На головну

Клопоти про припинення пропаганди Редстока. У справі про визнання раскольничьей ієрархії. Релігійні читання по домівках

1.  Б. Які функції політичних інститутів? Стратегія, переваги та суспільний капітал
  2.  В) Релігійні організації;
  3.  виразність читання
  4.  Г) Дослідження читання
  5.  Глава 4. Весняні клопоти
  6.  Глава 4. Клопоти
  7.  Глава 5. Весняні клопоти-2, і їх літнє продовження

Милість Божа буди з вами!

Насилу відгукнулися. А я думав, що ви вже й не знати, куди полетіли. Ну - ось тепер будьте ласкаві рятувати будинки.

Виписка про редстокістках - се! Побачите, що вона дуже багато каже і вкрай потрібне владиці. Мені здається, що набагато краще все розповісти владиці, щоб він все знав; тільки просити його нікому не розповідати рішуче, ні хто писав, ні хто передав писаний. Знаючи все, він обережніше буде діяти. Імена, про яких написано, я виніс з рядків і помістив особливо. - Чи залишиться питання, чому я не написав владиці? - Говоріть: впевнений, що йому набагато більше все відомо, до вас же написав так по-дружньому. - А ви владиці передаєте, тому що відомості ті вважаєте дуже важливими. Хоч владика і знає все, але оновить знання і упевниться, що воно загально-відомо: - Якщо надумаєте сказати, то байдуже переписувати; а якщо передумає, то треба переписати всю виписку. Імена відірвати треба, - і відірвані передати.

Бачите, вся біда, в попів мовчазних! - Треба гайдуків найняти і всіх їх пооттаскать за аксіос.

Московський - не може бути єретиком. Але має свої погляди на якісь речі. Справа не про те, щоб дати розкольників ієрархію, а визнати існуючу у них. Це не Синод визнає, а уряд. Для Синоду ж їх ієрархія все залишатиметься мирянськими чинами. Уряд запитує не про те, щоб Синод визнав її, що неможливо, а про те, чи не буде ні бурі цього для православних. Це суть питання. Відповісти можна і так, і ні, не порушуючи православ'я. Справа зовнішнє. Може бути від цього шкоди, і може бути користь. Уряд допоможе розкольницьких архієреям забрати в руки мирян-розкольників. Бо тепер вони влади великий не мають. А потім зіб'є архієреїв в православ'я. Тоді за архієреями і миряни оправославятся. Тепер же дію на розкол йде в роздрібнити. - Се користь! І шкоди буде. На перших порах все полураскольнікі до них пристануть. Може бути і з сектантів розкольницьких інші до них звернуться. Як це відразу виявиться, то може шокувати. Але потім може піти зворотна дія. - Піша це, Балагура. Думка моє - contr-розкольницькою ієрархії. Тому я не належу до Макаріївського партії.

Що ви говорите про кризу духу християнської і в священстві і в мирян - це на власні очі діється. - А ми спимо, щоб скоріше запанував протидії християнський дух. Он за листами Наришкіної видно, що слід релігійні читання заводити по домівках. - Ну-ті-но, зробіть почин!

Благослови вас, Господи, всяким благословенням!

Ваш прочанин Еп. Феофан. 28 травня 1879 р

Про результати наради з очним лікарем. Кукіль Редстока. Відмова від пропонованої служби в Японії |  Перше додаток. Умови сприяли поширенню впливу Редстока

Про Архим. Лаврентіє |  Про те ж. Бога не можна називати розвиваються |  Почуття з приводу триваючої війни з Туреччиною. Штундістская пропаганда П. Чичеріна і прохання про її припинення |  Ще про Чичеріна та його прибічників. Відгуки та міркування про хід військових дій з Туреччиною |  З приводу чуток про визнання незаконних шлюбних сожительств |  Вболівання про Афонцев. Про хід військових дій з Туреччиною |  Політичні міркування про результати війни з Туреччиною. З питання про справи, які розглядаються в Синоді |  У справі про видання тлумачення на послання до Римлян. Припущення про складання догматичного збірника |  До історії письмових праць святителя і їх друкування. Гребля прорвалася |  Вести про сучасних архієреїв. Праці святителя і немочі. Турбота про видання творів Златоуста |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати