Головна

Аладдін

1.  Аладдін
  2.  Аладдін
  3.  Аладдін
  4.  Аладдін

Квітень 1248 року Конья

Лише після трьох тижнів після загибелі Шамс я нарешті набрався мужності і відправився поговорити з батьком. Він сидів один в бібліотеці біля каміна і був нерухомий, як алебастрова статуя. Тільки тіні рухалися по його обличчю.

- Батько, можна поговорити з тобою?

Повільно, немов випливаючи з моря мрій, він підняв на мене погляд, але нічого не сказав.

- Батько, я знаю, ти думаєш, ніби я брав участь у вбивстві Шамс, але дозволь запевнити тебе в тому, що ...

Раптом батько підняв вгору палець, перериваючи мене.

- Сухими стали слова, які з'єднували тебе і мене, мій син. Я не хочу нічого від тебе чути, і мені нема чого сказати тобі, - сказав він.

- Будь ласка, не треба так говорити. Дозволь мені пояснити, - попросив я тремтячим голосом. - Клянуся Богом, це не я. Я знаю людей, які це зробили, але це не я.

- Син мій, - знову перебив мене батько, і печаль в його голосі змінилася холодним спокоєм, як ніби він уже знав страшну правду. - Ти говориш, що це не ти, але звідки ж кров у тебе на облямівці?

Здригнувшись, я інстинктивно оглянув край одягу. Невже це правда? Невже кров збереглася після того вечора? Я оглянув облямівку, потім рукава, руки, нігті. Не було ніякої крові. Коли я знову підняв голову, то зустрівся поглядом з батьком і тільки в цю хвилину зрозумів, що він зловив мене в спритно поставлену пастку.

Необережно оглянувши облямівку, я видав себе.

Все правильно. В той день я був в таверні. І це я сказав вбивці, що Шамс має звичку щовечора медитувати у дворі. І пізніше, коли Шамс розмовляв під дощем зі своїм убивцею, я був з тими, хто переліз через стіну. Після того як ми вирішили діяти, тому що відступати було не можна та й вбивця не викликав у нас довіри, я показав іншим, де зручніше проникнути у двір. Але це все. Я не брав участі у вбивстві. Першим на Шамс напав Бейбарс, потім до нього приєднався Иршад, а після нього і всі інші. Коли ж вони злякалися, що у них нічого не вийде, шакали Голова завершив справу.

Потім я так багато разів згадував все це, що тепер уже важко сказати, що було насправді, а що тільки в моїй уяві. Пару раз мені здавалося, ніби Шамс вдалося вислизнути з наших рук і зникнути у темряві, і це бачення було настільки виразним, що я майже вірив в нього.

Хоча Шамс вже немає, всюди сліди його присутності. Танець, поезія, музика - все, що, як мені здавалося, зникне разом з ним, зайняло своє місце в нашому житті. Батько став поетом. Шамс мав рацію. Коли один з глечиків розбитий, інший теж не залишається в цілості.

Батько завжди був людиною, здатним любити. Він з повагою ставився до людей будь-якого віросповідання. Був добрий не лише з мусульманами, а й з християнами, іудеями і навіть з язичниками. А після того як в його життя увійшов Шамс, крутий його любові настільки розширився, що включив в себе і покидьки суспільства - повій, пияків, жебраків.

Не виключено, що він міг би полюбити навіть вбивць Шамс.

Тільки одну людину він не міг змусити себе полюбити - власного сина.

Сулейман-п'яниця |  султан Валадье

Аладдін |  фанатик |  Хусам-учень |  Бейбарс-воїн |  султан Валадье |  Сулейман-п'яниця |  Аладдін |  султан Валадье |  Аладдін |  Троянда пустелі |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати