На головну

Філософія екзистенціалізму.

1. Philosophie de l'art, 12-me edit., Paris одна тисячу вісімсот сімдесят дві, p. 13-17 ( «Філософія мистецтва», изд. 12, Париж +1872, стор. 13-17.- Ред.).
  2. Sf 19. Російська релігійна філософія в XX столітті, її основна
  3. аналітична філософія
  4. аналітична філософія
  5. аналітична філософія
  6. Аналітична філософія науки
  7. Англійська емпірична філософія Нового часу

екзистенціалізм- Напрямок філософії, головним предметом вивчення якого стала людина, його проблеми, труднощі, існування в навколишньому світі.

Витоки - сер. XIX ст. (Киркегор), розквіт - 1920-70-і рр.

проблеми:

-унікальність людської особистості, глибина її почуттів, переживань, тривог, надій, життя в цілому;

- Разюча суперечність між людським внутрішнім світом і навколишнім життям;

- проблема відчуження людини (Суспільство, держава стали для людини абсолютно чужими, реальністю, яка повністю нехтує людиною, пригнічує його «Я»);

- Проблема самотності, занедбаності людини (людина самотня в навколишньому світі, у нього немає «системи координат», де він відчував би себе потрібним);

- Проблема безглуздості життя;

- Проблема внутрішнього вибору;

- Проблема пошуку людиною свого як внутрішнього «Я», так і зовнішнього - місця в житті.

засновник: С. К'єркегор(1813 - 1855).

мета філософії: Повернутися до людини, його маленьким проблемам, допомогти йому знайти істину, зрозумілу йому, заради якої він міг би жити, допомогти людині зробити внутрішній вибір і усвідомити своє «Я».

Основні поняття:

- несправжнє існування - повна підпорядкованість людини суспільству, «життя з усіма», «життя як у всіх», без усвідомлення свого «Я», унікальності своєї особистості, без знаходження істинного покликання;

- Справжнє існування -вихід зі стану пригніченості суспільством, свідомий вибір, знаходження себе, перетворення в господаря своєї долі.

екзистенція - Справжнє існування.

Основні представники: М. Хайдеггер, К. Ясперс, Ж. П. Сартр, А. Камю.

Феноменологія Гуссерля (основні ідеї філософії) | Карл Ясперс.

Вчення Канта про початки знання | Кантівське вчення про чуттєвість і можливість математики | Кантівське вчення про розумі і можливість науки | Вчення Канта про розум і можливість філософії | Вчення Канта про практичне розумі і категоричний імператив | Особливості сучасної філософії і її перший представник | Філософія повинна досліджувати тільки факти (а не їх внутрішню сутність), звільнитися від будь-якої оціночної ролі, застосовувати науковий метод. | Неопозитивізм (П. Поле. І сер. XX ст.). | Філософія марксизму (основні ідеї і поняття) | Філософія життя Ніцше (основні ідеї) |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати