На головну

частина I |  пов'язані Безілдоном |  Роман з синтезатором |  Модна складова |  Що в імені тобі моєму? |  Курс на ультрапоп |  Інді-Бітлз |  літо невдоволення |  Три плюс один |  Берлін, місто контрастів |

Друг чи ворог?

1.  Що таке ворог?

Мені було складно вписатися в групу, тому що я вийшов з іншого середовища. До того ж відчувалася напруга через те, що Вінс Кларк покинув групу в такий важливий для неї час - ніхто не думав, що вони зможуть пережити втрату свого головного автора.

Алан Уайлдер, 2001.

«Після відходу Вінса ми з трьома учасниками, що залишилися прекрасно розуміли, що треба рухатися вперед, - говорив Деніел Міллер. - Я був у них кимось на кшталт співпродюсер, а Мартін, як нам всім було відомо, писав чудові пісні. Решта учасників групи з відходом Вінса дуже швидко подорослішали: на них раптово лягла вся відповідальність, раніше-то він більшу частину справ брав на себе. Не можу сказати, що нам пощастило, що Вінс пішов, але тим не менше ця подія призвела до дуже важливих результатів. Почати з того, що це змінило напрям групи, тому що пісні Мартіна і Вінса дуже відрізнялися за стилем; втім, ми зберегли вірність чистої, безкомпромісної електроніці - група на цьому наполягала. Ми особливо не експериментувати, тому що не хотіли занадто запарюватися зі звуком ».

Мартіну Гору в терміновому порядку довелося зайняти місце автора - фактично у нього не було вибору. «З тих пір, як я почав писати більш серйозно, мій стиль змінився, - сказав він в інтерв'ю з" Look In ". - У певному сенсі він став менш попсовим ».

Гор поділився ще декількома міркуваннями про свої успіхи з журналом «New Sounds, New Styles»: «Для Вінса звучання слів було цікавіше, ніж їх значення. Я ж дуже уважно ставлюся до того, що говорю. Якщо мелодія мені подобається, а слова - немає, то я забраковувала пісню. У бриджі "See You" співається: "Well I know five years is a long time and that times change / But I think that you'll find people are basically the same" ( "Я знаю, п'ять років - довгий термін, а час все змінює / Але думаю, ти помітиш, що люди залишаються такими ж "). Це хороші рядки - серйозні і в той же час смішні. Мені вони подобаються тому, що подібні слова рідко зустрічаються в піснях - зазвичай таке можна почути тільки в розмовах. Я не можу розповісти, про що ця пісня. Я написав її, коли мені було вісімнадцять ».

Начебто переживши такий небезпечний момент, як догляд Кларка, Енді Флетчер не зміг втриматися від шпильки: «Слова ніколи не були його сильною стороною. Насправді часом його тексти нас дуже бентежили. Ми багато чого не розуміли в його піснях, а він ніколи не говорив нам, про що вони ».

Забавно, що в дитячому журналі писали про такі речі. Коли Енді запитали, чому пісні тепер складає один Гор, він почав виправдовуватися: «Я намагаюся, але це нелегко. Я ніколи раніше нічого не писав, а тут мені треба написати пісню, яка, можливо, виявиться в британській першій десятці! Так у мене можуть піти роки на те, щоб досягти такого рівня ».

У листопаді 1981 року перетворилися на тріо «Depeche Mode» знову опинилися з Деніелом Міллером в «Blackwing Studios». Їм належало записати свій четвертий сингл - написану Мартіном Гором «Беї You». Як не дивно, це була пісня періоду гітарних «Norman & The Worms». Гор нарешті купив дорогий, що коштував близько трьох тисяч фунтів новий синтезатор - «Wave 2» німецьких майстрів «Palm Productions GmbH» ( «PPG»), новаторську модель з восьміголосний поліфонією.

Чи треба говорити, що «Wave 2» став основою всієї аранжування. Гор був щедрий на похвали. «Він унікальний, - з ніжністю розповідав він в" One ... Two ... Testing ". - Таких звуків немає більше ні в кого. Вони чисті і схожі на дзвін дзвіночків, але звуки духових і хору йому теж добре вдаються. Ще мені зручно їм користуватися: граєш ноту на клавіатурі, а потім видозмінювати отриманий звук за допомогою аналогової системи управління. Він може грати до восьми нот одночасно, і у нього є вбудований секвенсор.

Можливо, ви мені не повірите, але Деніел Міллер з усією його нелюбов'ю до року вмовляє мене грати акордами. Іноді, повертаючись в студію, ми застаємо його за тим, що він грає акорди на "PPG Wave 2"! »

У матеріалі, опублікованому в «Smash Hits», підкреслювалося намір групи рухатися далі. «Раніше ми покладалися на Вінса, - зізнався Енді Флетчер, - і тепер нам доведеться набагато більше працювати. І взагалі все буде інакше. Мартін починає з тексту, а Вінс, навпаки, спершу складав музику, а вже потім підбирав до неї слова. Після "New Life" багато хто вирішив, що "Depeche Mode" все з себе милі і солоденькі, але ми хочемо довести, що можемо бути зовсім іншими. На новому бі-Сайді "Reason Те Be" ми навмисне намагалися здатися дуже мерзенними! Правда, нічого не вийшло ». (Це інтерв'ю було опубліковано задовго до виходу синглу - бі-сайдом в результаті стала «Now, This Is Fun» - зразок добротного, хоч і не надто видатного сінті-попа. - Дж. М. )

Мартін Гор: Я думаю, всім полегшало, коли ми вирішили повернутися в студію і відновити діяльність. Не таке вже й просте рішення для групи, яку тільки що покинув головний автор! Насправді це саме по собі було значущою подією, але ми були такі молоді, що нам цей вчинок не здавалося сміливим або значним.

Сингл «See You», випущений 29 січня 1982 року, мав запам'ятовується мотивом, в основі якого лежали ті самі незвичайні звуки, «схожі на дзвін дзвіночків», і характерні для тодішніх «Depeche Mode» вокальні гармонії.

Вінс Кларк: Я був у захваті! Мартін купив «PPG Wave 2», і в цій пісні були абсолютно унікальні звуки - я таких ніколи раніше не чув. Мені страшно сподобалося. Це була пісня «Norman & The Worms», так що я її вже знав.

Похвально, що Кларк послав своїм колишнім колегам письмове привітання і повідомив пресі, що вважає «See You» «кращим із усього, що вони коли-небудь зробили. Вони самі собі довели, що чогось варті ». Думки «NME» і «Melody Maker» знову опинилися полярними. «Попередній сингл був нестерпний. Новий просто нудний », - писав Денні Бейкер з« NME ». «Вінс пішов, світ з жахом завмер," Депеш "прийшов кінець - правильно? Неправильно! »- Заперечував йому Лінден Барбер з« Melody Maker ».

Марк Еллен з «Smash Hits», як завжди, підтримав групу: «Вони випереджають всіх інших на кілька світлових років. Слухаючи це, складно повірити, що ще рік тому словосполучення "синтезаторний поп" навіть у самих життєрадісних слухачів асоціювалося з чимось похмурим і нудним. "See You" - тепла і яскрава пісня, і перевірка часом їй під силу. У ній навіть є кілька гармоній в дусі "Beach Boys". Якщо вона не займе перший рядок, я буду скаржитися! »

На жаль, першого місця новому синглу так і не дісталося, але до шостої позиції в британському чарті він добрався - на той момент це був найкращий результат «Depeche Mode». Трійця по праву пишалася цим чималим досягненням, в тому числі і тому, що група довела свою життєздатність без мелодійного дару Кларка - зрозуміло, не без допомоги Деніела Міллера.

Однак той факт, що в руках у них був найбільший за всю історію групи хіт, не означав, що можна розслабитися.

Енді Флетчер: Ми усвідомлюємо, що 1982 й - найважливіший для нас рік. Ми або закріпимо свій успіх, або сгинем. До чого я прагну? Ще пара хітів в запасі і непоцарапанная пластинка з першим альбомом!

Успіх синглу спричинив за собою нагальну зйомку нового кліпу, важливого для подальшого просування пісні в чартах.

На відміну від Клайва Річардсона, який зняв відео на «Just Can not Get Enough», режисер Джуліан Темпл серйозно турбувався сюжетом кліпу. В атмосферному відкриває кадрі Дейв Геан в простій шкіряній куртці стоїть на темній залізничній платформі, явно намагаючись когось знайти. Далі слід ряд болісно незручних, майже пародійних сцен - Дейв співає в фотокабінках, розглядаючи знімок зниклої дівчини, а потім ходить по супермаркету, поки Мартін Гор і Енді Флетчер відіграють клавішні партії на касових апаратах. Зрештою Дейв знаходить свою загадкову дівчину - він йде до каси з платівкою «See You», а за прилавком стоїть Вона. Роль дівчини зіграла подружка Мартіна Енн Суінделл. Видатним цей кліп не назвати.

Незабаром після свого виходу «Speak & Spell» без особливих зусиль досяг десятого місця в британському альбомному чарті. До кінця року він дістався до першого рядка чарта незалежної музики. Незабаром продажу альбому підвищилися і за кордоном - надихнувшись успіхом попередніх синглів, Сеймур Стайн допоміг «Depeche Mode» підписати вигідний контракт на п'ять альбомів (починаючи з «Speak & Spell») з американським «Sire», дочірнім лейблом «Warners». Дехто вважав, що, підписавши контракт з мейджором, «Depeche Mode» зрадили свої «альтернативні» коріння.

Як видно з інтерв'ю в «New Sounds, New Styles», ця нова угода остаточно заплутало учасників.

Дейв Геан: Ми як і раніше не укладали ніякого офіційного контракту з «Mute».

«А по-моєму, ми це зробили, коли уклали угоду з" Sire "через" Mute "», - заперечує Мартін Гор.

Насправді правий був Геан.

Забавно, але той самий щільний графік, який, за словами Пола Колберта, так заважав втіленню музичних амбіцій Вінса Кларка, тепер похмурої тінню навис над його колишніми товаришами по групі. «Минулого літа ми могли планувати на тиждень вперед, - скаржився Мартін Гор журналу" New Sounds, New Styles ". - А тепер у щоденник заглянути страшно - там такі шість місяців розписані по годинах! »

Улітку 1982-го, в ході розкрутки «See You», група не раз з'являлася на європейському телебаченні. Як і обіцялося, Винсу знайшли заміну - тимчасову або постійну, поки було невідомо.

Енді Флетчер: Ми дали оголошення в «Melody Maker»: «Електронна група шукає нового клавішника» або щось на зразок. Відбором претендентів займався Деніел Міллер. Найсмішніше, що однією з вимог був вік до двадцяти одного року!

«Smash Hits» одним з перших опублікував фотографію переможця і короткий звіт: «На сцені" Depeche Mode "- квартет, а в студії - тріо. Хто ж цей "четвертий зайвий"? Алан Уайлдер, двадцятидворічний клавішник з Лондона, колишній учасник "The Hitmen". Для початку йому належить кинути виклик натовпі в клубі "Крокс" в Рейлі в новому році. Можливо, він і стане постійним учасником групи - трійця каже, що зараз він проходить випробувальний термін ».

«Depeche Mode Information Service» кілька припізнилися з офіційним підтвердженням догляду Вінса і призначення новим клавішііком Алана Вайлдера, тому що після відходу Вінса Деб данах теж покинула свій пост. Пізніше до справи підключилася Енн Суінделл, і штаб перемістився в будинок її батьків на Хоксвей, 10. Бажаючим раз в місяць отримувати листівку з останніми звістками про «Depeche Mode» та інформацією про ексклюзивну атрибутиці належало послати Енн конверт зі зворотною адресою та маркою.

У сiчнi 1982 року Енн випустила перший інформаційний бюлетень. Починався він з наступного заяви: «Вінс Кларк пішов з" Depeche Mode ", і тепер Дейв, Мартін і Енді продовжать шлях втрьох. Причиною відходу стало те, що Вінс хоче зосередитися на творі пісень. Як би там не було, для живих виступів йому підшукають заміну ». Також в бюлетені згадувалася «See You»: «Приблизно шістнадцятого січня вийде новий сингл. Пісня вже записана, але поки не має назви. Автор пісні - Мартін, а в записі брали участь Дейв, Мартін і Енді ».

Через місяць була опублікована новина про заміну Вінса: «Ми із задоволенням повідомляємо, що в" Depeche Mode "з'явився четвертий учасник. Місце клавішника і вокаліста, що звільнилося після відходу Вінса перед Різдвом, зайняв двадцятидворічний Алан Уайлдер з Лондона. Алан досвідчений клавішник і грав у багатьох групах. Він поки що не входить до постійного складу, але буде грати з "Depeche Mode" в їх британському і європейському турах ».

Деякий час про нового учасника не було відомо нічого, крім того, що він володіє зовнішністю поп-зірки. У Енді Флетчера журналістам вдалося випитати зовсім небагато. По суті, той не видав нічого понад інформації, вже надрукованої в виданнях типу «Smash Hits» і заснованої на обережному прес-релізі «Mute»: «В даний момент Уайлдер значиться як" музикант для живих виступів ". Він грає з нами на концертах, а в студії - немає, але це може змінитися ».

Дейв Геан відгукнувся наступним чином: «Просто мені здається, що зараз не час для цього. Це неправильно, коли хтось різко з'являється в компанії, яка була разом два роки. Якби він зараз прийшов в студію, він навряд чи вписався б ».

Згодом Алан Уайлдер підтвердив ці побоювання: «Вони були дуже згуртованою командою, і при цьому їм не вистачало впевненості в собі. Всі музиканти, з якими я спілкувався до цього, просто лопалися від самовпевненості, домігшись при цьому дуже небагато чого, а то і зовсім нічого. Я ніколи раніше не зустрічав подібного колективу, і мені стало цікаво, як вони зуміли столького досягти за такий короткий термін. Потім я побачив, яким величезним впливом на них володів Деніел Міллер. Дізнавшись їх ближче, я зрозумів, що насправді до цього моменту рушійними силами були Вінс Кларк і Деніел.

Деніел відчував на собі відповідальність за групу. Мені він видався досить замкнутим. Решта були вельми доброзичливі, але, мушу визнати, я відчував себе чужим. Різниця в походженні давала про себе знати ».

Уайлдер знову заговорив про класові відмінності через кілька років після того, як був прийнятий в «Depeche Mode»: «Вони всі з Безілдона - або Беза, як вони його називають, - а я виріс в західному Лондоні, в районі Ектон, в досить звичайною сім'ї середнього класу ».

Деніел Міллер: Вони були безілдонійцамі до мозку кісток, і між ними існувала дуже тісний зв'язок. Всі їхні друзі були з Безілдона, а Алан виріс в іншій обстановці, з їх точки зору - в більш розкішною. Він був дуже досвідченим в музичному та технічному плані, і спочатку він зверхньо дивився на їх монофонічний музику і гру одним пальцем. Он-то легко міг би зіграти все, що вони просили, однією рукою.

Навіть через кілька років після появи в групі Уайлдера в одному з учасників і раніше говорили безілдонскіе коріння. «Я думаю, це важливо для атмосфери в групі, - з гордістю заявив Енді Флетчер. - У нас все ті ж друзі, що і раніше - майже дев'яносто відсотків зросли в такій самій обстановці, як ми. І не тільки я, але багато хто з них домоглися успіху в своїй кар'єрі. Нас іноді запитують: "Як ви зуміли протриматися так ДОВГО?" А це тому, що у вісімнадцять-дев'ятнадцять років ми вибралися з Безілдона без гроша за душею, і тепер, коли нам вдалося зробити щось вартісне, ми за нього вхопилися і не відпускаємо! »

Але досить про класові відмінності. Так чи інакше, талановитий новачок виявився не таким простим, як могло здатися на перший погляд.

Алан Чарльз Уайлдер, молодший з трьох синів Альберта і Кетлін Уайлдер, народився 1 червня 1959 року в західному Лондоні, в районі Хаммерсміт. Алан ріс в музичній сім'ї, і ніхто не здивувався, коли він слідом за братами Стівеном і Ендрю почав вчитися грі на фортепіано.

«Обидва моїх старших брата отримали класичну музичну освіту, - каже Алан. - Один з них став блискучим акомпаніатором, інший викладає в Фінляндії. Вони старші за мене на п'ять і сім років відповідно, так що іноді вони заради забави мене дражнили, але, думаю, я був занадто малий, щоб серйозно через це переживати ».

В одинадцять років по класу музики цей талановитий дитина вже випереджав своїх однолітків з гімназії Сент-Клемент-Дейнс, розташованої на вулиці Дю-Кейн-роуд в районі Шепердс Буш. Незабаром Алан Уайлдер, крім фортепіано, взявся за флейту і став активним учасником шкільного оркестру і духового ансамблю. У підсумку по фортепіано він отримав вищі оцінки, що відкрило перед ним безліч привабливих перспектив в плані вищої освіти і кар'єри.

Незважаючи на те, що для вступу в гімназію Алану довелося здати іспит, він не вважав себе захопленим учням в традиційному сенсі цього слова. «Я ходив в хорошу школу, але навчанням особливо не цікавився, - заявив він. - Я отримав три сертифікати рівня "О" з предметів, пов'язаних з мистецтвом. Я захоплювався мовами і музикою, так що мені довелося вчитися грати на піаніно і складати іспити з музики ».

Були у Уайлдера-молодшого і інші обов'язки. Одна з них послужила причиною його неприязні до організованої релігії: «Батько примушував мене щонеділі ходити в баптистську церкву, поки мені не виповнилося шістнадцять - ідеальний спосіб відвернути людину від церкви на все життя».

Школа незабаром теж перетворилася в каторгу: «Коли я був підлітком, я не міг ставитися до навчання серйозно - це було зовсім не те, чого мені хотілося. Мій розум блукав. Єдиним предметом, в якому я мав успіх, була музика, та й то обидва моїх брата були і залишаються набагато кращими музикантами, ніж я ».

Уайлдер знав, що талановитий. Він стверджує, що в досить ранньому віці до нього прийшло спокійне усвідомлення того, чого він хоче від життя: «Це звучить зарозуміло, але я завжди був переконаний, що досягну успіху в музичному бізнесі. Це єдине, що мені хотілося займатися ».

Інтерес Алана до високочолою класичній музиці, який спонукав його продовжувати заняття на фортепіано, з часом згас. Бах і Бетховен впали під натиском рок і поп-музики - головним чином, Девіда Боуї і Марка Болана, хоча у відповідь на питання про кращому концерті Алан називає шоу «The Who» в 1974-му на Чарлтонском стадіоні.

Алан Уайлдер: Я почав займатися музикою, тому що ріс в музичній сім'ї. У дитинстві батьки заохочували мої заняття на піаніно, а потім мій інтерес до класичної музики переріс в інтерес до музики популярної. Вони-то, напевно, сподівалися, що я буду захоплюватися класикою і піду по стопах своїх старших братів-піаністів. Але чомусь замість цього я захопився блюзом і рок-н-ролом.

У 1975 році, у віці шістнадцяти років, Алан повернувся в Сент-Клемент-Дейнс, щоб скласти іспити рівня «А», але пішов звідти після першого ж семестру: «Я пішов зі школи в шостому класі [34] і отримував допомогу по безробіттю , поки батьки не змусили мене відправити листа в кілька студій звукозапису, оскільки це була єдина сфера, до якої я виявив бодай якийсь інтерес. Після сорока відмов мене взяли в "DJM Studios" на Нью-Оксфорд-стріт ».

Посада Алана називалася «інженер записи». Саме з цієї сходинки починають свій шлях все працівники звукозаписних студій. «Насправді я був хлопчиком на побігеньках, в чиї обов'язки входило наливати всім чай», - сказав він пізніше журналу «№ 1». Як би там не було, згодом Уайлдер радив всім бажаючим пробитися в музичну індустрію піти тим самим шляхом. «Я вважаю, вчитися цьому слід у цій комерційній студії, а не в навчальному закладі. Для того, щоб працювати в сфері музики, недостатньо вміти крутити ручки або підключати мікрофони. Починати потрібно з самого низу, з заварювання чаю та отримання стусанів від продюсерів - жодна школа не дасть стільки знань і умінь ».

Хоч ця брудна робота в «DJM Studios» і тривала всього рік, у неї були свої переваги. Згодом Уайлдер почав працювати не тільки з музикантами, підписаними на «DJM Records», а й з іншими артистами. Він навіть зустрічався з «The Rubettes»! «Мені добре вдавалася музична складова роботи в студії - монтаж, дроп-ін і так далі, але в більш технічні аспекти толку від мене не було».

Довгі години, витрачені на підготовку до іспиту з фортепіано, не пройшли даром - Алану частенько доводилося використовувати свої вміння в роботі над різними проектами. «Плюсом роботи в" DJM "було те, що, коли групи закінчували запис, вони часто залишали свої інструменти в студії, і я міг побалуватися з синтезатором або ударними, - згадував він. - У мене було бажання стати музикантом, але я не думав, що воно збудеться, поки до нас не прийшла група під назвою "The Dragons". Ми подружилися, а потім мене взяли в групу, і я переїхав в Брістоль ».

Уайлдер жив на Чендос-роуд в Редленде, передмісті Брістоля, по сусідству з товаришами по групі - Х'ю Гауер, Джорджем Смітом, Ніком Хауеллом і Джо Бертом. Їх єдиний сингл, «Misbehavin '», вийшов на «DJM Rocords» і залишився ніким не поміченим. Вцілілий рекламний знімок зображує п'ятірку стоїть на тлі цегляної стіни. Розкльошені штани, волосся до плечей - все як було в той час. «Вони грали допанковий софт-рок, - згадує Уайлдер. - Нічого особливого, але ми давали концерти і записали сингл ».

Провал синглу став для групи великим випробуванням. Коли контракт з «DJM» і пов'язане з ним фінансування закінчилися, група розпалася. Уайлдер і басист «Dragons» Джо Берт вирушили назад в Лондон.

Алан Уайлдер: За два роки життя в Брістолі мені порядком набридла, і я був радий, коли мій друг приніс мене додому для участі в групі під назвою «Daphne & The Tenderspots». Це була група на зразок тих, що грають в ресторанах. Спочатку вони виконували джаз і блюз, а потім вирішили, що настала епоха «нової хвилі». Ми носили жахливу одяг, зшитий на замовлення, і вузькі краватки. Ми були жахливі, але і тут нам вдалося укласти контракт, і ми випустили сингл «Disco Hell».

Якраз перед підписанням контракту з лейблом Гордона Міллса «МАМ» Уайлдер взяв псевдонім «Алан Нормал» [35] - «в анархічне час панку це було необхідно». Сингл провалився, і, судячи з рецензії того часу на один з концертів групи, почуття стилю Уайлдера було ненабагато краще цього релізу: «У музиці" Daphne And The Tenderspots "помітні найрізноманітніші впливу, а в текстах відчувається той же цинічно-ліричний погляд на наш час, що у Джо Джексона або "Kinks" середнього періоду. "Те Be A Star" привертає увагу незвичайним клавішним риффом у виконанні одного з головних учасників групи, Алана Норман, одягненого в куртку, нагадує своїм забарвленням пішохідний перехід ».

Інші рецензії теж не вселяли оптимізму: «Іноді це місто діє на мене дуже гнітюче. Особливо погано мені було минулого вівторка, коли "Daphne & The Tender-spots" грали перед аудиторією, яка вільно вмістилася б у їх фургоні ».

Усвідомивши, що він знову вибрав невірний шлях, Уайлдер втік з «Daphne And The Tenderspots» і вступив в «Real Те Real» - групу, до якої він пізніше застосував епітет «біле реггі». Підписавшись на «Red Shadow Records», «Real Те Real» випустили кілька синглів. Перший з них вийшов в березні 1980-го і називався ... «White Man Reggae» (власне, «біле реггі»). Журнал «Sounds» він вразив: «Назва не бреше - це саме біле реггі, причому непогано виконане. Група і лейбл, за якими варто стежити ».

«The Huddersfield Daily Examiner» в рецензії на що вийшов роком пізніше сингл «Мг And Mrs» теж назвав «Real Те Real» багатообіцяючою групою: «Це щільний, імпульсивний, сучасний рок-н-рол з текстами на соціальні теми. Пісня включена в альбом "Tightrope Walker", і, хоча як сингл вона може бути не дуже успішна, вона обіцяє і альбому, і групі відмінне майбутнє ».

До успіху не вистачило трохи, і Уайлдер, як і раніше прагне слави, разом зі своїми інструментами (серед яких завдяки кільком непоганим контрактами з'явилися моносінтезатор «MiniMoog» і електронне піаніно «Wurlitzer») відправився шукати щастя в складі чергової горе-команди - рок-групі в дусі Боуї, оптимістично названої «The Hitmen» ( «Наймані вбивці», але можна витлумачити і як «творці хітів»). Незважаючи на матеріальну підтримку «CBS», вони не зуміли виправдати свою назву.

Одна особливо їдка рецензія розгромила їх сингл «Ouija»: «На смітник! Мені до смерті набрид весь цей добре зроблений, жахливо професійний поп. Поп? Ця музика навіть не заслуговує такої назви. Якби це не було моєю службовим обов'язком, я ні за що не погодився б таке слухати. Сингл "Depeche Mode" "Just Cant Get Enough" бере своїм наївним ентузіазмом і повною відсутністю цинізму. "The Hitmen" розважливі у всьому, навіть в своєму хитромудрому назві. Це нечувано. Єдине, що мене кілька втішає, так це те, що у них немає ні єдиного шансу випустити хіт ».

Те, що Уайлдер вмів давати раду синтезатором, було великою удачею: «Після всіх цих груп на кшталт" The Hitmen "я був в своєму звичайному стані - втомлений і розчарований. Гортаючи розділ оголошень в "Melody Maker", я побачив оголошення, в якому говорилося: "Відома група шукає клавішника не старші двадцяти одного року з досвідом гри на синтезаторі".

Я записався на прослуховування, але мені довелося збрехати, тому що мені було двадцять два ».

Ще одним музикантом-невдахою, який міг би спробувати потрапити в «Depeche Mode», був старий приятель Роберт Марлоу - все-таки вони з Гором разом грали у «French Look». Але цьому не судилося статися.

Роберт Марлоу: Так, мені постійно задають це питання ... Ну звичайно, я страшенно хотів з ними грати, але мені здається, в «Depeche Mode» і без мене було забагато людей з високим зарозумілістю. В той момент заради слави я був готовий рідну матір продати! Насправді мені здається, що з усіх нас саме я більше всіх жадав успіху. З тих пір мені багато хто говорив: «Ти, напевно, дуже засмучений», але я завжди відповідаю: «Ні, просто так карта лягла». Якби моя доля склалася по-іншому, я б зараз не був тут, а мені дуже подобається моя сьогоднішня життя.

Деб данах смутно нагадує, що ще одним можливим претендентом на роль клавішника була близька подруга ГРОНУ Маллен, нової дівчини Енді Флетчера: «Наскільки я пам'ятаю, після відходу Вінса вони всерйоз подумували про те, щоб взяти в групу Лею, оскільки вона грала на флейті та фортепіано ».

Не сказати щоб Алан Уайлдер був у захваті, виявивши, що «відомою групою», в яку він намагався влаштуватися, були «Depeche Mode». «Мені не особливо подобалося їх простеньке попсове звучання, - визнав він, - але мене залучав їх підхід і використання електроніки, а ще мені потрібні були гроші!»

«Спочатку з претендентами зустрічався Деніел Міллер, а потім ми влаштовували прослуховування в" Blackwing ", - згадує Енді Флетчер. - У підсумку залишилося чоловік п'ять. Бог знає, якими були ті, кого Деніел отсеял! Найсмішніше, що Алан збрехав щодо свого віку - йому було більше двадцяти одного. Але він, безперечно, був найкращим. Там були справжні фанати "Depeche Mode", але у Алана було прекрасне класичну музичну освіту. Ми сказали: "Тепер тобі треба зіграти ось цю штуку, але заковика в тому, що одночасно треба ще й співати". А він взяв і заспівав. "Нічого собі, - подумали ми. - Як це йому вдалося?" Це було дуже смішно".

Для Уайлдера, як для людини з гідною Ріка Уейкмана пристрастю до нагромадження клавішних інструментів, це прослуховування стало відкриттям як в технологічному плані, так і в плані техніки гри: «До" Depeche Mode "набором моєї мрії був орган" Hammond С3 "з" Leslie Cabinet "," MiniMoog "і повнорозмірне електронне піаніно" Fender Rhodes ". Мене злегка шокувало, що вони тоді користувалися трьома синтезаторами з числа самих маленьких, які були на ринку. На моєму прослуховуванні Мартін грав на крихітному - все лише близько фута шириною - "Yamaha CS5", Флетч - на "Moog Source", а мені дали "Moog Prodigy". Ми всі грали монофонические рифи, і повинен визнати, від нестачі клавіатур мені було трохи не по собі.

Перш ніж отримати роботу, я сходив на два прослуховування. Більшість претендентів були або зовсім безнадійними, або фанатами, які вивчили напам'ять всі хіти - але група не цього хотіла. Насправді "Депеші" викликали у мене змішані почуття. Я знав "Just Can not Get Enough" і "New Life", два хіта епохи Вінса, але мені вони здавалися слабенький - що в той час було зрозуміло. З іншого боку, треба віддати їм належне, хлопці виявилися чарівними і доброзичливими, а музика була нескладною. Я це оцінив. Коли я зараз слухаю пісні Вінса, я розумію, що надихали його блюз і класичні хеві-металеві рифи. Я вважав, що непогано б "Depeche Mode" бути помужественнее, але остерігався говорити їм таке. Я просто сказав: "А ви нічого" ».

Зізнавшись, що насправді йому двадцять два, Уайлдер був винагороджений за свою чесність можливістю зіграти випробувальний концерт з «Depeche Mode». «Спочатку я була прийнята як непостійного учасника - потрібно було з'являтися в телешоу, їздити з ними на гастролі, грати живцем і все таке, - згадує він. - Вони не хотіли, щоб це виглядало так, ніби вони попросили якогось музиканта з боку взяти все в свої руки. Так що в перші дев'ять місяців я не брав участі в студійних сесіях ».

Енді Флетчер: Здається, ми платили йому п'ятдесят фунтів в тиждень плюс відшкодування витрат. І ще він злітав в Нью-Йорк. Це було жахливо смішно - на ньому була тонка куртка і в'язаний шарфик, а в Нью-Йорку було мінус сорок!

Першою роботою Алана з «Depeche Mode» стало не дуже примітне, «розминочні» виступ в який став для них майже рідним клубі «Crocs» в Рейлі. Відповідно до одного джерела, на обличчі Уайлдера читалося потрясіння від оточував групу божевілля - дітей з першого ряду піднімали вище, коли натовп кидало вперед.

Уайлдер уїдливо відгукується про ранні, так і не записаних піснях, які в надлишку були в живому сеті «Depeche Mode» того часу: «Тільки що приєднавшись до групи, я мав сумнівне задоволення виконати" Television Set ", яка була частиною живого сету" Mode ". Ще я знайомий з "Tomorrow's Dance", хоча ніколи не грав її і не чув в живому виконанні. Дейв в особах зображував ранні виступи "Depeche Mode" - це залишило в моїй пам'яті незгладимий слід! »

«Звичайно, Алан застане тільки другий етап слави" Depeche Mode ", - писав" New Sounds, New Styles ". - Тим часом публіка здебільшого не в захваті від всіх цих змін ».

Крім цього похмурого спостереження, матеріал повідомляв, що Енді Флетчера дуже розчарувало зміна в поведінці аудиторії «Depeche Mode». «Можна зіграти з рук геть погано, наробити купу помилок, а їм наплювати, - поскаржився він. - І вони більше не підходять сказати "Відмінний концерт". Музична сторона пішла. В "Крокс" нас навіть не викликали на біс - вони просто стояли і чекали, коли ми знову вийдемо. Їм просто хочеться на нас подивитися. Як в музеї ».

Справді, турбує Вінса Кларка перетворення «Depeche Mode» в масове надбання проявлялося в по веденні першого покоління фанатів в дусі «чого ми тут не бачили». Сяк-так зроблений місцевий фензін з дивною назвою «Bionic" Barney's "Bumper Fun-Book» (щось на зразок «Велика весела книжка Барні-біоніка») описав дебютний виступ Алана Вайлдера в номері, головним матеріалом якого чомусь було інтерв'ю з фізіотерапевтом безілдонской лікарні. Спостереження збіглися з тим, що помітив Флетчер: «Незабаром" Крокс "був повністю забитий бажаючими побачити" Depeche Mode "з їх новим учасником. Аудиторія була напрочуд строкатою - від самих звичайних людей до панків, а дехто і зовсім прийшов напівголою! "Depeche Mode" вийшли на сцену тільки о пів на дванадцяту. На той час публіка майже встигла забути, що прийшла на концерт, і досить мляво відреагувала на появу групи. Виконання, як завжди, було на висоті, але на обличчях музикантів не читалося ні радості, ні ентузіазму. Весь зал танцював, але при цьому ніхто, здається, не жадав виходу на біс. Загалом, з музикою в той вечір все було в порядку, а от атмосфера підкачала. Безілдонскій концерт в "Ракеле" десятого листопада 1981 го був куди краще ».

Якщо вірити Флетчеру, перше американське виступ «Depeche Mode» пройшло не набагато краще: «22 і 23 січня 1982 го ми грали в клубі" Рітц "в Нью-Йорку. Це було одне з перших наших виступів з Аланом. Увечері перед вильотом ми були в "Тор Of The Pops" - сам не знаю, чому погодилися. Потім ми на "Конкорді" полетіли до Америки. На жаль, той концерт був чи не найгіршим в нашому житті. Відразу все обладнання відмовилося працювати, і на сцену ми вийшли тільки в пів-на третю ночі. Пізніше якийсь хлопець на вулиці підійшов до мене і запитав: "Що з вами сталося? Раніше ви були дуже навіть нічого". До того ж тоді Дейв якраз видалив свої татуювання. П'ять чи шість разів йому довелося виступати з перев'язаною рукою - не найкращий спосіб для фронтмена. Загалом, фігово вийшло ».

Флетчер дуже цінував можливість побачити світ, раніше обмежений межами рідного міста. «Ми поки мало подорожували. Так дивно зустрічатися з людьми, які все життя провели в шоу-бізнесі і накопичили купу історій. Але завдяки участі в групі тепер і я починаю жити по-справжньому ».

Алан Уайлдер, навпаки, лише кілька разів бував в Безілдоне; втім, побаченого йому вистачило надовго. «Коли я говорю, що погано знаю Безілдон, оскільки був там всього три рази, я говорю це з радістю, а не з жалем. Всі три моїх відвідин випали на початок моєї кар'єри в "Depeche Mode", а я тоді був дуже захоплений фотографією і часто тягав з собою ремінь через сумку з обладнанням. Моє головне спогад про Безілдоне - це як я сиджу в якомусь жахливому пабі, а Деріл Бамонт (він на той час кинув школу і, по суті, постійно працював на "Depeche Mode" в якості одного з членів гастрольного персоналу) говорить мені, щоб я не сидів закинувши ногу на ногу і зняв з плеча сумку з фотоапаратом, інакше у мене є всі шанси бути прийнятим за педика і міцно побитим. Мило, правда? Терпіти не можу, коли журналісти називають мене "безілдонскім хлопчиком" ».

Прощай, Вінс! |  суперники
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати