Головна

Аладдін

1.  Аладдін
  2.  Аладдін
  3.  Аладдін
  4.  Аладдін

Май 1247 роки, Конья

Я не сумнівався, що мені ще доведеться гірко пошкодувати про своє рішення, але я мовчав і ні разу не заперечив проти цього весілля. Однак в той день, коли Кімья повинна була стати дружиною Шамс, я прокинувся з таким болем, який мені ще не доводилося відчувати. Сидячи на ліжку, я так жадібно дихав, неначе мало не потонув. Нарешті, коли я зміг дихати нормально, я усвідомив, що я більше не син свого батька.

У мене не було матері - тепер не стало і батька. І брата. Не стало і Кімьі. Я один на всьому білому світі. За ніч зникло те, що ще залишалося від поваги сина до батька. Кімья була йому майже рідною донькою. Я думав, він любить її. Однак виявилося, що любить він тільки Шамс Тебрізі. Як він міг видати Кімью заміж за цю людину? Будь-кому зрозуміло, що з Шамс не вийде хороший чоловік. Чим довше я міркував про це, тим зрозуміліше мені ставало, що одруження на Кімье повинна була просто-напросто забезпечити безпеку Шамс, і заради цього мій батько пожертвував щастям Кімьі - і моїм теж.

Весь день я гнав від себе ці думки, спостерігаючи за приготуваннями до важливої ??події. Будинок блищав чистотою, призначена молодятам спальня була вимита і полита рожевою водою, щоб тримати подалі злих духів. А як щодо головного зла? Коли вони збираються вигнати Шамс?

До вечора я вже не міг виносити домашню суєту. Вирішивши не бути присутнім на торжестві, яке напевно стало б для мене тортурами, я попрямував до вхідних дверей.

- Почекай, Аладдін! Куди ти зібрався? - Зупинив мене гучний, дзвінкий голос брата.

- Побуду поки у Иршад, - не обертаючись, відповів я.

- Ти збожеволів? А як же весілля? Якщо батько дізнається, він дуже засмутиться! Це розіб'є йому серце!

Я відчував, як всередині мене піднімається хвиля люті.

- А як щодо сердець, які розбиває він?

- Ти про що?

- А ти не розумієш? Наш батько організував цю весілля, щоб зробити приємність Шамс і запобігти його можливий втечу. Він підніс йому Кімью на срібній таці.

Брату явно стало не по собі, і він стиснув губи.

- Я розумію, що ти хочеш сказати, але ти не правий. Тобі здається, що Кімью насильно видають заміж, але ж вона сама захотіла стати дружиною Шамс.

- Як ніби у неї був вибір, - заперечив я.

- О Боже! Та зрозумій же ти! - Вигукнув він, виставивши руки долонями вгору, немов просячи підтримки у Бога. - Вона любить Шамс.

- Цього не може бути.

У мене перервався голос.

- Брат мій, - продовжував Султан Валадье, - будь ласка, не дозволяй почуттям затуманювати твій розум. Ти ревнуєш. Але ж навіть ревнощі може піти на користь і послужити вищої мети. Навіть недовіру може звернутися в довіру. Таким є одне з правил. Правило тридцять п'ята: «У цьому світі не спільність і не правильність допомагають нам зробити крок вперед, а протилежності. Всі космічні протилежності присутні в кожному з нас. Тому у віруючого обов'язково сидить всередині невіра. А невіруючий рано чи пізно виявить віруючого всередині себе. На шляху до Інсан-і-Каміл, тобто досконалості, віра є поступовий процес і вимагає своєї протилежності - невіри ».

Це стало останньою краплею, що переповнила чашу мого терпіння.

- Мені набридли ваші суфійські Сиропчик! З якого дива я повинен слухати тебе? Це все твоя вина! Залишив би Шамс в Дамаску і нічого не було б! Навіщо ти привіз його назад? Якщо трапиться щось жахливе, а цього не минути, винен будеш ти.

З переляканим виглядом брат закусив губу, і в ту хвилину я перший раз в житті зрозумів, що він боїться і мене, і того, на що я здатний. Як не дивно, мені стало легше.

По дорозі до дому Иршад я вибирав бічні вузькі смердючі вулички, щоб не зустріти знайомих, так і незнайомих теж, тому що не міг стримати сліз. В голові у мене була лише одна думка: Шамс і Кімья в одному ліжку. З огидою я думав про те, як він знімає з неї весільні одягу, як своїми грубими руками стосується її білої шкіри.

Я знав, що перейшов межу. Хтось повинен був зробити рішучий крок.

Кімья

Грудень 1247 року Конья

Для всіх ми були чоловіком і дружиною. Минуло сім місяців після нашого весілля. І за весь цей час Шамс жодного разу не спав зі мною як мій чоловік. Я намагалася приховати від людей правду, але не могла не думати про те, що вони все знають. Іноді мені здавалося, ніби про моє ганьбу написано у мене на лобі і, дивлячись на мене, люди відразу все розуміють. Коли я розмовляла на вулиці з сусідками, працювала в саду, торгувалася на базарі, не тільки знайомі, але і абсолютно чужі люди, як мені здавалося, бачили в мені, заміжній жінці, незайману.

Не те щоб Шамс зовсім не з'являється в моїй кімнаті. Звичайно ж з'являється. Але кожен раз, збираючись зайти до мене ввечері, він заздалегідь запитує дозволу. І кожен раз я відповідаю:

- Так. Ти ж мій чоловік.

Потім, буквально затамувавши подих, я весь день чекаю його і молюся про те, щоб наше весілля нарешті була завершена як годиться. Однак він стукає в мої двері, бажаючи лише одного: посидіти і поговорити. Ще він дуже любить, коли ми разом читаємо. Ми вже прочитали кілька книг: «Лейла і Меджнун», «Фархад і Ширін», «Юсуф і Зулейка», «Роза і соловей» - історії, в яких люблять незважаючи ні на що любили один одного. Ці книги наводять на мене тугу. Напевно тому, що я знаю: мені ніколи не випробувати таку любов.

Якщо ми не читаємо, Шамс розповідає про сорока правилах мандрівних містиків ісламу, про головні принципи релігії любові. Один раз, пояснюючи якесь правило, він поклав голову мені на коліна. Потім потихеньку закрив очі і замовк. Він заснув, а я гладила його довге волосся і цілувала його в лоб. Здавалося, пройшла вічність, перш ніж він відкрив очі. Потім він притягнув мене до себе і ніжно поцілував. Це був найщасливіший момент.

Протягом минулих семи місяців я теж кілька разів приходила в його кімнату. І кожен раз, коли я приходила без попереднього дозволу, у мене стискалося серце від страху, тому що я не знала, як він зустріне мене. Передбачити настрій Шамс неможливо. Іноді він ласкавий і люб'язний настільки, що я готова пробачити йому все, а в інший час надмірно сварливий. Одного разу він зачинив переді мною двері, кричачи, що йому не дають побути на самоті. Що ж, я навчилася не ображатися на нього, так само як навчилася не заважати йому, коли він медитує.

Багато місяців я робила вигляд, що всім задоволена, навіть не стільки для інших, скільки для самої себе. Я змушувала себе бачити в Шамсі кого завгодно, тільки не чоловіка: друга, однодумця, вчителі, співрозмовника, навіть сина. Залежно від свого або його настрою я по-різному думала про нього.

Якийсь час мене це влаштовувало. Не чекаючи на більшого, я стала чекати наших бесід. Мене безмежно радувало, що він цінував мої міркування і заохочував мене. Від нього я дізналася багато нового, а з часом зрозуміла, що сама теж можу дечого його навчити, наприклад радощів сімейного життя, про які він і гадки не мав. Я впевнена, що можу його розсмішити, як ніхто інший.

Однак цього було недостатньо. Що б я не робила, я не могла позбутися думки, що він не любить мене. Звичайно ж я йому подобалася, і він цінував мене. Але це не мало нічого спільного з любов'ю. І такою болісною була ця думка, що вона пожирала мене зсередини, не даючи спокою ні тілу, ні душі. Я стала уникати людей, будь то мої друзі або сусіди. Тепер я вважаю за краще залишатися одна в своїй кімнаті і розмовляти з мерцями. На відміну від живих людей, мертві ніколи нікого не засуджують.

Якщо говорити про живих, то моєю єдиною подругою стала Роза пустелі.

Об'єднані спільним бажанням триматися подалі від людей, ми дуже зблизилися. Вона теж стала суфійкой. Втікши з дому розпусти, Роза пустелі вела усамітнене життя. Одного разу я сказала їй, що заздрю ??її сміливості і тієї рішучості, з якою вона почала нове життя.

Вона ж похитала головою і сказала:

- Я не починала нове життя. Єдине, що я зробила, - це померла до смерті.

Сьогодні я відправилася відвідати Розу пустелі по не зовсім звичайного приводу. Я збиралася тримати себе в руках і спокійно поговорити з нею, але варто було мені увійти в будинок, як ридання стали рватися назовні.

- Кімья, у тебе все добре?

- Не всі, - зізналася я. - Мені потрібна твоя допомога.

- Ну звичайно. Що я можу для тебе зробити?

- Це через Шамс ... Він не наближається до мене. Я хочу сказати, в певному сенсі ... - пробурмотіла я. - Я хочу бути привабливою для нього. Навчи мене.

Роза пустелі важко зітхнула.

- Кімья, я присягнулася, - промовила вона чи не з роздратуванням, - так, я присягнулася Богу залишатися чистою і навіть не думати про те, як робити приємність чоловікам.

- Але ти ж не порушиш клятву, ти просто трошки допоможеш мені, - благала я. - Я хочу зробити Шамс щасливим.

- Шамс - освічена людина, - прошепотіла Роза пустелі, немов боячись, що її можуть підслухати. - Не думаю, що ти робиш правильно.

- Але він же чоловік! - Заперечила я. - Хіба не всі чоловіки сини Адама? Освічені або неосвічені, у всіх є плоть і кров. Навіть у Шамс, правильно?

- Так, правильно, але ...

Роза пустелі схопилася за свої чіткі і почала перебирати на них намистинки, схиливши в задумі голову.

- Ну будь ласка, - не відставала я. - Ти єдина, кому я можу довіритися. Минуло сім місяців. Щоранку я прокидаюся з вагою на серце, кожну ніч засинаю зі сльозами на очах. Більше так не може тривати. Я хочу спокусити свого чоловіка!

Роза пустелі промовчала. Я зняла хустку, взяла її за голову і змусила уважно подивитися на себе.

- Скажи правду. Я потвора?

- Кімья, звичайно ж немає. Ти красива молода жінка.

- Тоді допоможи мені. Відкрий мені дорогу до чоловічого серця.

- Знаєш, дорога, дорога до чоловічого серця може далеко завести жінку, так що вона сама забуде про себе.

- Все одно, - відгукнулася я. - У мене немає шляху назад.

султан Валадье |  Троянда пустелі

Роза пустелі, повія |  Роза пустелі, повія |  Сулейман-п'яниця |  Аладдін |  фанатик |  Хусам-учень |  Бейбарс-воїн |  султан Валадье |  Сулейман-п'яниця |  Аладдін |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати