На головну

Глава 8. Як відбирати корисну інформацію

1.  Додаткову інформацію можна знайти в наступних джерелах
  2.  Завдання 4. Утворіть пропозиції змішаного типу, використовуючи нижче наведену інформацію.
  3.  Зали Хронік містять не тільки фізичні об'єкти. Розташовані під Сфінксом Зали Хронік зберігають інформацію на багатьох рівнях просторових вимірів.
  4.  Зали Хронік містять не тільки фізичні об'єкти. Розташовані під Сфінксом Зали Хронік зберігають інформацію на багатьох рівнях просторових вимірів.
  5.  Заявка на видачу патенту на корисну модель
  6.  Можна і так сказати, просто візит ввічливості. Дякую за інформацію, може ще й зайду якось допоможу з прибиранням.

Важливим інструментом спрощення життя служить здатність правильно відбирати і обробляти інформацію, яка наповнює нас з усіх боків. Почніть з зменшення обсягу паперової роботи. Якщо ви зайняті, то потоне в паперах. І якщо ви недостатньо акуратно поставитеся до цього питання, то почнете складати документи, газети, журнали і книги в стопки. Багато хто вважає, що добилися великого прогресу, коли починають нову стопку. Навпаки, завдання полягає в тому, щоб позбутися від усіх цих стопок паперу.

Робота з паперами повинна складатися з чотирьох етапів. Перший це відбір. Ви повинні повісити поштову скриньку над відром для сміття. Правило тут таке: якщо немає необхідності залишати цю кореспонденцію, то необхідно від неї позбутися. Не читайте, не дивіться на неї; відкрийте і швидко викиньте в сміттєву корзину.

Другий етап - переадресація. Застосовується, якщо отримана кореспонденція адресована не ви. Зробіть зверху позначку для людини, якій кореспонденція призначена, і перешліть йому, навіть не дивлячись.

Третій етап - дія. Тримайте під рукою папку яскраво-червоного кольору, і якщо до вас потрапила кореспонденція, що вимагає ваших особистих дій, відкладіть її в червону папку.

Останній, четвертий, етап відноситься до документів, призначеним для тривалого зберігання. Якщо вам в руки потрапило щось, що може знадобитися в майбутньому, підшийте в папку, але вже не в червону, а в іншу.

При цьому треба пам'ятати дві речі. Перше: 80% підшитих документів ніколи надалі не знадобляться. Ви до них ніколи більше не повернетеся. А якщо цю інформацію можна отримати з інших джерел, викидайте не замислюючись. Поверніться до першого пункту і не Підшивайте такий документ. Друге: якщо ви підшиває якийсь документ, це означає, що ви даєте додаткову роботу комусь ще і ускладнюєте йому життя. Таким чином, виходить, що папери, які ніколи більше не будуть потрібні, створюють проблеми для інших людей. Тому тут я застосовую залізне правило: якщо є сумніви - викидаємо.

Відносно всього того матеріалу, який ви читаєте, застосовуйте метод великого сміттєвого мішка. Я роблю це двічі на рік: беру великий сміттєвий мішок, обходжу свій будинок і офіс і, знайшовши якусь публікацію, викидаю все, чого більше півроку. Все, що старше півроку, - сміття! Викладений там матеріал вже застарів в силу відбулися після цього подій, опублікованих більш свіжих статей, новин і т. Д. Дуже хороший приклад - журнали по бізнесу. Цей матеріал застаріває за тиждень.

Ви повинні організувати своє читання. Потрібно пам'ятати і розуміти, що газети і журнали організовані таким чином, щоб стимулювати прочитання від кірки до кірки. Багато від двох до трьох годин на день витрачають на читання газет. Я особисто читаю чотири-п'ять газет в день. Я читаю місцеву газету і загальнонаціональні ділові видання. І я прочитую їх все менше ніж за 30 хвилин. Знаєте, як? Я дивлюся на утримання на початку, переходжу прямо до статті, відразу її читаю і викидаю газету.

Я підписаний також на 35 журналів, які отримую поштою щомісяця. Іноді приходить по два-три журнали в день. До них я застосовую метод «вирви і прочитай». Я відкриваю зміст, переходжу до цікавить мене статті, виривають її відкладаю в папку, щоб прочитати пізніше. Нічого іншого! Не дозволяйте собі потонути в розважальних статтях і в нахабній захоплюючої рекламі. Під час авіаперельоту я встигаю опрацювати журнал в 150 сторінок. Я ретельно переглядаю зміст, на що йде дві-три хвилини, і розумію, що з усіх 150 сторінок до мого життя і моїм інтересам має відношення тільки одна стаття. І це - ключовий момент: якщо щось не має безпосереднього відношення до вашого життя і роботі, відразу ж викидайте.

Якщо стаття не має відношення до вашого життя і роботі, ви не зрозумієте її сенс, а якщо і зрозумієте, то незабаром забудете її зміст. Людина пам'ятає тільки те, що має пряме відношення до життя, що може бути застосоване, і застосовано негайно. Все інше викидайте, не замислюючись. Зробіть собі читання. Ви зможете переробляти великі обсяги кореспонденції, газет, журналів, електронних листів, величезна кількість матеріалу.

Між іншим, один із способів спростити собі життя - пройти курси швидкого читання. На своїх семінарах «Прискорені методи навчання» я вчу слухачів читати зі швидкістю тисяча слів в хвилину протягом години. По суті, це представлені в сконцентрованому вигляді кращі матеріали зі швидкісного читання, вироблені людством. Як тільки ви опануєте методами швидкочитання, ви виявите, що якість запам'ятовування матеріалу покращився до 80-90%. Іншими словами, застосовуючи ці методи, ви запам'ятовуєте більше, ніж інші люди. І, нарешті, здатність швидко читати дозволить вам переробляти величезну кількість матеріалів. Пам'ятайте, що швидкочитання точно такий же навик, як, наприклад, друкування на клавіатурі комп'ютера або їзда на велосипеді. Це навичка.

Ще один ключовий момент, який реально допоможе спростити ваше життя, - вимкніть усі зайві прилади. Одна з найпоширеніших помилок в наше технологічне час - залишати включеними різні джерела інформації, особливо радіо і телевізор. Ми сідаємо в машину і негайно включаємо музику. Мить, і ми повністю поглинені звуком. Іноді навіть пропускаємо потрібний поворот, тому що уважно стежимо за радіопередачею. Ми приходимо ввечері додому і перше, що робимо, вмикаємо телевізор і починаємо битися з членами своєї сім'ї за пульт. Ми сперечаємося за пульт з людьми, яких найбільше цінуємо і любимо!

Тому одне з правил, заведену в моєму домі, - ми не включаємо телевізор. Якщо він працює, ми його виключаємо. Коли ви вечеряєте з сім'єю, а вечеряти вдома слід якомога частіше, залиште телевізор вимкненим. Цей ящик руйнує сімейні взаємини. Коли він працює, все поглинені тим, що відбувається на екрані, не розмовляють один з одним, не обговорюють свої справи, створюється недружня обстановка, йде радість і т. Д. Коли ви їдете кудись з сім'єю в автомобілі, не включайте магнітолу. Машина тут же наповниться живими розмовами. Ви надзвичайно збагатите свої взаємини. Я ніколи не включаю ніякі додаткові прилади, якщо їду разом з кимось із членів моєї сім'ї. Дивно, але найкращі бесіди, які у нас бувають, відбуваються в машині.

Коли ви приходите ввечері додому, не вмикайте телевізор. Якщо ви без телевізора не можете жити, залиште його вимкненим на годину, що не включайте до сьомої вечора або до восьми. Ми вдома ніколи не вмикаємо телевізор раніше дев'ятої вечора. А о дев'ятій уже майже пора лягати спати.

Інший спосіб спростити своє життя - рано лягати спати. Якщо ви працюєте п'ять днів на тиждень, лягайте рано в усі ці дні, дайте собі відпочити. У США до 64% ??працюючих людей страждає від недосипання. Вони лягають надто пізно, погано сплять і встають дуже рано. Дуже важливо лягати спати раніше. Прокидаючись вранці, ви будете почувати себе чудово. І коли прокидаєтеся, будь ласка, не біжіть відразу включати телевізор. Прокинувшись вранці, повільно підніміться, почитайте трохи чого-небудь для душі, розплануйте наступаючий день, подумайте про те, що вам треба зробити сьогодні.

Один з найбільш значних секретів, що відкрилися мені в області спрощення життя, - це прокинутися на дві години раніше, ніж потрібно. Встаньте на дві години раніше, ніж вам потрібно виходити на роботу. Це дозволить вам першу годину ранку, золотий час, присвятити себе. Почитайте що-небудь з духовної літератури, почитайте що-небудь навчальний або мотиваційний, але при цьому не включайте ніякі домашні джерела шуму. Відчуйте спокій і тишу.

Французький вчений Паскаль якось сказав, що все зло людства виникає з нездатності людини залишатися на самоті. Ваше завдання - провести деякий час наодинці з собою. І це приводить нас до останнього постулату теорії спрощення життя - до важливості усамітнення. Самота - це найважливіший і прекрасний досвід, який ви можете придбати. Багато моїх слухачі і читачі відзначають, що природним шляхом прийшли до практики усамітнення. 30-40 хвилин в день спокійно вечорами сидите з ясним свідомістю. Повернувшись з роботи і випивши кави або чаю, сідайте і посидьте спокійно. У вихідні, коли ви відпочиваєте, посидьте спокійно. Чи не паліть, не включайте музику, просто посидьте спокійно 30-40 хвилин, дозвольте вашій свідомості заспокоїтися, подібно до того, як брижі затихає на поверхні води. Найбільш важливо в самоті то, що ви досягаєте надзвичайного умиротворення. Ви надзвичайно задоволені собою. Ви розслаблені, спокійні, вільні, і ваш мозок починає наповнюватися ідеями і можливостями. Це викликає надзвичайне відчуття благополуччя і щастя. Коли ви повертаєтеся зі стану усамітнення, то відчуваєте себе так, ніби побували на небесах.

Якщо ви ніколи раніше не практикували усамітнення, то спробуйте, і зрозумієте, що це дуже просто. Помовчіть, посидьте спокійно, прислухайтеся до внутрішнього голосу і просто насолоджуйтеся спокоєм 30-40 хвилин. Через 20-25 хвилин ваша свідомість починає включатися в цей процес. Перші 20-25 хвилин ви турбуєтеся, думаєте про те, що хочете стати, піти і почати щось робити. Але ви повинні змусити себе сидіти спокійно протягом півгодини, і після цього у вас не виникне навіть бажання піднятися. Ви відчуєте себе чудово.

висновок

Кожна людина має масу можливостей спростити своє життя і підвищити її якість. Перш за все, необхідно, щоб ви розуміли, що для вас найголовніше: ваші цінності, ваші переконання, ваші смаки і погляди. І подумайте про найважливіші для вас людей. Уявіть, що ваше життя може бути досконалою в усіх відношеннях. Ви можете заробити стільки грошей, скільки хочете, домогтися всього, чого хочете, і при цьому насолоджуватися внутрішнім спокоєм і відчувати себе чудово. Ви дійсно зможете робити те, що вам подобається і що доставляє вам максимальне задоволення.

Яким ви хотіли б зробити свій світ, якби у вас в руках опинилася чарівна паличка? Чого б ви робили більше, а чого менше? Що б ви почали робити, а від чого відмовилися б? Що б ви перестали робити повністю, якби у вас було 20 мільйонів доларів на рахунку в банку і 10 років життя попереду? Чітко визначте все це, і результат не змусить себе чекати.

Пам'ятайте: в кінцевому рахунку, людина сама ускладнює собі життя, а тому тільки в ваших силах зробити її простіше.

Глава 7. Встановіть для себе пріоритети |  Область професійної діяльності

Вступ |  Глава 1. Визначтеся зі своїми цінностями |  Глава 2. Ваші головні цілі |  Глава 3. У житті важливий баланс |  Глава 4. Назад в майбутнє |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати