Головна

Поняття і вила алміністратівних правопорушень проти здоров'я населення

  1.  A) збігається решеточная система б) Взаємно протилежна решеточная
  2.  B. Повільно діючі протіворевматоідние кошти
  3.  D. Держава, проти якого подається скарга
  4.  D.1.1 Розрахунковий опір болтів зрушенню
  5.  D.1.2 Розрахунковий опір болтів розтягуванню
  6.  I § ??1. Поняття державної інформаційної політики
  7.  I. Поняття про біологічному окисленні. Сутність окислювально-відновних реакцій в організмі

Визначення поняття і з'ясування проблеми охорони здоров'я населення є одним з найважливіших напрямків в адміністративно-правової теорії. Її теоретична і практична необхідність випливає з природних потреб суспільства і держави.

Конституція Республіки Білорусь закріпила основні засади в охороні здоров'я населення. У ст. 45 визначено: «Громадянам Республіки Білорусь гарантується право на охорону здоров'я», що відповідає ст. 25 Загальної декларації прав людини, ст. 12 Міжнародного пакту про економічні, соціальні і культурні права, ст. 13 Європейської соціальної хартії. Праву громадян на охорону здоров'я кореспондує обов'язок держави створити всі умови для повної і всебічної його реалізації, а також встановити заходи відповідальності до осіб, які посягають на дану сферу.

У КоАП виділені правопорушення проти здоров'я населення в окремому розділі, що включає три їх види:

28) адміністративні правопорушення, пов'язані з наркотичними речовинами і венеричною хворобою (ст. 16.1 -16.2);

29) адміністративні правопорушення, пов'язані з радіаційною безпекою (ст. 16.3-16.6);

30) інші адміністративні правопорушення проти здоров'я населення (ст. 16.7-16.9).

Ці правопорушення являють собою такі діяння, при вчиненні яких навмисно або з необережності заподіюється шкода здоров'ю людини. Їх загальна шкідливість обумовлена ??посяганням на одне з найцінніших благ людини - його здоров'я, що пов'язане з заподіянням йому фізичної, моральної,

а часто і матеріальної шкоди. Приховування джерела зараження венеричною хворобою, порушення санітарних норм або вчинення інших подібних правопорушень не тільки заподіює шкоду здоров'ю, а й зачіпає інші інтереси особистості.

Заподіяння шкоди здоров'ю відволікає сили людини на відновлення втраченого блага: лікування, пристосування до нових несприятливих умов. Це позначається на його творчій праці, сім'ї, участі в суспільному житті.

Найчастіше вчинення правопорушень, спрямованих проти здоров'я громадян, є великою травмою не тільки для потерпілого, а й для його родичів. А правопорушення, пов'язані з радіаційною безпекою, взагалі зачіпають інтереси всього населення, що проживає на значних за площею територіях.

Особливий вид правопорушень проти здоров'я складають діяння, пов'язані з обробітком наркотичних засобів, що зберігають стійку тенденцію до зростання.

Шкода здоров'ю може бути заподіяна і шляхом випуску або реалізації недоброякісної продукції. Таке діяння також зазіхає на здоров'я людини і в залежності від конкретних наслідків може кваліфікуватися або як правопорушення, або як злочин.

Закон визначає особливу відповідальність за зараження венеричною хворобою, розглядаючи це як самостійне правопорушення проти здоров'я.

родовим об'єктом досліджуваних правопорушень є встановлені суспільні відносини, що дозволяють забезпечувати здоров'я населення. Родовий об'єкт ділиться на видові об'єкти. Ними можна вважати кожен з названих видів правопорушень.

Здоров'я - досить багатогранна категорія. За визначенням Всесвітньої організації охорони здоров'я під здоров'ям розуміють «стан повного фізичного, психічного і соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороби». Це означає, що людський організм знаходиться в такому стані, при якому нормально діють всі його органи і правильно функціонують пса його системи.

Однак, коли йдеться про здоров'я як про об'єкт правопорушення, мається на увазі не тільки чисто фізіологічне поняття здоров'я, але і його соціальне та суспільне значення.

Правопорушення проти здоров'я населення можуть відбуватися як в результаті активних дій (посів або вирощування заборонених до обробітку рослин, випуск або реалізація недоброякісної продукції і т. П.), Так і в результаті бездіяльності (приховування джерела зараження венеричною хворобою, порушення санітарних норм і т. п.).

При вчиненні таких правопорушень для закінченого складу не потрібно настання будь-яких наслідків. Важливо тільки встановити, що ці діяння могли завдати шкоди здоров'ю або спричинити за собою інші несприятливі наслідки.

Суб'єктивна сторона розглянутих правопорушень характеризується навмисною або необережною виною.

Неоднорідний і суб'єкт таких посягань. У чотирьох з дев'яти складів передбачений спеціальний суб'єкт: в ст. 16.2 - особа, хвора на венеричним захворюванням; в ст. 16.4 - особа, на яку покладено здійснення радіаційного контролю; в ст. 16.5 - медичний працівник; в ст. 16.8 - особа, яка зобов'язана дотримуватися санітарних норм, правил і гігієнічних нормативів.

 Неподання документів та інших відомостей для здійснення податкового контролю або подання недостовірних відомостей (ст. 13.8 КоАП) |  Адміністративні правопорушення, пов'язані з наркотичними речовинами і венеричною хворобою


 Замах на дрібне розкрадання |  Привласнення знайденого майна (ст. 10.6 КоАП) |  Заподіяння майнової шкоди (ст. 10.7КоАП) |  Знищення або пошкодження посівів, зібраного врожаю сільськогосподарських культур або насаджень (ст. 10.8 КоАП) |  Умисні знищення або пошкодження майна (ст. 10.9 КоАП) |  Порушення терміну постановки на облік в податковому органі (ст. 13.1 КоАП) |  Здійснення діяльності без постановки на облік в податковому органі (ст. 13.2 КоАП) |  Порушення порядку відкриття рахунку платнику (ст. 13.9 КоАП) |  Адміністративні податкові правопорушення проти дотримання строку подання податкових деклараці? (розрахунків), обчислення податків та їх сплати |  Несплата або неповна сплата суми податку, збору (мита), митного платежу (ст. 13.6 КоАП) |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати