На головну

частина I |  пов'язані Безілдоном |  Роман з синтезатором |  Модна складова |  літо невдоволення |  Прощай, Вінс! |  Друг чи ворог? |  суперники |  Три плюс один |  Берлін, місто контрастів |

Курс на ультрапоп

Своєму успіху ми багато в чому зобов'язані Деніелу Міллеру. Думаю, підпишись ми на лейбл-мейджор, зараз нас би тут не було.

Енді Флетчер, 2001.

Схоже, суперники «Depeche Mode», електропоп-дует з Лідса «Soft Cell», не дуже засмутилися, отримавши в серпні 1980-го не дуже привітний прийом від Ессекскій публіки, - в тому ж році вони записали свою першу довготривалу платівку «Mutant Moments », випущену обмеженим тиражем за фінансової підтримки матері Дейва Болла, клавішника. Незважаючи на те, що платівка не потрапила в чарти, її самвидавний чарівність привернуло увагу Стівена Пірса, також відомого як Стіво, сімнадцятирічного недоучки, який працював діджеєм в Лондоні і намагався зробити собі ім'я на складанні щотижневого Futurist Chart для популярного британського журналу «Sounds».

Стіво створив свій власний рекорд-лейбл з не підкоряються правилам правопису назвою «Some Bizzare» (спотворене «bizarre» - дивний, химерний, ненормальний) і планами по випуску збірника маловідомих футуристичних груп, включаючи «Soft Cell». Також він поклав око на «Depeche Mode», яких вперше побачив, швидше за все, в ту саму невдалу для «Soft Cell» ніч в «Крокс». «Стіво тоді був менеджером" Soft Cell ", так що, напевно, на їх виступі ми його і зустріли», - міркує Вінс Кларк.

11 листопада 1980 року всі ще не підписали контракту з жодним лейблом «Depeche Mode» грали в «Бріджхаусе» на розігріві у ФЕДа геджетов (творчий псевдонім Френка Тові) з лейбла Mute.

Вінс Кларк: Ми виступили перед ФЕДом геджетов, а потім до нас в гримерку зайшов Стіво і сказав: «Слухайте, ми тут влаштовуємо тур" Some Bizzare ", вам це було б цікаво? Хочете укласти контракт з цим лейблом? »Слідом за ним зайшов Деніел Міллер, ми його знали по« T.V.O.D. », бі-сайду з синглу« Warm Leatherette ». Це був складний вибір. Стіво сказав: «Слухайте, якщо ви підпишетеся на" Some Bizzare ", я зможу отримати вам місце на розігріві у" Ultravox "». Загалом, це було дійсно непростим рішенням! Але чомусь ми вирішили вибрати Деніела. А він сказав: «Для початку просто випустимо сингл».

«Ми готові були підписати що завгодно, лише б випустити платівку, - говорить Вінс. - Група одноголосно вирішила, що Деніел Міллер викликав у нас більше довіри, тому що сказав, що, якщо якусь із сторін не влаштує інша, ми просто розійдемося ».

Спогади Деніела Міллера збігаються з цим жартом Кларком: «З тих пір, як я вперше побачив Кларка і Геана в магазині" Rough Trade ", пройшло кілька тижнів або навіть місяців. Fad Gadget грав в "Бріджхаусе" в Кеннінг-тауні, і Террі Мерфі, хлопець, який відповідав там за музику, поставив "Depeche Mode" йому на розігрів. По-моєму, поєднання було нікчемне, але саме на цьому концерті я вперше побачив "Depeche". Я пішов в гримерку і сказав: "Давайте випустимо сингл", а вони відповіли: "Ну давай" - ось і все. Ні, ну, напевно, розмова була довше. Я їм казав: "Ви можете стати поп-зірками. Те, що ви робите, просто приголомшливо, це поп-музика, але звучить вона дуже свіжо. Ми поки не випускали поп-хітів, але я в вас вірю. Давайте випустимо сингл і подивимося, як воно піде. я не хочу зобов'язувати вас до чогось більшого, тому що я поки сам не знаю, що з цього вийде ". Так що все було гранично просто ».

Такий лібералізм і невтручання з боку Міллера виглядають чимось неймовірним на тлі жорсткого і прагматичного підходу, властивого музичній індустрії наших днів, що заправляється великими корпораціями.

Енді Флетчер: Він нічого не пропонував - ніяких контрактів. Але ми йому повірили, бо нам подобався і він сам, і музика з його лейбла. До того ж з якихось загадковими правилами у нас абсолютно не було грошей; ми як і раніше працювали - ну, точніше. Вінс сидів на посібнику, а Дейв все ще був в коледжі.

«Я не розумів, навіщо нам контракт, - каже Міллер, повертаючись до минулого. - Я думав - якщо ти чесний з музикантами, платиш їм, що не обмежуєш їх свободу і при цьому щосили намагаєшся розкрутити їх записи, то навіщо укладати контракт, навіщо втягувати в цю справу юристів? Мені це здавалося непристойним ».

Пол Морлі з «New Musical Express» робить висновок, що «зустріч з Деніелом Міллером була з категорії випадковостей, про які потім розповідають легенди», проте ситуація «Depeche Mode» з лейблом була далеко не такою простою, як стверджував Міллер. Стіво продовжував доглядати за групою і незабаром зробив пропозицію, від якої важко було відмовитися. Його запланований збірник «Some Bizzare Album» був на підході, Стівен прагнув роздобути на нього пісню «Depeche Mode», і хлопці з великою радістю прийняли пропозицію.

Минуло два з лишком десятиліття, але очі Вінса Кларка і раніше горять від збудження при згадці про той випадок: «І тут раптом нам кажуть:" Можете записати трек для нашого збірника? " Приголомшливо! »

Дейв Геан: Ми в той час взагалі нічого не записували. Стіво звернувся до нас і запитав, чи не хочемо ми включити свій трек до цієї збірки, і ми подумали, що це було б добре.

Тим часом Міллер і Стіво імовірно уклали неофіційну угоду. За домовленістю, Міллер продюсував «Memorabitia», перший сингл «Soft Cell» після підписання контракту з «Phonogram» в 1981-му, і дебютну запис, «Photographic», для збірки Стівена «Some Bizzare Album» в листопаді 1980-го.

Деніел Міллер: «Depeche Mode» жодного разу не були в студії до того, як я почав з ними працювати. Чесно кажучи, у мене у самого досвіду в цій справі було небагато. Мені здавалося, що в порівнянні з ними я був дуже досвідченим продюсером, але це було не так. Але думаю, я все ж допоміг їм досягти бажаного звучання при тих скромних технічних можливостях, що були в нашому розпорядженні. Я намагався показати їм всі їхні можливості.

Вінс Кларк: Я пам'ятаю лондонську студію «Тарі One»; треба сказати, виглядала вона вражаюче. Пам'ятаю, що там було досить темно. Здається, як-то Стіво заглянув туди, щоб послухати «Photographic», і його знудило на мікшерний пульт! Я сам не бачив, але це так засіло в моїй пам'яті, що мені здається, ніби я там був.

Сам Стіво вважає, що Вінс, можливо, плутає цю подію з тим подією, яка сталася, коли Міллер працював над записом «Soft Cell»: «Я зайшов в маленьку студію в Іст-енді. Було 10.30 ранку. Я був напідпитку. Це був день народження Деніела Міллера, і він всю ніч не спав. Я сказав: "З днем ??народження, Деніел", а його знудило прямо на підлогу. Сморід була страшна. Думаю, саме це додало записи таке брудне звучання ».

Але залишимо травні проблеми в спокої. Що по-справжньому вразило Вінса Кларка, так це технологічні навички Міллера. Пізніше Деніел розповідав, що Вінса убив наповал його обожнюваний, куплений задешево у Елтона Джона синтезатор «ARP 2600» - складна, старомодна полумодулярная модель, що дозволяє користувачеві комбінувати окремі звукові модулі, і особливо входить в систему аналоговий секвенсор.

Деніел Міллер: Мій «ARP Sequencer» був синхронізований з плівкою, і Винсу це здавалося просто неймовірним. Там було всього шістнадцять нот, але синтезатор давав дуже багато можливостей для творчості. Я пам'ятаю, як в перший раз показав його Винсу; він був абсолютно зачарований, і в підсумку все ранній розвиток «Depeche Mode» було зав'язано на секвенсорі «ARP» - хлопці не на жарт їм захопилися. Відносно структури і аранжувань я давав їм повну свободу, тому що вважав, що пісні у них відмінні, і хотів відобразити їх на плівці так, як хлопці вважали за потрібне.

Вінс Кларк: Звичайно, стільки раз відігравши «Photographic» живцем, ми знали її бездоганно. Я пам'ятаю, що ми використовували секвенсор, так що Флетчеру більше не треба було грати басові партії. Цей секвенсор можна було синхронізувати з ударними і всіма іншими партіями, що було чудово. Тільки Мартін раніше виконував свої партії сам - він грав досить добре, щоб встигати за всією апаратурою, а ми з Флетчером просто використовували секвенсор, щоб викликати потрібні ноти.

До жаху Вінса, його «Kawai S100F» рішуче відмовився від співпраці з технікою «ARP», так що для секвенсірованія своїх партій Вінс, швидше за все, був змушений використовувати один з синтезаторів Міллера.

Вінс Кларк: Під час нашої першої зустріли Деніела, він показав нам, як працює секвенсор, і я подумав: «Дуже добре. Підключу-ка я до нього "Kawai S100F" ». Але нічого не вийшло! Вже потім я розібрав цю штуковину і виявив, що вхідні гнізда ні до чого не були підключені! Вони там були тільки про людське око.

Обговорюючи вклад «Depeche Mode» в «Some Bizarre Album» після його виходу 31 січня 1981 го, журналіст Піт Сілвертон прокоментував «Photographic» наступним чином: «Ваш трек звучить значно оптимістичніше, ніж інші пісні на цій збірці. Вони всі ніби присвячені темі зневіри ».

Дейв Геан: Так ми тут ні при чому. Просто Вінс не пише похмурих пісень.

Завдяки вірному «Korg KR55» Деніела Міллера - «дуже крутий драм-машині з функцією автозаповнення», як висловився Вінс Кларк, - версія «Photographic», що стала відомою як «Some Bizzare version», мала швидкий темп і звучала майже так само, як в живому виконанні, тільки щільніше і з Дейвом Геан в ролі електроперкуссіоніста. На думку Роберта Марлоу, «записавши басові партії і різні шматки, секвенсірованние Деніелом Міллером, на плівку, вони вийшли на новий рівень. Раніше-то вони грали абияк, траплялося, що й фальшивили - хоча все одно звучало дуже добре. Я страшно їм заздрив ».

Кріс Бон з «New Musical Express» зробив висновок, що дебютна запис «Depeche Mode» була «дуже впевненою, акуратно скомпонованою, з відмінними переплітаються синтезаторами мелодіями і пульсуючим ритмом. До мінусів можна віднести хіба що текст в дусі футуризму тридцятих років ». Взагалі, якщо взяти відкриває куплет, то в чомусь Бон мав рацію: «А white house, a white room / The Programme of today / Light on, switch on / Your eyes are far away / The map represents you / And the tape is your voice / Follow all along you / Till you recognise the choice »(« Білий дім, біла кімната / Програма на сьогодні / Включи світло, натисни на кнопку / Твої очі далеко / на карті твоє зображення / на плівці - твій голос / Йди за собою / Доки не усвідомлюєш вибір »).

З іншого боку, в інтерв'ю з «The Face» Вінс Кларк якось зізнався, що в тексті його цікавила швидше фонетика, ніж семантика: «Мені подобається, як слова поєднуються і римуються. Коли я складаю фразу, я думаю про те, наскільки легко буде її заспівати, як вона буде поєднуватися з мелодією. Я думаю, в тому стилі, в якому ми працюємо, корисно використовувати певні слова. Слова адже можуть бути дуже модними. Можна я приведу приклад? Відповідні слова для гарної електронної пісні - "fade", "switch", "light", "room", "door" і все в такому дусі. "Fade" взагалі відмінне слово. Ідеальне слово для вісімдесят перший ".

Незважаючи на те, що всі групи на збірнику Стіво були зараховані до футуристів, Дейв Геан поспішив спростувати приналежність «Depeche Mode» до цього руху: «Всі ці групи з однієї тусовки і ніколи вже її не покинуть. Хіба що у "Soft Cell" є непогані шанси вибратися звідти. Я не люблю нити, але "Naked Lunch" вже сто років роблять одне і те ж! Ми пишемо поп-музику - електро-поп, так що не варто судити про нас по появі на тій збірці. Досить послухати саму пісню, щоб зрозуміти, що ми до футуризму не маємо ніякого відношення ».

Ще до виходу «Some Bizzare Album» «Depeche Mode» знову опинилися в студії з Деніелом Міллером, записуючи той самий сингл, який Геан згадав в першому великому інтерв'ю групи журналу «Sounds».

Місцем записи на цей раз стала «Blackwing Studios» звукоінженера Еріка Редкліффа, розташована на півдні Лондона в будівлі колишньої церкви Всіх Святих на Пеппер-стріт, 1. Деніел Міллер вже бував там під час роботи над своїм проектом «The Silicon Teens». Міллер вибрав цю відносно дешеву студію через наявність великої апаратної: при відсутності живих інструментів йому просто потрібно було місце, щоб розмістити свою колекцію аналогових синтезаторів, яка на той момент вже включала в себе так вразив Роберта Марлоу «Korg 700S». «Blackwing Studios» і «Depeche Mode» виявилися хорошим поєднанням - запис синглу «Dreaming Of Me» з бі-сайдом «Ice Machine» зайняла всього пару днів.

Вінс Кларк: Вдруге записуватися в цій студії було захоплююче. Коли там записувався Деніел, там ще було вісім доріжок, але до нашого приходу їх стало шістнадцять! В один з тих днів ми влаштували велику вечірку в Безілдоне, так що, коли ми повернулися в студію записувати бі-сайд, ми все мучилися похміллям. (Докази того, що під час запису «Dreaming Of Me» група непогано проводила час, можна знайти на CD-перевиданні дебютного альбому «Depeche Mode» «Speak & Spell». Під час поступового затихання цієї пісні - швидше за все, завдяки помилці інженера звукозапису - виразно чутні чиїсь радісні вигуки і навіть парочка тих самих фальшивих нот, про які згадує Роберт Марлоу. - Дж. М. )

Навіть не дуже емоційний Вінс Кларк не міг стримати збудження, коли два його твори виявилися увічнені на вінілі: «Я пам'ятаю, що, блукаючи по Лондону, боявся, що мене зіб'є машина і я пропущу все найцікавіше. Я думав: "Ось обломно було б потрапити під машину саме зараз". Я став обережнішим на переходах, до того це було приголомшливо! »

Що до вибору треків для дебютної семідюймовку «Depeche Mode», то, як роз'яснює Вінс Кларк, «за це відповідав Деніел. Ми вирішили, що як він скаже, так і буде ».

Хтось вважає, що Деніел Міллер спочатку розглядав «Depeche Mode» як спосіб втілити в життя задуманий ним проект «The Silicon Teens». Зрозуміло, самого Міллера ця теорія не цікавить: «Ідея" The Silicon Teens "частково співпадала з моїми надіями на майбутнє" Depeche Mode ", але я не збирався нікому нічого нав'язувати або насильно перетворювати" Depeche Mode "в" The Silicon Teens ". До того моменту, коли я вперше їх побачив, у них вже було своє власне звучання, і воно мене вразило. Так що я безумовно не створював їх за своїм образом і подобою, просто їх образ дуже вдало збігся з образом, придуманим мною раніше.

У мене було певне бачення того, як могла розвиватися тоді електронна музика; можна сказати, я сподівався, що раз я сам так захоплююся синтезаторами, то нові групи теж в першу чергу будуть звертатися саме до них, а не гітарі і ударних. У цій області все ще було так багато нових і недосліджених можливостей, в той час як рок-музика, за рідкісними винятками, ходила по колу з самого початку шістдесятих. Поп-музика та інші, більш експериментальні стилі надавали куди більше способів руху вперед, створення чогось незвичайного. У нас була можливість зробити одне з тих відкриттів, про які я мріяв ».

Було зупинилося розвиток подій з Стіво зрештою обернулося туром «Bizzare Everrings» на підтримку «Some Bizarre Album». В рамках цього турне «Depeche Mode» виступили в Лідсі ( «Уерхаус», 2 лютого 1981) і Шеффілді ( «Ліміт Клаб», 3 лютого 1981). Вінс Кларк знайшов тур не особливо корисним для здоров'я: «Ми дали чотири або п'ять концертів, а весь інший час намагалися урвати хоч трохи сну. Правда, замість кузова форда "транзит" ми тепер подорожували в кузові-фургоні ».

Можливо, саме брак сну вплинув на враження Енді Флетчера, який розповів журналу «Look In» незабаром після туру, що «з мешканцями півночі було так важко - вони дуже сильно відрізняються від південної публіки. Вони не реагували, тому що не знали наших пісень. Правда, ближче до кінця вони всі як подуріли ».

Дейв Геан: Я думаю, вся справа в характері сіверян. Вони спочатку уважно вслухається, оцінюють. А в Лондоні все відразу починають скаженіти!

Пізніше у відповідь на питання, чому «Depeche Mode» вибрали Деніела Міллера і «Mute», а не Стіво і «Some Bizzare», Вінс Кларк відповів: «Можливо, Стіво і здався нам дивним, але не забувайте, що ми не укладали жодних контрактів ні з тим, ні з іншим. Це було звичайне усну угоду: "Хочете сингл? Пішли в студію". Він домовився зі студією, а ми просто прийшли і записали сингл ».

Кларк не помилився, назвавши Стіво дивним. З чуток, глава «Some Bizzare» визнав дотепним влаштувати в своєму розкішному лондонському офісі каплицю і сповідальню для підопічних лейблу. Подібні викрутаси чи могли сподобатися тим, хто половину дитинства провів в церкві.

Кларк не переставав шукати майданчики для виступів і зумів роздобути для «Depeche Mode» місце в їх першому престижному лондонському шоу, на розігріві у «Ultravox», яких тепер очолював Мідж Юер, в рамках химерного «Валентинова балу» Стіва Стрейндж і Рости Ігана. Набір електронних проектів був вельми еклектичний і крім «Depeche Mode» включав танцювальну групу «Shock», що спеціалізувалася на так званому робот-стайл, і колектив «Metro», про який ніхто толком і не чув. Це шоу, яке відбулося в кінотеатрі «Мосту» 14 лютого 1981 року Деніел Міллер вважає першим великим концертом в русі «нових романтиків».

«Depeche Mode» були на висоті: кайф від гри перед великими аудиторіями виявився сильнішим за страх Кларка перед переходом на новий рівень. Як зізнався Вінс Кларк, вони «брали багато" СНІД ", чому те, що відбувається ставало ще більш захоплюючим. Ти буквально перетворювався в клубок нервів. Розумієте, нам було не до того, щоб рефлексувати на тему "А чи не облажались ми один одному?". Ні, ні, ми їм подобалися! »

Мартін Гор: Я знав про наркотики, але був досить «правильним». Я був проти наркотиків, і якщо хтось вживав їх поруч зі мною, я йшов. Я просто не хотів з усім цим зв'язуватися. У той час це було для мене питанням моралі - не знаю чому. Можливо, це був страх, тому що я завжди був досить тихим і забитим і ніколи нічого подібного не пробував. Я просто не хотів брати в цьому участь.

На думку Вінса Кларка, стимулянти були єдиним нововведенням, а в іншому формула залишалася все тією ж: «Ми продовжували грати так само, як і завжди, в супроводі драм-машини" Boss Dr Rhythm ". Флетчер завжди грав басові партії, тому що звик грати на бас-гітарі; Мартін грав всі головні рифи, бо вмів грати на клавішних; а я був десь посередині ».

Рецензії, що послідували за випуском «Dreaming Of Me» 20 лютого 1981, в цілому обнадіювали. Бетті Пейдж з «Sounds» назвала пісню «глибокої, осмисленої, важкої і претензійною», а Кріс Бон з «New Musical Express», навпаки, розсудив, що «незважаючи на нарцисизм назви," Dreaming Of Me "в своїй чарівній невибагливості і химерності нагадує "Orchestral Manoeuvres In The Dark". Відсторонений вокал, холодний автоматичний ритм і цукрова мелодія. Три хвилини задоволення ».

Автори глянцевого «Smash Hits» теж спочатку були налаштовані прихильно. Спочатку вони позитивно висловилися про лондонському виступі «Depeche Mode» в «кабаре Футура» 16 лютого 1981 го, яке Пол Морлі з «NME» назвав «замороженим», потім обласкали «Dreaming Of Me»: «Через стилю музики" Depeche Mode "та їх очевидного смаку до макіяжу і стильному одязі їх можна прийняти за завсідників клубу" Бліц ", однак насправді вони явно затьмарюють багато більш відомі групи завдяки своїй здатності складати відмінні мелодії і правильно з ними поводитися. "Depeche Mode" грають щось середнє між радісним синтіпоп "The Silicon Teens" і більш серйозними особистісними піснями Фокса, Ньюмана і їм подібних.

Дві з цих перлин вже вийшли на вінілі, і чудовий сингл "Dreaming Of Me" / "Ice Machine" беззастережно рекомендується всім. Мелодійний, розумний, стильний, енергійний - він заслуговує справжньої слави. Ви повинні його купити! »

Текст, який повідомляє, що «" Depeche Mode "виглядають від сили на чотирнадцять, але стверджують, що їм за вісімнадцять», супроводжується фотографіями групи, за якими видно, що, незважаючи на угоду з «Mute», у фінансовому відношенні для групи нічого не змінилося. Вінс і Мартін зображені що стоять пліч-о-пліч біля своїх старих «Kawai S100F» і «Yamaha CS5», що покояться на узвишші, що підозріло нагадує велику картонну коробку.

Завдяки ді-джеям «ВВС Radio One» Пітеру Пауеллу і Річарду Скиннеру «Dreaming Of Me» почали крутити по радіо, і через кілька тижнів після виходу сингл досяг 57-го рядка британського чарту синглів - непоганий результат, враховуючи, що «Mute Records» не володіли тим фінансовим впливом і мережею розповсюдження, які були у лейблів-мейджорів. Треба сказати, одне перше місце синглу все ж дісталося - він очолив чарт незалежних синглів журналу «Sounds»; більш того, 26 вересня 1981 го він все ще утримував 27-ю позицію, по праву ставши головним незалежним синглом року.

Незабаром «Depeche Mode Information Service», фактично перший офіційний фан-клуб групи, вирішив випустити брошуру «Особисті факти». На питання про його головному життєвому досягненні Дейв Геан відповів: «" Dreaming Of Me "на" Radio One "».

З іншого боку, відповіді інших учасників групи на те ж питання про досягнення розкривають цікаві подробиці. Так, відповіддю Вінса Кларка було «іспит на водійські права», Енді Флетчера - «перше місце в юнацькому розряді Бригади хлопчиків», Мартіна Гора - «у мене їх мало». Наводять на роздуми і перераховані ними цілі: «успіх» (Дейв Геан); «Немає такого» (Вінс Кларк); «Навчитися краще грати на клавішних» (Енді Флетчер) і «стати мільйонером» (Мартін Гор).

«Коли" Depeche Mode "почали набувати популярності, це був перехід в інший вимір, - сказав Деніел Міллер журналу" Sound On Sound "в 1998-му. - Я ніколи не мав справи з хітами, а тут я тільки почав працювати з групою, а за хлопцями вже почали ганятися все лейбли в країні. Хлопці були дуже молоді, до них ломилися представники всіх цих компаній, і я відчував себе за них у відповіді. До того ж всі мейджори говорили, що у "Mute Records" не може бути хітів, і мені захотілося довести, що вони помиляються! Це додало мені рішучості ».

Як зауважив Стіва Тейлора з «Smash Hits», «те, що раніше байдужі мейджор-лейбли раптово згадали, що у них є демо-запис і телефонний номер" Depeche Mode ", дуже сприяло підняттю самооцінки і членів групи, і Деніела Міллера».

Енді Флетчер: У перший рік ми тягали всюди ці демо, і нікому не було до нас справи. Потім раптом все до єдиного представники відділів з підбору артистів і репертуару почали на нас полювати, а ми чомусь вважали за краще їм хлопця, який не обіцяв ні грошей, ні контракту, зате нам подобалася музика на його лейблі.

Це було смішно, тому що, коли я був в Нью-Йорку, я зустрів Роджера Еймса з «Is land Records». Зараз він голова «Warner Music Group», а двадцять років тому ми разом пили пиво в безілдонском пабі і він намагався умовити Кріса Вріггса і Марка Діна укласти з нами контракт. Згодом Марк Дін переконав «Wham!» Підписати найгірший контракт в історії. А адже на їх місці могли б бути ми!

Зустріч в пабі запам'яталася Мартіну Гору з тієї ж причини: «У числі тих, хто за нами ганявся, були люди з" Polydor "і ще якийсь Марк Дін, який пізніше підписав той сумнозвісний контракт з" Wham! "».

Вінс Кларк: Це почалося після виходу «Some Bizzare Album». Вони несподівано зацікавилися нами, коли у нас з'явився реліз, а футуризм почав набирати обертів. Тоді до нас все і потягнулися.

Мартін Гор: У той час нас обходили кілька мейджорів, і вони пропонували нам божевільні гроші - в той час у нас такі суми в голові не вкладалися: Вінс жив на допомогу з безробіття, Дейв навчався, а ми з Енді ледь простягали від получки до получки.

Вінс Кларк: До нас на концерти почали ходити представники «London Records» та інші подібні особи, які хотіли з нами поспілкуватися. Ноу нас не було ні адвоката, ні менеджера, так що не було кому укладати для нас угоди. Тоді це виглядало як шалені гроші. Це звучить жахливо, але я пам'ятаю розмову з видавцем, який пропонував мені десять тисяч фунтів за весь мій прижиттєвий працю - а я повірити не міг таку удачу!

Крихітна незалежна компанія Деніела Міллера, офісом якої ще рік тому служила квартира в лондонському районі Голдерс-Грін, де жили Деніел і його мати, встигла переїхати в однокімнатний офіс на декою-авеню, 16 якраз до виходу «Dreaming Of Me».

«Ми просто хотіли зробити запис, - говорить Мартін Гор, пояснюючи, чому так приваблювала їх" Mute ". - Само по собі ця подія здавалася нам таким захоплюючим, що нічого більше нам і не треба було. Ми не хотіли зв'язуватися з великою компанією звукозапису компаній, a "Mute Records" тоді заслуговувала на довіру, як ніхто: там були ФЕД геджетов, "The Normal" і "The Silicon Teens" - вся та музика, яку ми слухали. Далеко не всі лондонські пластинки були так вже хороші, але все, що виходило на "Mute", навіть ті записи, які не досягали великого успіху, було вельми гідним; думаю, це нас і переконало ».

Мартін Гор: Ми тоді дуже ретельно обмірковували свої дії; мені здається, це Вінс вирішив, що нам варто працювати з «Mute» - і я до цього дня йому за це вдячний. Ми його послухалися, тому що ми теж були фанатами «Mute». Але я думаю, що саме Вінс найбільше вплинув на наше рішення, і це було великою удачею.

Деб Манн: Рішення прийняв Вінс. Були й інші зацікавлені лейбли, але він вибрав «Mute». Наскільки я пам'ятаю, Деніел збирався дати Винсу право голосу, підпишись група на його лейбл, в той час як на якомусь великому лейблі хлопцям просто говорили б, який сингл їм треба випустити, які пісні включити в альбом і так далі. Винсу б таке не сподобалося.

У найпершому інтерв'ю «Depeche Mode» журналу «Sounds» (номер від 31 січня 1981 роки) Вінс Кларк і справді відгукнувся про їх знайомому з «Mute» дуже схвально: «На" Mute "у нас буде більше шансів. Деніел вже встиг добре себе зарекомендувати, і до того ж нам подобається, як він працює. Ми вислухали представників інших компаній, подивилися, що вони нам пропонують, але співпрацювати вирішили з ним. Він домігся успіху з «The Silicon Teens», а ми на них чимось схожі. У Деніела нюх на подібні речі. Мені здається, його недооцінюють ».

В інтерв'ю для «New Musical Express» в серпні того ж року ще один з учасників, чиє ім'я не вказано, міркує про загадкову особистості, якій був - і є до цих пір - Деніел Міллер: «Ми з'явилися якраз тоді, коли всі великі лейбли шукали собі групу з числа футуристів. Ми були дуже близькі до укладення договору з мейджором. Але з Деніелом ми можемо робити все, що захочемо. Якби нам захотілося, ми могли б просто записати три хвилини шуму, а він випустив би це синглом. Він випускає сингл навіть тоді, коли знає, що більше тисячі копій йому не продати. Він цим займається просто тому, що йому це подобається ... Я до сих пір не розумію Деніела Міллера і не розумію, як йому вдалося заробити хоч якісь гроші до нас ».

Треба віддати належне Деніелу Міллеру - початкова одноразова угода, яку він запропонував «Depeche Mode», дійсно була дуже чесною - тим більше що скріплена вона була простим рукостисканням, без запису умов, без формальних контрактів. «Це, по суті, угода п'ятдесят на п'ятдесят. "Mute" оплачує половину вартості записи, випуску і всього іншого, - пояснює ситуацію Вінс Кларк. - Потім запис надходить у продаж, і після сплати всіх витрат решту грошей, тобто прибуток, теж ділять навпіл, і цією схемою я користуюся донині. Деніел запозичив її у "Rough Trade" ».

Енді Флетчер в «Look In» від 24 жовтня 1981 року говорить те ж саме: «У нас угода п'ятдесят на п'ятдесят, так що все ділиться порівну між нами і лейблом. Ми ділимо всі витрати, але прибуток це виправдовує ».

Що в імені тобі моєму? |  Інді-Бітлз
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати