Головна

Про померлого митр. Ісидор і його наступника. Про спокої і праці в самоті

1.  II. Кодекс законів про працю РРФСР 1918 р
  2.  IV. Кодекс законів про працю РРФСР 1922 р
  3.  У спокої і мовчанні ви ростете
  4.  Зовнішні ознаки втоми при розумовій праці
  5.  Питання 1.3.1. Законодавство про працю та охорону праці
  6.  Виховання в учнів потреби в праці, дбайливе ставлення до матеріальних цінностей суспільства і особистих речей
  7.  Викликало на поверхню все благоговіння, таівшееся в його серці. Він був упевнений, спокійний, простий. Він підійшов до мене.

Милість Божа буди з вами!

І зрозуміти не вмію, яким чином зробилося, що я так прострочив вам відповіддю. Все думалося, що вчора тільки отримано лист, отже відповісти без гріха можна відкласти на завтра. Винен! Прошу вибачити і пробачити.

У вас перші слова про смерть Владики Митрополита Ісидора, очікуваної - і слідом потім совершившейся. Нехай упокоїть Господь душу його! Він все життя дотримувалися серце своє мирним і в світі глибокому спочив. Блажен шлях! Як він мудро налаштував і мудро вів своє внутрішнє! За сім засадам він міг говорити про себе: живу не до того я, а живе в мені Христос. Амінь.

Хто ж замінить нам владику? Почекаємо і відкриється хто. Серце царево в руці Божій. Коли дому Господь не махнув рукою на нашу російську церкву, то Він напише на серце царя свого вибраного. А у наших духовних мають частину в обранні чи у всіх уявив один, а у всякого свій. Москов. Знаний. надрукували: В С.-Петербург пр. Київського, а в Київ пр. Грузинського Екзарха. Ось побачимо. Де взяти пророка? Ви писали що хтось передав моє пророцтво про смерть владики митрополита Ісидора. У мене була про це думка, по несхожі з тою, яку ви чули. Я думав, що владика не переживе свого 94-го року, або помре на своєму 94-му році, який почався 1 жовтня 92 р цивільного. І якби владика помер між цим днем ??і 1 жовтня 93 цивільного, то моє пророцтво виповнилося б, а тепер треба визнати, що я не потрапив в пророки. [...]

Заради вашого тужіння, може бути, Бог пошле вам внутрішній спокій глибокий, якого не порушують зовнішні, безладні течії справ, промов і зіткнень. Даруй вам це Господи! Мені здається, що якщо людина візьме себе в руки і почне сам правити своїм внутрішнім, то отримає в нагороду незворушний мир душевний. Ось дар, яким володів покійний Владика.

Про це у вас заведена особлива мова; що ви питаєте і є саме, як правити своїм внутрішнім, щоб насолоджуватися миром душевним? Ви припускаєте, що я на вашу скорботу про неминуче позбавлення усамітнення, скажу: влаштуйте собі внутрішнє усамітнення. Ви вгадали. Самота це не порожнє і йому неможливо відбутися, якщо хто надумав би влаштувати в собі повну порожнечу. Усамітнитися в себе, треба стати перед Господом і стояти так, не зводячи розумних очей від Господа. Ось і пустель! бути віч-на-віч з Господом. Ви сказали, що це важко. Але що ж є без праці? Але це праця такої, який сам себе полегшує і підтримує. Бути з Господом є мета нашого буття, і коли ми з Господом, то не можемо не відчувати благобитія, а це природно тримає увагу на собі і через себе на Господі, від якого виходить. Ви сказали, що коли помоліться добре, з увагою і почуттям, то буваєте міцні і зручно протистоїте зовнішнім разволокам. Цим ви вказали найвірніший спосіб, як встановитися перед лицем Господа. Всеусільно дбайте вранці добре помолитися не розвага, а з теплотою. У вас є книга "про тверезості і молитві" - збірка? Читайте її потроху. Вона здатна налаштувати на увагу до єдиного Господа, всюдисущого і всевидячим. І до Господа кличте, щоб дав вам це. "Шукайте і знайдете, стукайте і відчинять вам". Тут багато дещо, чого потрібно, але що саме, справа покаже. Початкове - віддання себе Господу і волання до Нього. Благослови Господи!

Я тільки закінчив життя і праці з облаштування обителі старця Валаамського Дамаскіна. Якщо він зберігав внутрішню тишу при зовнішньої клопітливих, то ось і зразок. Але шкода, що укладач житія - початкову життя добро зобразив, там справжній шлях. Але коли став описувати, як благоустроялась обитель совне, кинув внутрішнє.

Благослови вас Господи!

Ваш доброзичливець Е. Феофан. 5-11 жовтня 92 р

З новосіллям. Про записуванні добрих думок. Відгук на смиренні почуття |  Як досягти розумного предстояния Богу. Про хвилю гніву. Скорочення письмен. праць святителя в 1892 р

Повчання шукає спокою |  Порвала всі колишні зв'язки повчання про самотнього життя. Рішення даного завдання |  Значення посту. Вибачення і застереження |  Про перебудову внутрішньої людини. Посилка свого портрета |  Про хворобу святителя в 1891 р Спокуса від прислуги і як уникнути злості |  Про пр. Леонтій. Про скорботах, похоті і гніві |  На початку посту. Про м. Платона і семінар. життя. |  Думки на Благовіщення. Про завмиранні серця і страхах. Про зустріч Пасхи |  Старечі недуги святителя. Щасливець на Вище |  Вибачення про боргом мовчанні. Про Кронштадтському діяча. Похвала смирення. Повідомлення про здоров'я |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати