Головна

Старечі недуги святителя. Щасливець на Вище

1.  Жаліє про неможливість відвідувати Святителя. Головна умова духовного життя і значення християнського сподівання
  2.  Повільна пошта. Ще про книгу о. Матвіївської. Нове видання книг святителя. Про боротьбу з впливом католицтва
  3.  Старече ослаблення сил святителя. До історії психології Кашменского. Чи корисно бути академії у Вільні. Про сучасний католицтві
  4.  Приборкання професорки терпіння. Благі очікування від сибірячки. Родина святителя. Хороші болячки. Занепад письменницької енергії

Милість Божа буди з вами!

Христос Воскресе!

Вітаю з світлим Христовим Воскресінням і бажаю вам усього світлого і радісного і в тих днів, коли і в усі час.

Дякую за турботу про моє запамороченні. Ця неміч проявляється не одними і тими ж у всіх симптомами. У мене вона зовсім байдужа до повноти або постоте шлунка, але до сну упереджена і дуже буває сердита, коли доведеться не цілком задовольнити в цьому відношенні. І ще не рідко до неї заходить в гості всього тіла розслаблення і вимога лежання з нічого неделание, тупоумством і беспамятлівостью. Болей ніяких немає, а тільки неміч. Але ви, як бачиться, зовсім зібралися на той світ. Доброго шляху! Заздалегідь приготуватися дуже добру справу. Коли старість підійшла, про що інше і клопотати?

Дуже втішно чути, що і в світі є равноангельние. Нехай Господь береже їх Господь! щоб хто з око не з'їв.

Ви мене називаєте щасливим. Я і відчуваю себе таким, і виші своєї не проміняє не тільки на С.-Петербурзьку митрополію, а й на патріаршество, якби його відновили у нас, і мене призначили на нього. Але мене не те оселить, що ви розумієте, хоч і це є і може бути в переважної мірою, а то, що Бог дав мені охоту до праці бумагомараніем і до іншого рукодільному. І я не бачив, як летіло час. Тепер бачу, тому що той і інший працю припинився.

Папір бруднити позиви пропали, а вишивати і лінощі і ослаблення сил не дозволяють.

Про пересуваннях дещо чув. Дай Боже усім їм щастя на нових місцях. Даруй Господи вам здоров'я і такого, щоб про болести згадувана не залишилося.

Благослови вас Господи! Рятуйтеся!

Ваш доброзичливець Е. Феофан. 15 квітня 92.

Думки на Благовіщення. Про завмиранні серця і страхах. Про зустріч Пасхи |  Вибачення про боргом мовчанні. Про Кронштадтському діяча. Похвала смирення. Повідомлення про здоров'я

Занепокоєння святителя про керованої. Чутки. Корисна атестація. Барометр духовного життя |  Як молитися без перерви. Колісниця до неба |  Підбадьорення шукає порятунку. Про немочах. Про говінні |  Повчання шукає спокою |  Порвала всі колишні зв'язки повчання про самотнього життя. Рішення даного завдання |  Значення посту. Вибачення і застереження |  Про перебудову внутрішньої людини. Посилка свого портрета |  Про хворобу святителя в 1891 р Спокуса від прислуги і як уникнути злості |  Про пр. Леонтій. Про скорботах, похоті і гніві |  На початку посту. Про м. Платона і семінар. життя. |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати