Головна

фанатик

  1.  категорії фанатиків
  2.  фанатик

Лютий 1246 року Конья

- Безбожний світ! Безсоромний світ! Шейх Ясін! Шейх Ясін! Ви вже знаєте новина? - Кричав Абдулла, батько одного з моїх учнів, йдучи назустріч мені по вулиці. - Вчора Румі бачили на заїжджому дворі в християнському кварталі!

- Чув, чув, - сказав я, - але мене це не дивує. У нього дружина-християнка, а в друзях - єретик. Чого ще від нього чекати?

Абдулла похмуро кивнув:

- Мабуть ви маєте рацію. Треба було це передбачити.

Навколо нас зібралися перехожі, почувши, про що ми говоримо. Хтось запропонував більше не дозволяти Румі проповідувати у Великій Мечеті. По крайней мере, поки він публічно не покається, сказав я. Потім, оскільки спізнювався на заняття в медресе, поспішив геть.

У мене завжди була підозра, що Румі не так-то простий і що його темне нутро коли-небудь та вилізе назовні. Однак навіть я не очікував, що він п'є вино. Абсолютно неприпустимо. Кажуть, в падінні Румі винен Шамс, що, якби не було його поруч, Румі повернувся б до свого колишнього життя. Але я так не думаю. Не те щоб я сумнівався в поганих якостях Шамс або в його поганий вплив на Румі - що є, то є, - але от питання: чому Шамс не має впливу на інших вчених мужів, наприклад на мене? Ймовірно, у цих двох набагато більше спільного, ніж думають люди.

Деякі чули, як Шамс сказав: «Вчений чоловік живе в мітках свого пера. Суфий любить і живе на слідах! »Що б це значило? Очевидно, Шамс вважає, ніби вчений тільки і робить, що говорить, а суфий йде. Але Румі теж вчений, хіба ні? Або він більше не вважає себе одним з нас?

Якби Шамс прийшов в мій клас, я б вигнав його, не давши нічого сказати в моїй присутності. Чому ж Румі не надходить так само? Щось з ним не так. Почнемо з того, що у нього дружина-християнка. Мені плювати, що вона перейшла в іслам. Християнство в її крові і крові її дитини. На жаль, городяни не сприймають загрозу християнства з належною серйозністю і не мають нічого проти того, що ми живемо поруч з іновірцями. Тим, хто настільки наївний, що вірить їм, я завжди кажу: «Хіба можуть змішатися вода і масло? Ось і мусульманам і християнам не слід жити разом! »

Через те, що у нього дружина-християнка, та ще через те, що він сумно відомий своєю терпимістю по відношенню до меншин, в моїх очах Румі завжди був самим ненадійним людиною в нашому місті. Коли ж під його дахом оселився Шамс Тебрізі, він остаточно збився з істинного шляху. Своїм учням я кожен день нагадую про те, що їм треба бути насторожі, інакше вони потраплять в лапи шайтана. А адже Шамс - уособлення диявола. Упевнений, це він послав Румі на заїжджий двір. Одному Всевишньому відомо, як Шамс вдалося умовити Румі. Але хіба не шайтан змушує доброчесних людей здійснювати богохульства?

З самого початку у мене були підозри щодо Шамс. Як він посмів порівняти пророка Мухаммеда, нехай буде він благословенний Богом, з безбожним суфієм бисть? Хіба не бисть говорив: «Дивіться на мене! Велика моя слава! »І він же говорив:« Я бачив, як Кааба [27] рухається навколо мене! »Ця людина стверджував:« Я - коваль самого себе ». Якщо це не богохульство, тоді що це? І його повторює Шамс, його він шанує. Подібно бисть, він теж єретик.

Єдина добра новина полягає в тому, що городяни нарешті прокинулися. Нарешті це сталося! З кожним днем ??у Шамс все більше противників. А що вони говорять! Навіть мені іноді стає страшно.

У лазнях і чайних, в полях і садах люди в люті готові розірвати його на шматки.

В медресе я прийшов пізніше звичайного, не в силах позбутися похмурих думок. Ледве я відкрив двері до класної кімнати, як відчув, що коїться щось недобре. Мої учні сиділи правильними рядами, але були блідими і, на подив, мовчазними, немов побачили привид.

Я відразу зрозумів, у чому справа. У відкритого вікна, притулившись до стіни, з нахабною усмішкою на безволосу особі сидів не хто інший, як сам Шамс з Тебріза.

- Салям алейкум, шейх Ясин, - сказав він, не зводячи з мене твердого погляду.

Я завагався, не знаючи, чи варто з ним вітатися, і вирішив, що не варто. Замість цього я повернувся до учнів і запитав:

- Що ця людина тут робить? Чому ви впустили його?

Збентежені, перелякані учні не посміли мені відповісти. Зате Шамс як ні в чому не бувало порушив мовчанку. У нього був нахабний тон, і він не кліпаючи дивився на мене.

- Не сваріть їх, шейх Ясин. Це була моя ідея. Я проходив поблизу і сказав собі: «Чому б не затриматися і не відвідати в медресе людини, який, наскільки відомо, більше всіх інших городян ненавидить мене?»

 Аладдін |  Хусам-учень


 Сулейман-п'яниця |  фанатик |  Аладдін |  Шамс Тебрізі |  Бейбарс-воїн |  султан Валадье |  султан Валадье |  Роза пустелі, повія |  Роза пустелі, повія |  Сулейман-п'яниця |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати