Головна

Будова серця. Серцева діяльність, нервова і гуморальна її регуляція. Зміна показників серцевої діяльності при м'язовій роботі різної потужності.

1. B) зміна середньої щільності потоку енергії, обумовлене суперпозицією електромагнітних хвиль.
  2. I ФОРМУВАННЯ Результат іншої звичайної діяльності
  3. II. Мотиваційно-смислова сфера - спрямованість діяльності
  4. O62.2 Інші види слабкості пологової діяльності
  5. Uuml; Циклоїдний - Людина з циклоидной акцентуацией переживає циклічні зміни настрою, коли пригніченість змінюється підвищеним настроєм.
  6. V Патопсихологическое - при порушенні цілісності мозку відбувається порушення психічної діяльності
  7. V. Нервова система і органи чуття

Серце, cor, порожнистий м'язовий орган, який приймає кров з вливаються в нього венозних стовбурів і проганяє кров в артеріальну систему. Порожнина на 4 камери: 2 передсердя і 2 шлуночка. Левпредсерд і левжел складають разом ліве, або артеріальний, серце по властивості знаходиться в ньому крові; правпредс і правжел становлять праве, або венозний, серце. має форму кілька сплощене конуса. розрізняють верхівку, підстава, передневерхнюю і нижню поверхні і два краї - правий і лівий, верхівка звернена вниз, вперед і вліво, В правому верхньому кутку чотирикутника, утвореного передсердями, знаходиться місце - входження верхньої порожнистої вени, в нижньому - нижньої порожнистої вени; Зараз же вліво розташовуються місця входження двох правих легеневих вен, на лівому краю підстави - двох лівих легеневих вен. Вінцевої борозною відокремлює передсердя від шлуночків. Є переднпродольная борозна, заднпродольборозда, Перед-я і зад.межжел-е борозни, естьсердечная вирізка. серце за величиною одно кулаку відповідного індивідуума. Маса серця мужч = в ср.300 г, жінки - 220 м Кров через серце рухається тільки в одному напрямку. За БКК з левчасті серця в праву, а по МКК з правої в ліву. Правильний напрямок забезпеч клапанний апарат серця: Вони откр-я в потрібний момент і закр-я, перешкоджаючи кровотоку в зворотному напрямку.

тристулковий клапан. розташований між прпредс і пржел. складається з 3 стулок. Легеневий клапан. Легочний клапан розташований на вході в легеневий стовбур.

2створчатий або мітральний клапан. Нах-я між левпредс і левжел. Складається з 2 стулок. аортальний клапан. Закриває вхід в аорту. складається 3 стулок, в вигляді півмісяця. Серцевий м'яз називається міокардом. Завдання серця - створити і підтрим-ть пост-ю різниця тиску крові в артеріях і венах, що забезпечує рух крові. При зупинці серця тиск в артеріях і венах швидко вирів-я і кровообра сам процес-я. Наявність клапанів у серце уподібнює його насосу. Клапани закр-я автом. тиском крові і тим самим обеспеч потік крові в одному напр. При ЧСС 70 в хвилину повний цикл серддеят-і триває 0,8 с. Передсердя і заліз. серця скор. неодночасно, а остан-о. Сокращ- м'язів серця зв. систолой, а розслаблення - диастолой. Цикл деят. серця склад. з трьох фаз: перша фаза - систола передсердь (0,1 с), друга - систола шлуночків (0,3 с) і третя - загальна пауза (0,4 с). Під час загальної паузи розслаблені і передсердя, і шлуночки. Протягом серд. циклу передсердя скор. 0,1 с і 0,7 с знаходячи. в стані діастолічного расслабл.я; шлуночки скор. 0,3 с, їх діастола триває 0,5

Хоча серце саме генерує імпульси, що викликають його скорочення, деят-ь серця контр-я поруч регуляторних механізмів, які можна розділити НА2 групи - внесердечние механізми (екстракардіальні), до кіт отн. нерв. і гумор. регуляція, і внутрішньосерцеві механізми (інтракардіальні). 1й рівень регуляції - Екстракардіальні (нервовий і гуморальний). Він включає в себе регуляцію головних чинників, що визначають величину хвилинного обсягу, частоти і сили серцевих скорочень за допомогою н.с. і гуморальних впливів. Нер. і гум.регуляція тісно пов'язані між собою і утворюють єдиний нер-гум. механізм регуляції роботи серця. 2й рівень представлений ВНУТРІШНЬОСЕРЦЕВОЇ механізмами, що регулюють роботу серця на органному рівні, і внутрішньоклітинні механізми, які регулюють переважно силу сер скор-й, а також швидкість і ступінь розшарування-я міокарда. Зі збільшенням потужності виконуваної роботи відвів-я виробниц-ь серця. Осн. напрямками зрушень центр. гемодинаміки є підвищення артеріального тиску, збільшення МОК, зниження периферичного опору судин, зростання ЧСС та величини ударного об'єму серця (серцевий викид). Однак характер виконуваної роботи сильно впливає на як на інтенсивність цих зрушень, так і на стан окремих показників. Змінюється також скорочення серцевого м'яза: відбувається вкорочення всіх фаз серцевого циклу, зростає енергія мишечсокращенія. В результаті цих перебудов відвів-я обсяг викидається серцем крові за один цикл і за хвилину. Знижується тонус блукаючих нервів і збільшуються симпатичні впливи на серце.

Засоби і відмінні методики виховання рухової і координаційних здібностей. | Основні принципи корекційної роботи з дітьми з ЗПР.

Робота м'язів, розвиток і вікові особливості м'язів. | Фізіологія нервово-м'язової передачі. | Біохімічні фактори, що визначають прояви різних компонентів витривалості і біохімічне обгрунтування методів їх розвитку. | Фізична реабілітація хворих з пневмонією. | Класифікація фізичних вправ за формами м'язового скорочення, диференційоване використання їх в системі реабілітації. | Роль ЦНС в організації рухової діяльності. | Вплив рухових вправ на функціональний стан організму. | Фізіологія мозочка і ретикулярної формації і їх значення в координації рухових актів. | Загальна характеристика ліпідів. | Поняття про міофасциальних болях, тригерних пунктах, міогелезах, укороченою і ослабленою м'язі. |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати