Головна

ТОВСТІ КОРИЧНЕВИЙ КОНВЕРТ

  1.  Валютних відносин. РІВНІ конвертованій валюті.
  2.  Питання № 119: Перед Вами конверт
  3.  Використання конвертованих цінних паперів
  4.  Кишечник. Тонка кишка. Товста кишка
  5.  Конверт, будь ласка
  6.  Ціна конвертації вартість і премія
  7.  Конвертованість валюти. Валютний курс

- Так ти отримав лист від адвоката, тато? - Гм-м. Так Так. Він явно був не схильний до розмови.

- Ну і що ти думаєш?

- Ага, ну ... - Він кашлянув. Його голос звучав напружено. Він не любив говорити по телефону. - Ну, я показавши його Валентині.

- І що вона сказала?

- Шо сказала? Ну ... - Знову кашель. - Сказала, шо закон не может Розлуч чоловіка з його дружиною.

- Ти хіба не читав лист адвоката?

- Так. Чи не. Але вона усьо одно так сказала. Вона так думае.

- Але вона думає неправильно, тато. Неправильно!

- Гм-м.

- А ти? Що ти їй сказав? - Я намагалася тримати себе в руках.

- Ну шо я можу сказати? - В голосі його відчувалася якась безпорадність, немов він підкорився силам, над якими був не владний.

- Ти міг сказати, наприклад, що тобі не подобається ця ідея з одруженням. Адже міг же?

Від страху в мене звело шлунок. Я зрозуміла, що він піде до кінця і мені доведеться з цим змиритися.

- Ага. Так. Чи не.

- Що ти хочеш сказати цими «так» - «ні»? - Від роздратування у мене саднило в горлі. Я з усіх сил намагалася говорити спокійно.

- Я не можу етого сказати. Я ничого НЕ можу сказати.

- Папа, заради бога ...

- Слухай, Надія, ми одружимося, і усе. І не треба за ето більше говорити.

У мене було таке відчуття, ніби відбувається щось жахливе, але я вперше бачила батька таким бадьорим і схвильованим після смерті мами.

Він вже не перший раз мріяв врятувати жебраків українців. Одного разу вирішив знайти членів сім'ї, яких не бачив півстоліття, і привезти їх всіх в Пітерборо. Розіслав листи до міськрад і сільські поштамтів по всій Україні. До нас приходили десятки відповідей від пролазливих «родичів», захотіли скористатися його запрошенням. Але мама поклала всьому цьому край.

Тепер я бачила, що батько направив всю свою енергію на цю жінку і її сина, які повинні були замінити йому сім'ю. Він міг би говорити з ними на своїй рідній мові. Такому красивому, що будь-якого зробить поетом. А українські пейзажі кого завгодно перетворять на художника. Пофарбовані блакитною фарбою дерев'яні хати, поля золотистої пшениці, сріблясті березові гаї і широкі річки, неквапливо і плавно Катя свої хвилі. Хоч він і не повернеться на батьківщину, сама Україна приїде до нього додому.

Я була в Україні. Бачила бетонні житлові корпуси і річки з дохлою рибою.

- Папа, Україна не така, як ти запам'ятав. Вона зараз інша. І люди інші. Пісень більше не співають - хіба тільки горілки нап'ються. Їх цікавлять тільки покупки. Західні товари. Мода. Електроніка. Американські моделі.

- Гм-м. Ето ти просто так говориш. Може, воно й так. Але якщо я зможу врятувати хоч одного прекрасного людини ...

Він знову замріявся.

Правда, є одна проблема. Термін дії її туристичної візи закінчується через три тижні, пояснив тато.

- А їй іще треба отримати свідоцтво про розвод од чоловіка.

- Ти хочеш сказати, що вона заміжня?

- Чоловік залишив в Україні. Між іншим, дуже інтелігентний чоловек. Політехнічеській директор. Я з ним зпісався - навіть балакав з ним по телефону. Він сказав, шо Валентина буде відмінною дружиною. - Його голос звучав самовдоволено. Майбутній колишній чоловік перешле документи по факсу в українське посольство в Лондоні. А батько поки займеться підготовкою до весілля.

- Але якщо термін дії візи закінчується через три тижні, то виходить, що ти запізнився. - (Мені дуже хотілося на це сподіватися.)

- Ну, якщо їй доведеться повернутися, то ми одружимося Вже після її приїзду назад. Ми так вирішили - і ніякий заперечень.

Я помітила, що «я» встигло перетворитися на «ми». Я зрозуміла: план розроблявся вже давно і мене посвятили в нього лише на самому останньому етапі здійснення. Еелі їй доведеться повернутися в Україну, він напише їй листа і вона приїде назад вже як його наречена.

- Але, тату, - сказала я, - ти ж читав лист адвоката. Їй можуть не дозволити повернутися. Хіба немає кого-небудь іншого, молодші, хто б міг з нею одружитися?

Так, у цій меткої жінки є запасний план, сказав батько. Через агентство послуг на дому вона познайомилася з одним хлопцем, який виявився повністю паралізований в результаті дорожньої аварії. Між іншим (сказав тато), дуже порядна молода людина, з хорошої сім'ї. Колишній учитель. Вона доглядала за ним: купала, годувала з ложки, водила в туалет. Якщо їй відмовлять як нареченій батька, вона влаштує так, що її знову запросять доглядати за цією молодою людиною «Aupair» [4]. Така робота ще дозволена інструкціями по імміграції. Вона отримає право на проживання АІ pair протягом року, і за цей час він закохається в неї, і вони одружаться. Тим самим її майбутнє в цій країні буде забезпечено. Але для бідної Валентини це буде рабське життя, тому що він повністю від неї залежить - цілодобово, тоді як батьківські потреби невеликі (сказав тато). Батько знає про це, тому що вона водила його в цей будинок і показувала цього парубка. «Бачиш, на що він схожий? - Сказала вона батькові. - Як я можу за нього вийти? »(Тільки, звісно ж, вона сказала це по-українськи.) Ні, батько хотів позбавити її від такої підневільного життя. Він принесе себе в жертву і одружується з нею сам.

Мене мучила тривога. Але я згоряла від цікавості. Тому вирішила забути про дворічну ворожнечі і подзвонити сестрі.

Коли я ліберально панькатися, Віра проявляла безкомпромісність. А коли я коливалася, вона брала рішучі заходи.

- О боже, Надія, що ж ти раніше-то не сказала? Ми повинні її зупинити.

- Але якщо він буде з нею щасливий ...

- Не сміши людей! Нікого вона не зробить щасливим. Абсолютно ясно, що їй потрібно. Не розумію, Надія, чому ти завжди стаєш на бік злочинців ...

- Але, Віра ...

- Ти повинна зустрітися з нею і відвадити її.

Я зателефонувала батькові.

- Тату, можна мені приїхати і познайомитися з Валентиною?

- Ні-ні-ні, ніякий знайомств.

- Але чому?

Він затнувся. Важко було так швидко знайти відмовку.

- Вона не говорити по-англійськи.

- Зате я говорю по-українськи.

- Вона очень сором'язлива.

- Мені так не здалося. Ми могли б поговорити з нею про Ніцше і Шопенгауера. - (Ха-ха-ха!)

- Вона работае.

- Ну тоді ми можемо зустрітися пізніше. Після роботи.

- Ні, не в літку діло. Надія, давай лучче Не будемо за ето говорити. До побачення.

Отець поклав трубку. Він явно щось приховував.

Через кілька днів я подзвонила йому знову. Пішла іншим шляхом.

- Привіт тато. Це я, Надія. - (Він знав, що це я, але мені хотілося продемонструвати дружелюбність.)

- Ага, так-так.

- Папа, Майк взяв на цьому тижні пару відгулів, і ми хотіли б приїхати і побачитися з тобою. - Батько любив мого чоловіка. Він міг говорити з ним про тракторах і аеропланах.

- Гм. Так. Дуже добре. І коли ви приїдете?

- В суботу. Ми приїдемо в суботу на обід, близько першої години дня.

- Добре, я скажу Валентині.

Ми приїхали раніше години, сподіваючись її застати, але вона вже пішла. Будинок виглядав занедбаним і похмурим. При мамі там завжди стояли живі квіти, стіл був застелений чистою скатертиною і пахло смачною їжею. Тепер же замість квітів - брудні чашки, стопки паперу, книги і неприбрані речі. Голий темно-коричневий пластиковий стіл застелений газетою, на якій валялися шматки черствого хліба і яблучні очищення. Смерділо прогірклим жиром.

Однак батько був в чудовому настрої. Увазі нього був бадьорий і жвавий. Волосся, що стали тепер зовсім сивим і тонкими, відросли і розтріпалися на потилиці. Шкіра потемніла, натяглася і трохи покрилася ластовинням: напевно, він виходив в сад. Очі у батька горіли. Він пригостив нас обідом: рибними консервами, консервованими помідорами, чорним хлібом і яблокамі- «Тосіба». Вони готувалися за спеціальним рецептом: батько збирав в саду яблука, чистив, нарізав і складав їх у пірексовую тарілку, а потім запікав в мікрохвильовці «Тосіба», поки вони не ставали клейкими і твердими. Пишаючись своїм винаходом, батько постійно нам підкладав яблука і дав трохи з собою.

Я захвилювалася: чи не шкідливо їсти так багато консервів? Повноцінно він харчується? Перевірила холодильник і комору: молоко, сир, крупи, хліб і купа консервів. Жодного свіжого фрукта або овоча, за винятком яблок- «Тосіба» і суцільно почорнілих бананів. Але виглядав він добре. Я почала складати список покупок.

- Тобі треба їсти побільше свіжих фруктів і овочів, тато, - сказала я. Батько погодився на кольорову капусту і моркву. Він перестав їсти морожений горох і боби - від них кашель.

- Валентина тобі готує? - Запитала я.

- Іноді готувати, - ухильно відповів він.

Я схопила ганчірку для підлоги і почала відмивати бруд. Вся квартира була покрита товстим шаром пилу і липкими коричневими плямами від пролитого чаю. Скрізь книги: історія, біографії, космологія - деякі він купував сам, інші брав в бібліотеці. На столі в передпокої я побачила кілька аркушів паперу, списаних його дрібним, нерозбірливим, загостреним почерком, з безліччю доповнень і закреслень. Я насилу читаю по-українськи, якщо написано від руки, але, судячи по розташуванню рядків, це були вірші. Батько опублікував свій перший вірш в чотирнадцять років. То були хвалебні вірші на честь нової гідроелектростанції, побудованої на річці Дніпро в 1927 році. Навчаючись на інженера в Києві, батько входив в таємний гурток українських поетів, який був згодом заборонений, оскільки в Радянському Союзі мовою міжнаціонального спілкування оголосили російську. Я зраділа, що батько як і раніше пише вірші. Навіть трохи запишалися ім. Потім склала паперу в акуратну стопку і протерла стіл.

У сусідній кімнаті Майк розвалився в кріслі з чаркою сливянки. Напівприкривши повіки, він героїчно зберігав уважне вираз обличчя, поки батько монотонно бубонів:

- В етой прекрасній країні сталася страшна трагедія. Її спіткали дві напасті - фашизм і комунізм.

На стіні над каміном висіла карта Європи. Межі Росії та Німеччини батько виділив жирними лініями з таким натиском, що папір подекуди прорвалася. Грубі зображення свастики, імператорського орла, серпа і молота були покриті гнівними карлючками. Голос батька підвищився і затремтів, і він заговорив з ще більшим запалом:

- Як ви думаєте, якщо я зможу врятувати хоча б одну людину - одного-єдиного чоловека - одягненого кошмару, ето буде моральний вчинок?

Майк дипломатично промимрив щось собі піднос.

- Розумієш, Михайло, - батько заговорив довірчим тоном, як чоловік з чоловіком. - У дитини может буть токо одна мати, але мущина может закохуватися багато разів у житті. Ето абсолютно нормально. Ти згоден?

Я напружила слух, намагаючись розчути відповідь Майка, але змогла вловити лише невиразне бурмотіння.

- Я можу зрозуміти стан Віри й Наді. Вони втратили матір. Але вони согласяться зи мною, коли побачать, яка Валентина прекрасна женшина. - (Невже?) - Конешно, коли я познакомівся зи своєю першою дружиною Людмилою, вона теж булу красива. Ти ж знаєш, я її теж врятував. На неї напали яки-то хлопці, которі хотіли відібрати в неї ковзани, і я за неї вступився. 3 того разу ми тісно подружилися. Так, мущина - природжений захисник жінки. - (Я тебе благаю!) - Валентина - ще одна красива жінка, що кликав до мене про допомогу. Як же я можу пройти повз?

Він почав перераховувати всі ті жахи, від яких її рятував. Вся українська громада твердила про те, що в тамтешніх магазинах немає їжі. Люди їдять тільки те, що вирощують у себе на городі, - майже як за старих часів. гривня катастрофічно впала і продовжує падати кожен день. У Харкові зареєстровано спалах холери. На Донбасі лютує дифтерія. У Житомирі на жінку напали серед білого дня і відрубали їй пальці з золотими кільцями. У лісах навколо Чорнобиля зрубали дерева і зробили з них в Чернігові радіоактивну меблі, яку розпродали по всій країні, так що люди тепер опромінюються в своїх же власних квартирах. У Донецьку під час вибуху в шахті загинули чотирнадцять гірників. На залізничному вокзалі в Одесі заарештували чоловіка, у якого в валізі виявили цілий клубок урану. У Львові одна молода жінка, яка проголосила себе другим Христом, переконала всіх у тому, що через півроку настане кінець світу. Всюди панують хаос і беззаконня. Але набагато страшніше - крах духовних і моральних принципів. Деякі люди повернулися в стару церкву, але більшість вступає в нові безглузді секти, проникаючі в країну з Заходу, або звертаються до ворожок, п'ятдесятників, провидців і самобічевателям, просто забивають грошенят. Ніхто не знає, у що вірити і кому довіряти.

- Якщо я зможу врятувати хоч одного чоловека ...

- Ну ось, припливли! - Я жбурнула в батька мокрою ганчіркою, і та впала йому на коліна. - Папа, по-моєму, ти заплутався в ідеології. Валентина та її чоловік були членами партії. Процвітаючими, наділеними владою людьми. При комунізмі справи у них йшли прекрасно. І біжать вони не від комунізму, а від капіталізму. А ти ж у нас за капіталізм, чи не так?

- Гм-м, - він підібрав ганчірку і через неуважність протер нею лоб. - Гм-м.

Я зрозуміла, що ідеологія і Валентина - зовсім різні речі.

- Так коли ж ми зможемо з нею познайомитися?

- Вона повинна прийти сюди після зміни, годин у пьять, - сказав батько. - Мені треба їй кой-шо передати. - І він узяв з серванта товстий коричневий конверт, щільно набитий паперами.

- Так, може, я поки вискочу в магазин? А потім, коли вона повернеться, разом поп'ємо чаю. - Бадьорий, проникливий тон. Чисто англійська. Він допоміг мені відмовитися від всієї цієї муки і божевілля.

На зворотному шляху з магазину я пригальмувала біля тієї приватної лікарні, де працювала Валентина. У цю саму лікарню незадовго до смерті поклали маму, так що місце було добре мені знайоме. Я припаркувалася біля узбіччя, а потім, минаючи парадні двері, обійшла будинок і заглянула в кухонне вікно. Повна жінка середніх років помішувала щось на плиті. Чи не вона? Поруч з кухнею - їдальня, де кілька літніх пацієнтів збиралися пити чай. Пара нудьгуючих підлітків в дитячих комбінезонах возила їх туди-сюди в візках. Там були ще інші люди, які ув'язнили підноси з їжею, але вони стояли дуже далеко, і я не змогла їх розглянути. Потім через парадні двері почали виходити люди - вони рухалися до автобусної зупинки. Персонал або родичі, які провідували хворих? Кого ж я шукаю, в кінці-то кінців? Жінку, яка підходить під опис батька: красиву блондинку з величезним бюстом. Але таких тут не було.

Коли я повернулася додому, батько був у розпачі. Вона подзвонила і сказала, що не прийде. Відразу поїде додому. Завтра вона повертається в Україну. Йому потрібно побачитися з нею перед від'їздом. Він повинен передати їй подарунок.

Конверт ні запечатаний, і зі свого місця я побачила, що в ньому - пара аркушів паперу, списаних тим же нерозбірливим почерком, і кілька банкнот. Чи не вдалося розглянути, скільки. Я відчула, як у мені закипає злість. Перед очима пішли червоні кола.

- Папа, навіщо ти даєш їй гроші? Твоєї пенсії і так ледве вистачає на життя.

- Надія, ето не має до тебе ніякий відносини. Почому тебе так хвилює, як я розпоряжаюсь своїми грошима? Або ти думаєш, шо тобі ничого не залишиться, га?

- Невже ти не бачиш, що вона тебе дурить, тато? Мені здається, я повинна звернутися в поліцію.

Він затамував подих. Батько боявся поліції, місцевого муніципалітету, навіть листоноші у форменому одязі, що приходив щодня до парадних дверей. Я налякала його.

- Яка ти жорстока, Надія! Я виховавши безсердечного нелюда! Он з мого будинку. Я не хочу - (хочу) - тебе більше бачити. Ти міні НЕ дочка ?! - Раптово він закашлявся. Зіниці розширилися. На губах виступила піна.

- Тільки без мелодраматизму, тато! Ти вже й раніше мені це говорив, не пам'ятаєш? Коли я була студенткою, а ти вважав мене левачка.

- Навіть Ленін писав, шо етот лівацький комунізм - дитячий ... - (Кх-кх.) - Дитяча хвороба.

- Ти назвав мене троцкистко. Сказав: «Забирайся з мого будинку, я не бажаю тебе більше бачити!» Але, як бачиш, я до сих пір тут. І як і раніше вислуховую всю цю маячню.

- Так ти і булу троцкистко. Як і уси твої революційних студенти з їх дурацькімі прапорами і прапорами. Ти хоч знаєш, шо робити Троцький? Ти хоч знаєш, скільки він убивши людей? І як він їх вбиває? Знаєш? Троцький БУВ нелюдом, похлеще Леніна. Похлеще Віри.

- Папа, якби я навіть була троцкистко, якій я, до речі, не була, все одно дуже нетактовно було говорити таке своєї дочки.

Це сталося двадцять п'ять років тому, і я до сих пір пам'ятаю тодішню образу, адже раніше я свято вірила в безмежну батьківську любов. Насправді справа була не в політиці, а в тому, що він хотів нав'язати мені свою волю: відстояти своє батьківське право мною командувати.

Тут втрутився Майк:

- Пане Миколо, я впевнений, ви сказали це не зі зла. А тобі, Надія, нічого ворушити минуле. Сядьте обидва, і давайте поговоримо.

У нього добре виходить нас мирити.

Батько сів. Він весь тремтів, зціпивши щелепи. Я пам'ятала його таким з дитинства, і мені хотілося стукнути його або втекти.

- Пане Миколо, мені здається, Надія права. Одна справа - допомогти їй переїхати в Англію, і зовсім інше - давати їй гроші.

- Ето на квитки. Якщо вона вернеться, їй нужни будут гроші на квитки.

- Але якщо вона дійсно вами дорожить, то прийде побачитися з вами перед від'їздом, чи не так? Чи захоче попрощатися, - сказав Майк.

Я мовчала. Намагалася не втручатися. Пішов він до біса, старий дурень.

- Гм-м. Може, воно й так.

Батько здавався засмученим. Прекрасно. Нехай розбудовується.

- Я, звичайно, розумію, Микола, що вона дуже приваблива, - сказав Майк. (Що-о? Він розуміє? Гаразд, поговоримо про це потім.) - Але якщо вона дійсно збирається вийти за вас заміж, мені здається трохи підозрілим, що вона не бажає зустрічатися з вашими родичами.

- Гм-м ... - Батько ніколи не сперечався з Майком, як сперечався зі мною. Адже Майк - чоловік, і до нього слід ставитися з повагою.

- А як же ті гроші, які вона заробляє на всіх своїх роботах? На квитки їх повинно вистачити.

- Їй треба розсчітаться з боргами. Якщо я не дам їй гроші на квитки, вона может ніколи більше не приїхати. - На його обличчі з'явилася повна розгубленість. - А ще я написавши їй вірші. І хотев б їх їй прочитати.

Я зрозуміла - і Майк одночасно зрозумів, - що він по вуха закохався. Який ідіот!

- Добре, де вона зупинилася в Пітерборо? - Запитав Майк. - Можливо, ми заїдемо до неї додому? - Тепер він був стривожений не менш мого. І ймовірно, заінтригований.

Ми всі втрьох завантажилися в машину. Батько одягнув свій кращий піджак і засунув коричневий конверт у внутрішній верхню кишеню, у самого серця. Він показав нам дорогу, і ми виїхали на вузьку вуличку з рядом однотипних цегляних будинків, недалеко від центру міста. Зупинилися біля будинку з хвірткою; до дверей вела розбита щебенева доріжка. Батько моментально вискочив з машини і побіг по доріжці, стискаючи в руках конверт.

Я глянула на батька з боку, і мене вразили його старечий вигляд, сутула, шаркающая хода. Але очі у нього при цьому горіли. Він подзвонив у двері. Тиша. Подзвонив ще раз. І ще раз. І ще. Дзвонив все довше і довше. Через деякий час почувся скрегіт підйомного вікна. Батько з нетерпінням підняв голову. Простягнув конверт. Руки у нього тряслися. Ми обидва затамували подих, чекаючи побачити красиву блондинку з величезним бюстом, але замість неї з вікна висунув голову чоловік. На вигляд йому було років сорок - з пишною каштановою шевелюрою і в білій сорочці з розстебнутим коміром.

- Гайда, чув? Вали звідси!

У батька відібрало мову. Тремтячими руками він простягав конверт.

Шатен не звернув на конверт уваги.

- Ти нас вже дістав! Спочатку надіслав лист від адвоката, потім діставав її на роботі, а тепер з'явився додому. Ти вивів її з себе. Так що тепер забирайся і дай їй спокій! - Чоловік з гуркотом зачинив вікно.

Батько весь якось зіщулився і зігнувся, завмерши на місці. Майк обняв його за плечі і повів назад до машини. Коли ми повернулися додому, батько майже нічого не говорив.

Майк сказав:

- Мені здається, Микола, ви ще легко відбулися. Раджу вам завтра ж покласти ці гроші назад в банк і забути про неї.

Батько зніяковіло кивнув.

- Вважаєш мене повний придурком? - Запитав він Майка.

- Ні, що ви! - Заперечив Майк. - Будь-який чоловік може втратити голову через гарної жінки. - Він зловив на собі мій погляд і посміхнувся, ніби вибачаючись.

Батько трохи підбадьорився. Його чоловіча гордість не постраждала.

- Так, я не хочу більше мати з нею Ніякий справ. Ти обсолютно правий.

Було вже пізно. Ми попрощалися і зібралися в довгу дорогу назад в Кембридж. Коли вже йшли, задзвонив телефон, і ми почули, як батько говорив по-українськи. Я не чула, що саме він говорив, але повільні, м'які нотки здавалися підозрілими. Напевно, потрібно було зупинитися, прислухатися і втрутитися, але я так втомилася, що мені хотілося швидше додому.

- Знаєш, скільки грошей було в конверті? - Запитав мене Майк.

Ми їхали в сутінках додому і переварювали події тижня, що минув.

- Я бачила, що там ціла пачка. Можливо, фунтів сто.

- Я помітив зверху пятідесятіфунтовую купюру. Зазвичай в банку не видають п'ятдесятку. Там дають десятки або двадцятки. Якщо, звичайно, не знімаєш дуже велику суму. - Він похмуро і зосереджено втупився на звивисту дорогу. - Може, краще дізнатися? - Він різко пригальмував поруч з червоною телефонною будкою. Я бачила, як він понишпорив у кишенях в пошуках монетки, набрав номер, зняв трубку, опустив монетку і поговорив по телефону. Потім повернувся до машини.

- Тисяча вісімсот фунтів.

- Що-о?

- В конверті. Там була тисяча вісімсот фунтів. Бідний старий.

- Бідний старий дурень! Напевно, це все його заощадження.

- Мабуть, йому дзвонила Валентина і просила перевести гроші на її рахунок.

- А почитати вірші не просила? - (Ха-ха.)

- Він пообіцяв, що завтра ж покладе гроші назад в банк.

Ми поїхали далі. Суботнім вечором на дорозі було мало машин.

Вже опустилися сутінки, сонце сіло за хмари, і небо розкреслили дивні смуги світла. Ми відкрили вікна, і в ніс вдарили сільські запахи - глід, бутень і силос.

Ми добралися додому годині о десятій. Майк знову зателефонував батькові. Я слухала по другому телефону.

- Просто хотів повідомити вам, що ми благополучно дісталися, Микола. Ви точно зможете сходити завтра в банк? Мене турбує, що гроші пролежать у вас вдома всю ніч. Ви можете заховати їх в надійному місці?

- Так ... не ... - Батько був схвильований. - А може, усьо-таки оддать їх їй?

- Пане Миколо, мені ця ідея не подобається. По-моєму, ви повинні покласти їх в банк, як обіцяли.

- А якщо Вже пізно? Якщо я вже їх оддав?

- Коли ви їх віддали?

- Завтра, - від збентеження він обмовився. - Завтра, сьогодні - яка різниця?

- Дочекайтеся мене, Микола, дочекайтеся.

Майк надів пальто і схопив ключі від машини. Він виглядав смертельно втомленим. Рано вранці наступного дня він повернувся з конвертом і надійно заховав 1800 фунтів стерлінгів в шухляді Підносить, щоб завтра ж віднести їх в банк. Що сталося з віршами, я не знаю.

 Невеличка Мамина СПАДОК |  КРОЛИК І КУРКА


 Коротка історя тракторів по-українськи |  ДВА ДЗВОНИКА І ОДНІ ПОХОРОН |  Коротка історія ТРАКТОРІВ ПО-УКРАЇНСЬКИ |  ВЕСІЛЬНІ ФОТОГРАФІЇ |  дерьмовое МАШИНА |  Атласні ЗЕЛЕНИЙ ліфчик |  РІЗДВЯНІ ПОДАРУНКИ |  ВИСИТЬ, ЯК ганчіркою |  Недоїдені БУТЕРБРОД з шинкою |  ЖОВТІ ГУМОВІ РУКАВИЧКИ |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати