Головна

Релігія 16 сторінка

1. 1 сторінка
  2. 1 сторінка
  3. 1 сторінка
  4. 1 сторінка
  5. 1 сторінка
  6. 1 сторінка
  7. 1 сторінка

8.105. Як захищається від злих духів плем'я акха на півночі Лаосу?

Для захисту від злих духів люди племені акха, що живе на півночі Лаосу, прибивають до стовпів воріт дерев'яні моделі автомата Калашникова і ручних гранат. Люди впевнені, що через такі ворота не вирішиться пройти жодна нечисть.

8.106. Чому жителів південної околиці американського континенту іноді називають патагонцамі?

Коли європейці почали освоювати південну околицю американського континенту, вони зустрілися з величезними слідами якихось невідомих людей. Заочно їх назвали «патагонці» ( «большеногий»). Пізніше з'ясувалося, що місцеві індіанці надрізали кору дерева гевеї, щоб отримати молочний сік (латекс), що містить каучук. Індіанці по кілька разів опускали в латекс босі ноги - і виходила «взуття» на зразок наших калош, яка захищала від вологи і добре сиділа на нозі. Вона-то і залишала на землі гігантські сліди.

8.107. Скільки прізвищ в Південній Кореї?

Населення Південної Кореї перевищує 47 мільйонів чоловік, проте кількість прізвищ південнокорейців - всього лише близько трьохсот.

8.108. Де і коли з'явилися гральні кістки?

Дневрегреческій драматург Софокл (близько 496-406 до нашої ери) стверджує, що гральні кістки винайшов грек Паламед під час Троянської війни. Батько історії Геродот (між 490 і 480 - близько 425 до нашої ери) приписує цей винахід лідійцям. Численні археологічні знахідки підтверджують, що гральні кістки були відомі найдавнішим народам. Спочатку ними користувалися як магічного кошти для передбачення майбутнього.

8.109. Як і хто відкрив каву?

Згідно з легендою, це знаменна відкриття відбулося близько 850 року нашої ери при наступних обставинах. Одного разу кози, що паслися на гірських схилах ефіопської провінції Каффа, наївшись червоних ягід з низькорослих дерев, прийшли в таке збудження, що пастух довго не міг їх заспокоїти. Він теж покуштував цих ягід і через деякий час помітив, що втому як рукою зняло. Незабаром з ягід навчилися готувати напій. Звістка про чудесне напої, що допомагає зберігати бадьорість, швидко рознеслася по околицях. Їм широко користувалися ченці, щоб не засипати під час багатогодинних молитов. Перший в світі магазин кави відкрився в 1475 році в Константинополі, а в 1554 році там же побудували дві перші кав'ярні. В Європі кава з'явилася в середині XVII століття - спочатку в Італії, потім у Франції, Англії та інших країнах. Датою появи кави в Росії прийнято вважати 1665 рік. Саме тоді придворний лікар Самюель Коллінс прописав цареві Олексію Михайловичу рецепт: «Варене кави, персиянами і турками знане, і звичайне після обіду ... неабияку є ліки проти горді, нежиті і главоболеній».

8.110. Хто і навіщо тримав кроликів на Русі за часів Ярослава Мудрого?

На Русі кроликів стали розводити за Ярослава Мудрого (в XI столітті) в монастирях. Їх не їли, а тримали заради м'якого пуху. Пух обережно вискубували, і тому кроликів називали щіпанцамі, або песцями.

8.111. Де і коли з'явилися кросворди?

Перші кросворди (англ. Crossword - хрест + слово) з'явилися в XIX столітті в англійських дитячих книжках. Незабаром після цього розгадування кросвордів стало популярним проведенням часу дорослих жителів США. Перший сучасний кросворд був надрукований в одній з нью-йоркських газет в неділю 21 грудня 1913 року. На початку 1920-х років більшість провідних американських газет друкували хоча б один кросворд в кожному випуску.

8.112. Де і коли з'явилася стрічка (бандероль) на сигари?

Стрічка (бандероль) на сигари з'явилася на Кубі за часів колонізації острова Іспанією, коли куріння сигар стало модним серед знатних дам. Щоб не бруднити пальці жовтим нальотом нікотину, вони стали тримати сигару, обернувши її вузької паперової стрічкою.

8.113. Яке свято збирає найбільшу кількість людей в одному місці?

Раз в 12 років десятки мільйонів людей збираються в 15 кілометрах від індійського міста Аллахабад, в місці впадання в Ганг річки Ямуна, на релігійне свято Кумбха Мела ( «свято горщика»; мається на увазі горщик з нектаром безсмертя, виготовленим богами). Коли боги стали сперечатися через чудодійного напою, вони розплескали нектар, і крапля впала на Землю близько Аллахабада. Індуїсти вірять, що ритуальне обмивання в ході Кумбха Мели не тільки змиває їх особисті гріхи, але і наближає весь індійський народ до нірвани. Свято триває цілий місяць, в ньому беруть участь і цікаві туристи з усіх кінців світу. У Книзі рекордів Гіннесса цей захід зафіксовано як «найбільше скупчення людей, що зібралися за певним нагоди».

8.114. У чому полягає зворотна сторона англійського національного Дня без сигарети?

Після кожного національного Дня без сигарети, проведеного у Великобританії зазвичай навесні, різко зростає частота серйозних нещасних випадків в промисловості і лісовому господарстві. Англійські фахівці пояснюють це тим, що звичний курець, різко відмовившись від сигарет, часто перебуває в поганому настрої, роздратований, насилу концентрує увагу. Звідси і всякі пригоди. У той же час, підкреслюють вчені, сам по собі відмова від тютюну, безумовно, корисний для здоров'я, але робити це бажано поступово.

8.115. Як поширення мобільних телефонів сприяє боротьбі з курінням?

Статистичні дані свідчать, що в ряді країн світу з поширенням мобільних телефонів знизилася кількість підлітків-курців. Фахівці знаходять цьому наступне пояснення. По-перше, діти вважають за краще витрачати мізерні кишенькові гроші на розмови по стільниковому телефону. По-друге, і куріння, і володіння стільниковим телефоном потрібні підліткам в основному для того, щоб підкреслити свою «дорослість», але телефон зараз набагато модніше сигарет.

8.116. Що означає назва тістечка «безе»?

Тістечко «безе» отримало свою назву від французького слова baiser - поцілунок.

8.117. Яке особливе значення має ім'я Маріанна для французів?

Аж до XVIII століття це жіноче ім'я було у Франції одним з найпростіших. Все змінилося після Великої французької революції 1789-1792 років, коли ім'я Маріанна стало уособленням гордої француженки, яка веде повсталий народ на ворога. Нині кожна французька село, а тим більше місто має скульптурне погруддя «Маріанна». Моделями для цих скульптурних зображень служать сучасні жінки, серед них Бріджит Бардо (в 1969-1985 роках), Катрін Деньов (в 1985-2000 роках) і Летиція Каста (з 2000 року).

8.118. З якими мінералами прийнято пов'язувати різні місяці в Північній Америці і Великобританії?

У багатьох країнах Заходу місяці року прийнято пов'язувати з мінералами. Ця традиція в різних країнах має суттєві відмінності. У Північній Америці і Великобританії широко поширені такі відповідності: січень - гранат; лютий - аметист; березень - аквамарин, геліотроп; квітень - алмаз; травень - смарагд; червень - александрит, місячний камінь; липень - рубін; серпень - перидотит, сардонікс; вересень - сапфір; жовтень - опал, турмалін; листопад - топаз; грудень - бірюза, циркон.

8.119. В якій країні п'ють найбільше молока?

Найбільше молоко люблять в Ірландії - там його п'ють більше ніж по 156 літрів на душу населення в рік. На другому місці фіни - 153 літри на людину в рік.

8.120. Чому англійські матроси носять на шиї чорні краватки?

Носити на шиї вільно зав'язаний чорна краватка матросам англійського флоту наказано в 1805 році після Трафальгарської битви - в знак жалоби за адміралу Гораціо Нельсона.

8.121. Як Петро I боровся з жебрацтвом?

За Петра I по всіх російських губерніях на кошти казни були створені богадільні, побудовані «гошпитали» для підкидьків. У 1721 року допомога біднякам було поставлено в обов'язки поліції. Для здорових жебраків була розроблена особлива система заходів. Бродяг віддавали в солдати, посилали на рудники, на заводи, на будівельні роботи в Петербург. Карали і подають милостиню: їх визнавали «помічниками і учасниками» злочину і стягували за це 5 рублів штрафу.

8.122. Чому сто років тому влада Німеччини не дозволили відкрити жіночу гімназію в німецькому місті Бреславле?

Близько 100 років тому населення німецького міста Бреславля побажало заснувати жіночу гімназію, яка підпорядковувалася б тим же законам і давала б ті ж права і переваги, що і чоловіча. Однак міністр народної освіти відмовив у дозволі на відкриття. Свою позицію він аргументував тим, що дозвіл урядом гімназії дало б можливість жінці тримати всі державні іспити, а дозволити це означало б відкрити жінкам двері всіх німецьких університетів. Інший противник відкриття жіночої гімназії заявив, що такого роду прогрес здійсниться за рахунок чоловіків, які внаслідок множення числа конкурентів у всіх областях діяльності стануть менше заробляти і навряд чи зможуть запропонувати жінці найкращу для неї частку - домашнє вогнище. Особливо завзято опиралася відкриттю жіночої гімназії клерикальна партія, глава якої схвильовано вигукнув: «Скажіть по совісті, панове, одружився б хто-небудь з вас на дівчині, яка закінчила гімназію?»

8.123. За що самі забобонні з наших предків цінували осику?

Осиковий кілок здавна вважався найкращим засобом приборкання «ходячого» небіжчика і вампіра. Його вбивали в могилу або ставили на ній осиковий хрест, а померлих чаклунів і потопельників спалювали на багатті з осикових дров. Осика виганяла багато хвороб, особливо пов'язані з гарячковими явищами: «Осика, осика, візьми мою трясовину, дай мені леготу!».

8.124. Коли з'явилися перші вітальні листівки до Різдва?

Перші вітальні листівки до свята Різдва виконав в 1795 році англійський художник Добсон (нічим іншим не прославився). Через 5 років їх вже продавали поряд з поштовим папером і естампами. Поступово вітальні листівки з'явилися в усіх країнах Європи. Звідти їх нерідко завозили в Росію. Російські різдвяні листівки вперше випущені в 1898 році громадою Святої Євгенії, опікала сестер милосердя Російсько-турецької війни 1877-1878 років. Попечителькою громади була принцеса Євгенія Максиміліанівна Ольденбурзька. Малюнки до листівок робили відомі російські художники Л. С. Бакст, А. Н. Бенуа, К. Е. Маковський, І. Я. Білібін, К. А. Коровін, М. В. Добужинський і багато інших. Спочатку нововведення іменували «відкритим листом», «поштовою карткою», пізніше за ним закріпилося просте слово «листівка». Ціна перших листівок була досить високою - приблизно рубль-півтора, в той час як давно увійшли до вжитку поштові конверти і марки коштували копійки. Дорожнеча пояснювалася не тільки модою, скільки технологією виробництва. Нерідко листівки виготовляли за допомогою фотомонтажу. Малюнки прикрашали золотом або блискучою крихтою. Мальований сніг, дуже схожий на справжній, робили з борної кислоти.

8.125. Як називається найдорожче в світі пиво?

Найдорожче пиво почала випускати у 2000 році французька пивоварна фірма «Фішер». Пляшка в третину літра з першої партії коштувала 80 франків (майже 12 доларів). Пиво зварене на воді з гренландського льоду, якому 250 тисяч років, і називається «63 ° N / 46 ° W». У назві вказані географічні координати точки, звідки взято древній лід.

8.126. Подарунки з яких матеріалів прийнято дарувати в Західній Європі на різні річниці весілля?

Традиційними матеріалами для подарунків на різні річниці весілля в Західній Європі є: 1-я річниця - бавовна, папір; 2-я - папір, бавовна; 3-тя - шкіра; 4-я - фрукти, квіти; 5-я - дерево; 6-я - цукор; 7-я - мідь, шерсть; 8-я - бронза, кераміка; 9-я - кераміка, деревина верби; 10-я - олово; 11-я - сталь; 12-я - шовк, льон; 13-а - мережива, тюль; 14-я - слонова кістка; 15-я - кришталь; 20-я - фарфор; 25-я - срібло; 30-я - перли; 35-я - корал; 40-я - рубін; 45-я - сапфір; 50-я - золото; 55-я - смарагд; 60-я - алмаз; 70-я річниця - платина.

8.127. Наскільки престижно бути політиком в Німеччині?

У 2002-2003 роках Інститут громадської думки в Алленсбасі склав перелік 18 найбільш престижних в Німеччині професій. Згідно з цим переліком, перше місце за повагою в німецькому суспільстві займає лікар, потім слідують священик, професор університету, підприємець, адвокат, шкільний учитель. Після вчителя йде інженер, а за ним - дипломат, письменник, атомний фізик. Завершують перелік журналіст, книготорговець, профспілковий діяч, політик.

8.128. Як посібники для незаможних і безробітних в США позначаються на статистиці смертності?

Група соціологів з Каліфорнійського університету провела аналіз близько 32 мільйонів свідоцтв про смерть, виданих в США з 1973 по 1988 рік. Виявилося, що в перших числах кожного місяця смертність на один відсоток вище, ніж в інші дні. А якщо відсіяти померлих від різних хвороб і вважати тільки загибель від передозування наркотиків, алкоголю, вбивств, самогубств та нещасних випадків, які часто пов'язані з алкоголем і наркотиками, то смертність на початку кожного місяця виростає на 14 відсотків. Якщо ж взяти тільки бідні верстви населення, це перевищення ще збільшується. А вся справа в тому, що по перших числах виплачується допомога для незаможних і безробітних. Зазначена статистика ясно показує, на що витрачаються ці гроші.

8.129. Як наявність привидів впливає на ціну англійського будинку?

У Великобританії, якщо відомо, що в будинку водяться привиди, ціна цього будинку зростає на 25 відсотків.

8.130. Чому гудзики на чоловічому одязі пришиті справа, а на жіночій - зліва?

Зазначена традиція сягає корінням часів, коли дами одягалися і роздягалися за допомогою служниць. Оскільки більшість людей володіють правою рукою краще, ніж лівою, при такому розташуванні гудзиків їх легше застібати і розстібати - чоловікові на власному одязі, а жінці на одязі господині (або чоловіку на одязі коханої).

8.131. Які рослини віднаджували русалок?

У давнину вважалося, що русалки шкодять селянським посівам. Тому їх віднаджували - головним чином за допомогою осикових гілок. Оберегом від русалок була також полин: вважали, що русалки боялися її запаху. Неприємні були русалкам і деякі інші рослини: хрін, часник, любисток.

8.132. Чому самураї не використовуються японської поліції?

Коли в 1871 році влада Токіо вирішили організувати в столиці поліцію, для цього найняли відставних військових. Більшість їх були самураями, тобто входили до вищої касти тодішнього японського суспільства, що стало причиною несподіваної проблеми. Прості городяни, питаючи дорогу у поліцейського, ставали на коліна і стосувалися рукою землі в знак поваги. Минуло три роки, перш ніж влада зрозуміла всю безглуздість такого становища. Самураїв з пошаною відправили на пенсію, а на поліцейські посади найняли людей простіше.

8.133. Який давньоримський свято стало предтечею європейських карнавалів?

Попередником європейських карнавалів були давньоримські сатурналії - щорічне свято в честь бога Сатурна, покровителя землеробів і врожаю. Сатурналії збігалися з закінченням сільськогосподарських робіт і починалися 17 грудня. Сатурн вважався добрим і справедливим володарем «золотого століття», коли не було класів і приватної власності. Під час сатурналий як би знімалася різниця між рабом і паном: раби насолоджувалися свободою, панове бенкетували разом з рабами чи навіть прислуговували їм. Люди дарували один одному свічки і глиняні фігурки.

8.134. В якій країні проводяться щорічні національні конкурси співочих птахів?

З 1982 року в Сінгапурі проводяться національні конкурси, в яких господарі співочих птахів демонструють публіці таланти своїх вихованців. Переможцю вручається приз в кілька тисяч доларів.

8.135. Чому закони американського штату Північна Кароліна забороняють орати на слонах?

Знаменитий канадський артист цирку Фінеас Барнум (1810-1891) прославився також умінням використовувати в рекламі різні психологічні маніпуляції. Саме Барнумом приписують авторство фрази: «У нас є що-небудь для кожного». Одним із прикладів неординарних рекламних трюків Барнума є наступний. Коли його власний пересувний цирк розбивав намети, приїхавши в черговий місто, Барнум запрягав одного зі своїх слонів в плуг і починав орати землю поблизу. Реклама спрацьовувала: народ розкуповував квитки на вистави, щоб подивитися, що ще витворяють тварини. Деякі городяни, проте, заперечували проти знущання над благородною твариною - і з тих пір в законах Північної Кароліни зберігся заборона орати на слонах.

8.136. Наскільки ефективним є застосування смертної кари в США?

Смертна кара застосовується в 12 з 50 північноамериканських штатів. За останні 20 років статистика вбивств в цих 12 штатах постійно вдвічі перевищувала відповідні дані по іншим штатам, що викликає сумніви в корисності такого заходу для попередження важких злочинів.

8.137. Як часто смертний вирок в США буває помилковим?

Час очікування приведення у виконання смертного вироку в американській в'язниці в середньому становить 10,6 року. За цей період в результаті апеляцій і переглядів справ у 68 відсотках випадків виявляються серйозні помилки слідства і суду. І все ж за ХХ століття в США стратили помилково не менше 23 чоловік.

8.138. Як далматинці (порода собак) допомагали пожежним за часів кінної тяги?

Далматинська порода собак виведена свого часу для супроводу (охорони) поштових карет. Оскільки ці собаки здатні бігати на великі відстані, звичні до коней, а їх яскраво-біла шкура з чорними плямами добре помітна, пожежні обрали їх для того, щоб вони бігли попереду пожежного обозу і звільняли дорогу, попереджаючи своїм гавкотом перехожих.

8.139. Чому на Соломонових островах не прийнято їсти м'ясо акул, птахів і рептилій?

Згідно з традиційними віруваннями жителів Соломонових островів душа померлої людини на кілька днів перетворюється на тіло акули, птиці або рептилії. Тому зазначених тварин там вважають священними, їх м'ясо заборонено вживати в їжу.

8.140. Які сороки носили на голові російські жінки за старих часів?

Сорокою на Русі називали не тільки рухливу птицю, схильну красти все блискуче, але також частина старовинного головного убору заміжніх жінок. Сорока представляла собою чохол з полотна, кумача або іншої тканини, надягали поверх кички. Вона мала вишиту передню частину - «очелье», бічні лопаті з зав'язками - «крила» і задню частину - «хвіст». Поверх сороки пов'язували хустку.

8.141. Яке число у китайців і японців грає таку ж роль, як і число 13 у європейців і американців?

У зазначених країнах подібну роль відіграє число 4: серед китайців і японців поширене повір'я, що четверте число кожного місяця - нехороший день. І дійсно, проаналізувавши свідоцтва про смерть за 1973-1998 роки більше 200 тисяч японців і китайців, що живуть в Каліфорнії, американські дослідники виявили, що 4-го числа кожного місяця смертність збільшувалася. Зокрема, смертність від хвороб серця виростала на 13 відсотків.

8.142. Чого в США більше - ресторанів «Макдоналдс» або публічних бібліотек?

В кінці 2002 року в США було 15 946 публічних бібліотек - більше, ніж ресторанів «Макдоналдс». Є навіть спеціальний дорожній знак, який вказує шлях до бібліотеки. На ньому зображена людина з розкритою книгою в руках.

8.143. Що означає татуювання у жителів Самоа?

На островах Самоа нанесенням татуювання відзначається важливий етап в житті чоловіка. Це відбувається в 13 років: хлопчикам наносять татуювання від пояса до колін за допомогою бамбукових голок. Здатність безпристрасно винести біль від цієї процедури вважається ознакою дорослості і мужності.

8.144. Чому оператори телефонного зв'язку в китайському районі Сан-Франциско володіли феноменальною пам'яттю?

Коли в 1909 році в китайському районі Сан-Франциско побудували телефонну станцію, від операторів зв'язку потрібно добре знання англійської і п'яти діалектів китайської мови. Крім того, їм слід було знати напам'ять прізвище і номер кожного з 2400 абонентів: китайці вважали неввічливим викликати людини за номером, а на пошук прізвища в довіднику йшло дуже багато часу.

8.145. Де і коли відзначають День культури позаземних цивілізацій?

У 2003 році у жителів американського штату Нью-Мексико з'явився новий щорічне свято. Конгрес штату схвалив пропозицію депутата від містечка Розуелл відзначати щорічно у другий вівторок лютого день культури позаземних цивілізацій. Городок відомий тим, що, за чутками, на місцевій авіабазі з 1947 року зберігаються зазнав аварії НЛО і тіло його пілота.

8.146. Чому в фінансових документах прийнято вказувати суму прописом?

Правило вказувати в грошових документах суму прописом вперше введено понад 700 років тому (1299 року) рішенням міської ради Флоренції. Зроблено це було не тільки для утруднення підробок, але і тому, що нові тоді для Європи арабські цифри багато хто розглядав як підозрілу арабську магію.

8.147. З якими квітами прийнято пов'язувати різні місяці в Північній Америці і Великобританії?

У багатьох країнах Заходу місяці року прийнято пов'язувати з квітами. Ця традиція в різних країнах має суттєві відмінності. Так, в Північній Америці і Великобританії широко поширені такі відповідності: січень - гвоздика, підсніжник; лютий - примула, фіалка; березень - жонкілія, фіалка; квітень - маргаритка, запашний горошок; травень - глід, конвалія; червень - жимолость, троянда; липень - живокіст, латаття; серпень - гладіолус, мак; вересень - астра, іпомея (березка пурпурний); жовтень - календула, космея; листопад - хризантема; грудень - падуб, нарцис, цезальпінія.

8.148. Де вперше стали вживати чайний напій?

Найбільш ранні згадки про чайному напої зустрічаються в китайських рукописах, що відносяться до 2700 року до нашої ери, однак в культуру чай був введений в Китаї лише в в IV столітті нашої ери. У IX столітті чай стали вирощувати в Японії і Кореї. У Європі чай прийнято вважати типово англійським напоєм, проте спочатку він потрапив до Голландії і став там дуже модним близько 1640 року. Голландці заклали плантації чаю на Яві в 1606 році, а з 1610 року розпочали імпортувати чай до Європи. В Англії чай потрапив тільки в 1652 році, коли англійці захопили голландський корабель з вантажем чайного листа. І лише через вісім років чай ??почали широко продавати в Лондоні. У перший час не тільки робили напій з чаю, але і їли його листя, поклавши їх на хліб з маслом.

8.149. Коли в Росії стали вживати чай?

У Росії чайний напій стали вживати з 1638 року, коли монгольський Алтин-хан надіслав в подарунок царю Михайлу Федоровичу 4 пуди чайного листа. У 1679 році був укладений договір з Китаєм про постійні поставки чаю в Росію. У XVIII столітті ввезення чаю збільшився, популярність чайного напою зросла. На цей час припадає і поява російських самоварів.

8.150. Як з'явилася чайна заварка в пакетиках?

Існують дві версії походження паперових мішечків з чаєм. За європейською версією, ідея народилася у солдатів Першої світової війни, які стали заварювати чай, опускаючи в казанок з киплячою водою дещицю заварки, зав'язану в шматок бинта. Американці ж вважають, що винахід зробили комівояжер Томас Саллівен, який ще в 1908 році пакував безкоштовно роздаються фірмою зразки чайного листа в зшиті вручну шовкові мішечки, і безіменний покупець, який зрозумів, що можна просто опустити мішечок в чашку і не возитися з додатковим заварювальним чайником . В обох випадках чай мав «тряпочних» присмак, який багатьом не подобався. Проте матерчаті мішечки з заваркою швидко зміцнилися на американському ринку. Робили їх з марлі, причому в 1930-і роки на чайні мішечки в США йшло щорічно понад 7 мільйонів метрів марлі. У 1934 році американський інженер Фей Осборн налагодив виробництво чайних пакетиків з паперу на основі манільського волокна. До кінця 1930-х років паперові пакетики вже успішно конкурували з марлевими. З початком Другої світової війни манила стала стратегічною сировиною, і влада США не тільки заборонили витрачати її на чайні мішечки, але і реквізували були у Осборна запаси для потреб флоту. У 1942 році Осборн винайшов дуже тонку, але досить міцний папір без манільського волокна, а через 2 роки знайшов спосіб «склеювати» краю мішечків гарячим пресуванням замість зшивання нитками. До кінця війни близько 30 відсотків чаю продавалося в Америці в пакетиках Осборна, а зараз так розходиться 95 відсотків всього споживаного в США чаю.

8.151. Якщо людина при рукостисканні подає руку долонею вниз, що це означає?

Психологи стверджують, що людям властиві сигнали невербальної комунікації, яка започаткована ще в глибоке минуле. Так, якщо людина хоче підкреслити своє домінуюче становище, він подає руку долонею вниз. Ту ж саму роль відіграють підняті брови, підкинута вгору голова, що оголює зуби посмішка, - всі ці «знаки сили» можна спостерігати, наприклад, у великих політиків під час передвиборчої кампанії.

8.152. Що колекціонував великий хімік Д. І. Менделєєв?

Дмитро Іванович Менделєєв був пристрасним колекціонером валіз - і навіть нерідко майстрував їх сам.

8.153. Що вразило Вінстона Черчілля в московському готелі «Метрополь»?

Відвідавши СРСР в серпні 1942 року і зупинившись в "Метрополі", британський прем'єр-міністр був вражений тим, що вода лилася без обмежень. Розповідаючи про цей візит у своїй книзі «Друга світова війна», Уїнстон Черчілль пише: «Я помітив, що над раковинами немає окремих кранів для холодної і гарячої води, а в раковинах немає затичок. Гаряча і холодна вода, змішана до бажаної температури, витікала через один кран. Крім того, не доводилося мити руки в раковині, це можна було робити під струменем води з крана ». Справа в тому, що у Великобританії та інших західних країнах через дефіцит прісної води в той час було прийнято користуватися раковиною як наливний ємністю: у неї спочатку набирали воду, а після вмивання або миття рук зливали. Про гостроту проблеми забезпечення прісною водою свідчить наступний факт: під час Другої світової війни в Букінгемському палаці (резиденції англійських королів) з метою економії води на всіх ваннах була нанесена лінія на висоті 13 сантиметрів від дна, що означає гранично допустимий рівень. Проблема обмеженості ресурсу прісної води не втратила гостроти і в даний час. Так, в сучасній Німеччині миття посуду під струменем води можуть собі дозволити тільки багаті люди, до того ж не обтяжені екологічною свідомістю.

8.154. Як з'явилися картопляні чіпси і чому вони так називаються?

Розповідають, що історія появи картопляних чіпсів пов'язана з примхою якогось відвідувача ресторану готелю в містечку Саратога-Спрінгс (США). Влітку 1853 року цьому клієнту не сподобалася порція смаженої картоплі. «Скибочки картоплі занадто товсті», - заявив гурман. Кухар насмажив нову порцію з більш тонкими скибочками, а й вона була відкинута примхливим гостем. Тоді доведений до сказу кухар взяв свій найгостріший ніж і нарізав скибочки паперової товщини. Вони присмажився настільки, що їх неможливо було наколоти на вилку. Всупереч сподіванням нове блюдо сподобалося розбірливому гурману. Посипалися замовлення і від інших постояльців готелю. Новинка отримала назву «Саратогська стружки» (chips - стружки, тріски) і скоро стала фірмовим блюдом ресторану.

8.155. Чи у всіх країнах число 13 вважають, що приносить нещастя?

Нещаслива чортова дюжина - тринадцять - зненавиджена ще древніми греками. Гесіод (VIII-VII століття до нашої ери) в поемі «Труди і дні» застерігав селян починати посів 13 числа, щоб уникнути неврожаю. У вавілонському високосному році був високосний місяць, якому дали знак «ворон нещастя». І в наш час через страх перед числом 13 в деяких готелях Великобританії і США відсутні кімнати з номером 13, ліфт не зупиняється на 13-му поверсі (в нумерації він просто пропущений). Немає таких маршрутів міського транспорту, а на авіалініях більшості зарубіжних країн літаки до недавнього часу не мали бортового номера 13. Спортсмени уникають ставити цей номер на своїх футболках. Але в індійському Пантеоні налічується 13 будд. Стільки ж містичних дисків на китайських та індійських пагодах. В Японії в храмі Артеуса знаходиться священна шабля з 13 предметами таїнств, що утворюють її рукоятку. В кінці Х століття в Новгороді був споруджений дерев'яний собор святої Софії «про тринадцять верхів», які символізують Ісуса і 12 апостолів. У першій половині XI століття храм згорів. Але незвичайне трінадцатіглавой набуло поширення в кам'яних будівлях пізнішого часу. Зокрема, його можна побачити на Софійському соборі в Києві. Як бачите, містичного страху перед числом 13 наші предки не поділяли.

Релігія 15 сторінка | Релігія 17 сторінка

Релігія 5 сторінка | Релігія 6 сторінка | Релігія 7 сторінка | Релігія 8 сторінка | Релігія 9 сторінка | Релігія 10 сторінка | Релігія 11 сторінка | Релігія 12 сторінка | Релігія 13 сторінка | Релігія 14 сторінка |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати