На головну

Але отриманні книги ворожого монастирям змісту

1.  I. ЗАГОЛОВОК КНИГИ Гердер
  2.  II. Зауваження з приводу книги Л. Шварцшильда про К. Маркса (1965)
  3.  Автор і час написання книги
  4.  Аліса, занурена в книги і ноти, які не піддаються взагалі морської хвороби, забула про все на світі, крім цього їй венеціанцями доручення.
  5.  Аналіз зібраного матеріалу, виклад змісту курсової роботи
  6.  Богослов'я Книги Естер
  7.  Чи буде змінюватися твердість білого чавуну при збільшенні в ньому змісту вуглецю?

Милість Божа буди з вами!

Запізнився я вам відповіддю на останній лист. Чекав книги, яка ліниво їхала.

Так ось скарб! - Я ще не перечитав її. Але наперед скажу, що відповідати на неї живе в глушині як? Цифри проти цифр де взяти? - Сорока на хвості принесе? - Нехай місцеві владики велять настоятелям написати статті про майно монастирів докладні, - і велять їх надрукувати в Єпархіальних Відомостях. - От і все!

А Синод куди дивиться? Куди дивиться прокурор? Чого заради синодальні НЕ напрут на нього? Всі поступки, та поступки. Ось театри в пости відкриті: сказали синодальні проти цього що ?! Якщо все так поступатимуться, то мабуть, що разохотят і чернецтво знищити. - Самовладдя розігрується, коли не зустрічав протидії. Це скрізь! - І у самого уряду.

Так що ж вийде з того, що монастирі-то закриють? Монашество не пов'язане з монастирями, як душа з тілом. Іншим способом почнуть Монаші. Ось, як чернички, як старі Печерник або пчельники. Будуть робочі будинки складати, - і жити по-чернечому, - як народилися Арзамаская громада і подібне. Може бути і краще буде. Тому - жахатися тут нічому. - А буди воля Божа.

Чи не боялися монастирі від того, що ченців не стали шанувати; а ченців не стали шанувати заради того, що ми, монахи, стали нікуди не гожі. З власного досвіду суджу. Мене слід поліном вигнати з монастиря.

Треба б підняти дух чернечий. - Але як? - Великі старці-засновники монастирів - передбачали це. Нема що робити. Дух світу бере силу! - Всіх охоплює. - І ось де корінь. - Протидіяти йому повинен Синод.

Господи помилуй нас. Я писав у "Душеполезное Читання"; в квітневу книжку не пішла; буде в травневій. Кілька рядків написав і в "Церковний Вісник". Не знаю, чи буде це надруковано.

Переглянувши книгу, подивлюся, може бути, і напишу що.

Благослови вас, Господи!

Ваш прочанин Еп. Феофан. 18 квітня 1876 р

Після надрукування статті на захист перекладу LXX. Різні відповіді та відгуки

Дочекалися, нарешті, ми статті. Отримав я і відбитки. Пришлю - побільше. Дасте кому.

Щось вона породить? Якого Горського викличе?

"Церковний Вісник" щось не друкує. Тим часом там справа прописано, хоч не широко. Може бути, редактору і не сручной надрукувати, з огляду на те, що над головою - заправітель перекладу. Так забігу як-небудь до нього, і візьміть. Куди ж її? - Думаю, туди ж, в "Душеполезное Читання" і перешліть. Я пишу про це до о. Василю. І після буду наполягати все на тому, що Церкви має слухати, і напрямки її змінювати не слід.

Вас все трощить Корецька. Що робити? Постарайтеся. З красунь жодної не знаю, яка була б гожа в настоятельки. - Мудрована це річ! - Не поспішайте одначе змінами. Потихеньку, щоб шуму менше було. Чи немає де готівкової ігумені справною. Тоді поміняти легше, ніж змінювати.

Розкольники каламутять наших законодавців. Нехай прігадивают, що Пригадай. - А Молоканов хочуть дати те, чого вони не потребують. Молокани - не безпечні, як і безпоповци, - і штундисти.

Туреччини точно не минути лиха. Але я боюся, як би європейські друзі не побилися. Почнуть кричати: а мені-то, а мені-то, і піде гармидер. Боже збав.

Я здоровий; чого і вам бажаю, з придатком повсякчасного спокою і веселонравія.

Благослови вас, Господи!

Ваш прочанин Еп. Феофан.

Народилося похотіння - подивитися, що се є "Громадянин", - і послав гроші, давно-давно. Був місячну заборону "Громадянину", але він має бути скінчився вже. А "Громадянина" все не шлють. Чи не будете проходити повз цього пана, штовхніть його під бік, рекше: що се!

12 травня 1876 р

1105. Пориви до подорожей. Ще до справи про захист грецького тексту проти "мазоретчіни"

Що ж це ви замовкли ?! Вірно розгулюєте де-небудь. Екое щастя людям - гуляти! і мене часто пориває. Так би і махнув, - то в Воронеж і Задонск, то в Київ, то на Афон, то навіть в Єрусалим. - Ось яке непоседство навіюється що пішли на спокій. З права це, або з ліва? Будьте ласкаві розібрати.

"Душеполезное Читання" надрукувало, що послано було. - Відбитки обіцяні, а немає їх ще. Пришлю, коли отримаю. Я писав і в академію, в "Церковний Вісник". Не знаю, надрукують чи? - Якщо не надрукують, я просив передати папірець вам, а вас прошу прийняти і поберегти, не годиться чи куди. І її можна в "Душеполезное Читання".

Сперечатися так не хочеться. Мазоретчікі все шматують від зусиль. Петербурзький листок мій говорити саме не про це - про те, тобто, що нічого їм надуватися, і вихваляти свою мазоретчіну. Чи не в тому сила, що там і там менше в єврейському, а в тому, яку біблію мала в руках Церква. А вони все своє, літери та літери.

"Добротолюбіє" посувається чи? - Бажаю йому успіху. Але збірника не оголошуйте.

О. Арсеній писав, що всю опіку про се упросив прийняти вас. Допоможи вам Господи!

Я здоровий, а надалі уповаю на Господа.

Київський владика відійшов духом! - Так-то й оглянутися не встигнеш, як покличуть. Підбито убо делати справи доки день є.

Спаси вас, Господи! Ваш прочанин Еп. Феофан. 16 травня 1876 р

Про художньому укладення молитви Ісусової |  При посилці відбитків захисній статті. Відповідь про умову молитву, розкольників і про інших предметах

Щодо тлумачення послань. Думки про кращий спосіб висловлювання Євангелія. Як вдома жити по монастирськи |  Ще у справі про проектованій новому суді. На захист перекладу LXX тлумачів. Турбота про надрукування тлумачень. Примітка про необхідність чергувати розумові праці з рукоділлям |  Доля відбитків тлумачень. Страх піддадуться звинуваченням у контрабанді |  Розсіяні побоювання. Авторське стомлення і відпочинок. Початок праць по складання 2-го т. Добротолюбіє |  Ще про переведення Біблії з єврейського тексту. Пропозиція скласти суспільство для тлумачення Біблії по тексту LXX тлумачів. До історії російського Добротолюбіє |  Нове переконання взятися за тлумачення Біблії по тексту LXX тлумачів |  Серед турбот про відновлення авторитету LXX. Про видання апологетичного журналу |  Після прочитання критичної статті проф. Горського з питання про порівняльний гідність текстів Єврейського і LXX тлумачів |  У тій же справі і про різні предмети |  Про зміну в службі на 25 грудня. Відстрочка писання спірною статті |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати