На головну

Buenos Aires 1 сторінка |  Buenos Aires 2 сторінка |  Buenos Aires 3 сторінка |  Buenos Aires 4 сторінка |  Buenos Aires 5 сторінка |  Buenos Aires 6 сторінка |  Buenos Aires 7 сторінка |  Buenos Aires 11 сторінка |  Buenos Aires 12 сторінка |  Buenos Aires 13 сторінка |

Buenos Aires 9 сторінка

1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

Берар Жан-Батист.Композитор і гітарист. Народився в Лунеле в 1710 р У 1736 р був співаком паризької Гран-опера. Потім відійшов від театру, щоб присвятити себе викладанню співу і гітари. Особливо був відомий як викладач гітари. У паризькому видавництві Рішо вийшло його "Попурі" для гітари і скрипки (згадується Боні). У Бібліотеці Паризької консерваторії зберігаються "Мелодії в супроводі гітари" Берар. Помер в Парижі 1 грудня 1772 р

Бергардіцкій Рокус.Мюнхенський камерний виконавець-гітарист. У монастирі Кремсмюнетера в манускриптах для лютні зберігаються куранта, сарабанда, Томбо (могила), гавот, Жига і рондо. Кокріц в книзі "Музичні пам'ятники Австрії" включив "Могилу" як хороше твір повільного характеру. Згадується Ейтері.

Бергаса Годофредо. Іспанська гітарист-любитель, проживає в місті Логроньо, де працює архітектором. Про його хороших виконавських якостях нам розповів відомий гітарний виконавець Франсіско Кальєха. Аристократичний маєток Бергаси в години відпочинку - фортеця, храм і кафедра гітари.

Берггрін Андрес Пуро. Композитор і гітарист. Народився в Копенгагені 2 березня 1801 За свідченням Р. Боні в книзі "Гітара і мандоліна" у Берггріна було опубліковано кілька творів для гітари соло і збори пісень з гітарним супроводом. Берггрін займав високі пости в музичних організаціях, був, зокрема, інспектором по музиці в Національному коледжі Данії. Помер в місті, де народився 9 листопада 1880 р

Бергер Луїс.Німецький гітарист. Народився в Берліні 18 квітня 1777 р Був відомий як співак і виконавець. Виступав у великих містах Центральної Європи і в Росії. З творів його у видавництві Андре-де-Оффенбаха вийшла "Соната опус 8" для гітари, флейти та віоли. Це видання вийшло на літографії в 1808 р Крім того, вийшло багато його пісень для гітари з голосом. Бергер виступив також як викладач і письменник, опублікувавши свою автобіографію. Помер в столиці Німеччини 23 лютого 1839 р Згадується Ріманом і Лейпцігській щоденної музичної газетою.

Бергман Енріке Крістіан.Гітарист, композитор і викладач, згадується Мануелем, Вольфом і Ейтері. У місті Галле в 1802р. вийшла його невелика "Школа гри на гітарі".

Бергонци Карло I.Народився в Кремоні в 1686р. відомий лютнист. Прославився як скрипковий майстер і улюблений учень знаменитого Страдіварі. Помер в місті, де народився.

Бергонци Мікель-Анхель.Відомий виконавець на лютні. У спадщину після батька виготовляв скрипки і гітари. Його онуки, Ніколас (1740 - 1782 рр.) І Карлос II (1780 - 1820 рр.) Продовжили справу своїх предків і були віртуозами-любителями і знаменитими виробниками складних інструментів.

Беренгер Хайли Бруно.Викладач гітари, який проживає в Барселоні в першій половині 19 століття. Відомі в рукописи кілька його зошитів, з яких в нашому архіві зберігається зошит №7, що має широку форму, розміром 22x32, з наступним написом на обкладинці: "№7. Шість дивертисментів. Перекладені для гітари доктором Фернандо Сором і опублікованих д-ром Хайлес Бруно Беренгер, викладачем гітари, із зазначенням позицій для чистого і легкого виконання важких пасажів п'єс першого гітариста Європи, відповідно до Школою, створеної Беренгер. Ціна 12 реалів. - Пояснення знаків, наявні в механізмі гітари можна купити в наступних місцях: в музичному магазині д ра Франсіско Еспанья, вул. Ескудільер. І в будинку з-ра Бакади Сан Мігель № 7, 3 поверх ".

Берінгер Г.Композитор і гітарист. Автор дуетів та інших творів для гітари соло і з іншими інструментами; ці твори неважкі для виконання, мають правильну фактуру.

Берліоз Луї Гектор.Знаменитий французький композитор, який народився в Котика-Сен-Анре 11 грудня 1803 р Пам'ятники цьому великому музиканту і письменнику поставлені в двох місцях: в його рідному місті і в місті Парижі. Про нього можна прочитати в будь-якому словнику. Він був палким прихильником гітари, про яку говорить в "Трактаті про гармонію". Інструмент, на якому він трохи грав, що раніше належав Паганіні, зберігається як реліквія в музеї Паризької консерваторії. Фотографія цього інструменту приведена в книзі Феліно Х. Боні "гітара і мандоліна". Якби цей великий музикант побачив твори Торроба, Сирія Скотт і ін., Він неодмінно б кинув їм виклик в творі для гітари. Знаменитий Берліоз помер в Парижі 8 березня 1869 р

Бермуди Фрай Хуан.Вершина скелі, створеної з славних віуелістов 16 століття (був першим серед кращих). Перенесемося на кілька хвилин в ті часи і прочитаємо те, що написав відомий музикознавець Р. Педрель в біографіка-бібліографічному словнику і в музичному каталозі Депутації Барселони.

З ордена ченців миноритов, провісник і дуже досвідчений музикант, уродженець Есіха (Андалузія), де народився, очевидно, на початку 16 століття. У 1548 році вийшло рідкісне перше видання його книги оголошення (свого роду реклами або опису. Прим.ред.) Інструментів, яке складається тільки з першої частини.

Ось вихідні дані цієї книги:

Починається книга / перша в оголошенні інструментів / спрямована поблажливо і могущественнейшему / дону Хуану III / королю Португалії. Все це обведено віньєткою. На звороті обкладинки Привілеї та Ліцензія (Дозвіл); на наступній сторінці починається лист Фігероа, маестро Гранадської капели, яке закінчується на звороті стор. XI; далі починається загальний пролог, який закінчується на звороті аркуша XI, де починається другий лист Фігероа, що заповнює простір наступної сторінки, на звороті якої примітка авторів, згаданих у книзі; закінчується наступним текстом: Дана книга / під назвою Перша книга оголошення / інструментів в благородній і вірному місті Есіха / звідти автор родом /. Рік тисяча п'ятсот сорок восьмий / втілення нашого Ісуса Христа / Дане твір надруковано в місті Оссуна благородним Хуаном-де-Леон, друкарем / Університету його високості сеньйора Дона Хуана / Тельес Хирона, графа Урень /. Закінчено 17 вересня 1549 г. Це перше видання було ін-кварто, шрифт готичний, з музикою, 11 сторінок з передмовою і текстом.

Через два роки був опублікований трактат під назвою Мистецтво ТРИФАР:

Починається мистецтво ТРИФАР / присвячене / благородної і шанованої / Доні Ісабель Пачеко, настоятельки монастиря Святої Клари Монтільской /, складене шановним падре Фраєм / Хуаном Фернандо / ченцем ордена миноритов / в провінції Андалузія /. (Дві фігурки виконані з дерева з написом Санкта Клара-Санкта Чені і віньєткою навколо заголовного аркуша. (В кінці). Висновок / Було надруковано в місті Оссуна / в будинку Хуана-де-Леона, друкаря. / Попередньо було переглянуто і вивчено Королівським радою /. Закінчено в день блаженного святого Бернардина / в місяці травні 1550 г. / Друк з францисканської написом Soli Deo in glorja і нижче Sjla fides sufficit). Твір ін-кварто з XI листів. (Листи, зворотна сторона не пронумеровані).

Фотолітографічного копію цього представляє винятковий інтерес, рідкісного і невідомого широкому загалу, зведення музики для черниць монастиря Святої Клари Монтільской зробив маестро Барбьері. Одна з 15 зроблених копій, які не були в продажу, потрапила в Берлін до власника музичного магазину Лінмансону і він вніс її в каталог XXYII названого видавця ціною 80 марок.

Відставивши вбік плутані відомості, зібрані з видань Бермуди Фетисов, які не зуміли розібратися в суперечливих даних Історії Соріано Фуертес, 1559г., Неправильно вказаний каталогом королівської бібліотекою Португалії (вид-во Кресбека) і дані, почерпнуті або з Бібліотека Іспанка Ніколаса Антоніо, я стверджую , що фрай Хуан Бермуди не тільки самий методичний, найповніший і ясний з усіх авторів трактатів по музиці іспанською мовою і захоплює не тільки цими своїми якостями і ясністю ідей, а й усіма силами намагається слідувати в своєму мистецтв наприклад найбільш мужніх, сміливих і талановитих спроб реформаторів того часу, і "прибрати з музики всяку софістику", як це зробив найученіший і дуже допитливий падре фрай Франсіско Тітельман в логіці і фізики, найученіший падре фрай Луїс де Карвокаль, настоятель Святого Франсіско Севільського в Теології і як роблять всі мудреці у своїх творах. У свої книги, додає він, я хотів вкласти все, що я знайшов по музиці (слова та ідеї, що нагадують Тонсало Мартінеса-де-Біскаргі), переводячи це на нашу мову, щоб співаки зрозуміли деякі грецькі або латинські оригінали ".

З цього чудового трактату ще не разу не були приведені уривки, і я вперше роблю це з упевненістю, що теорії цього реформатора 16 століття ще привернуть увагу дослідників.

На аркуші і обороті заголовного аркуша написана Привілей, а також Дозвіл, датовані "Оссуна 1 серпня 1549г. І підписана Фратер Томес-де-Льянос, міністр провінції. Потім слід: Лист благородної і шанованої сеньйорі доньї Ісабель Пачеко, настоятельки монастиря Святої Клари Монтільской: Франсиско Сервантес-де-Салазар, професор риторики університету м Оссуна.

Далі: Пролог автора. У пролозі Фрай Бермуди нам повідомляє, що настоятелька Санта Марії "має честь бути дочкою маркіза, сестрою маркізи Пліего, тіткою графа Ферія і графині Аркос і пов'язана родинними узами з усією іспанської знаттю", і що він дізнався "волю (пані абатиси) по відношенню до сеньйори доньї Тереса, дочки графа Осорно, щоб вона (оскільки збирається стати черницею) в короткий час навчилася співати для церковної служби і грати для цієї мети; цьому вона повинна навчитися по чотирьох книг з музики, складеними автором прологу і автором твору; в тому , що він вирішив здійснити те, що його офіційно не просили зробити, але про що він знає, що ігуменя хотіла зробити; тобто три коротких твори, одне про церковний спів, друге про органному співі, і третє про те, як грати на органі ".

Що "все, що можна було скоротити, він скоротив і написаного досить, щоб дати уявлення про музику, головним чином монахиням, які старанні і цікавляться тільки тим, що відноситься до церковної служби": і нарешті, що він зробив цю роботу на славу нашої Іспанії з вірою в Бога "і якщо вам сподобається новий спосіб виконувати музику, вам сподобається також ця стислість".

Поступово в Пролозі читача вводять в техніку церковного співу, пояснюючи 16 його літер та знаків і їх відстань; згадується, що при виконанні на інструментах знаків більше, і т.д., різницю між тоном і півтонів. Потім автор пояснює все це більш детально, що змушує припустити, що Бермуди публікував інші твори, абсолютно невідомі до нашого часу і каже: "Головна порада, яку ми хочемо дати початківцям займатися музикою, і що я роблю у всіх своїх книгах, - це спосіб їх вивчення. Деякі співаки, що не вміли користуватися цими книжками, стверджують, що їх важко розуміти і що я писав їх лише для себе. Якби вони читали прологи і особливі поради, які я в них даю, не треба було б знову повторювати рада в цій книзі ". Автор повторює: "Про музику я написав 4 книги, і щоб їх зрозуміти, співак не обов'язково повинен бути дуже освіченою:" той, хто познайомиться з музикою за цими книгами і почне займатися на інструменті, зрозуміє всі мої книги при їх вивченні ... ". Всі чотири книги - один твір. Іноді ви зустрінете одну і ту ж главу в двох книгах." Я зробив це, щоб початківцю не довелося купувати книгу через якоїсь однієї речі ".

Після гравюри, цікавою незважаючи на її грубе виконання, автор наводить приклад Трьох властивостей, П'яти висновків і Ладів. Потім слід перша глава під назвою: "Про буквах і знаках церковного співу: пояснює - iij і ij. Про голосах і знаках церковного співу (ключі, пентаграми, крапки, коми, репризи і т.д.) Глава iiij. Про дедукції властивостей. у двох наступних розділах пояснює мутанси і диз'юнкт. "диз'юнкт в церковному співі, каже він, чотири квінта, секста, септима і октава. Кварта не є диз'юнкт, тому що її завжди можна побудувати зі звичайною мутансой ".

У розділі vij під назвою "Про співзвуччях" пояснює: "в церковному співі використовується 12 інтервалів, і всі вони прості: унісон, півтон, тон, полудітон, дитон, діапісарон, діапенте, мінорний ТРИКОРД, велика мажорна ТРИКОРД, мінорний гептакорд, мажорний гептакорд і діапазон ".

Глава viij присвячена музичними жанрами (пояснює тільки Діатон церковного співу), глава - ix розподіл ладів (лади головні і допоміжні, регулярні і нерегулярні, завершення, зміст і відстань ладів, композиція, діапазон, фрази і т.д.): x - визначення ладів, xi - коли співати бемолірованние ноти; xii - Кон'юнктів, xiij визначення фігури (таблиці) прикладів Кон'юнктів в кінці глави під цією назвою.

У розділі xiij під назвою "Про деякі речі, які початківець повинен вміти співати"; закінчується мистецтво церковного співу, і в наступній - "Починається мистецтво органного співу, короткий і достатня для початківців". Ось порядок глав цього трактату: ХR. Що таке органне спів. Xri - Про фігури. Xvij - Про зв'язках. Xrij Про знаках, які використовуються в органному співі для інструментів. Ось витяг з цього розділу: "На інструментах, на яких я граю, використовується 28 значків", тобто 28 білих або диатонических клавіш. У книзі визначення інструментів (1555) включає Бермуди уривок: "Інструменти, які виготовляються для нас, є 28 знаків, хоча на органі Баеса 29, на інструментах, що надходять з Фландрії", стор. Xxv і оборот. Далі слідують глави xix :: Про такті органного співу. - Xx: Про скоєний темпі. - Xxj: Про недосконалому темпі. Xxii - Про пропорціях. Xxiij: Яка різниця між ладом і темпом. - Xxiiij: Для тих, хто не виконує точки; і на цьому закінчується трактат про органному співі.

Починається коротко викладене мистецтво для перекладання в монаккорд: твір того ж автора.

Глава xxv: що повинен знати початківець для перекладання в монаккорд. Перше, що необхідно, щоб учень міг впевнено перекласти органне спів на монаккорд, це впевненість в органному співі .... Друге -мати добре поставлені руки, чому вчаться у хороших виконавців. Ті ж, хто цим нехтують з самого початку, на все життя залишаться з поганим звуком. Тому що краще заплатити подвійну плату хорошим виконавцям, а не залежати від милості варварів. За три або чотири місяці ви поставите руки. Під терміном поставити руки, я маю на увазі щоб учень знав, якими пальцями брати співзвуччя, якими повторювати, на яких клавішах, які способи існують для повторень (трелі, морденти і т.д.) і вміти їх виконувати. Тому що все це я описав у іншому місці, і маестро це будуть з легкістю викладати, і тут я не буду повторювати цих речей. І третя необхідна умова - вміти вибирати музику для перекладання. Той, хто хоче бути справжнім виконавцем, не повинен перекладати ударну музику - кошмар старих правил, а лише ту, що виповнюється в наші дні. І з часом, змінюється і музика, так що перекладати ту, про яку музиканти кажуть, що вона хороша. У наш час можна перекладати музику дона Хуана, Грегоріо Сильвестра (знаменитого поета і органіста, Грегоріо Сильвестра Рідрігеса-де-Меса, вправного математика і автора Мистецтва позначення, яке мені до сих пір не вдалося прочитати), музикантів на клавішних інструментах Гранади, - Вільенди , розподільника церкви в Севільї, Антоніо Кабесона, музиканта Його Величності, Бернандіно-де-Фігероа, маестро Королівської капели в Гранаді в Гранаді, Крістобалл Моралеса, маестро каплиці Господа нашого Аркосского, і Томберта. Можливо, хороша буде для виконання музика інших виконавців, але оскільки я не знаю їх і не бачив їх музику, я на них тут не вказую ".

Глава XXVI - Про те, як розуміти монаккорд, використовуваний в наш час, включає два музичних типу, диатонический і хроматичний. Всі білі клавіші диатонического типу, а чорні - хроматичного. У число білих клавіш я включаю дві перші чорні звичайного монаккорда, тому що вони диатонического типу і виконують роль білих. Звичайний монаккорд включає 27 клавіш диатонического типу і 15 - хроматичного. Таким чином, монаккорд включає 42 клавіші. Монаккорд, наведений падре Фраєм Бермпудо на аркуші iij наступний: До (дві додаткові лінійки нижче ключа "фа") Ре-Мі-Фа-Соль-Ля-Сі бемоль-Сі-До, і від цього "До" хроматически до "ля" з додатковою лінійкою вище ключа "сіль".

Глава xxvij. Про ладах звичайних і випадкових.

Глава xxvuj Про знаках (... і бемоль).

Глава xxix. Про склад ладів. - Глава xxx. Про засади і зміст ладів. - Глава xxxj Як міняти звуки або лади - Глава xxxj - Про інший спосіб зміни ладу. В цьому розділі, присвяченій зміні або транспозиції вокальних партій, є цікава річ, на яку ми хочемо звернути увагу: якщо всі три голоси не можуть бути зіграні лівою рукою, контральто можна підняти на одну октаву. Коли контрабас (бас) піднімається близько до тенору, його можна опустити на октаву; і якщо три голоси не можна зіграти правою рукою, тенор опускається ще на одну октаву. Той, хто захоче скористатися цим прийомом, так піднімає або опускає один або кілька голосів, і не пов'язує себе руки виконанням повторів і може грати деякі такти зміненими. Я хочу сказати, що змінити один або два такту не дасть позитивного результату, якщо не змінюють одночасно багато тактів. Твори зазначеного музиканта Бальтазара Тельес (невідомого) гарні для такого роду змін, тому що в цій музиці мало точок і вона хороша. Той, хто зацікавився б виконати вищевказане, приніс би з задоволенням бажаючим грати на всіх клавішах ".

Глава xxxiij. Про третьому способі зміни ладів.

Глава xxxxiij. Про відмінності між природними і випадковими ладами.

Глава xxxv - В цьому розділі мова йде про тих, хто заважає перший лад з четвертим і рекомендує для цього деякі твори "Гомберта", в яких "ви багато разів зустрінете цю суміш". Наприкінці автор заявляє, що до цього та інших змішуванням настільки звикли виконавці, особливо до діапазону і клаусула чистого ладу, що у всіх ладах (за винятком четвертого) їх використовують. Музика при цьому змішанні не рахується хорошою, тому що в простих ладах досягається кращий ефект.

Глава xxiij (через помилки у пресі нумерація глави така ж, як у попередній).

Які голоси має кожен знак у монаккорде.

Глава xxxix. Для перекладання (позначення) в монаккорде.

В даний час мені відомі три способи перекладання (позначення).

Перший перекладати по цифрам. Використовувати багато цифр.

Я б використовував такі цифри. Пояснює такого роду позначення, що складається в тому, щоб поставити цифру, відповідну 42 клавішах або нотах монаккорда, починав з цифри I до 42 наступним чином:

I 2 3 4 5 6 7 8 9

До-Ре-Мі-Фа-Соль-Ля-Сі бемоль-Сі-До і т.д.

( "До" I вказує на розташування на двох додаткових лінійках нижче ключа "Фа"), слідуючи хроматически до 42 або "Ля" на додатковій лінійці вище ключа "Сіль".

Говорячи про позначення білих клавіш, на яких дієз і бемоль позначаються тією ж цифрою, що і біла, з додаванням відповідного допоміжного знака: "Існують інші способи позначення, - додає автор, • описати в третій книзі. Цього ж способу позначення досить для початківців" .

Він приймає перший спосіб позначення та перекладає на два голоси (голос і бас) відому пісеньку: "Де ці горлянки, вони як політ орла". "Музика наведеного прикладу - говорить автор, не вийшла такою, як мені хотілося і що можна було зробити, через труднощі і запізнення враження? Я не знаю, чому її так завзято грають, напевно тільки для того, щоб їх повторювали. Ці цифри служать для перекладання великої кількості музики на невеликому аркуші паперу, не витрачаючи особливих зусиль ".

Глава xi. Висновок цієї книги. "Ви повинні вибачити мене за те багато, що з музики я помістив в ці три книги, але оскільки вони вже написані, сказаного досить ... Якщо початківець захоче скористатися моїми чотирма книгами опису інструментів (Трактати або книги опису інструментів були, перш за все, як ми знаємо; так звана книга перша, яка належала до видання 1548 г. І потім "Мистецтво ТРИФАР", видання 1555 р Тоді виникає питання, чи не видав він до цього інше невідоме дотепер видання, яке складалося з чотирьох книг, про які він неодноразово згадує в тексті "Мистецтво ТРИФАР") спочатку повинен вправлятися по цій книзі, яку я вважаю введенням в усі інші. я дуже ціную трактат про перекладення в монаккорд. Вивчивши всі викладене в ньому, початківець не стане досвідченим виконавцем, проте в ньому описані загальні правила, чіткі і перевірені на практиці, які ви не зустрінете в багатьох книгах. на закінчення я описав все, що знаю про монаккорде ". Потім, він звертається до вчителів і учнів з вибаченням за можливі помилки і стислість: - "Почавши з цієї книги, ви закінчите, досягнувши досконалості на чотирьох книгах опису музичних інструментів".

Також не було досліджено капітальна праця Фрая Бермуди, доповнення до "Мистецтву ТРИФАР. Я маю на увазі знамениту книгу під назвою" Опис музичних інструментів ". Я постараюся зробити це, не загубивши важливих речей з точки зору техніки та історії нашої національної культури. На заголовному аркуші книги в формі великої віньєтки є герб, можливо сім'ї графа Міранди, оточений написами з книги 150 псалмів (in jono tuke in psalterio ... laudate Deum) і другий написом з книги 25 прислів'їв. у підстави герба - назва книги.

Починається книга під назвою "Опис музичних інструментів, присвячена благороднейшему сеньйору (дону Франсіско де Суніга графу Міранда і власнику будинків Авельянеди і Баса і т.д.), складена падре Фраєм Хуаном Бермуди з ордена миноритов: в якій ви знайдете по музиці все, що необхідно і складається з 6 книг; на наступній сторінці ви побачите, що вона вивчена і схвалена відомими музикантами Бернардіно-де-Фігероа і Кристобалем де-Моралесом 1555 г. " (В кінці) "Кінець п'яти книг опису музичних інструментів, написаних шановним падре (Фраєм Хуано Бермуди з ордена миноритов (з провінції Андалузія, родом з благородного і вірного міста Есіха) в архієпископства Севільї, надрукована в місті Оссуна Хуаном де Леон, друкарем Університету благороднейшего сеньйора дона Хуана Тельес (Хірон-де Урень і закінчено було з друкування 13 липня напередодні дня Святого Буенавентури) рік MДLV (одна тисяча п'ятсот п'ятьдесят п'ять). Курсивом 8 вступних сторінок і 142 сторінки. Музика у вигляді тексту і зображення інструментів, вигравірувані на дереві.

В кінці твору автор повідомляє, що написав "шосту книгу (даний том містить п'ять книг, про що попереджає в кінці незважаючи на оголошене на заголовному аркуші), в яких хотів виправити деякі помилки іспанських музикантів і не друкував її з інших причин: по-перше , він хотів почекати деякий час і подивитися, чи не виправляться вони "після виходу трактату, сприйнявши його як батьківські закиди", і по-друге, "через нестачу і дорожнечу паперу, яка подорожчала настільки, що раніше сторінка з надрукованим текстом коштувала третину того, що сьогодні варто аркуш чистого паперу ": автор обіцяє, що з" Божою поміччю, коли буде достатньо паперу завдяки пожертви прихожан, вийдуть сьома і шоста книги ". Не дивлячись на це повідомлення, ці дві книги так і не були видані.

Твір Бермуди включає:

Каталог (покажчик) книг, включених в цей том.

Сума привілеї ... для друку інших книг з музики, не уточнюється яких. Два сонета з похвалою музиці і цій книзі, написані другом автора. Благороднейшему сеньйору дону Франсіско де Суніга графу Міранда і т.д. Пролог у формі листа, в якому йдеться: "прояв доброти - сприяти бідному ченцеві святого Франсіско, щоб він міг продовжити писати інші твори, які майже закінчив і вивчати як повинно цю книгу". Потім слід:

"Рекомендаційний лист справжнього твори (сеньйора Бернардіно де Фігероа) маестро королівської капели Гранади.

Бажаючим ознайомитись з мистецтвом з метою як практичне володіння мовою, так і розуміння.

Перший пролог для уважного читача.

Дорікає іспанських маестро в тому, що в один прекрасний момент загинуть великі секрети музики через те, що той, хто володіє ними, намагається, не передаючи їх нікому ... ".

Другий пролог для уважного читача:

"Після того, старанний читач, як була надрукована перша книга визначення музичних інструментів, в якій, поряд з мистецтвом ТРИФАР я обіцяв, що надрукую деякі книги; я вирішив змінити свої наміри і надрукувати всі свої твори в одному томі, розділеному на книги .. . Прагнучи, щоб моя праця і нічні чування не були даремними, я поміняв свої початкові наміри і замовив цю книгу, в якій друкую не тільки те, що повинен був надрукувати, але також уже видане, змінивши багато.

Через те, що довелося б надрукувати на полях, в це видання зміни не увійшли, як вони існують в оригіналі. І як були надруковані в першій книзі. У передмові описується, що було б включено в книги шосту і сьому, які, як ми знаємо, не було видано. "В останньому трактаті шостої книги я пишу проти ... бо спочатку я включив то, що використовується в старих інструментах і в старому мистецтві для тих, хто хоче ними користуватися, а потім продовжую далі для старанних і допитливих ...

Подивіться перші чотири трактату шостої книги, де я пишу проти чотирнадцяти способів співу ... ". Автор звертає нашу увагу, для того щоб його не запідозрили в зарозумілості, що" хоча невідомий і вихований з 15 років в лоні французької релігії, де не практикується музика ", і музика не є його професією, він наважився так широко писати про неї. він повторює, що" у нього ще є що надрукувати, і що він обговорив свої твори з найвідомішими іспанськими маестро. З чудових повідомлень і творів цих майстрів я написав твір з 7 книг. Вивчили вчені музиканти їх схвалили, як видно з листа вченого і скромного сеньйора Бернардіно де Фігероа, маестро Королівської капели Гранади, обраного в єпископаті і відомого музиканта Крістобаля де Моралеса. У цих книгах ви зустрінете 12 нових понять, що коштували мені великих складнощів, тому що я ніде не знаходив згадки про них. Перше - це семістройная віуелу. Хоча деякі, можливо, і грали на семістройной гітарі, але не на такій принципово нової. Вона відрізняється від шестістройной тим, що ті п'ятнадцять, які на ній в порожнечі, на семістройной - на відстані. Друге моє відкриття - введення в трактат другий віуели. Третє - натягнути на арфу струни однакової товщини і однакового натягу ... Четверте - створення нового музичного жанру ". (Мова йде про налаштування Квінт). П'яте - то, що можна зробивши орган - відрізавши точно і рівномірно труби ... і це можна зробити не тільки на вигаданому мною органі, а й на інших застосовуються органах. Шосте - це те, що в моєму способі виготовлення органів є особливості у верхній частині і скорочення за способом бумена. Сьоме - встановити суміш десятків (читач, уже, очевидно, здогадався , що мова йде про порівняння органів, здатних давати повні співзвуччя за допомогою використання консонантних звуків), які ніхто з-за неповного співзвуччя не наважувався встановити, а я встановив. Восьме ставитися до інструментів, - це зробити діапазони для них і для діатоніка, з хроматичного монаккорда і іншого - енгармонічні. Дев'яте - навчити грати на струнних інструментах диатонической. Десяте - зробити інструменти, на яких би гралися всі півтони. Ось, в основному, все, що я відкрив в музиці. Одинадцяте - це те, що існує спосіб на всіх наявних до теперішнього часу інструментах налаштовувати все півтони. Для здійснення всього перерахованого вище в кінці шостої книги я даю загальні рекомендації. Для тих, хто це точно хоче виконати, повідомляю, що в місті Баеса їм може показати маестро Хуан Мартіні Лечуга, він дуже сильний в цих речах. І останнє нововведення - це спосіб гри на цих нових інструментах і спосіб запису виконуваної на них музики новими знаками (цифрами) на клавішах, які до сих пір не використовувалися.

Пролог закінчується такими знаменними словами: "Якщо в майбутньому столітті музиканти відкриють нове в музиці, яка не буде узгоджуватися з описаним в цих книгах, нехай вони не засуджують мене ... Музика - не аксіома віри, яка не змінюється: вона зазнала великих змін: розумні люди будуть судити про те, що написано про музику з урахуванням того часу, коли це було написано ... ".

Потім: Починається перша книга визначення інструментів, і присвячена прославлянню музики в 20 главах.

У розділі I. Чому я почав писати про музику. Автор розповідає, що раніше він вважав музику другорядною річчю, і душа його була закрита для цього мистецтва. Але захворів важкою і виснажливою хворобою, яка змусила його залишити служби і стати настоятелем і проповідником. Бачачи, що в цьому йому відмовляли сили, він зайнявся читанням книг по музиці; писати ж спонукали його свідомість і служіння Богу.

Buenos Aires 8 сторінка |  Buenos Aires 10 сторінка
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати