Головна

масована атака

  1.  Атака В Контакт
  2.  Атака двома речами
  3.  Атака Будівель танками
  4.  Атака на Веморк
  5.  Атака на Веморк - 2
  6.  Атака на військового сталкера
  7.  Атака на протокол передачі відкритого ключа з відкритого каналу від В до А з метою подальшої передачі від A до В ключа k симетричною системи.

«Музика для мас?» Ну, багато хто подумав, що саме подібним ми тепер і займаємося. Мартін десь побачив альбом «Music For The Millions» («Музика для мільйонів»), і нам назву здалося досить смішним - так і з'явилася назва «Music For The Masses». Знову ж таки, в результаті це дійсно стало музикою для мас - ми дали концерт в «Роуз-Боул» в Пасадені, що став кульмінацією нашої кар'єри.

Енді Флетчер, 1998.

«Ми не запарювати», - ліниво відповів Енді Флетчер на питання Франческо Адінольфі з «Record Mirror» про те, чим займалася група в першій половині 1987 го. Насправді не можна сказати, що з закінченням довгого туру в підтримку «Black Celebration» життя «Депеш» зовсім завмерла.

Мартін Гор проміняв берлінську нічне життя, а заодно і роман з Христиною Фрідріх на квартиру в лондонському районі мейд-Вейл. У найближчих планах Мартіна була робота над матеріалом для нового альбому. Подружжя Геан теж не сиділа склавши руки, і до того моменту, коли учасники групи зібралися записувати чергову платівку, Дейв і Джо вже чекали первістка.

Алан Уайлдер разом з новою «сім'єю» - Джеррі і Джейсоном Янг - встиг переїхати в Хемпстед і тепер виношував власні музичні плани, про які повідав Бобу Доершуку в інтерв'ю для «Keyboard»: «Мені подобається бути самодостатнім; не хочу ні перед ким звітувати. Я можу сам виконувати ролі музиканта, продюсера і звукоінженера. Правда, займатися цим я можу тільки у вільний час ».

Уайлдер випробував дещо з обладнання «Depeche Mode» в своїй шестнадцатідорожечной домашній студії. «У мене був мій" MiniMoog "і семплери типу" Emulator ", які я позичав у групи. Якийсь час я працював з вбудованим секвенсором "Emulator II" - він був так собі, але вибору в мене тоді не було. Записувався я на чотири доріжки. Загалом, спочатку все було влаштовано дуже і дуже просто ».

Проте саме так зародився «Recoil», сольний проект Уайлдера. Наприкінці 1986 року «Mute» видав його міні-альбом «1 + 2», який представляв собою набір майстерно оброблених семплів з арсеналу «Depeche Mode» в поєднанні з іншим матеріалом, створеним за допомогою семплера «Emulator», а також синтезаторів «Roland Jupiter -8 »і« PPG Wave 2 ». Платівка була експериментальною і зовсім не призначалася для комерційного випуску.

«Що сказати про" 1 + 2 "? Я просто балувався в домашній студії, - говорить Уайлдер. - Це була демозапис на касеті, виконана на чотиридоріжковий магнітофонах "Fostex" або "Tascam". Вона виявилася виданої тільки після того, як я показав її Деніелу Міллеру. Він запитав, чи можу я зробити зі своїх вправ повноцінну запис. На роботу у мене не було часу, так що ми вирішили просто випустити все як є і забути ».

Як не дивно, декому з музичних журналістів результат сподобався. «Dance Music Report»: «Композиції на" 1 + 2 "повністю синтезаторні, але вони зовсім не схожі на поп-блукання" Depeche Mode ". Альбом здебільшого інструментальний; тут є і традиційний ритм, але в цілому музика швидше атмосферна. Приємно бачити, що учасники "DM" можуть грати і дещо серйозніше звичайної сладенькой музики ».

Алан Уайлдер: У мене не було часу серйозно займатися альбомом. Нам здавалося, що добре було б випустити хоч що-небудь. Можливо, «1 + 2» не представляє для мене особливої ??цінності тому, що в той час він був просто сайд-проектом.

Робота над новим альбомом «Depeche Mode» почалася з довгого періоду попередньої підготовки, під час якої йшла обробка демозаписей Гора в домашній студії Алана. На цей раз Деніел Міллер відійшов від обов'язків співпродюсер, пославшись на тертя, що виникли в процесі запису «Black Celebration».

На роль звукоінженера і продюсера, а також для удосконалення звучання «Depeche Mode» з благословення Міллера був призначений Дейв Бескомб, який щойно повернувся з «Real World Studios» після роботи над альбомом Пітера Гебріела «So», розійшлися по всьому світу багатомільйонним тиражем і включав мегахіти «Sledgehammer» і «Do not Give Up». Гарет Джонс весь рік був зайнятий зведенням і продюсуванням записів інших музикантів «Mute» - Холгера Хиллера з групи «Can», а також груп «Nitzer Ebb» і «Wire» в берлінській «Hansa».

Дейв Бескомб народився в Честері. Він ріс пристрасним меломаном і колекціонером пластинок і, крім того, любив підбирати почуту музику на сімейному піаніно. Цікаво, що його перший досвід роботи був таким же, як у Уайлдера: він працював оператором (і подавав усім чай) в студії, де у вільний час відточував свої вміння в області звукозапису. Хороша репутація дала Бескомбу можливість попрацювати позаштатним звукоінженером в декількох студіях, а потім і забезпечила йому постійне місце в фулхемской «Marcus Studios».

Саме в цій студії в 1983 році він разом з іншими працював над альбомом «Porcupine» групи «Echo And The Bunnymen», відмінно зустрінутим критикою, але справжнім проривом в його кар'єрі стала участь у створенні «Songs From The Big Chair» групи «Tears For Fears », альбому, який розійшовся чотирьохмільйонним тиражем і навесні 1985-го очолив чарт« Billboard ». Два сингла з альбому, «Everybody Wants Те Rule The World» і «Shout», дісталися до першого рядка головного американського чарту і увійшли в британську п'ятірку кращих, а перший з них у 1986-му навіть завоював нагороду «Brit Award» в номінації « кращий сингл ». «Для нас він зразок інженера і продюсера, з радістю готового тринадцять днів поспіль працювати над одним звуком», - сказав про нього Мартін Фрай з «АВС».

За ідеєю Бескомб повинен був відмінно зійтися з «Depeche Mode», групою, яка, за словами Девіда Квонтіко, «краще ніж хто-небудь знає, як потрібно працювати зі звуком». В реальності все вийшло трохи інакше. «Мабуть, у жодній іншій альбом" DM »не вкладено стільки нашої особистої продюсерської роботи, скільки в" Music For The Masses ". При всій повазі до Бескомбу, звукоінженер з нього куди краще, ніж продюсер, - пояснив Уайлдер. Грубо кажучи, музичний продюсер виконує ту ж роль, що і кінорежисер. Він повинен уявляти собі, як буде виглядати запис в цілому, намагатися якнайкраще використовувати сирий матеріал, який йому дає музикант, і саме продюсеру зазвичай довіряють прийняття остаточного рішення. Продюсери бувають дуже різними: є практики, які навіть вміють грати на деяких інструментах, а є абсолютно немузичні, але з приголомшливим творчим баченням.

Завдання звукоінженера - технічно реалізовувати ідеї продюсера і музикантів. Виглядає це приблизно так.

Продюсер: "Я хочу, щоб звук перуанської носової флейти зник вдалині, а потім з'явився знову".

Звукоінженер: "Хм-м ... О, знаю, я пропущу його через блок затримки 163457В, з'єднаю зі звуком бас-барабана, а потім спотворені його, програвши через обертовий гучномовець і записавши на три мікрофони" 072 ", розвішані навколо".

Продюсер: "Синку, не треба зі мною мудрувати - якщо звучати буде хреново, я все одно забракує!"

Звукоінженер: "Як скажете, сер".

Продюсер: "От і добре. Гей ти, новенький! Принеси мені чашку чаю, а потім піди купи мені балончик фарби в клітинку. Та не забудь пропилососити стелю, якщо вже ти тут" ».

Про назву нового альбому Флетчер каже з характерним для «Depeche Mode» гумором: «Він називається" Music For The Masses "(" Музика для мас ") - в цьому є іронія. Нам постійно говорять, що нам треба робити більш комерційну музику, тому ми його і вибрали ». (Назва може бути і саркастичної жартом «для своїх» на адресу Мартіна Гора, розкритикованого товаришами за «некомерційність» його демо до попереднього альбому «Black Celebration». - Дж. М.)

Випущений напередодні виходу альбому сингл «Strangelove» був записаний в «Konk Studios» групи «The Kinks» в лондонському районі Хорнсі. Ця пісня відома тим, що її було дуже складно звести, і з часом Уайлдер назвав оригінальний трек, виданий 13 квітня, «занадто хаотичним».

«Strangelove / Strange highs and strange lows / Strangelove / That's how my love goes / Will you give it to me / Will you take the pain / I will give to you / Again and again / And will you return it?» («Дивна любов, дивні злети і падіння. Така моя любов. Даси ти мені її? чи приймеш біль, яку я буду знову і знову тобі заподіювати, і відповіси чи тим же? »)

Реакція преси на черговий Горовський гімн жорстокої любові була досить млявою. Як і слід було очікувати, найбільшу активність проявив журнал «Smash Hits», чий інтерес напевно був підігрітий розкішної вечіркою в лондонському готелі «Кенілуорт» на честь виходу синглу, організованої Крісом Карром - саме його Міллер в 1982-му призначив представником групи зі зв'язків з громадськістю . Головною прикрасою прийому, на якому були присутні не тільки учасники «DM», а й представники «Mute», був великий яскраво-помаранчевий гучномовець з написом «BONG».

«Енді Флетчер видав нашому журналісту секретну інформацію, - відзвітував журнал" Smash Hits ". - "Зараз всім весело, але не завжди так буває, розумієте, - каже він. - Робота є робота, і іноді займатися їй дуже нудно. Нічого немає нудніше роботи в студії. Якщо чесно, я роблю її тільки заради грошей і ще спогадів. .. "Після Флетчер з хвилину зберігає замислене мовчання, а потім зникає під столом (напевно, кусати людей за коліна). Через деякий час до пустун приєднуються кілька спокусниць з числа співробітників звукозаписної компанії, і вже ніхто не розуміє, що відбувається ».

Незабаром публіка мала можливість споглядати Мартіна Гора, який удостоївся в статті епітета «хворий на голову», за своїм улюбленим розвагою - публічним роздяганням. Алан Уайлдер тим часом глушив темне пиво і скаржився журналістам: «На мій погляд, це цілковитий фарс. Ви, напевно, думаєте, що ми відмінно між собою ладнаємо, і у нас завжди все "тіп-топ". Насправді ми постійно сваримося, ось такі ми люди. Так, звучить цинічно, але я реаліст ».

Журналістів з «NME» ніхто на вечірку не покликав. Через три тижні після британського релізу «Strangelove» в журналі була надрукована рецензія, сетующая на відсутність у пісні «незграбною наївності, яка була такою важливою складовою чарівності" Depeche Mode "» і «любові до експериментів», так яскраво проявилася в «" People Are People "з її металевим звучанням і безглуздим текстом». Вердикт був суворий: «" Strangelove "- чергова вилазка" Depeche Mode "на територію груп типу" Soft Cell ", але Мартін Гор ніколи не дізнається про темний бік любові стільки, скільки знає Марк Алмонд, а голосу Дейва Геана не вистачає порочності, без якої в цій справі не обійтися ».

Соррел Даунер з «Melody Maker» теж залишилася незадоволена: «Звичайно, сингл прекрасно спродюсований, а аранжування і характерний глибокий вокал бездоганні, але куди поділися всі їх неймовірні ідеї? Минулого разу вони захопилися фетишизмом. Пора б їм придумати що-небудь нове ».

Мартін Гор: Я часто пишу пісні про кохання і взаємини, а секс - просто одна з граней всього цього. Тільки в одній або двох піснях мова заходить про садомазо. У той час я часто ходив в подібні клуби, просто з цікавості. Я ніколи серйозно не захоплювався подібними речами.

Як і його попередник «А Question Of Time», сингл «Strangelove» дістався до сімнадцятої рядки березня, а через три тижні зовсім зник звідти.

Алан Уайлдер: Нічого дивного - схема залишилася все тій же. Фанати «DM» настільки нам віддані, що поспішають купити новий запис в перший же тиждень після виходу, що дає високу позицію в чартах, особливо якщо сингл з'являється до, а не після виходу альбому. Утриматися на тому самому рядку в наступні кілька тижнів сингл вже не може, тому його нечасто ставлять на радіо, і незабаром він зовсім випадає з чартів, а широка публіка не встигає його помітити. Весь цикл становить три-чотири тижні. Це просто тенденція, яку нам тепер дуже складно змінити. Порівняйте з «Just Can not Get Enough»: він провів в чартах тижнів вісімнадцять.

На догоду ненаситним фанатам, з нетерпінням очікуючи виходу нового альбому, були випущені дві двенадцатідюймовкі з різними вибірками реміксів: в їх числі були «Strangelove (Blind Mix)» Деніела Міллера, а також «MIDI Mix», який зобов'язаний своєю назвою, та й самим фактом свого існування, ланцюжку непередбачених.

Алан Уайлдер: Він так називається тому, що під час запису всі налаштування MIDI раптово збилися і інструменти заграли не те, що треба. Хтось із нас вирішив - непогано б випустити подібну музику. У підсумку ми злегка попріукрасілі результат і впихнули його на видану обмеженим тиражем двенадцатідюймовку як реміксу. Втім, зараз мене не полишає сумнів з приводу мудрості цього рішення.

Зате не доводиться сумніватися в мудрості рішення залучити Антона Корбайна до створення чергового кліпу. «Strangelove», ще один характерний зернистий чорно-білий ролик, був знятий в Парижі, оскільки саме там на Авеню-де-ля-Бель-Габріель, в студійному комплексі «Studio Guillaume Tell», вівся запис «Music For The Masses».

Алан Уайлдер: Як місце зйомки Антон вибрав Париж, а на одну з ролей призначив свою подругу, Нассім. З тих пір використання в кліпах особин жіночої статі стало його характерним прийомом.

Відео вийшло кілька сюрреалістичним. В руках учасників групи періодично виявляються великі мегафони з написом «BONG 13» - каталожними номером синглу, - а статистка Нассим тим часом розважається в спальні, демонструючи різні ступені оголення. Як і в попередньому відео, в кінці кліпу серйозні міни «Депеш» змінюються посмішками.

Дейву Геан роботи в «Studio Guittaume Tell» запам'яталася в тому числі «неймовірною» нахабством французьких шанувальників «Depeche Mode»: «Вони просто сиділи зовні, і коли хтось із нас виходив, тут же наскакували з питаннями (зображує французький акцент): "Це біль він? Те, що ми услішаль, і є сингл? Ваш новий сингл, так?" А ще був один дико дивний хлопець, який буквально день і ніч сидів біля входу в наш готель. Він жодного разу не намагався з нами заговорити, просто весь час фотографував. На ньому була армійська куртка, і ми думали, що він збирається нас підірвати або типу того, тому перед виходом з готелю ми сперечалися, кому першому виходити. Чудний тип ».

Треба сказати, Флетчеру місто на Сені здався зовсім не таким прекрасним, як прийнято вважати: «Паризький район, в якому ми зупинилися, охрестили" містом какашек ", тому що там у всіх були собаки, які всюди гадили. По-моєму, "місто какашек" - це ще м'яко сказано! »

На той час, як відео «Strangelove» почали крутити європейські телеканали, «Depeche Mode» з Дейвом Бескомбом вже змінили паризьку студію на розташований в данській глушині найбільший звукозаписний комплекс Скандинавії - «PUK Studios», де разом з Деніелом Міллером приступили до відома альбому. До послуг музикантів були дві світлі і виключно добре обладнані студії, чотири квартири, великий критий басейн з підігрівом, солідна джакузі, сауна, солярій, тренажерний зал і стіл для більярду; треба говорити, що зводити «Music For The Masses» було сущим задоволенням.

Згодом на питання про кращих студіях звукозапису, де йому доводилося працювати, Алан Уайлдер поряд з берлінської «Hansa» назвав саме «PUK». Пам'ятаючи про те, як затягнулася робота над попереднім альбомом, і не бажаючи цього разу вибиватися з термінів, на чільне місце він поставив дисципліну, а й про розваги не забував. «Я регулярно навідувався в басейн, тренажерний зал і сауну - зазвичай перед початком роботи, - згадував Уайлдер. - Іноді, коли мені хотілося побути на самоті, я вирушав в довгі поїздки за датською глибинці на орендованій машині. Нічного життя там майже немає, але часом ми все ж їздили в найближче місто, де були клуби; дорога займала близько години ».

Якось музиканти вирішили трохи відпочити і мирно порибалити в околицях студії. Їх спокій був грубо порушений незваним гостем - лютим биком. «Ми вважали за краще врятуватися втечею, але не помітили, що огорожа навколо поля під напругою, - говорить Флетчер. - Нас непогано труснуло, коли ми в неї врізалися! »

Якраз струс групі не завадила б: робота над альбомом вимагала ентузіазму, якого в учасників не спостерігалося. «Охарактеризувати стиль записи поки складно, але пісні відмінні і розрізняються за настроєм, - сказав Енді Флетчер Франческо Адінольфі з" Record Mirror ". - Ми записали п'ятнадцять треків, з яких в альбом потраплять дев'ять або десять ».

Але, як завжди, в реальності все виявилося складніше ...

Своїм приїздом до Данії Деніел Міллер показав, що і не думає припиняти тісну співпрацю з «Depeche Mode», незважаючи на проблеми, що виникли при зведенні попереднього альбому. На цей раз спільна робота почалася з переробки «Strangelove» для «Music For The Masses». У Міллера вже був готовий власний «Blind Mix», і всі зійшлися на тому, що його елементи повинні увійти в альбомну версію. Кінцевий результат, таким чином, був сумішшю міллеровського творіння, яке потім вийшло на двенадцатідюймовке, з оригіналом, випущеним на семідюймовку до початку зведення альбому.

«Strangelove» - не єдина пісня, з якою довелося добряче попрацювати. На компакт-диск «Music For The Masses» в якості бонус-треку потрапила версія «Те Have And Те Hold», що її названо «Те Have And Те Hold (Spanish Taster)». (Серед інших бонус-треків були инструментал «Agent Orange» з випущеної обмеженим тиражем двенадцатідюймовкі «Strangelove», і два треки, призначених для наступного дванадцятидюймовими синглу «Depeche Mode» - «Never Let Me Down Again (Aggro Mix)» і «Pleasure, Little Treasure (Glitter Mix) ». - Дж. M. ) Виникає питання: як опинилися на диску дві версії однієї і тієї ж пісні?

Якщо вірити Алану Уайлдеру, причиною була притаманна групі музична гнучкість: «Все дуже просто. Мартін, як зазвичай, запропонував своє демо, і пісня мені сподобалася, а ось оригінальна задумка здалася надто легковажною для загального настрою альбому, і я зробив її більш похмурою і атмосферної. Так з'явилася основна, альбомна версія пісні. Мартін, однак, дуже прив'язався до свого попсовому демо і сказав, що хоче записати і цю версію теж, - і вийшов "Spanish Taster". Нам не довелося сперечатися один з одним, відстоювати свої ідеї - просто ми з ним по-різному бачили пісню, і він хотів включити свою версію в альбом. Думаю, кращої ілюстрації до музичних відмінностей між мною і Мартіном і не придумати ».

З рештою демозаписи Гора, які Уайлдеру захотілося поліпшити, було простіше: автор і аранжувальник майже завжди могли домовитися. Кращим прикладом такого співробітництва став наступний сингл «Depeche Mode», «Never Let Me Down Again». Спочатку сингл «зібрали» у Уайлдера будинку, а потім його структуру вирішено було змінити, щоб підкреслити приспів - в цьому сенсі пісня не відрізнялася від інших спільних творінь Алана і Мартіна, але, за словами Алана, вона «просто напрошувалася стати синглом і вимагала аранжування в стилі "Stripped" ».

Згодом «Never Let Me Down Again» зайняла особливе місце в концертному сеті групи, багато в чому завдяки живим партіям - в тому числі впізнаваний Горовський гітарні рифи з рядом накладених ефектів. Також в аранжуванні були використані справжні оркестрові звуки і семпли соковитих ударних «Led Zeppelin», покликані додати фонограмі ще більше ваги. Результат лунало практично як гімн, а текст давав навіть більше можливостей трактування (в тому числі неправильної), ніж інші композиції: «We're flying high / We're watching the world pass us by / Never want to come down / Never want to put my feet back down on the ground »(« Ми летимо в височині, а світ проходить повз. Я хочу ніколи не спускатися на землю »).

Сингл вийшов 24 серпня. «Не здивуюся, якщо в" Never Let Me Down Again "замішані наркотики, - вже через кілька днів изгалялся якийсь писака з" NME ". - Самі послухайте: "Гт taking a ride with ту best friend / I hope he never lets me down again" ("прокачано з найкращим другом. Сподіваюся, він більше ніколи мене не підведе"). Звучить дуже-дуже цікаво, особливо рядки про "safe as houses, as long as I remember who's wearing the trousers" ("в цілковитій безпеці, поки я не забув, хто тут головний"). Сержант, приведіть-но собак-шукачів ... »

Алан Уайлдер з властивою йому мудрістю відмовився бути втягнутим в суперечки спантеличених слухачів, але дав зрозуміти, що не всі йому подобається в поведінці товариша по групі. «Я не можу відповідати за пісні Мартіна - про їхнє значення я знаю не більше ніж ви. За образ його життя я теж не відповідаю, так що, якщо хочете дізнатися відповідь, запитайте у нього самого ».

«Smash Hits»: «Моди» часто видають подібні пісні, але ця не схожа на всі інші - вона, ну, в загальному, моторошна. Від деяких елементів аранжування, особливо від таємничих звуків хору, по спині повзуть мурашки, а тут ще фраза «Promises me I'm as safe as houses / As long as I remember who's wearing the trousers» («Обіцяє, що я в повній безпеці , поки я не забув, хто тут головний »). Бі-сайд «Pleasure, Little Treasure» теж заслуговує на те, щоб стати хітом дискотек.

«Never Let Me Down Again (Split Mix)» став останнім подовженим міксом, до створення якого доклали руку самі учасники «Depeche Mode».

Алан Уайлдер: Передоручення реміксів іншим людям стало необхідністю. До кінця запису ми страшно вимотує, а хтось з боку міг зайнятися треком на свіжу голову - нам так було зручно. Втім, оцінивши плоди старань деяких творців реміксів за останні десять років, я прийшов до висновку, що ми були праві з самого початку: краще все робити самим.

«Не так еротично, як найкраща їх річ," А Question Of Lust ", - уклав тим часом Пол Метер з" Melody Maker ", - але цей трек теж має вражаючу здатність ненав'язливо звести нанівець будь-які ваші упередження».

Супроводжувало пісню ще одне пам'ятне чорно-біле відео за авторством Антона Корбайна - дія розгорталася навколо незвичайного триколісного автомобіля - «міхура» [48] (дехто з американських глядачів був вражений відсутністю другого заднього колеса), що роз'їжджає серед полів. Здавалося, велика частина публіки мала прийняти нове творіння «Depeche Mode» на «ура», однак, як не прикро, сингл «Never Let Me Down Again» дістався лише до 22-го місця, а в кінці вересня, через традиційні три тижні , випав із чарту.

Алан Уайлдер: Взагалі, ми ніколи не могли передбачити, що станеться з тією чи іншою записом. Особливим песимізмом в цьому відношенні відрізнялися Мартін і Флетч: ці двоє завжди говорили що-небудь типу «Ні, ні, нічого у нас не вийде, ми приречені». Загалом, ми просто випускали альбоми і чекали реакції або їхали на гастролі і сподівалися, що вони пройдуть добре.

Альбом «Music For The Masses» з'явився в британських музичних магазинах 28 вересня, коли «Depeche Mode» репетирували в «Nomis Studios» перед своїм найтривалішим на той момент світовим турне. Чудова фотографія на обкладинці, виконана давнім партнером «модов» Мартіном Аткінсом, відобразила три яскраво-червоних гучномовця (ті самі, які були використані в оформленні синглу «Strangelove» і кліпі) на тлі закатних хмар.

Алан Уайлдер: Це була ідея нашого графічного дизайнера Мартіна Аткінса. Він придумав використовувати в оформленні гучномовець, але, щоб передати закладену в назві іронію, вирішив розмістити його там, де ніяких мас немає і в помині, - так і з'явилися три мегафона, що висять на стовпі десь на відшибі [49].

Іронія була не тільки в назві альбому, а й у факті використання гучномовця як символ: у нацистській Німеччині мегафонами користувалися часто і багато - зрозуміло, для поширення «вчення» Адольфа Гітлера. Головний пропагандист «Kraftwerk» Ральф Хюттер одного разу заявив, що його колектив створював «музику для гучномовців» - зрозуміло, це був натяк на минуле його батьківщини.

Вічні суперники «NME» і «Melody Maker» опублікували свої вердикти 3 жовтня.

Джейн Соланас: Хотіла б я знати, збоченці вони чи ні. На голові у них одна бруд - по крайней мере, у автора Мартіна Гора. Решта «моди» його підтримують, з радістю виконуючи його ненормальні пісні. Поп-витівники «Depeche Mode» не знають сорому - ось в чому причина їх тривалого успіху. Завдяки цьому Мартін Гор отримав можливість втілювати в життя свої дивні плотські бачення і задовольняти бажання слухачів «Depeche Mode» ...

До моєї радості, на «Music For The Masses» Гор одержимий як ніколи. Що не пісня, то гріх. Недавній сингл «Never Let Me Down Again» залишається для мене шедевральний і загадковим: тут і гомосексуальність, і наркотична ейфорія. У число кращих речей також входить закриває «Pimpf», підозріло нагадує саундтрек до фільму про вампірів «Daughters Of Darkness», і два треки, в яких співає Гор: «The Things You Said» і «I Want You Now». У будь-якої жінки від цього ангельського голосу підуть мурашки.

Пол Метер в «Melody Maker» теж особливо відзначив закриває альбом інструментальний трек зі східноєвропейським присмаком, але зовсім з інших причин: «" Pimpf "- дурна і вульгарна штучка, завершальна рівний, гладкий і, якщо поглянути на нього тверезо, досить нудний альбом» . Закінчив Метер в тому ж дусі, хоча його останній випад був кілька странноват: «Це не те, чого я чекав, і нова платівка" DM "не годиться для п'яних суперечок про строкатому світі поп-музики, але я, мабуть, не буду відразу її викидати ».

Елеанор Ліві з «Record Mirror» додала «Depeche Mode» ще одне очко, нагородивши «Music For The Masses» чотирма зірочками з п'яти. «Дехто після провалу" Never Let Me Down Again "в синглового чарті визнав, що пора забити останній цвях у кришку труни" Depeche Mode ", проте, якщо дивитися на групу неупереджено, остання сорокап'ятка" Depeche Mode "- чи не найкраща з їхніх робіт. Але схоже, надто вже сильно цей похмурий і чуттєвий трек дратує тих з нас, хто фанатіє від Ріка Естлі [50], - надто вже очевидним є той факт, що "Depeche Mode" подорослішали. Можливо, тепер публіці доведеться відвикати від думки, що "DM" - це сінті-поп для дівчаток. І тільки якщо вони замість своєї традиційної попси продовжать випускати більш зрілу, нехай і не настільки комерційно успішну музику, їм дістанеться місце в залі слави. Таким чином, назва "Music For Masses" суперечливо: в даний момент це далеко не "музика для мас". Альбом проникнуть почуттям незадоволеності, параної і незахищеності; для того, щоб сподобатися масам (і, отже, потрапити в чарти), він дуже розумний і щирий. Мартін Гор відкрито демонструє свою вразливість - найбільш помітна вона в зворушливих "The Things You Said" або "I Want You Now". Присутність Мартіна на цьому альбомі відчутніше, ніж зазвичай; його голос став глибше і сильніше, в той час як вокал Дейва Геана все більше грубіє і вже чимось нагадує голос Іггі Попа - завдяки цьому "Music For The Masses" можна назвати самим завершенням і сексуальним альбомом "модів" на даний момент ».

Втім, перфекціоніст Уайлдер вважав, що можна було зробити і краще: «Усвідомлювати, що твої минулі роботи недосконалі, - цілком природно. Власне, я б затурбувався, якби перестав думати так про всі записах, в створенні яких коли-небудь брав участь. Саме це почуття рухає тебе вперед. На "Black Celebration" є хороший матеріал, але аранжування звучать дивно. "Music For The Masses" звучить трохи краще, але в плані матеріалу він менш цікавий ... Думаю, до того моменту ми просто вичерпали ліміт на використання в записах металевих звуків: способів вдарити по трубі молотком не так вже й багато ».

Однак «Depeche Mode» як і раніше були стурбовані «розширенням меж використання семплів», як одного разу висловився Гарет Джонс. Наприклад, еротичне дихання на початку «I Want You Now» насправді видавав акордеон. Також групі подобалося використовувати записи мовлення; так, у вступі до «Те Have And Те Hold» чутно пропозицію російською: «У доповідях розглядається еволюція ядерних арсеналів і соціально-психологічні проблеми гонки озброєнь». Цей пасаж відмінно підходив під то похмурий настрій, якого так прагнув домогтися Уайлдер.

Не менш важливий був ефект, вироблений цим ходом за «залізною завісою». Одним з перших радянських радіоведучих, які не боялися ставити західну рок-музику, був Єгор Шишковський: «Ризикну припустити, що" Depeche Mode "- найпопулярніша в Росії група після" The Beatles ". Зрозуміло, що це зовсім інша музика та інша епоха, але я не пригадую жодної групи, та й взагалі жодного артиста, крім "The Beatles", який в Росії займав би більш високу позицію, ніж ця група ».

І сама група, і лейбл явно покладали на «Music For The Masses» великі надії: дійшло до безпрецедентного рішення розмістити в «Melody Maker» і «Record Mirror» рекламу на всю смугу, причому в тому ж номері, де містилася рецензія на альбом - позитивна або не дуже, поки було невідомо. У рекламі в «Melody Maker» перераховувалися одинадцять британських концертів в рамках майбутнього туру, запланованих на січень 1988 го, включаючи два вечори поспіль на лондонській «Уемблі-арені», а також шоу в льодовому палаці «Уитли-Бей Айс Рінк». Читачі «Record Mirror», в свою чергу, були проінформовані про те, що при покупці альбому «Music For The Masses» в британських магазинах «Ейч-Ем-Ві» вони безкоштовно отримають дванадцятидюймовий сингл сремікшірованнимі версіями «Never Let Me Down Again» і «Strangelove».

Маркетингова авантюра «Depeche Mode» принесла свої плоди: у Британії «Music For The Masses» виявився на десятому рядку альбомного чарту. Пізніше «Mute» застосував подібну стратегію до другого альбому «Recoil», сольного проекту Алана Вайлдера. У номері «Record Mirror» за 27 лютого 1988 го читачам повідомлялося, що на диску «Hydrology» міститься також мініальбом «1 + 2». Рецензент того ж видання альбом похвалив, хоч і неохоче: «По-моєму, Уайлдер переслухав авангардного композитора Філіпа Гласса - вже дуже все ці сюрреалістичні повторювані хитро заверченние фортепіанні пасажі нагадують саундтрек до" Кояніскатці ". І жодного вокалу. Якщо забути про подібність з Глассом, то це досить хороша розслаблююча музика ».

Створення відповідного альбому мінімалістичного оформлення було довірено Мартіну Аткинсу. «Вибір образів, включаючи мерця, був пов'язаний з його баченням моєї музики, - пояснив Алан Уайлдер. - Я вирішив, що вони цілком підходять ».

У музичному плані у «Hydrology» було мало спільного з альбомами «Depeche Mode», проте одна схожість знайшлося: на платівці Уайлдера теж був використаний семпл іноземної мови.

Алан Уайлдер: У другому треку, «Stone», чутно, як оголошують станцію на французькому. Крім того, там чітко чути польська мова - це було перше, на що я натрапив, коли балувався з настройками радіоприймача. Я поняття не мав, як це перекладається, мені просто сподобалося, як звучить мова - для мене все східноєвропейські мови звучать як музика.

«Hydrology» був цікавим альбомом, але, звичайно, розраховувати на такий же комерційний успіх, як у «Music For The Masses», було не можна; втім, від нього цього й не чекали - адже він і не замислювався як поп-альбом.

Алан Уайлдер: «Hydrology» був на порядок краще «1 + 2». Він був записаний на півдюймової системі «Fostex» на шістнадцять доріжок. Там теж були свої обмеження, але він вийшов куди більш багатогранним, ніж перша платівка. Моя власна музика від початку була задумана як незвичайна, експериментальна. Мені було все одно, здасться вона людям надто дивною чи ні, тому що я як і раніше займався поп-музикою в складі групи.

«Music For The Masses» набагато успішніше продавався в Європі, ніж в рідній Британії, - в Німеччині він і зовсім дістався до другого рядка хіт-параду, завдяки чому група з'їздила в два німецьких турне - в 1987-му і 1988-му. В Америці ж все вийшло навпаки: якраз завдяки виснажливим (хоч і вельми вигідним в плані фінансів) річним гастролям альбом доповз до 35-го рядка білбордовского чарту і покинув його тільки через 59 тижнів після випуску, що відбувся 6 жовтня.

Цікаво, що, незважаючи на незвичайну схему видання, сингли «Strangelove» і «Never Let Me Down Again» показали кращі результати «Depeche Mode» в білбордовском чарті після «Master & Servant», зайнявши 76-е і 63-е місця відповідно. Дванадцятидюймовими версія «Strangelove» вийшла 20 травня, а семидюймова - тижнем пізніше, після чого 28-го липня було видано максі-сингл на касеті. «Never Let Me Down Again» теж спершу побачив світло на дванадцятидюймовими платівці (29 вересня), а потім на семидюймовий (20 жовтня).

Не менше здивування, ніж рішення «Sire» видати «But Not Tonight» синглом, викликав в учасників групи новий загадковий маркетинговий хід їх штатовского лейбла. 23 серпня 1988 го «Strangelove» був перевиданий, причому в чотирьох форматах - семи- і дванадцятидюймовими вінілові пластинки, касета і тридюймовий CD. Як не дивно, цей реліз обійшов попередній на цілих 26 позицій.

Алан Уайлдер: Вже ніхто не пам'ятає, чим зобов'язана своїй появі на світ друга версія «Strangelove», але якщо розкинути мізками, можна припустити, що виною тому, як зазвичай, був той факт, що американському лейблу або «MTV» не сподобався кліп Антона. Другий кліп був знятий Мартіном Аткінсом.

Втім, «Депеші» не скаржилися, адже навіть стара, «неугодна» версія дев'ять тижнів протрималася в білбордовском чарті синглів.

22 жовтня розпочався європейський тур, в ході якого «Depeche Mode» відвідали Іспанію, Німеччину, Італію і Швейцарію, а також дали три концерти поспіль у французькому «Пале Омніспорт де Парі-Берсі». В знак захоплення одягненим у все біле Геан і рештою учасників групи в залі раз у раз спалахували дев'ятнадцять тисяч вогників.

Свій огляд цього грандіозного шоу, надрукований в «NME» 28 листопада, Хелен Мід логічно назвала словосполученням «Емоційний шантаж»: «Я звертаю увагу на паризьку аудиторію і спостерігаю нереальне видовище, що нагадує ожилі слайди з уроку з біології: трильйони сперматозоїдів, чиї хвости тремтять в такт музиці, намагаються прорватися до яйцеклітини, проникнути в саме осердя технічного чарівництва, створеного трьома наборами синтезаторів. Схоже на жарт: як можуть безпристрасні машини навести на думку про людські стосунки? Я продовжую слухати і розумію, що від усвідомлення цього мені тільки гірше. По моїй щоці скочується солона крапля, і я змушена визнати, що повелася на емоційний шантаж цих безілдонійцев ... Так і є, музика для мас ».

На частку американців і канадців довелося дванадцять концертів в різних залах - від «КАУ-Пелес» в Сан-Франциско до величезного нью-йоркського «Медісон Скуер Гарден», розрахованого на 20 000 чоловік, - це був великий крок вперед в порівнянні з трьома попередніми виступами групи в «Радіо Сіті Мьюзік Хол» на 5900 місць.

На честь приїзду «DM» в Лос-Анджелес, де вони дали два аншлагові концерти в «Форумі», Франческа Каппуччо з радіостанції «КАВС 7» представила групу наступним чином: «Десять років тому, коли утворилися" Depeche Mode ", новонароджених синтезаторних груп було хоч відбавляй. Потім багато хто з них розпалися, a "Depeche Mode" продовжували свій шлях наверх. Тепер вони неймовірно популярні і при цьому залишаються одним з найбільш ретельно охоронюваних секретів в світі музики. "Depeche Mode" досягли успіху практично без підтримки радіостанцій, у великій мірі за рахунок "сарафанного радіо" ».

Уайлдер погодився з реплікою Каппуччо про те, що «значною частиною своєї чарівності" Depeche Mode "зобов'язані сильним текстів Мартіна Гора»: «В своїх піснях він дуже чесний - іноді до непристойності. Ну ось є поняття душі, а що таке душа? Нас звинувачують в її відсутності, тому що ми використовуємо електроніку, але насправді душа - в першу чергу чесність, а вже цього в нашій музиці вистачає. Музика нам потрібна для того, щоб слова краще звучали, - але на додачу у нас завжди був здоровий інтерес до музичних технологій, і нам подобається експериментувати зі звуком ».

На закінчення ведуча назвала аранжування «Music For The Masses» «витонченою і елегантною ..." Depeche Mode "дуже незвичайна група, і їх сила - в повному контролі над усім, що вони створюють. Вони навіть менеджментом самі займаються! »

Перед Різдвом Дейв Геан відпочив кілька днів з дружиною Джо і їх первістком. Коли гордому батькові прийшла пора вирушати на європейські гастролі, Джеку виповнився всього тиждень.

Розслабитися було колись: через десять днів після нью-йоркського тріумфу 18 грудня «Depeche Mode» видали наступний сингл з «Music For The Masses». Як завжди, не обійшлося без «металевих» семплів (на цей раз котиться кришка від каструлі зіграла роль ковпака маточини колеса).

Як і багато інших запису «Depeche Mode», «Behind The Wheel» була влаштована складніше, ніж могло здатися, - взяти хоч басову лінію, комбінацію з трьох різних звуків: там є удар рукою по розтрубу пилососна шланга, знижений на кілька тонів семпл гітарного перебору та ще «MiniMoog» для глибини.

Найнятий для створення реміксу «Behind The Wheel» американець Шеп Беттібоун, який пізніше працював з Мадонною, сваял ні багато ні мало дванадцяти хвилинну композицію [51] - шкода, що якості вона була не кращої. «Я не знаю, хто нам його порадив - ймовірно," Sire ", - розповідав розсерджений Уайлдер. - Схоже, у нього на пульті мікшера відсутні ручки середніх частот - ті, на яких написано "натисни мене" ».

Кожен рядок Мартиновський тексту (треба сказати, відмінного) Гор і Геан заспівали дуетом - насиченості заради: все ж пісню без приспіву складніше зробити запам'ятовується. Вірнопіддані «Depeche Mode», в свою чергу, чесно виконали свою роль, піднявши сингл на двадцять перше місце в британському хіт-параді.

Алан Уайлдер: Не хочу сказати, що «комерційний» - лайливе слово, але тим не менш в тому, що «Depeche Mode» завжди в числі іншого були комерційним підприємством, чимало мінусів. Мені здається, ми постійно відчували тиск у зв'язку з обов'язком видавати хіти. На щастя, у Мартіна вроджений талант до створення поп-музики, і наші пісні не звучать через силу. Групі неодмінно потрібні хіти, а пісні Мартіна відмінно підходять під цей формат: куплет-приспів, ну і так далі.

Бі-сайдом до «Behind The Wheel» несподівано став ритм-н-блюзовий стандарт. Обрано він був через те, що запас пісень у Гора виснажився. У підсумку «Route 66» (спочатку записана джазменом Боббі Траупом в 1946-му, ця ода славнозвісної автомагістралі Америки переспівати незліченною кількістю музикантів, найвідомішими з яких були Чак Беррі і «The Rolling Stones» - останні саме так назвали свій дебютний альбом 1964 року . - Дж. М. ) Привернула більше уваги, ніж заголовна пісня.

«" Behind The Wheel "- типовий" Depeche Mode ": Дейв Геан монотонним голосом співає про перепіха на задньому сидінні; а ось бі-сайд - зовсім інша справа, - написав Боб Стенлі в "NME" від 2 січня 1988 го. - "Route 66"! Звичайно, її повністю МОД-іфіціровалі і додали хитромудрих синтезаторних звуків, але дзижчить, що рветься на свободу гітарна партія залишилася. Приголомшливо ».

У своєму натхненні Стенлі, схоже, навіть не помітив, що в свою кавер-версію «Депеші» спритно увернула програш з «Behind The Wheel». Для видання на дванадцятидюймовими версії «Behind The Wheel» «Route 66» була піддана ряду маніпуляцій, але на цей раз результат Уайлдеру навіть сподобався: «Варіант" Route 66 ", зроблений" The Beatmasters ", найвеселіший, він більше підходить цій пісні. Вона кайфово оригіналу »(очевидно, Деніелу Міллеру проект теж відмінно підійшов.« The Beatmasters »стали першим з трьох хітових танцювальних проектів, підписаних на лейбл« Rhythm King », філія« Mute Records ». 9 січня 1988 го, в день, коли «Behind The Wheel» випав з чарта синглів, їх трек «Rok Da House» там же зайняв п'яте місце. - Дж. М. ).

Антон Корбайн, якому доручили створення відео, залишався вірним собі: в чорно-білому кліпі на «Behind the Wheel» була і Італія, і мопед, і дівчата, і, за традицією, гучномовці.

 Це Америка! |  Електроніку в маси


 літо невдоволення |  Прощай, Вінс! |  Друг чи ворог? |  суперники |  Три плюс один |  Берлін, місто контрастів |  Через вогонь і воду |  І надовго ви тут? |  Від розпусти до богохульства |  Глава XVI Повернення в чорному |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати