Головна

Сулейман-п'яниця

1.  Сулейман-п'яниця
  2.  Сулейман-п'яниця
  3.  Сулейман-п'яниця
  4.  Сулейман-п'яниця

Червень 1246 року Конья

Бог ти мій! Незабутня вистава! Я до сих пір пам'ятаю, яке воно справило на мене враження. Однак найсильніше було - це фінал.

Після танцю великий Кайкхасров II піднявся зі свого місця і твердим поглядом обвів присутніх в залі. З звичної владністю він підійшов до сцени і, посміявшись, сказав:

- Дервіші, прийміть мої вітання! Ваше уявлення вельми мене вразило.

Румі шанобливо подякував йому, і все дервіші, що залишалися на сцені, зробили те ж саме. Потім вийшли і стали поруч музиканти, які теж висловили йому своє найбільше шанування. Особа Кайкхасрова сяяло від задоволення. Тоді Кайкхасров подав знак охоронцеві, і той негайно вручив йому оксамитовий капшук, який Кайкхасров похитав на долоні, показуючи, як багато в ньому золотих монет. Потім він кинув його на сцену. Все навколо зааплодували. Ми були дуже зворушені щедрістю нашого правителя.

Задоволений і впевнений в собі Кайкхасров повернувся до виходу. Та тільки-но він встиг зробити крок, як кинутий ним на сцену капшук полетів назад. Монети впали йому під ноги і задзвеніли, немов браслети нареченої. Це сталося так несподівано, що всі навколо досить довго стояли нерухомо, не знаючи як реагувати. Але вже точно сильніше всіх був збентежений сам Кайкхасров. Образа була настільки очевидна, що не помітити або пробачити її він ніяк не міг. Кайкхасров повернув голову і недовірливо подивився на сцену, не розуміючи, хто міг зважитися на настільки жахливий вчинок.

Це був Шамс Тебрізі. Всі повернулися до нього. А він стояв з очима, налівшіміся кров'ю від сказу, впершись руками в боки.

- Ми не танцюємо за гроші, - промовив він хрипким голосом. - Це духовний танець, який ми виконуємо з любові, і тільки з любові. Так що забирай назад свої гроші, правитель! Тут вони нікому не потрібні!

Запанувала гнітюча тиша. Старший син Румі зблід - до того він був вражений. Ніхто не наважувався вимовити ні звуку. Всі затамували подих.

Немов дочекавшись якогось сигналу, з небес полив холодний, колючий дощ. Все потонуло в його шумі.

- Пішли! - Наказав Кайкхасров своїм людям.

У нього затремтіли щоки від приниження, він згорбився і попрямував до виходу. Численні охоронці і слуги один за одним пішли за ним, топчучи важкими чобітьми розсипані на підлозі монети. І тут, відштовхуючи один одного, глядачі кинулися їх піднімати.

Як тільки правитель пішов, люди невдоволено зашепотіли.

- Багато він про себе розуміє! - Чулося з усіх боків.

- Як він посмів образити нашого правителя? Не дай Бог, Кайкхасров змусить нас всіх заплатити за його витівку!

Кілька людей, недовірливо хитаючи головами, піднялися зі своїх місць і пішли до виходу, всім своїм виглядом висловлюючи протест. На чолі протестуючих були шейх Ясин і його учні. З подивом я побачив серед них двох учнів Румі і ... його власного сина Аладдіна.

султан Валадье |  Аладдін

Бейбарс-воїн |  султан Валадье |  султан Валадье |  Роза пустелі, повія |  Роза пустелі, повія |  Сулейман-п'яниця |  Аладдін |  фанатик |  Хусам-учень |  Бейбарс-воїн |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати