зразок табу у музикантів, хоча всі знають, що групи заробляють часом куди більше, ніж заслуговують. Але про це не можна говорити, тому що це віддаляє артиста від аудиторії, яка повинна вважати його рівним собі.

«Depeche Mode» вже остаточно перетворилися в комерційне підприємство, хоч Мартін Гор і стверджував зворотне: «Ми завжди хотіли робити альтернативну музику».

Дейв Геан: Коли ми зробили фільм «101» і виступили на «Роуз-боул» в Каліфорнії, це було ніби виклику. Люди шепотіли: «Вони ніколи не заповнять цю площадку» тощо. Я відчував, що в нас сумніваються, але був абсолютно впевнений, що все буде як треба. І в підсумку все вийшло дійсно добре.

Енді Флетчер: Ніхто не вірив, що альтернативна група може виступити перед такою кількістю людей.

Грандіозне шоу закінчено, і учасники переходять до обговорення того, що сталося. Звукорежисер визнається, що вокал зажадав «надзвичайно складної роботи», на що уважний Уайлдер відповідає: «Сподіваюся, ти додав побільше реверберації». Тур-менеджер Джей Ді Фенджер повертається до заціпенілому Гору і каже: «Тут таке місце, де вокал завжди виходить дуже плоским. Можна його обробляти без кінця, не він все одно буде звучати прісно ».

Пеннебейкер перемикається на кадри з явно Знеможений Геан, хто стоїть за сценою і ховає обличчя в рушник. Його заспокоює жінка, яка стоїть спиною до камери, - можливо, Джо Геан, яка була присутня на шоу з сином Джеком; раніше у фільмі можна було побачити, як турботливий батько годує його з пляшечки.

Мартін Гор: Концерт на «Роуз-боул», звичайно, був абсолютно особливим заходом, але ми так нервували в зв'язку зі зйомкою і записом того, що відбувається і кількістю глядачів, що по-справжньому насолодитися процесом нам не вдалося.

Алан Уайлдер: Ми не змогли отримати задоволення від дійства, тому що занадто хвилювались. Так що насправді ніхто не отримав задоволення. Того вечора ми не дуже добре зіграли. Тільки коли повертаєшся до минулого і дивишся фільм, де звук трохи прикрашений, починаєш розуміти, яким важливим моментом цей виступ був для групи. Насправді треба було просто радіти.

Деніел Міллер: Перш за все вражав масштаб того, що відбувається. Сімдесят тисяч чоловік! Я ніколи раніше не був на концерті з такою кількістю глядачів. Глядачі не просто присутні на концерті - вони в ньому активну участь, по-справжньому реагували.

Фільм «101» був записом події, видатного за своїми масштабами. Ніхто в Англії - або ще де-небудь в світі - не міг повірити, що ми продали 78 000 (sic) квитків на стадіон «Роуз-боул». Вражаючий момент, і ми дійсно хотіли його відобразити!

Алан Уайлдер: Подання на «Роуз-боул» було насправді не кращим (через проблеми з моніторними динаміками), але воно забезпечило нам довіру в Європі, де спочатку ніхто не вірив в нашу популярність в Штатах.

Неймовірно, але лише через місяць після цієї події Пол Масурі з «Melody Maker» написав про американський тріумф «Depeche Mode» в мізерних п'яти абзацах, три з яких присвячені виключно розігріваються музикантам:

«Томаса Долбі слід ізолювати від суспільства. Запасний варіант - змусити його відсиджуватися в Лос-Анджелесі, де кричущі костюми, недоречний речитатив, пісні про вітряки, а також виступи довжиною в вічність і ще один день - звична справа ».

Наступні на літературному обробному столі - «OMD», точніше, їх самовпевнений фронтмен: «Енді Маккласьки краще б самому припинити свої дурні танці, інакше йому допоможуть це зробити». Тільки «Wire» вийшли сухими з води: «Можливо," Silk Skin Paws "стала кодою всього заходу - схоже на раннього Спрінгстіна, дуже зворушливо і навіть, мабуть, круто». Байдуже висновок Масурі йшлося: «Подання було довше, ніж літній день, який воно супроводжувало, але все ж по ньому можна припустити, що" Depeche Mode "приступають до чогось більш енергійного, ніж ми могли очікувати. Сонце зайшло, ми розійшлися по домівках і забули, що це взагалі сталося ».

Деніел Міллер: У плані контексту це стадіонний рок, в плані музики - скоріше стадіонний експериментальний поп. «Depeche Mode» не змінювали собі. Хоча стадіонний рок - особливий вид музики, який виготовляється в розрахунку на стадіони, як у «Simple Minds».

Однак факт залишається фактом. «Depeche Mode», британський квартет, до складу якого співака, трьох клавишников і акомпанує запис, якимось чином зміг заповнити американський стадіон циклопічних масштабів!

Приголомшлива штатівська популярність «Depeche Mode» сильно вдарила по безілдонскому очевидцеві їх ранніх звершень Роберту Марлоу, який на той час нехотя залишив свої плани стати поп-зіркою: «Я пам'ятаю, як пішов на прем'єру" 101 ", фільму про" Depeche Mode ", що саме по собі було божевіллям, Я пам'ятаю, у фільмі Дейв йшов з Джеком, своїм маленьким сином, і йому довелося в буквальному сенсі кинути малюка своєю тодішньою дружині Джо, бо навколо самого Дейва юрмилися шанувальники] Раніше такого ажіотажу не було. Хто б міг подумати, що перегляд фільму мене так вразить - концерт на гігантському стадіоні, польоти на власному літаку і все таке. Я ще пам'ятав, як вони грали в розмальованих туалеті "Бріджхауза", а вони вже встигли обзавестися величезною власної гримерці, довгими райдерамі і іншим! »

«Взагалі мене все це неабияк бентежило, - несміливо признається Алан Уайлдер. - Особливо прем'єра в Лондоні, коли мої батьки і друзі сиділи і дивилися, як ми виставляємо себе дурнями на великому екрані ».

Не дивно, що американська прем'єра фільму супроводжувалася справжнім фурором. Діджей радіостанції «KROQ» Річард Блейд в програмі «Rock Report» для телеканалу «Movietime» захлинався від захвату: «Сцена нагадувала ранні дні бітломанії - сотні верещали фанів привітали британську групу" Depeche Mode "на лос-анджелеській прем'єрі їх нового фільму. У Лос-Анджелесі і деяких містах Америки вони виробляють такий же ефект на легіони юних фанатів, який свого часу виробляли Френк Сінатра, Елвіс Преслі, "The Beatles" і "Duran Duran" ».

Ніби на підтвердження його слів, кілька «відданих юних фанатів», які очікують прибуття кумирів біля стін кінотеатру, висловили свою думку: «Вони ні на кого не схожі; їх музика унікальна! »,« Тексти Мартіна приголомшливі, вони дуже глибокі, в них маса сенсу ».

Гор на телеекрані ухилився від неминучої серії питань про майбутнє групи: «Я насправді не знаю. Ми плануємо справи на рік вперед, і якщо все ще не розчаруємося, то будемо займатися тим же самим: записувати альбоми і виступати. Але якщо задоволення пропаде, то можемо і закинути своє заняття ».

Якщо порівнювати «101» з «Rattle and Hum», то їх розділяє фінансовий фактор: претензійна затія «112» обійшлася, як кажуть, в значні 5,3 мільйона доларів, в той час як, можливо, куди більш вражаючий фільм про «Depeche Mode »був створений за досить скромні 600 тисяч, в результаті давши серйозний дохід (в перші два тижні американського прокату він зібрав приблизно 50 мільйонів доларів).

Які ж були справжні думки «Depeche Mode» про ту подорож, яким став для них фільм «101»?

Енді Флетчер: Я думаю, ми зробили одне з найчесніших відео про музичної індустрії. Жоден наш альбом не піднімався високо в американських чартах, але ми згодні були грати перед сміховинним кількістю людей! Ми вже робили концертне відео в Гамбурзі, так що на цей раз не хотіли стандартних концертних зйомок або рок-документального фільму. У підсумку ми прийшли до ідеї про підлітків, які виграють у змаганні і отримують можливість нас супроводжувати, - і вона спрацювала.

Алан Уайлдер: Я особисто не думаю, що фільм відкриває очі на щось; в ньому немає спроби вивчити внутрішній світ членів групи, так що я нічого нового про себе не впізнав. І ми жодного разу не дали Пеннебейкер шансу побачити темну сторону гастролей.

Я б не помер, якби ми відмовилися від ідеї автобуса з фанатами, хоча, можливо, без неї картина стала б схожа на будь-який інший тур-фільм. Майже релігійний ритуал спілкування між групою і аудиторією - ось єдине, що хвилювало Пеннебейкер, це він і намагався дослідити. І, з огляду на обставини, я думаю, що він вчинив правильно.

масована атака |  У відповіді за техно?
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати