На головну

частина I |  пов'язані Безілдоном |  Роман з синтезатором |  Модна складова |  Що в імені тобі моєму? |  Курс на ультрапоп |  Інді-Бітлз |  літо невдоволення |  Прощай, Вінс! |  Берлін, місто контрастів |

суперники

Можливо, Вінс Кларк хотів сказати: «Перестаньте намагатися бути крутими, перестаньте носити модні дизайнерські речі, перестаньте ставитися до цього як до мистецтва - потрібно просто випускати платівки, і я видаю хіт за хітом». Цей хлопець кого завгодно витягне на вершину хіт-параду! Абсолютно ліві «Flying Pickets» переспівали його «Only You» і виявилися на першому місці.

Зростаючи Іган, 2001.

Сховавшись від очей громадськості. Вінс Кларк не сидів склавши руки. «Я планував просто посидіти вдома і все обдумати, - сказав він Крісу Бону з" Sounds "через кілька місяців після відходу з" Depeche Mode ". - Але через тиждень мені набридло байдикувати, і я вирішив, що непогано було б зайнятися "Only You" ... »

Вінс почав роботу над цією ніжною електронної баладою ще в листопаді 1981 го, майже відразу ж після завершення його останнього туру в складі «Depeche Mode». «Я купив" МС-4 ", і він місяцями просто припадав пилом у мене в спальні. Мені давно хотілося з ним побавитися, але все не виходило. А я ж просто-напросто мріяв повозитися з тим обладнанням, що накопичилося у мене вдома ».

«МС-4 MicroComposer» фірми «Roland» - не єдина «чарівне» пристрій, який Вінс купив на зароблені в «Depeche Mode» гроші. Був ще новітній синтезатор «Pro-One», випущений «Sequential Circuits Inc», - гнучкий двухосцілляторний аналоговий моносінтезатор, за який Вінс виклав близько п'ятисот фунтів з явним наміром з'єднати його з «МС-4», щоб створити самодіяльну електронну групу з однієї людини . На прохання простими словами описати його методи роботи Вінс відповідає: «Я програмую секвенсор, а він контролює синтезатор. Я використовую секвенсор "Roland МС-4". "МС означає" MicroComposer ", а" чотири "- кількість синтезаторів, які можуть одночасно бути до нього приєднані. Звучить заплутано, але насправді все просто. Починаю я з того, що накидаю основу майбутньої пісні на гітарі. Потім на" МС -4 "програмую різні партії. Якщо підключити секвенсор до кількох синтезаторів, то один з них буде грати басову партію, інший - основну мелодію і так далі. Працюючи за одним невеликим пультом, я можу ставити ноти, які потім відтворюють синтезатори, а також інтервали між нотами, фільтри і так далі ".

Самокритичний Вінс прекрасно розуміє всю іронію цього технічного досягнення: "Грати я не вмію, хоч убий. В" Sounds "мене назвали дев'ятнадцятим в списку кращих клавишников року, а я адже взагалі не торкався до клавіатури! Вся музика була запрограмованою".

"Думаю, Вінс вважав, що може все робити сам, і він довів, що це так", - сказав якось Енді Флетчер. Втім, з усіма новими технічними можливостями це було не дивно.

На запитання інтерв'юера Іена Крен про те, чи планував він почати сольну кар'єру, коли піде з "Depeche Mode", Вінс відповів категоричною відмовою: "Я ніколи не буду виступати сольно! Я для цього не придатний. Мені просто не вистачить впевненості в собі" .

Саме сором'язливість Вінса привела до того, що видання на зразок "Smash Hits" оголосили про його намір запропонувати свої твори "будь-кому, включаючи" Depeche Mode "". Трохи студійної магії і промоутерського таланту Нілу Ферріса, і в листопаді 1983 року британська група "Flying Pickets", яка виступає в стилі а'капелла, довела пісню Кларка "Only You" до вершини чарту.

Ніл Ферріс: Я погодився взятися за "Only You" тільки тому, що це була пісня Вінса, а я з ним працював з початку існування "Depeche Mode", тому що їх менеджер Деніел Міллер - мій найкращий друг. Не хочу сказати нічого поганого про них як про групу, але "Flying Pickets" - це не моє.

На самому діда спочатку Вінс запропонував цю пісню "Depeche Mode".

Енді Флетчер: Вінс з'їздив з нами в невеликий тур, і передбачалося, що він продовжить писати для нас пісні. Справа була так: він прийшов до нас з цією піснею, заспівав її, а ми з Мартіном сказали: "Схоже на якусь іншу пісню. Нам такого не треба" - і це про "Only You"! Що ж, будь-хто може помилитися - пісня-то відмінна.

Мартін Гор: Здається, він зіграв "Only You" Енді і Дейву - мені він її не грав. А їм вона нагадала якусь іншу пісню.

Знехтуваний колишніми соратниками, Вінс Кларк був змушений шукати інші шляхи. Саме так він натрапив на оголошення в "Melody Maker", розміщене Елісон Мойет, його землячкою, яка підлітком теж ходила на уроки музики в лейндонской школі Хай-Роуд - правда, вони тоді зовсім не спілкувалися.

Вінс Кларк: Я написав "Only You", і мені потрібно було, щоб хтось її заспівав. В "Melody Maker" було оголошення про пошук "традиційної ритм-н-блюзової групи" і телефонний номер ????.

Хоча "Only You" важко було назвати традиційним ритм-н-блюзом. Вінс вирішив спробувати подзвонити. "Я дала оголошення про пошук групи, що грає традиційний блюз, а відгукнувся на нього Вінсент", - підтверджує Елісон Мойет.

Вінс Кларк: Я вже був знайомий з Елісон, тому що вона грала з Робом Алленом в "The Vandals". Але я не дуже добре її знав. Її всі боялися, бо вона була в панк-групі. Я ніколи з нею не спілкувався, але дізнався її, коли вона дала оголошення про пошук блюзової групи. Я знав, що вона прекрасна співачка, так що я подзвонив їй і сказав; "Я зробив альбом" Speak & Spell ", і я не блюзова група. Але зате у мене є пісня. Може, ти прийдеш і заспіваєш для демо? І вона прийшла! Це було круто".

Результати цієї домашньої сесії так надихнули Кларка, що незабаром він всерйоз захопився ідеєю продовження співпраці з Елісон - сам собою напрошувався новий альбом. Однак спроба Вінса повернутися в світ музики ледь не опинилася покладено край.

Запис і випуск "Only You" виявилися більш проблематичними, ніж очікувалося. "Початкова реакція була дуже негативною, - зізнався Кларк. - Я прийшов в офіс" Mute "і показав пісню Деніелу. Він якраз порався зі своїм" ARP 2600 ", і, судячи з вигляду, це заняття цікавило його куди більше, ніж моя пісня. Сталося так, що в той же вечір в офіс прийшли представники видавничої компанії "Sonet" зі своїми начальниками-шведами - "Sonet" належала шведам, - і їм пісня дуже сподобалася. Їх відгуки були дуже хорошими, але я пам'ятаю, що, йдучи з тієї зустрічі, думав: "Ну ось і все" ".

Невже все? "Я тільки пам'ятаю, що, коли я заснував" Yazoo "і показав Деніелу демо" Only You "він не відреагував, і я подумав:" Ну що ж, так тому і бути. Тепер мені треба шукати собі справжню роботу. Моя музична кар'єра закінчена ". Думаю, в той момент вона дійсно мало не закінчилася".

По крайней мере, у Вінса Кларка і раніше був союзник в особі Бетті Пейдж з "Sounds", яка з самого початку була прихильницею його музики. Вона відразу підтримала його новий проект, опублікувавши свій плейлист з включеною в нього демо-записом "Yazoo" задовго до того, як перші платівки гурту надійшли в продаж. Та й без того Кларку не варто хвилюватися - незабаром Деніел Міллер змінив свою думку.

Двадцяте сингл "Mute Records", пісня "Yazoo" "Only You" в супроводі не менше приємного електро-фанкового бі-сайда "Situation", вийшла 15 березня 1982 го, незабаром після "See You" "Depeche Mode". На жаль для Вінса і Елісон, сингл їхніх знаменитих безілдонскіх суперників просувався в чартах куди швидше, ніж їх власний.

Вінс Кларк: "Only You" вийшла відразу ж за їх піснею, але на її просування в чартах пішла ціла вічність - ось що було дивно. "See You" злетіла моментально, чому я, ясна річ, страшно заздрив. А потім "Only You" почала повільно, але вірно підніматися все вище і вище. Це було просто приголомшливо! »

Колишня сусідка Енді Флетчера Лінетт Данбар провела ціле літо, працюючи разом з Елісон Мойет на фабриці косметики «Ярдлі» - тієї самої, де одного разу працювали Вінс Кларк і Дейв Геан. Лінетт дуже обрадував успіх колишньої колеги: «Елісон дуже живий і веселий чоловік, вона просто приголомшлива. Ми працювали в курному і задушливому відділі порошків. Це було мукою, і Елісон мене буквально рятувала. Вона нас всіх змушувала на повний голос співати "Shout", поки ми пакували і переупаковували тальк для супермаркетів "Маркс енд Спенсер". Вперше я почула "Only You" незабаром після того, як ми познайомилися на фабриці. Якось увечері пісня прозвучала в програмі "Roundtable" на "Radio One", і у мене від неї мурашки пішли. Я була така рада за Елісон. Нарешті їй це вдалося! »

17 квітня «Only You» дісталася до другого місця в британському чарті синглів, і суперництво Кларка з його колишніми товаришами загострилося до краю. «Ми зовсім розсварилися. Це було жахливо. Мої відчуття від того, що "Only You" піднялася вище, ніж "See You", можна було описати як "Ось вам, вдавіться!" Вкрай інфантильна реакція ».

Відносини ще більше погіршилися, коли бі-сайд «Only You», пісня «Situation», очолила американські диско-чарти, потрапивши також в розділ «Bubbling Under» [36] вкрай значущої національного чарту «Billboard Тор 100». «" Yazoo "привезли з собою майстер-копію пісні і американізованого її, додавши бонги і жахливий джазово-електронний брейк в середині», - морщиться Енді Флетчер.

Мартін Гор: Ми дуже здивувалися, що Вінс на це погодився, тому що Деніел був проти.

Вінс вже встиг все пробачити: «Я ні про що не шкодую. Все одно в підсумку все отримали, що хотіли. Я не витрачаю час на те, щоб відповісти на питання на тему "що було б, якщо ..." Який в цьому сенс? »

Енді Флетчер: Справа ускладнювалася наявністю Елісон: з нею треба було триматися обережніше, а то вона ж і побити могла! Ми вчилися в одному класі, і вона билася краще всіх в паралелі. Одного разу, коли ми всі сиділи в офісі «Mute», вона подумала, що ми над нею сміємося, підійшла до мене і сказала: «Флетч, ще раз з мене посмієшся - я тобі по яйцям вріжуся!» Ніколи не смійтеся над Елісон Мойет, а то приб'є на місці.

Музична преса поспішила зазначити (треба сказати, справедливо), який дивною парою були Елісон і Вінс. «" Depeche Mode "мене тоді зовсім не вражали, - сказала Елісон Крісу Бону. - Я взагалі не слухала музику з хіт-парадів - я з нею навіть не стикалася до зустрічі з Вінсом. Я просто не можу прийняти блюз з синтезаторами як даність - ну от як на синтезаторі підтягувати струни? »

Але Кларка це не хвилювало. Він ще сильніше зміцнив свою репутацію маестро синтезатора, відростивши величезну піжонську чубок і дозволивши «One ... Two ... Testing» опублікувати графічні зображення налаштувань на контрольній панелі, які він використовував при створенні «Only You». Одна зі схем, явно навіяна саморобним керівництвом Деніела Міллера по створенню ударних, представляла партію бас-барабана. «Це схеми для" Sequential Circuits Pro-One "яким користувався Вінс Кларк, - пояснювала публікація, - але ви можете підлаштувати його ідеї і алгоритми під ваш синтезатор і копіювати" Yazoo "».

Захоплення Вінса горезвісним «Sequential Circuits Pro-One» не знало меж: він навіть погодився відрецензувати його для першого випуску «One ... Two ... Testing». Похвальна стаття закінчувалася словами: «В студії я використовував цей синтезатор практично для всього. Поки що мені зустрічалося дуже небагато звуків, які з нього не можна витягти ».

Нехай прихильницю чистого блюзу Елісон Мойет і не вражало вміння Вінса управлятися з технікою, вона принаймні могла оцінити якість його нових текстів: «До кінця перебування в" Depeche Mode "я почав виражатися більш просто і зрозуміло. Мої тексти з безглуздих перетворилися в осмислені. Думаю, вони стали серйозніше - ну, не дуже, але це вже не словоблуддя, як раніше ».

Правдивість цього твердження стає очевидна хоча б в простому, але запам'ятовується приспіві «Only You»: «All I needed was the love you gave / All I needed for another day / And all I ever knew, only you ...» ( «Для того, щоб жити далі, мені була потрібна лише твоя любов, і все, що я коли-небудь знав, - це ти »).

Цікаво, що у «Yazoo» перша спроба підкорення Америки теж пройшла не дуже гладко. Як доповіла безілдонская «Івнінг Еко» 13 жовтня 1982 року, «незвичайна назва ледь не коштувало групі" Yazoo "трьох з половиною мільйонів фунтів стерлінгів. Спочатку Елісон Мойет назвала дует на честь маловідомого американського блюзового лейблу, але, як з'ясувалося, в Америці вже є рок-група з такою назвою - хоча мало хто про неї чув. Щоб уникнути судового розгляду. Вінс і Елісон погодилися на час майбутніх їм перших американських гастролей перетворитися в "Yaz" ».

«Depeche Mode» в новому складі з'їздили в короткий турне з чотирнадцяти концертів на підтримку «See You». Тур відкрився концертом в «Топ Ренк» в Кардіффі 12 лютого і завершився 28 лютого в лондонському «Хаммерсміті Одеон», за день до якого гурт зіграв незапланований концерт в лондонському «Бріджхаусе». З чуток, їх перший промоутер Террі Мерфі спробував нав'язати їм немаленьку суму в тисячу фунтів за те, що вони забили майданчик під зав'язку, але група наполягала на тому, щоб він витратив їх гонорар на ремонт пабу.

За повідомленням журналу «New Sounds, New Styles», «за британський тур," Депеш "обіцяли двадцять дві тисячі фунтів. Завдяки аншлагу в "Хаммерсміті Одеон" ця сума зросла, і вони отримають п'ять тисяч і всього за один виступ ». Правда, велика частина цієї вагомої п'ятизначної суми пішла на обладнання, освітлення, переїзди і готелі ще до того, як група і персонал сіли в автобус, але все ж вона відчутно відрізнялася від тих гонорарів, які вони отримували лише рік тому - двісті п'ятдесят фунтів за виступ мінус п'ятдесят за оренду аудіосистеми.

Успіх сам по собі приносив чимало проблем, крім неминучих в музичному бізнесі витрат. В інтерв'ю з Джонні Блеком один з учасників розповів наступне: «Ми роздавали автографи в гримерці після шоу в" Хаммерсміті Одеон ", а на вулиці купа хлопців намагалася вибити вікно з криками:" Це завдяки нам ви тут, а ви тепер на нас увагою не звертаєте! " Нас таке дуже зачепило. Ми завжди намагаємося роздати максимум автографів ».

У той час служба «Depeche Mode Information Service» як і раніше намагалася працювати так, щоб група підписувала все, що надсилали фанати. Не минуло й року, як це правило замінили на ввічливе прохання надсилати не більш одного предмета, що, з огляду на обставини, все одно було щедрістю.

Участь в концерті «Depeche Mode» принесло Алану Уайлдеру новий синтезатор, «Roland Promars». Ймовірно, такий вибір пояснювався тим, що «Promars» був, по суті, спрощеної монофонічною версією «Jupiter-4» тієї ж фірми - синтезатора, яким раніше користувався Вінс Кларк. На тлі «PPG Wave 2» Мартіна Гора нове придбання виглядало не так вже вражаюче, але синтезатор був програмованим, а це означало справжній прорив, оскільки тепер всі інструменти, використовувані «Depeche Mode» на сцені, мали подібним властивістю. Мартіна Гора досягнення радувало безмірно: «З програмованими синтезаторами дуже зручно.

Годі й слухати "УРТ, УРТ" перед кожною піснею, щоб переконатися, що звук правильно налаштований. Я не знаю, як нам все раніше сходило з рук. Ми виходили на сцену, налаштовувалися, потім знову йшли і тільки через п'ять хвилин поверталися і починали грати. Ми навіть подумували про те, щоб почати використовувати маски! А тепер у нас є безшумні електронні тюнери ».

Найяскравішим спогадом Уайлдера про ці лютневих виступах стало дивну поведінку в дорозі його товаришів по групі: «Вони носили бриджі та товсті вовняні джемпера, жахливо всього соромилися і їли чіпси, сидячи на останньому сидінні автобуса зі своїми дівчатами. Думаю, в деяких відносинах вони виглядають зовсім наївними ».

Ще одне свідчення наївності Флетчера і Гора надав один колишній учень школи Святого Миколая. Він розповів, що якось у 1982 році ці двоє заявилися на шкільну дискотеку для старших класів, але незабаром пішли невдоволеними, бо ді-джей відмовився поставити запис «Depeche Mode».

Виступи «Depeche Mode» з їх набором «три клавішника і соліст» і вірним чотиридоріжковий магнітофоном «ТЕАС 3340» для програвання фонограми - і концертні, і телевізійні - не можна було назвати типовими для поп-групи того часу. Алан Уайлдер досі пам'ятає, як вперше «виконував» «See You» в «Тор Of The Pops»: «Ми провели там майже цілий день, більшу частину якого простирчали в своїй гримерці, поки персонал" ВВС "ходив на свої численні перерви - чайні, обідні і ще якісь оздоровчі. Аудиторія складалася з п'ятнадцяти чоловік, яких ганяли по студії від сцени до сцени, як стадо овець. Нам випала сумнівна честь виступати в одній програмі з "автором одного хіта" Едріаном Гарвіцем. На випадок, якщо ви забули це безсмертний твір - текст починався так: "Gonna write a classic, gonna write it in an attic ..." ( "Я напишу шедевр, сидячи на горищі") - схоже, він так і сидить на цьому своєму горищі! »

Завершивши свій другий британський тур і знявшись в обов'язковому наборі передач, «Depeche Mode» вирушили до Європи. Почалося турне з двох вечорів в «Рок Ола» в Мадриді (4-го і 5-го березня). Гастрольний маршрут проходив через Данію, Німеччину, Нідерланди, Люксембург, Францію, Бельгію і, нарешті, острів Гернсі, де група виступила 12 квітня з все тими ж «Blancmange» на розігріві. Вдало «засвітившись» на концертах «Depeche Mode», дует з Ланкашира в жовтні 1982 го нарешті потрапив в британську десятку з піснею «Living On The Ceiling», що має східний колорит.

«Depeche Mode Information Service» повідомила шанувальникам як хороші, так і погані новини, що стосуються останніх гастролей «Depeche Mode»: «Група щойно повернулася з європейського турне і розповідає про свій смуток: все три синтезатора виходили з ладу, на чотирьох концертах фонограма несподівано зупинялася посеред виконання "New Life", та ще автобус зламався в селі в глушині Люксембургу. Однак на всіх шоу глядачів було більш ніж достатньо, і схоже, що хлопці відмінно провели час ».

Тим часом «Depeche Mode» випустили ще один сингл. Їм стала пісня Мартіна Гора «The Meaning Of Love». Як продюсерів вказана сама група і Деніел Міллер, як звукорежисерів - Ерік Редкліфф і Джон Фраєр. Пісня була записана на початку лютого 1982 го в «Blackwing Studios» разом з ще кількома піснями-кандидатами на потрапляння до другого альбому. Алан Уайлдер участі в запису не приймав.

Бі-сайдом став невигадливий інструментальний трек із загадковою назвою «Oberkorn (It's A Small Town)», який отримав назву на честь рядовий бельгійського села.

Мартін Гор: Ми рідко заглядали в концертний графік, так що, почувши про концерт в Бельгії, ми вирішили, що грати будемо в Брюсселі. Замість цього нас привезли в забавну село під назвою Оберкорн. Всього її населення навряд чи вистачило б на те, щоб заповнити перші ряди звичайного концертного залу, і нам не терпілося дізнатися, що ж з цього вийде.

Ми думали, що будемо грати перед крихітної аудиторією, але приміщення було забито до відмови - приїхали люди з усієї округи і навіть з-за кордону. З цим концертом пов'язана цікава історія. Коли ми повернулися в готель, нам подзвонили з нашого лейблу і сказали, що з основної піснею на синглі все вже залагоджено, але їм терміново потрібно назву для бі-сайда. Ми ніколи не були великими майстрами по частині назв, і першим, що прийшло нам в голову, була назва цього села, Оберкорн. Ну, ми його і використовували.

Що стала вже обов'язковою дванадцятидюймовими версія синглу була озаглавлена ??«The Meaning Of Love (Fairly Odd Mix)» ( «Досить дивний мікс») - досить точний опис, враховуючи, що група доповнила відносно просту аранжування пісні «раптової і незрозумілою зміною акордів в дусі" Stars On 45 "(" Stars On 45 ", вони ж" Starsound ", були проектом голландського звукорежисера Яапа Еггермонт. Еггермонт становив попурі з уривків старих шлягерів, виконаних численними сесійними музикантами і покладеними на монотонний диско-біт." Stars On 45 "були вкрай популярні в Британії, Європі та США на самому початку вісімдесятих. Три синглу потрапили в британську двадцятку кращих. - Дж. М. ) », Як написав один оглядач. «Вийшло дуже весело, - сказав Дейв Геан журналу" One ... Two ... Testing ", - але дехто з прихильників написав нам, що нові записи якісь дивні».

Може, «The Meaning Of Love» і поступалася «See You» no тексту і аранжуванні, але все ж Балак Ван Ден Веен з «Sounds» погарячкував, сказавши, що «основна мелодійна лінія така ж, як у їх останнього хіта» - це було не тільки занадто різке, але і в корені помилкове зауваження.

Алан Уайлдер: Британська преса - і музична, і інша - любить кого-небудь розхвалити лише для того, щоб на наступному тижні з радістю скинути. Особливо цим грішать музичні журналісти, тому що більшість з них і самі намагалися стати музикантами, але зазнали невдачі і озлобилися.

Дейв Геан: Що мене найбільше засмучує в Британії, так це те, якого роду критика на нас обрушується. Ми не проти конструктивної критики, в тому числі з боку музичної преси. Нам вона навіть подобається, тому що ми часто на ній вчимося. Але нас моторошно дратують коментарі, які спрямовані не на музику, а особисто на нас. Вони просто недоречні.

Успіх недавнього британського туру групи гарантував синглу «The Meaning Of Love» швидке потрапляння в чарти. Крім сумної новини про те, що Енді Флетчера і Мартіну Гору внаслідок слабкого зору прописали носіння окулярів ( «Якщо ви думали, що вони не посміхаються вам на концертах з невихованості, то тепер ви знаєте, в чому справа, - вони вас просто не бачать ! »), в травневому бюлетені« Depeche Mode Information Service »містилася така інструкція:« З приводу нового синглу ми можемо сказати вам тільки одне: зробіть його хітом! ». На жаль, запис не піднялася вище дванадцятої рядки, де виявилася через два тижні після виходу.

В результаті в червні 1982 го бюлетень «DMIS» сповістив шанувальників групи про те, що «вісімнадцятого травня" The Meaning Of Love "трагічно впав з дванадцятого місця на сімнадцятій. Швидше за все, в найближчі кілька місяців не варто чекати виходу нового синглу ». Відігравши за чотири місяці сорок шоу в одинадцяти країнах, група пішла на заслужений відпочинок. Перші два тижні липня були проголошені «офіційним відпусткою" Mode "». Мартін Гор і Енн Суінделл вирушили в сонячну Португалію, Енді Флетчер пустився в човнове подорож по каналах, а Дейв Геан з нареченою Джо Фокс полетіли на грецький острів Кос. Для всіх бажаючих помахати їм на прощання в бюлетені повідомлялося, що пара «відлітає з аеропорту Гатвік близько одинадцяти ранку 29 червня».

Мало того що «The Meaning Of Love» не досяг таких результатів, як попередній сингл, так ще й відкинута групою пісня «Only You» чотирнадцять тижнів провисіла в чартах, а у Кларка вже була готова нова їй на зміну. Поєднання запам'ятовується мелодії, енергійного вокалу Елісон Мойет і потужної бас партії прирекло пісню на успіх. 17 липня «Do not Go» досягла третього рядка в британському чарті синглів. А адже ще недавно Кларк боявся, що його музична кар'єра закінчена!

У журналі «The Face» Леслі Уайт вивів формулу успіху «Yazoo» і навіть примудрився вставити злегка замасковану шпильку на адресу «Depeche Mode»: «Вінс керує технічною стороною процесу і клацає перемикачами, а Альф своїм неймовірно сильним і ніжним вокалом привносить в музику почуття , олюднюючи її (ось що значить жіноча рука) і доводячи, що для того, щоб робити модну і комерційно успішну музику, зовсім не потрібні солоденькі голоси і симпатичні хлопчики в краватках-метеликах ».

Навіть якщо на перший погляд здавалося, що від «Depeche Mode» відвернулася їх же рідна країна, факт залишався фактом: в розростається списку артистів «Mute Records» тепер було дві успішні групи. «Моїй заслуги в цьому немає, - скромно сказав Деніел Міллер. - Я ж не висмикував Вінса з "Depeche Mode" і не промовив до нього: "А давай-но ти попрацюєш з Елісон Мойет - ви можете прославитися" ».

7 травня «Depeche Mode» повернулися в нью-йоркський «Рітц». З цього виступу почався новий північноамериканський тур з восьми концертів. Група виступила перед заінтригованим, а місцями і захопленими глядачами в Філадельфії, Торонто, Чикаго, Ванкувері, Сан-Франциско і Пасадені, перш ніж завершити турне концертом в клубі «Роксі» в Лос-Анджелесі дев'ятьма днями пізніше. Звикнути до культурних відмінностей було не так вже й легко - реакція американської публіки на «Depeche Mode» збила Дейва Геана з пантелику: «Схоже, в Америці ми залучаємо інтелектуалів від музичної індустрії і меломанів, і це дуже дивно. В Англії ми дуже популярні, і там у нас величезна армія шанувальників - в основному, звичайно, юних дівчат. Але в Штатах на нас реагують абсолютно по-іншому. На наші концерти і за куліси приходять люди куди вище класом. Це досить дивно, і ми не знаємо, як себе вести ».

Протягом туру групи знову дошкуляли численні технічні неполадки, але завдяки видатним здібностям Деніела Міллера до усунення несправностей хлопці могли сприймати їх з посмішкою.

Енді Флетчер: «Roland», «Moog», «PPG» - всі троє бешкетували. Нам довелося взяти напрокат інший «Moog Source», і Денні встиг його запрограмувати за сорок п'ять хвилин до початку шоу! А коли ми вийшли на сцену, пролунав гучний тріск, і ми подумали, що це «PPG» перегорів. Але це було аудіосистема - навіть вона і та зламалася! У Пасадені щось було не так з настройками гучності - гуркіт був жахливий, прямо як на якомусь панк-концерті. Ми себе взагалі не чули. У Філадельфії, коли ми пішли зі сцени і нас звали на «біс», «Moog Source» ні з того ні з сього почав сам по собі видавати звуки типу «ПІП, УРП, УУП, УУП», а публіка вирішила, що це і був вихід на «біс».

«Ми ж не техніки, - сказав Флетчер журналу" Sounds ", - ми не вміємо лагодити. Якщо синтезатор не починати працювати навіть після того, як його пнешь, то єдине, що ми можемо зробити, це викинути його ». Вже одне це визнання показує, що «Depeche Mode» не надто відповідали образу напів-музикантів, напів-технічних геніїв, створеному новим поколінням синтезаторних проектів на кшталт Томаса Долбі, який навіть назвав свій дебютний альбом 1982 «The Golden Age Of Wireless» ( « Золотий вік радіо »). Долбі поставив «EMI» в скрутне становище: вони не знали, як його класифікувати. Один з перших прес-релізів повідомляв: «Його сольний виступ - це дивовижна суміш комп'ютерної музики, відео та слайдів; це більше схоже на перформанс або експериментальний спектакль, ніж на рок-н-рол ».

У липні 1982 го, коли «Depeche Mode» знову з'явилися в «Blackwing Studios», щоб почати роботу над таким важливим для них другим альбомом, Алана Вайлдера чекав неприємний сюрприз: «До того моменту, коли прийшов час записувати другий альбом, я дещо -що для них вже зробив і думав, що заслужив право брати участь у записі. У мене було що їм запропонувати, але "Depeche Mode" і Деніел Міллер знову мені відмовили. Проблема була в тому, що вони намагалися самі собі щось довести. Енді, Дейва й Мартіна не хотілося, щоб преса вирішила, ніби вони просто заради зручності заманили до себе музиканта на місце Вінса. Я не міг приховати образи і розчарування ».

Пізніше Уайлдер запропонував іншу, більш об'єктивну точку зору: «До моєї музикальності вони тоді ставилися з певною обережністю - особливо Деніел. Мене часто називали музичним маніяком, що для пост-панковских часів, звичайно, звучало підозріло ».

У липні 1982 Алан Уайлдер був не в тому положенні, щоб торгуватися: «Мені хотілося брати участь в роботі над другим альбомом, але група ніколи зі мною про це не говорила, а Деніел Міллер сказав, що я не знадоблюся».

Одним з очевидних рішень був відхід з групи, але Уайлдер вирішив почекати.

Друг чи ворог? |  Три плюс один
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати