Головна

Проект внемонастирского чернецтва

  1.  A3 - проектування;
  2.  CASE-засоби проектування ІС
  3.  FALLOUT TACTICS І проект Притулків
  4.  I. Початок чернецтва
  5. " Проектування світлового середовища в приміщеннях
  6.  Skippy: навчальний проект Скиппи
  7.  VI. Реалізація проекту раціоналізації.

Милість Божа буди з вами!

Третього дня писав я до NN і уклін вам послав, чаю, втім, що, може бути, і встигну написати. Але на це пір не дістало. Зате тепер послушник приходить і каже: "знову їдуть в Шатцк". Ось і пишу, а то довелося б мати це задоволення ще дня через 4-5.

Я дивуюся вашому геройству. Як ви, така хвора, а пишіть так, як здорова зі здорових. Стану вам наслідувати, а то я такий неженка, блоха вкусить - піднімаю крик на весь світ.

У вашому листі майбутня мати Анна приписала і про себе, що у неї все не клеїться чернецтво. Але чернецтво адже завжди можна влаштувати і без монастиря. Нехай уявить, як слід було їй жити, якщо б зараз вона вступила в обитель, і тому побудує для себе правило життя - і зовнішньої і внутрішньої. Потім ви переглянете. Якщо завгодно, і я перегляну. І з усіх цих праць складеться статут чернечий для одінокожівущей і бажає врятуватися NN. Якщо вона прийме цей статут і погодиться справою виконувати правила, ви потрудіться взяти на себе борг настоятельки в ставленні до неї. Якщо вдасться досвід, тоді можна й іншим теж пропонувати, а з інших і суспільство таке влаштувати. І вийде - НЕ Монастирного черниці або поза монастирське подвижництво.

Благослови вас Господи! Дай Боже вам одужати і стати міцно на ноги!

Ваш доброзичливець Е. Феофан. 16 червня 1893 р

580. Приклад лагідності святителя. Яка гомеопатія! Залишки злості. Про своє здоров'я

Милість Божа буди з вами!

Дякую за лист від 28 червня, за новина і добрі вісті. Ви боялися грози з Виші з приводу листа мого, яке потрапило в чужі руки, а я і не думав сердитися і навіть легкого невдоволення не знаходило на душу [...]

Яка гомеопатія! Де алопатія протягом п'яти тижнів не мала успіху, вона відчутне надала дію в півдня. Пам'ятник їй треба спорудити. Напишіть про це А. В. Вона буде втішена гомеопатії заради.

Захотілося на Валаам. Непогане бажання, і якщо поїздка ця буде на благо душі вашої, то другий вашому покладання надії на Господа і молюся з вами: "даруй Господи!"

Дуже шкодую, що ви раз і два розлютилися спозаранку. Потім обидва дні не мали спокою. Недобре, що після плакали. І завжди плачте. Тут і каяття, й знищення, і бажання виправитися, і скорботу скорботне про невдачі у справі самовиправлення.

Можливо досі залишає в вас Господь цю природну неміч для того, щоб дати вам привід миритися і журитися. Спробуйте, вийшовши за двері, накладати на серце панцир, рішучість, що б не зустрілося несправного - не піддаватися злості. А плакати, плачте частіше; це дуже пом'якшує серце. Ось і все ваше перебрав. Що у мене? Все слава Богу! І запаморочення стихло, і спазми нічні змирилися. Один доктор Тамбовський порадив бинтувати ноги від пальців і вище колін. Роблю це і ніби краще. Це тільки розпочато.

Що роблю? Нічого не роблю і байдики не б'ю.

Благослови вас Господь! Рятуйтеся!

Е. Феофан. 11 липня 1893 р

 Як святитель писав проповіді. Повчання про благоустрій на новому місці. Про навикання Ісусову молитву |  Виправлення почуттів у ставленні до Божої Матері. Про склали. Ігнатія Брянчанинова. Про постах. Молитися чи за самогубців. Акафіст Пресв. Трійці


 Думки на Благовіщення. Про завмиранні серця і страхах. Про зустріч Пасхи |  Старечі недуги святителя. Щасливець на Вище |  Вибачення про боргом мовчанні. Про Кронштадтському діяча. Похвала смирення. Повідомлення про здоров'я |  З новосіллям. Про записуванні добрих думок. Відгук на смиренні почуття |  Про померлого митр. Ісидор і його наступника. Про спокої і праці в самоті |  Як досягти розумного предстояния Богу. Про хвилю гніву. Скорочення письмен. праць святителя в 1892 р |  Про високоміцн. Леонтій. Непорозуміння в листуванні. Про штундою і здоров'я святителя |  Про хворому в. пр. Леонтій. Про своє здоров'я, несерчаніі і про керівництво Симеона Нов. Богослов. до проводження поста |  Про високопреосв. Леонтій і своє здоров'я |  На новосілля. Про своє здоров'я |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати