Головна

На початку посту. Про м. Платона і семінар. життя.

1.  D. на 3-5 році життя.
  2.  E) Кому прийшла в голову ідея зробити дирижаблі на початку FOT, а вона трохи ... того ... безглузда.
  3.  IV. Що говорять перекази Азії про створення Землі і початку роду людського
  4.  V. Що говорить найдавніша писемна традиція про початок людської історії
  5.  VI. Що говорить найдавніша писемна традиція про початок людської історії. продовження
  6.  VII. Що говорить найдавніша писемна традиція про початок людського роду. завершення
  7.  А) Боротьба проти вторгнень з Заходу Русь і Прибалтика на початку XIII в.

Милість Божа буди з вами!

Пост великий починаю виконанням, або сплатою боргу до вас.

За вчорашній день прошу пробачення, чим мучив і засмучував вас, включаючи в це і загрозу епітимією в минулому листі безумовно. І я вас прощаю, а в чому - не маю нічого сказати, у всьому, навіть і в тому, за що законно або незаконно полічені ви були такими, що підлягають єпитимії.

Благослови Господи вам належним чином постнічествовать під силу вашим, без поблажок, але і не більше, ніж можете.

Яке дивне цей час !! Обведіть поглядом розуму всю Русь православну і дивуйтеся, як всі змирилися, сховалися і замовкли замість вчорашніх кличів і розгульне. Дай Боже всім і внутрішньо змиритися перед Господом і покласти початок тому, щоб хоч в продовження посту не захоплюватися неприборкано побажаннями і припинити похоті творіння угіддя плоті.

Ви згадуєте про пр. Митрополита Платона.

Благой і мудрий владико! Він був моїм наставником в Орловській семінарії, здається в 29 р два місяці. Він поїхав в Спб. академію, а до нас приїхав ректором архим. Ісидор, нинішній владика Санкт-Петербурзький і був у нас 4 роки з невеликим. Я дуже його пам'ятаю, та й все орловці пам'ятають.

Пр. Серафим Воронезький був його улюблений учень. Також Лаврентій Іверський, Настоятель, предивного вдачі людина. Інших таких не пам'ятаю. Я при ньому був в нижчому і середньому відділенні семінарії. Він часто призначав мене читати в суботніх зборах мої філософські бугомаранія. У нього були заведені в перші години в суботу зборів всіх класів у велику залу, на яких учні всіх класів читали свої твори, які Владиці сподобалися. - Ще пам'ятаю, - в словесності - першому класі семінарії, чомусь призначено було нам будинку, в батьківському домі на Різдвяному відпустці написати проповідь на свій вибір предмета. Я писав її з великим піднесенням, за те батько ректор (теперішній ваш Владика) наказав мені подати йому список. Тоді я довго не по землі ходив, а вище хмар. Ось скільки я наговорив, забувши про все. Прошу вибачення.

Однак ж краще мені нині перестати писати, бо очевидно підлягаю недоброму припадку балакучості. Винен!

Благослови вас Господи! Рятуйтеся!

Ваш доброзичливець Е. Феофан. 17 лютого 92 р

Про пр. Леонтій. Про скорботах, похоті і гніві |  Думки на Благовіщення. Про завмиранні серця і страхах. Про зустріч Пасхи

Погані нахлібниці. Добрі справи. Про молитву |  Занепокоєння святителя про керованої. Чутки. Корисна атестація. Барометр духовного життя |  Як молитися без перерви. Колісниця до неба |  Підбадьорення шукає порятунку. Про немочах. Про говінні |  Повчання шукає спокою |  Порвала всі колишні зв'язки повчання про самотнього життя. Рішення даного завдання |  Значення посту. Вибачення і застереження |  Про перебудову внутрішньої людини. Посилка свого портрета |  Про хворобу святителя в 1891 р Спокуса від прислуги і як уникнути злості |  Старечі недуги святителя. Щасливець на Вище |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати