На головну

Лос-Анджелес, Каліфорнія, 1991 |  Пальметто, травень 1991 1 сторінка |  Пальметто, травень 1991 2 сторінка |  Пальметто, травень 1991 3 сторінка |  Пальметто, травень 1991 4 сторінка |  Пальметто, травень 1991 5 сторінка |  Пальметто, травень 1991 6 сторінка |  Пальметто, травень 1991 7 сторінка |  Пальметто, травень 1991 8 сторінка |  Пальметто, травень 1991 9 сторінка |

Пальметто, травень 1991 11 сторінка

1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

- Діллон ...

- Так?

- Минулої ночі, коли я ... підійшла, ну, ти розумієш, ж перший раз ... - сказала вона і запнулася.

- Так?

- Ти сказав: «Ні, Джейд». Чому ти так сказав?

- Я збирався спочатку надіти презерватив.

- А-а! Я про це навіть не подумала.

- А мала. Але оскільки ти цього не зробила, дозволь мені запевнити, що у тебе немає ніяких підстав для паніки. Найгірше, що може статися, - ти завагітнієш.

Джейд підняла голову і глянула на нього.

- Я ніколи не зв'яжу тебе дитиною.

Він подивився їй прямо в очі.

- Ніщо не могло б бути краще.

Перевівши подих, вона запитала:

- Ти хочеш сказати, що любиш мене?

- Саме це я і говорю.

- Я теж люблю тебе, Діллон. Я теж люблю тебе.

Джейд ніжно поцілувала його в губи, і знову опустила голову йому на плече.

Єдині звуки, які долинали до їх слуху, були стукіт серця і скрип старих мотузок. Вони ще довго зволікали на гойдалках, поки ті не зупинилися.

Майраджейн Гріффіт запарковаться свій сірий «форд» на дугоподібному під'їзній колії навпроти будинку Айвена Патчетт. Запрошення від Нілу до сніданку було для неї як грім з ясного неба. Травень-раджейн вийшла на пенсію два роки тому. З тих пір вона нічого не чула про Патчетт і не бачила їх. Вона часто думала, як це схоже на них: подарувати їй золоту брошку, потиснути руку і після цього геть забути про неї, яка пропрацювала на Патчетт тридцять п'ять років.

Звичайно, Ламар винен в тому, що люди уникали її. Хто захоче дружити з матір'ю людини, який помер зганьблений, в богомерзкія місті? Вона не вірила жодному слову з тих, що люди говорили про її сина. Ламар не міг бути збоченцям. Він не міг займатися тими невимовними гадостями, які йому приписували. Він помер від пневмонії і рідкісної форми раку шкіри.

До сих пір Майраджейн відмовлялася вірити в жахливі визнання, зроблені сином на смертному одрі. Його слова не могли бути правдою, тому що його розум затьмарився від болезаспокійливих ліків, а мозок був промитий бісівськими зусиллями лікарів. У Сан-Франциско все були так перелякані СНІДом, що будь-який хвора людина вірив, що заражений саме цією напастю.

Очевидно, Патчетт, як і вона, більше не вірили в цю брехню, інакше б ніколи не запросили її до свого дому.

Дивлячись на значний фасад, якому вона завжди заздрила, місіс Гріффіт натягнула білі нитяні рукавички. Її долоні спітніли від нервового збудження.

З чого б це Айвен захотілося її побачити? Ніл натякнув, що справа важлива і термінове. Вона й припустити не могла, що б це значило. Але запрошення їй лестило.

Її муслиновое плаття з квітами якнайкраще підходило для ранкового візиту. Йому було вже кілька років, але воно чудово збереглося. Батько завжди говорив їй, що краще мати одну хорошу річ, ніж дюжину посередніх. Коли Майраджейн вибиралася в місто, вона завжди звертала увагу на те, як тепер одягаються жінки. Схоже, їх взагалі не хвилювало, у що вони одягнені. Неможливо було відрізнити шанованих громадян від усякої шваль, тому що всі були одягнені погано.

Благопристойність і скромність канули в минуле - так само, як династія Коуен, як і фамільний маєток. Вона чула, що маєток було недавно продано. З чуток, банк був щасливий позбутися його. Коли Майраджейн дізналася про це, то залилася гіркими сльозами.

На жаль, багато чого вже не повернеш. Їй ніколи знову не жити в їх родинному будинку, але до свого смертного години вона буде дотримуватися прекрасних традицій минулого. Наприклад, ніколи не носити штанів на людях і не з'являтися в суспільстві без рукавичок і носової хустки.

Піднімаючись сходами веранди, Майраджейн поправила свою крислатий солом'яний капелюх, яка буде пасувала до традиційного чаювання о п'ятій годині. Ніхто ніколи не скаже про Коуен, що вони не знають, як себе вести з гідністю і дотримуватися пристойності. Остання з живих Коуен, Майраджейн прийняла на себе відповідальність за підтримку репутації своєї дівочого прізвища.

Коли економка Айвена відкрила двері, гостя простягнула їй запрошень картку:

- Я Майраджейн Коуен Гріффіт. Містер Патчетт очікує мене.

Коли вони під'їхали до її дому, Джейд запросила Диллона увійти.

- Але я в такому вигляді ... - запротестував він, - неголений, і волосся на грудях злиплися від персикового соку.

- Ти виглядаєш не гірше, ніж я. Будь ласка. Мені хочеться приготувати для тебе сніданок.

- А я тебе навіть вечеря не пригостив для початку.

- Що значить «для початку»?

Діллон засміявся у відповідь на блакитну блискавку, блиснула в її очах.

- Гаразд, я зайду. На чашку кави, по-швидкому.

Обійнявши один одного за талію, вони піднялися до парадних дверей.

- Як ти гадаєш, Грем і Кеті не зустріла мене з зарядженими дробовиками?

- Вони будуть щасливі за нас, - відповіла Джейд, посміхнувшись йому.

- Звідки ти знаєш?

- Тому що я щаслива. - Джейд пішла вперед і майже зіткнулася зі поспішає назустріч Кеті. - Доброго ранку!

- Слава богу, ти вже вдома, - задихаючись, сказала стара жінка. - Я тільки що прокинулася і знайшла записку від Грема. Він поїхав на велосипеді зустрічати тебе і Диллона у його вагончика.

Джейд не звернула уваги на цікавість, яке прозвучало в кінці цієї сентенції.

- Він прекрасно знає, - сказала вона розлючено, - що йому не можна їхати з дому без дозволу, навіть в суботу. Доведеться посадити його на прикол на цілий тиждень.

Діллон поклав руки їй на плечі і повернув до себе.

- А може, він турбується про тебе? Ти про це не подумала? З нашого боку було безвідповідально не подзвонити йому. Якщо Грем попрямував на майданчик, я зустріну його по дорозі.

- Я думала, ти залишишся, щоб випити кави.

- Так я і хотів.

- Але ...

- Чому б мені не поїхати і не наздогнати Грема. Коли ви з Кеті одягнетеся, ми всі зустрінемося у мене. Я пригощу всіх оладками з горіхами в «вафельний хатині».

- Звучить спокусливо. - Джейд не могла втриматися від посмішки. Не могла вона більше сердитися і на Грема. Злитися в цей ранок взагалі було неможливо.

- А ти, Кеті?

- Я згодна.

- От і добре, - сказав Діллон. - Побачимося пізніше.

Він торкнув пальцем підборіддя Джейд і трохи підняв її голову для ніжного поцілунку. Немов в тумані Джейд дивилася, як він перетнув галявину і забрався в. свій пікап. Діллон помахав їй рукою і поїхав. Обернувшись, вона побачила, що Кеті проникливо дивиться на неї.

- Я в подиві, - промовила нарешті Кеті. - От уже не очікувала, що їм стане хтось на кшталт Диллона.

- Їм?

- Людиною, який принесе тобі звільнення. Я передбачала, що це буде людина прямо протилежний йому, хто-небудь більш тонкий.

- Діллон дуже чутлива людина.

У пориві почуттів Кеті торкнулася скуйовджене волосся Джейд.

- Він повинен перебороти твої страхи.

- З тих пір, як загинули його дружина і дитина, його терзає власний дракон. Я повинна бути добра до нього в тій же мірі, як і він до мене. Це найголовніше.

Кеті скептично глянула на безлад в її одязі.

- Ти впевнена, що це головне?

Джейд розсміялася гучним, хрипким, чуттєвим сміхом. Ще вчора це було б абсолютно неможливо. Господи, як же здорово стати, нарешті, повноцінної особиною роду людського! Чи не бути скутою страхами і побоюваннями, здатної на такі чудові навіженства!

Кеті, мабуть, прочитала в сяючих очах Джейд відповіді на безліч своїх запитань. В її власних блиснули сльози.

- Ти прямо світишся, Джейд.

- Я щаслива, як ніколи, - відповіла вона без коливань.

Тим вранці вони не потрапили в «вафельний хатину».

Джейд і Кеті приїхали на будівельний майданчик через сорок хвилин після Диллона. Радіючи їх приїзду, Ленер став з гавкотом описувати кола навколо джипа. Ледве вони заспокоїли собаку, з вагончика вийшов Діллон.

Серце Джейд прискорено забилося, коли вона вперше побачила свого коханця після недовгого розставання. Коханець. Дивним чином це слово увійшло в її словник. Вона повторила його про себе кілька разів, намагаючись звикнути до його звучанням і значенням. У грудях розцвіло почуття гордості і власництва. Радість закипала від виривалося назовні новознайденій любові.

Але Діллон сказав:

- Джейд, Грема тут немає.

Її пожвавлення відразу згасло.

- Його тут немає?

- Господи, - пробурмотіла Кеті. - Це я у всьому винна. Я не повинна була проспати.

- Хлопчики люблять побродити. Я впевнений, що з ним все в порядку.

За складці, що зібралася між брів Диллона, Джейд могла здогадатися, що він не дуже впевнений у своїх словах.

- Де він може бути?

- Не знаю. Я слідував його звичайним маршрутом і ніде не зустрів. Думав, коли приїду, то застану його тут. Але Грема не було. Миска Ленера була порожня, тому я вважаю, що Грем взагалі не приїжджав сюди. Адже відразу, як тільки приїжджає, він годує собаку, неважливо, хоче вона є, або немає. Я з'їздив на іншу сторону майданчика, але і там не знайшов його.

Джейд охопила долонями лікті. Сонце стояло вже високо і день був дуже спекотним, але її коханці.

- Може бути, він відправився ловити рибу, - сказала вона невпевнено.

- Може бути. Я як раз збирався заглянути на його улюблене містечко на каналі, коли ви приїхали. - Діллон підбадьорливо поклав долоню на її руку. - Залишайся тут. Я повернуся через п'ять хвилин.

Він сів у пікап і поїхав.

- Підемо і почекаємо у тебе в офісі, - запропонувала Кеті.

Джейд дозволила відвести себе в будиночок, але коли вони опинилися всередині, не могла і хвилини всидіти спокійно. Кожні кілька секунд вона кидалась до вікна в надії побачити Диллона, що повертається з Гремом.

- Його записка не могла бути підроблена? Ти не думаєш, що він написав її під примусом?

- Звичайно, ні, - відповіла Кеті. - Грем підсунув записку під двері моєї спальні і залишив на кухонному столі відкриту коробку з кукурудзяними пластівцями. Думаю, він поїхав саме сюди. Хотів побачити Диллона і тебе, як і написав в записці.

- Де ж він в такому випадку?

- Він міг збитися з шляху і зупинитися десь.

- Він ніде не повинен зупинятися без дозволу.

- Діти іноді забувають. Іноді не підкоряються навмисне.

- Але не в даному випадку, - упиралася Джейд. - Крім того, Грем не дитина. Раптово її вразила нова думка.

- Ти не думаєш, що він вийшов з себе, тому що я провела всю ніч з Діллоном?

- Сильно сумніваюся в цьому. Грем закохався в Диллона набагато раніше, ніж ти. Джейд кинула на неї швидкий погляд.

- Чому ти дивуєшся, Джейд? Тому, що Грем полюбив цю людину, або тому, що ти закохалася в нього? Або тебе дивує, що я знала про те, що відбувається між тобою і Діллоном, раніше, ніж ти сама це зрозуміла? У той самий день, коли я побачила Диллона, мені стало очевидно, яке почуття він відчуває до тебе, і що ти закохуєшся в нього. Ти думаєш, що такий чутливий хлопчик, як Грем, не помітив ці ознаки? Він без розуму від Диллона і в захваті від того, що ви нарешті разом.

Джейд відволік шум зовні.

- Він повернувся!

Вона вискочила в двері, коли задзвонив телефон.

- Кеті, відповідай!

Грема в пікапі не було.

- Я не знайшов його, - сказав Діллон. - Проїхав по всьому березі каналу, ніяких ознак ні Грема, ні його велосипеда.

Джейд затиснула долонею рот. Він привернув її до себе.

- Тільки не впадай у паніку. Десь він адже є. Ми знайдемо його.

- Джейд! - Крикнула Кеті в відчинені двері. - Тебе до телефону.

- Сама поговори.

- Це Ніл Патчетт.

XXX

Діллон вів машину, зосередившись лише на одному, - швидше, швидше!

- Сукині діти! Що таке вони придумали, що збили його з маршруту?

- Не знаю. Ніл не сказав. - Джейд не відривати очей від дороги. - Він тільки сказав, що Грем і Майраджейн Гріффіт знаходяться в його будинку, і що між ними відбулася розмова, який, на його думку, зацікавить і мене.

- Ця Майраджейн ...

- ... Мати Ламара Гріффіта.

Діллон сильно стиснули її руку.

- Вони більше не можуть заподіяти тобі ніякої шкоди, Джейд.

- Вони захопили мого сина.

- Вони не посміють торкнутися його і пальцем.

- Може бути, фізично і не чіпатимуть. Але, повір мені, вони знайдуть інші способи. Ти не знаєш їх так, як я знаю.

Вислухавши жахливий повідомлення Нілу, Джейд, перш ніж податися до дверей, швидко вийняла щось з маленького сейфа під столом.

- Я їду з тобою, - заявив Діллон. - Кеті, будь ласка, зачини офіс. Віджени додому машину Джейд і чекай нас там. Як тільки зможемо, ми тобі зателефонуємо.

Діллон перехопив Джейд у її «черокі» і повів до свого пікапу.

- Це моя проблема, Діллон. Моя боротьба. Я веду її.

- Разом зі мною. Тому не будемо втрачати часу. Сідай.

Тепер вона була рада, що Діллон поїхав з нею. Його присутність надавало їй силу і впевненість. Крім того, він вів машину більш рішуче, ніж зуміла б вона, і зберігав при тому повне присутність духу.

Вони домчалися до маєтку Патчетт немислимо швидко. Джейд вискочила з пікапа, ледь він загальмував. Бігом піднялася сходами і перетнула веранду. Діллон слідував за нею до самої вхідних дверей.

- Грем!

Тільки відлуння відгукнулося від стін і стелі.

- Він десь тут.

Обстановка парадній вітальні виглядала оманливе невинної, немов театральна декорація. На низенькому столику були розставлені срібний чайний прилад, вазочки з бісквітами і джемом, свіжий фруктовий компот. На великій дерев'яній тарілці лежали скибочки тонко нарізаної запеченої шинки. Але все було незаймано.

Майраджейн сиділа в кріслі з високим узголів'ям, її квітчасту сукню ніяк не поєднуються з візерунками оббивки. Нанесений невмілою рукою рум'янець виглядав на блідому, зморшкуватому особі як два розпливчастих плями. На колінах лежала пара білих нитяних рукавиць. На ній була безглузда капелюх ... Убивчий, сповнений ненависті погляд був спрямований на Джейд.

Хто сидить в інвалідному кріслі Айвен здавався безформною масою, прикритої лише лікарняному одягом. Він посміхався хитро і злобно. Його глибоко запалі очі були схожі на двері в пекло.

Незважаючи на свій розпухлий ніс і розбитий підборіддя, Ніл виглядав таким же випещені і незворушним, як завжди. Одягнений в сірі брюки в смужку і рожеву оксфордську сорочку, він стояв біля мармурового каміна, недбало спираючись на різьблену облицювання. У руці він тримав, злегка похитуючи, високу склянку, наповнений, мабуть, «Кривавої Мері» [7].

Джейд окинула всіх швидким поглядом, потім зупинила погляд на свого сина, який сидить самотньо в сторонці на стільці. Вона підійшла до нього.

- Грем, з тобою все в порядку?

Він схопився зі стільця, розгорнув його і поклав між ними. Його тремтячі руки стискали спинку стільця, прикрашену вирізаними по дереву квітками кизилу.

- Відійди від мене! Я тебе ненавиджу! Джейд відскочила, - Грем! Що ти говориш?

- Ти дозволила йому померти. Я міг допомогти йому, але ти не дозволила мені це зробити, тому він помер.

- Хто?

- Хатч, - повідомив їй Ніл. - Його більше немає з нами.

Джейд була приголомшена. В голові промайнула думка про Донні Ді, вона відчула легку жалість до неї.

- Хатч помер?

- Донна Ді повідомила нам цю сумну новину по телефону вчора пізно ввечері.

- Ти вбила його! - Скрикнув Грем.

- Не смій розмовляти з матір'ю в такому тоні, - різко сказав Діллон.

- А ви, а ви заткнитесь! - Шаленів Грем, щосили намагаючись НЕ розплакатися, як маленька дитина. - Вона повія. Тепер ви теж це знаєте. Повинно бути, вона трахала вас всю ніч.

- Досить! - Гаркнув Діллон.

- Я як дурень сподівався, що ви одружитеся. Сьогодні вранці я поїхав до вас, щоб сказати, що буду цьому радий. Але тепер цього не буде, тому що тепер ви знаєте, що моя мати повія.

- Грем, вислухай мене, - сказала Джейд, - я ...

- Ні! Ти найгірший людина, яку я тільки знаю. Ти дозволила померти людині, який, можливо, був моїм батьком. Я міг пожертвувати йому свою нирку, але ти навіть нічого не сказала мені.

- Але чому ти так думаєш? Він міг зовсім і не бути твоїм батьком!

- Ось тому ти і є повія! - Грем показав на Айвена і Нілу. - Вони розповіли мені, що моїм батьком могли бути три людини. Вони сказали мені, що ти мала справу з ними усіма. Двоє з них зараз мертві, і я б ніколи навіть не дізнався про це через тебе. Ця стара леді може бути моєю бабусею. Тільки ти не хотіла, щоб я навіть познайомився з нею.

- Так, я не хотіла, щоб ти знав свого батька.

- Чому? - Скрикнув він.

- Тому що він вчинив гріх.

- Гріх? - Грем запнувся. - Я не вірю тобі.

- Це правда.

- Ти брешеш. Ти б ніколи нічого не сказала мені про мого батька, тому що тобі було соромно. Я більше ніколи не повірю тобі. Ніколи.

Вчора Джейд думала, що її вороги зазнали поразки. Але тепер вони піднеслися і мстять їй. Вони виявилися досить розумні, щоб вдарити її в найвразливіше місце - Грем.

Вона читала на його юному обличчі страх, збентеження і борошно. Весь світ навколо нього обрушився. Її образ в очах сина був вщент розбитий злісної брехнею. Якщо вона негайно не поверне Грема, то майже напевно втратить його назавжди.

Тільки правда здатна повернути його.

- Те, що вони тобі зробили, Грем, правда. Будь-який з трьох чоловіків може бути твоїм батьком. Тому що вони втрьох згвалтували мене. Я народила тебе після того, як була згвалтована трьома чоловіками.

З його губ вирвався здавлений зітхання.

- Я ніколи не хотіла, щоб ти дізнався про це, тому що не бажала, щоб ти ніс на собі це пляма. Я не хотіла, щоб ти картав себе за те, в чому немає твоєї вини. То був їхній гріх, Грем. Їх. Чи не мій, і, звичайно ж, не твій.

Джейд підійшла до нього ближче.

- Я б не сказала тобі про це і зараз, якби не страх, що, чи не зробивши цього, втрачу твою любов і довіру. Ти повинен повірити мені. Ці троє чоловіків забрали мою невинність і споганить юність. Вони відібрали в мене мою першу, прекрасну любов, хлопчика на ім'я Гері Паркер. Він убив себе після того, що вони зробили. Твоя бабуся кинула нас після того, що трапилося.

Джейд підняла руку.

- Я не дозволю їм забрати і тебе, Грем. Вони перекрутили факти, щоб я виглядала поганий. Але я ніколи не була поганою. І ти ніколи не був. Я люблю тебе. Я знаю, що ти кохаєш мене. І тому ти повинен повірити, що все, що я говорю тобі, - правда.

Грем з підозрою глянув на Патчетт, потім знову зустрівся поглядом з Джейд.

- Ти була згвалтована?

- Це так. Мені було всього вісімнадцять. І єдино хороше, що з цього було, - ти.

Він вагався лише мить, потім відкинув геть стілець і кинувся до неї. Джейд схопила його і так тісно пригорнула до себе, немов ніколи більше не хотіла випускати його зі своїх обіймів.

- Він зупинив мене на дорозі ... Він сказав, що ти будеш тут, мамо ... Він сказав, що я повинен піти з ним ...

- Я знаю, яким переконливим він може бути.

- Прости, що я наговорив тобі ці речі. Я так не думаю.

- Я знаю ... - Через плече Грема Джейд з огидою глянула на Нілу. - Ми любимо один одного, і ніщо не може змінити це. Ніколи.

Діллон обійняв їх обох.

- Пішли звідси до біса ...

Вони попрямували до виходу.

- Не поспішайте, - сказав Ніл, - ми ще не закінчили. Ми повинні ще багато обговорити з Джейд, що вас не стосується, Берк.

Джейд відповіла раніше, ніж Діллон встиг розкрити рот.

- Мені нема чого обговорювати з тобою, крім можливого звинувачення в кіднеппінга [8].

- Але не можна викрасти свого власного дитини, - сказав Ніл.

- Що він має на увазі, мама?

- Б'юся об заклад, ти б хотів зустріти свого справжнього тата, - звернувся до Грему Айвен. - Хіба не так? Дізнатися свого тата і свого дідуся?

- Досить! - Вигукнула Джейд. - Або ви мало накапостили для одного дня?

Грем кинув на Нілу лютий погляд.

- Значить, це ви були тим іншим? Ви гвалтували мою матір ?!

- Так вона стверджує, - м'яко заперечив Ніл. - Але тепер ти повинен знати, як брешуть жінки, синку!

- Не називайте мене так!

- Все було зовсім інакше, Грем. Чи не так, Джейд? - Запитав він, підморгнувши їй.

- Ти огидний. - Джейд взяла Грема за руку і повернулася, щоб піти. Але тут всіх приголомшила Майраджейн, піднявшись на ноги і вперше заговоривши.

Тицьнувши довгим, висохлим пальцем в Грема, вона заволала:

- Він Коуен! Я бачу в ньому мого батька! Це син Ламара, і він потрібен мені!

- Ви не отримаєте його. - Джейд глянула спочатку на Айвена, потім на Нілу. - Навіщо ви втягуєте її в цю справу? Щоб погіршити становище?

Відповів Айвен:

- Якщо це хлопчик Ламара, то Майраджейн має на нього права так само, як і ми, якщо він від Нілу.

Майраджейн перетинала кімнату, наближаючись до них. Очі її палали фанатичним вогнем.

- Він моя плоть і кров! Він Коуен! Він один з нас!

Дивлячись на Джейд, вона прошипіла:

- Як ти могла ховати від мене цю дитину всі ці роки? Як сміла змушувати мене думати, що мій рід згас?

- Вона несе нісенітницю. - Діллон торкнув лікоть Джейд. - Ходімо.

- Це не скінчиться добром, якщо ви побачите хлопчика з собою, - сказав Айвен. - Тим більше якщо ви надумаєте його заховати. Ми маємо намір передати справу до суду, якщо ви так зробите.

- З якою метою?

- Установи опіки.

Джейд дивилася на них, не вірячи своїм вухам.

- Жоден суд в цій країні навіть не прийме цю справу до слухання.

- А ти подумай про те, яка сморід при цьому підніметься, - сказав Айвен зі злісним присвистом. - Тобі ж не хочеться такого скандалу? Не думаю, що та контора з євреїв і янкі, на яку ти працюєш, зрадіє, коли газети наповняться історіями про тебе і трьох однокласників, з якими ти займалася групповухой.

Майраджейн, задихаючись, з працею ловила ротом повітря, але ніхто не звертав на неї уваги.

- А може бути, однокласників було четверо, таточку? - Насмішкувато спитав Ніл. - Не забудь про Гері.

- Заткнись! Не смій так говорити про мою матір!

Перш ніж Джейд або Діллон встигли зупинити його, Грем кинувся до Нілу зі стиснутими кулаками. Діллон все ж зловив його в останній момент.

- Спочатку я вріжуся йому, - процідив він. Джейд перегородила їм шлях.

- Ви обидва підіть звідси.

Грем бився в руках Диллона, намагаючись вивільнитися, щоб дістатися до Нілу. Діллон і сам, схоже, готовий був убити його.

- І залишити тебе наодинці з ними? Чорта з два!

- Чи не проганяй мене, мамо! - Протестував і Грем.

- Грем, я повинна. Будь ласка.

Діллон, дивлячись на її обличчя, роздумував.

- Будь ласка, - прошепотіла Джейд наполегливо. Нарешті він здався і підштовхнув Грема до виходу. Хлопчикові це не сподобалося, але Діллон не слухався його. Перш ніж вийти, Діллон повернувся і ткнув загрозливо пальцем в сторону Нілу:

- Якщо ти хоч доторкнешся до неї, я вб'ю тебе. І ніщо не доставить мені більшого задоволення.

Почувши, що вхідні двері зачинилися за ними, Джейд повернулася в кімнату. Їй випало найважливіша сутичка в її житті. Вона молила Бога, щоб він дав їй мужності для перемоги.

«Ніколи нічого не бійся, Джейд».

- Це справа ніколи не потрапить до суду, - сказала вона Нілу рівним, багатозначним тоном. - У тебе немає прав на мого сина.

- Але він може бути також і моїм сином.

- Ти про це ніколи не дізнаєшся.

- Існує аналіз генетичного коду.

- Я ні за що не дозволю Грему піти на це. Будь-яке твоє домагання на нього буде рівнозначно визнанню в згвалтуванні.

- Мій син ніколи нікого не гвалтував! - Пронизливо заволала Майраджейн. Джейд повернулася до неї.

- Він це зробив, місіс Гріффіт. Коли ви приїхали на похорон Мітча Хирона, Ламар просив мене пробачити його за це.

Вона знову звернулася до Нілу:

- Отже, можеш подавати свій позов до суду, якщо хочеш. Ось що я засвідчу - що моя вагітність була результатом групового зґвалтування під твоїм підбурюванням.

- Ніхто не повірить цьому бреду.

- Може і не повірить, але, як сказав твій батько, це, безумовно, підніме велику сморід ...

- Про тебе.

- І тебе теж. Ти пам'ятаєш жінку на ім'я Лола Гаррісон?

- Хто вона, чорт забирай? - Невдоволено запитав Ніл.

- Вона пам'ятає тебе дуже добре, Ніл. Вона повинна була бути подружкою нареченої на твого весілля, яка так і не відбулася через твою витівки. Перед тим як покинути зал, де йшла підготовка до твого прощальному холостяцьким обіду, ти дуже тісно ознайомився з нею в туалетній кімнаті ресторану. Згадав тепер?

- Смутно. І що з цього?

- Міс Гаррісон зараз незалежний журналіст. Кілька тижнів тому вона витратила цілий день, інтерв'юючи мене для статті в недільному додатку.

- Я читав її, - сказав він з удаваною нудьгою. - І що з цього?

- Мимохідь вона згадала, що єдиними людьми, яких вона знала в Пальметто, були Патчетт. Вона розповіла мені, за яких обставин зустрілася з тобою і назвала тебе брудним, огидним сучим сином, якого вона б із задоволенням викрила. Схоже, що після того, як ти навмисно порушив заручини, ти злобно хвалився, що мав подружку нареченої під самим її носом. Твоє визнання зруйнувало дружбу.

- Плював я на цю дружбу! - Сказав Ніл глумливо. - Лола, або як там її звати, сама вішалася на мене. І з ким вона там дружила?

- Я мала на увазі дружбу не між дівчатами, а між їх батьками. Вони були діловими партнерами. Ця тріщина дорого обійшлася батькові міс Гаррісон. Він так ніколи не оговтався від неї ні у фінансовому, ні в емоційному відношенні. Вона вважає, що ти особисто винен у його крах. Впевнена, що вона дуже уважно вислухає мою розповідь про ту ніч на каналі.

У кімнаті повисло напружене мовчання, яке порушив Айвен.

- Мені набридла ця безглузда метушня, - сказав він. - Якщо ти хочеш змагатися в наклепі в газетах, валяй. У нас теж є дещо. Поки ця дамочка буде на людях полоскати брудну білизну, ми обвинуватимо тебе в шахрайстві.

- Шахрайство?

Ніл підхопив слова свого батька.

- Ти накрутила ціну майна Паркера без наміри придбати його.

- Доведи це, Ніл, - відповіла вона з викликом. - Отіс Паркер підтвердить, що я внесла заставу в десять тисяч доларів для покупки власності. І як ти збираєшся довести, що я не мала наміру купити це майно?

- Я тільки що дав йому мільйон доларів, - крикнув Айвен. - Якщо я попрошу його, Отіс підтвердить, що у Нілу НЕ яйця, а солодкий горошок.

- Внесок був зроблений за дорученням на рахунок третьої особи. Про це є відповідні записи. І якщо ви розраховуєте, що провернеться якусь махінацію з ними, як це зробили з медичним оглядом після згвалтування, щось не перевантажуйте себе. Цей рахунок знаходиться в моєму нью-йоркському банку.

Батько і син тривожно перезирнулися. Вони були схожі на двох людей, вчепившись за рятувальну човен, яка дала текти. Те небагато, за що вони могли вхопитися, повільно втрачав з їх рук. Джейд вловила їх страх, і це було приємно.

- У фінансовому відношенні ви розорені, - продовжувала вона. - Через кілька місяців ваша фабрика закриється через брак оборотних капіталів. Ви не зможете залякати людей загрозою звільнення, бо «Текстиль» забезпечить їх роботою на кращих умовах, праці і з більшою заробітною платою. Я організую компанію і проведу чесної людини замість Хатча в офіс шерифа. Ваші дні диктатора в Пальметто минули, Айвен.

Джейд глянула на Нілу.

- У тебе більше немає сил завдавати людям зло. Твоє чарівність давним-давно вичерпався. Думаю, що ти їм ніколи і не мав зовсім.

Він кинувся до неї, немов змія при останньому подиху, і боляче схопив за руку.

- Але я ще можу пред'явити права на дитину! І це заподіє тобі купу страждань.

Джейд висмикнула руку і відштовхнула його геть.

- Ще раз повторю. Єдиний спосіб пред'явити права на Грема - це визнати себе винним в скоєнні зґвалтування.

Ніл хихикнув.

- Який би там не був термін давності, в будь-якому випадку зараз він вже закінчився.

- В такому разі я надам тобі цивільний позов. І я це зроблю, якщо ти мене до цього змусили. Мені байдуже, який при цьому вибухне скандал. Я не вірила, що тебе можна засадити у в'язницю просто тому, що не хотіла оголювати перед Гремом всю правду. Але тепер, коли ти змусив мене розкрити всі перед ним, це мене вже не лякає. Тільки підійди до нього ще раз, - сказала Джейд із загрозою, - і ти підеш до в'язниці за згвалтування.

- Це буде всього лише твоє заяву проти мого, - посміхнувся він. - Ти ніколи не зможеш цього довести.

Джейд відкрила свою сумочку і витягла звідти відеокасету.

- Це було в моєму сейфі з того дня, як я повернулася в Пальметто. Ще одна копія зберігається в абонований сейфі банку в Пальметто, а інша в банку в Нью-Йорку. Доступ до неї має тільки мій повірений. Дивитися її боляче. Сподіваюся, що мені ніколи не доведеться її використовувати. Але ні хвилину не сумнівайтеся, що я зроблю це, якщо ви мене до цього примусите.

Пальметто, травень 1991 10 сторінка |  Пальметто, травень 1991 12 сторінка
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати