загрузка...
загрузка...
На головну

Глава 3. Аріанна I.

Вранці, коли вона покидала Водні Сади, батько встав зі свого крісла, щоб розцілувати її в обидві щоки.

- У твоїх руках доля Дорна, дочка, - сказав він, вкладаючи їй в долоню пергамент з посланням. - Нехай твоє подорож буде швидким і безпечним. Будь моїми очима, моїми вухами, моїм голосом ... і перш за все, бережи себе.

- Побережіть, батько.

Вона не плакала - Аріанна Мартелл була принцесою дорнійской, а дорнійци не витрачають воду через дрібниці. Але до сліз справа ледь-ледь не дійшло: чи не поцілунки батька змусили очі Аріану увлажниться, не його охриплий голос, а то зусилля, з яким він піднявся на ноги - хворі, тремтячі, з роздутими, набряклими від подагри колінами. Вставши з крісла, Доран Мартелл показував свою любов; вставши, він показував свою віру.

«Він у мене вірить, і я його не підведу».

Семеро вони вирушили в дорогу на семи дорнійскіх пустельних конях. Маленький загін рухався швидше б, чим великий, але спадкоємиці Дорна не під стати подорожувати на самоті. З Дара Богів прибув сир Дейемон Сенд - бастард, колись зброєносець принца Оберіна, тепер присягнув мечем Аріану. З Сонячного Списи з'явилася пара відважних юних лицарів, Джосс Худ і Гарібальді Шеллс, щоб вручити Аріану свої мечі. Водні Сади надіслали їй сім воронів і рослого юнака, щоб доглядати за ними. Його звали НЕТ, але цей НЕТ стільки часу провів зі своїми птахами, що інакше як пір'їнка його ніхто не називав. І, оскільки у принцеси повинні бути свої фрейліни, супутницями Аріану стали прекрасна Джейн Ледібрайт і дика Елія Сенд, дівчина чотирнадцяти років.

Вони вирушили на північ через північний захід, через посушливі землі, прожарені сонцем рівнини і бліді піски до примарного Пагорба, твердині будинку Толанда - там на них чекав корабель, який перевезе принцесу і її супутників через Дорнійское море.

- Надсилай ворона, як тільки у тебе з'являться новини, - велів їй принц Доран, - але пиши тільки про те, що знаєш достеменно. Ми тут блукаємо в тумані, в лабіринті чуток, небилиць, моряцьких байок. Я й пальцем не поворушу, поки не буду знати точно, що діється.

«А твориться війна, - думала Аріанна. - І в цей раз Дорн вона не мине ».

- До нас йдуть смерть і погибель, - попередила їх Еллара Сенд, перш ніж сама покинула палац принца Дорана. - Саме час моїм маленьким змійкам розділитися - тим більше шанси пережити війну.

Еллара повернулася в замок свого батька - пекельні Нору, і з собою вона забрала молодшу дочку Лорезу, якій тільки-но виповнилося сім. Дорі залишилася в Водних Садах, загубившись серед доброї сотні інших дітей. Обеллу повинні були відправити в Сонячне Спис - служити чашніцей дружині каштеляна Манфрія Мартелла.

А Елія Сенд - старша з чотирьох дочок Еллара і принца Оберіна - перетне Дорнійское море разом з Аріани.

- Як леді, а не як воїн, - твердо сказала її мати, але, як і всі піщані змійки, Елія була собі на умі.

Два дня і майже дві ночі вони їхали через пустелю, тричі зробивши зупинку, щоб змінити коней. Аріанна відчувала себе самотньою в оточенні незнайомців. Елія доводилося їй кузиною, але це був ще наполовину дитина, а Дейемон Сенд ... Аріанна не могла ставитися до нього так, як раніше - до того, як бастард з Дара Богів посватався до неї, і Доран Мартелл відмовив йому. Дейемон був тоді ще хлопчиськом, до того ж незаконнонародженим, і не годився в чоловіки принцесі дорнійской - що він думав? І це було рішення її батька, а не її власне. Інших своїх супутників вона майже і не знала.

Аріану не вистачало її старих друзів. Дрю, Гаррін і мила Сільва-Точка були нерозлучні з принцесою з дитинства - вірні товариші, які зберігали секрети, підбадьорювали, коли їй було сумно, допомагали їй здолати свої страхи. Один з них її зрадив - і все ж Аріану не вистачало їх всіх в рівній мірі.

"Це моя провина".

Аріанна вплутала їх в свою змову - викрасти Мірцеллу Баратеон, коронувати її, маленьким заколотом змусити батька підняти великий - але чийсь невірний мову зіпсував всю справу. Наївний змову скінчився нічим - хіба що бідна Мірцелла позбулася частини обличчя, а сир Аріс Окхарт - життя.

І сира Аріса не вистачало Аріану - багато сильніше, ніж їй хотілося б. «Він збожеволів від любові до мене, - говорила собі принцеса, - а він мені в кращому випадку подобався. Я залучила його до себе ліжко і в свою змову, привласнила його любов і його честь, а йому не віддала нічого, крім свого тіла. Зрештою, після того, що ми зробили, йому перехотілося жити ».

Інакше навіщо її білий лицар кинувся на сокиру Арео Хотаха і помер так, як він помер?

«Примхлива дурочка зіграла в гру престолів так, немов п'яниця метає кістки в таверні».

Дорого їй обійшлася ця гра. Дрю послали геть за півсвіту - в Норвос, Гарріна - в Тірош на два роки; милу веселу дурненька Сільву віддали за жінку Елдон Естермонту, який годився їй в діди. Сир Аріс розлучився з життям, а Мірцелла з вухом.

Один тільки сир Герольд Дейн втік в цілості й схоронності. "Темна зірка". Чи не шарахнем в останній момент кінь Мірцелли, меч розтрощив би дівчинку від грудей до пояса - а так їй тільки відрубало вухо. Дейн був найгіршим з гріхів Аріану, тим, про який принцеса шкодувала найбільше. Одним ударом меча він перетворив незграбний змову в щось брудне і криваве. Милістю богів до цього дня Обара Сенд уже загнала Темну Зірку в його гірську фортецю і вбила його.

Саме це вона і сказала Дейемону Сенд в перший вечір, коли вони зупинилися на привал.

- Обережніше з молитвами, принцеса, - відповів він. - Темна Зірка і сам запросто може прикінчити Обарів.

- Разом з нею Арео Хотах, - капітан варти принца Дорана вбив сира Аріса Окхарта одним ударом, хоча лицарі Королівської Гвардії вважалися найкращими бійцями в усій державі. - Жодному людині не вистояти проти Хотаха.

- Ким-ким ви назвали Темну Зірку? Людиною? - Сир Дейемон скривився. - Людина не зробив би того, що Дейн зробив з принцесою Мірцеллой. Сир Герольд куди більше заслуговує на звання змії, ніж ваш дядько. Принц Оберін бачив, що це за отруйна гадина, він не раз так говорив - шкода, що так і не знайшов за її розчавити.

«Гадина, - подумала Аріанна. - Так. Ось тільки красива гадина ». Ось що її провело - Герольд Дейн був черствий і жорстокий, але такий прекрасний на вигляд, що принцеса і наполовину не повірила тим чуткам, що про нього ходили. Красиві хлопці завжди були її слабкістю - особливо ті, в кого відчувалося щось темне і небезпечне. «Це було раніше, коли я була дівчинкою, - говорила вона собі. - Тепер я жінка, дочка свого батька. Я засвоїла урок ».

На світанку вони знову вирушили в дорогу. Елія Сенд скакала попереду, і чорна коса вилася у неї за спиною, коли вершниця мчала галопом по потріскалися сухим рівнин і вгору по схилах пагорбів. Ця дівчинка одержима кіньми - ось чому від неї і тхне конем, попри невдоволення її матері. Іноді Аріанна від щирого серця шкодувала Еллара: чотири дочки, і кожна з них - дочка свого батька.

Решта загін рухався більш помірним темпом. Принцеса опинилася поруч з сиром Дейемоном і згадувала інші кінні прогулянки минулих років, прогулянки, які часто закінчувалися обіймами. Аріанна ловила себе на кинутих крадькома поглядах в сторону Дейемона - як він високий, як величний в сідлі - і нагадувала собі, що вона спадкоємиця Дорна, а він всього лише її охоронець.

- Розкажи, що ти знаєш про це Джона Коннінгтоне, - звеліла вона.

- Він мертвий, - сказав Дейемон Сенд. - Загинув на Суперечливих Землях. Або спився - я чув і такі розповіді.

- Значить, цією армією командує мертвий п'яниця?

- Може, цей Джон Коннінгтон - син того, покійного. Або просто якийсь хитрий наймит присвоїв ім'я мерця.

- А може, він ніколи і не вмирав, - що, якщо Коннінгтон всі ці роки тільки прикидався мертвим? Тоді у нього терпіння не менше, ніж у її батька. Від цієї думки Аріану стало неспокійно. Вести переговори з людиною таких якостей може бути небезпечно. - На що він був схожий ... за життя?

- Коли його відправили у вигнання, я був ще дитиною в Дарі Богів. Я його не знав.

- Значить, розкажи мені про те, що почув про нього від інших.

- Як велить принцеса. Коннінгтон був лордом Гнізда Грифонів, коли Гніздо Грифонів ще було лордство. Зброєносцем принца Рейегара - або одним з зброєносців. Потім - другом і супутником Рейегара. Під час повстання Роберта Божевільний Король зробив Коннінгтона правицею, але у Кам'яній Септил відбулася Дзвінична битва, правиця був розбитий, і Роберт втік від нього. Король Ейеріс розлютився і відправив Коннінгтона на заслання. Там він і помер.

- Або не помер, - все це їй розповідав принц Доран. Повинно бути щось ще. - Це просто речі, які він робив, я все це і так знаю. Якою людиною він був. Чесним і шляхетним, жадібним і корисливим, гордим?

- Гордим - це вже точно. Навіть гордовитим. Рейегару він був вірним другом, але з іншими він поводився уїдливо. Роберт був його сюзереном, але, як я чув, Коннінгтону не до вподоби була служба у такого лорда. Навіть в ті часи Роберта цікавили в основному повії і вино.

- Значить, самого лорда Джона повії не цікавили?

- Я цього не казав. Деякі вважають за краще тримати свої постільні пригоди в таємниці.

- У нього була дружина? Коханка?

Сир Дейемон знизав плечима.

- Ні про що подібне я не чув.

Це теж стурбувало Аріану. Сир Аріс Окхарт порушив присягу заради неї, але, схоже, Джона Коннінгтона так легко похитнути не вдасться. «Як я буду протистояти такій людині, коли у мене немає нічого, крім слів?»

Принцеса занурилася в мовчання, розмірковуючи, що чекає її в кінці подорожі. Увечері, коли вони зупинилися на привал, Аріанна сховалася в наметі, який ділила з Джейн Ледібрайт і Елією Сенд, і витягла з рукава пергамент, щоб заново перечитати послання.

Принцу Дорану з дому Мартеллі

Ви згадайте мене, сподіваюся. Я добре знав вашу сестру і був вірним слугою вашому зятю. Як і ви, я сумую за ним обом.

Я живий, і живий син вашої сестри. Щоб врятувати йому життя, ми довго ховалися, але настала пора здатися на світло. Дракон повернувся в Вестерос, щоб заявити своє право на те, що належить йому з народження, і помститися за свого батька, і принцесу Елію - свою матір. Заради неї я звертаюся до Дорна: не покиньте нас.

Джон Коннінгтон,

лорд Гнізда Грифонів,

правиця істинного короля.

Аріанна прочитала лист тричі, потім скачала і запхнула назад в рукав. «Дракон повернувся в Вестерос», наголошувала послання, але це був не той дракон, якого чекав батько. Лист ні словом не прохопився ані про Дейенеріс Бурерожденной ... ні про принца Квентіні, рідного брата Аріану, відправленому до трону драконівської королеви. Принцеса згадувала, як батько вклав їй у руки кайвассную фігурку з оніксу і тихим сиплим голосом викладав свій план. «Довгий і небезпечну подорож, результат якого передбачити не можна, - сказав батько. - Назад він повинен привезти те, чого бажають наші серця. Відплати. Справедливості. Вогню і крові ».

І Джон Коннінгтон - якщо це і справді був він - теж пропонував вогонь і кров. Чи ні?

- Він з'явився з найманцями, але без драконів, - повідав їй принц Доран в ту саму ніч, коли прилетів ворон. - Золоті Мечі - кращий і найбільший з усіх найманих загонів, але десяти тисячам найманців не завоювали Сім Королівств. Син Елії ... Я лив би сльози радості, якщо рідна кров моєї сестри залишилася жити на світі, але де докази, що це Ейегон? - Його голос надламався. - Де дракони, - запитував Доран Мартелл. - Де Дейенеріс?

І Аріанна знала, що насправді він запитує: «Де мій син»?

На кістяною Шляхи і Принців перевалі скупчилися два дорнійскіх війська; там вони стояли, точили списи, полірували обладунки, грали в кості, пили, сварилися, з кожним днем ??їх ряди порідшали - і всі вони чекали, чекали, чекали того дня, коли принц дорнійскій спустить їх на ворогів будинку Мартеллі. «Вони чекають драконів. Вогню і крові. Мене ». Одне слово Аріану - і армії виступлять в похід ... якщо цим словом буде «дракон». Якщо замість цього вона надішле їм слово «війна», лорди Айронвуд і Фоулер і їх війська не зрушать з місця. Принц дорнійскій був сама обережність: в його устах «війна» означало «чекайте».

На третій день, в середині ранку, на горизонті показався Примарний Холм - білі крейдяні стіни сяяли на тлі блакиті Дорнійского моря. На квадратних вежах в кутах замку тріпотіли прапори будинку Толанда: зелений дракон, що кусає свій власний хвіст, на золотому полі. Сонце і спис будинку Мартеллі полоскалися над головною центральною баштою - золото-червоно-помаранчеві, непокірні.

Принц Доран послав вперед воронів, щоб сповістити леді Толанд про прихід Аріану і її супутників, так що ворота замку були відкриті, і старша дочка Німелли разом зі своїм стюардом виїхала назустріч, щоб зустріти гостей біля підніжжя пагорба. Валена Толанд - висока і бадьора - вітала Аріану криком:

- А, нарешті! Неспішні у вас коні!

- Досить швидкі, щоб обігнати твого до воріт замку.

- Подивимося.

Валена розгорнула свого величезного рудого коня і пришпорила, і понеслась гонка по курних вулицях села під пагорбом, і кури і селяни розбігалися з дороги. У той момент, коли Аріанна пустила свою кобилу галопом, вона відставала на три корпуси, але на схилі пагорба скоротила розрив до одного. Пліч-о-пліч вони мчали до воріт, але в п'яти ярдів від воріт із хмари пилу вирвалася Елія Сенд, щоб промайнути повз на своїй чорній кобилці.

- Чи не кінь ти сама наполовину, дитя? - Зареготала у дворі Валена. - Принцеса, ви привели з собою конюшонку?

- Я Елія, - оголосила дівчинка. - Леді Спис.

Хто б не склав їй це прізвисько, він мав за це відповісти - втім, його напевно вигадав сам принц Оберін, а Червоний Змій ні перед ким не тримав відповіді, крім себе самого.

- А, дівчинка-поедінщіца, - сказала Валена. - Так, я про тебе чула. Раз вже ти першою опинилася у дворі - честь напоїти і розгнуздати коней належить тобі.

- А після цього пошукай купальню, - додала принцеса Аріанна. Елія був в крейді і пилу з верхівки до п'ят.

У цей вечір Аріанна і її лицарі вечеряли з леді Німеллой і її дочками в великому чертозі замку. У теорії - молодшої дочки - були ті ж руде волосся, що і у Валени, але в іншому вони були нічим не схожі. Теорія була мала ростом, товста і так соромлива, що могла б зійти за німу - вона приділяла більше уваги жаркого з перцем і качці в меду, ніж пригожим юним лицарям за тим же столом, і надавала своїм матері і старшій сестрі говорити за весь будинок Толанда .

- До нас доходять ті ж самі чутки, що і до вас в Сонячному Спис, - сказала гостям леді Німелла. - Найманці висаджуються на мисі Гніву, замки обложені або вже впали, посіви розорені або спалені. Ніхто до ладу не знає, звідки взялися ці люди і хто вони.

- Спочатку говорили, що це пірати і авантюристи, - сказала Валена. - Потім вважали, що це Золоті Мечі. Тепер кажуть, що це Джон Коннінгтон, правиця Божевільного Короля, повстав з могили, щоб заявити права на свою спадщину. Хто б це не був, вони взяли Гніздо Грифонів. Дощовий Будинок, Гніздо Ворони, Туманний Ліс, навіть острівної Зелений Камінь - все взяті.

Аріанна негайно згадала про милу Сільву-цяточками.

- Навіщо комусь знадобився Зелений Камінь? Там була битва?

- Наскільки ми чули, немає - але все чутки туманні.

- Як вам розкажуть рибалки, упав і Тарт, - повідомила Валена. - Найманці утримують більшу частину мису Гніву і половину Ступеней. Ходять чутки про слонів в дощовий Лісі.

- Про слонів? - Аріанна й гадки не мала, що про це думати. - Ви впевнений? Чи не про драконів?

- Про слонів, - твердо сказала леді Німелла.

- І Кракену на Зламаною Руці, тягнуть на дно розбиті штормом галери, - додала Валена. - Це кров приваблює їх на поверхню, говорить наш мейстер. У воді плавають мерці - кількох викинуло і на наші береги. І це ще не все - на Поточні глиб завівся новий піратський король. Лорд Уотерс, ось як він себе називає. У цього справжні бойові кораблі, трьохпалубні, жахливо величезні. Краще б вам і не намагатися плисти морем. З тих пір, як флот Редвінов пішов за Сходинки, ці води так і кишать чужоземних кораблями - по всьому морю до Тартскіх проток і затоки згубно валів. Мірійци, волантійци, ліссенійци, навіть нальотчики з Залізних Островів. Деякі увійшли в Дорнійское море, щоб висадити війська на південній стороні мису Гніву. Ми знайшли вам відмінний швидкий корабель, як наказав ваш батько, але все одно ... бережіть себе.

«Значить, це правда». Аріанна хотілося запитати Толанда про свого брата, але батько попередив її: стеж за мовою. Якщо ці кораблі не привезли додому ні Квентіна, ні його драконівське королеву, краще його і не поминати. Тільки батько і самі довірені люди знають про місію Квентіна Мартелла, з якої він відправився в затоку работоргівців. Леді Толанд до таких не ставилися. Якби це був Квентін, він, звичайно, привіз би Дейенеріс назад в Дорн. Навіщо йому висаджуватися десь на мисі Гніву, серед штормових лордів?

- Чи є загроза для Дорна? - Запитала леді Німелла. - Чесно зізнаюся, кожен раз, коли я бачу чужий вітрило на обрії, серце у мене йде в п'яти. Що, якщо ці кораблі повернуть на південь? Левова частка війська Толанда варто з лордом Айронвуд на кістяною Шляху. Хто буде захищати Примарний Холм, якщо чужинці висадяться на наших берегах? Чи не варто мені закликати моїх людей додому?

- Ваші люди потрібні там, де вони знаходяться, міледі, - запевнив її Дейемон Сенд. Аріанна не забарилася підкріпити його слова кивком. Будь-який інший рада - і військо лорда Айронвуд розвалиться, як старий гобелен, коли всі воїни розбіжаться по домівках - захищати їх від ворога, який може прийти, а може і не прийти.

- Як тільки ми точно будемо знати, друзі це чи вороги, мій батько вирішить, що робити, - оголосила принцеса.

Саме в цей момент одутлувата товстуха теорії відірвала погляд від тістечок з кремом у себе на тарілці:

- Це дракони.

- Дракони? - Перепитала її мати. - Теорія, що не кажи дурниць.

- Я не глуплю. Вони йдуть.

- Та звідки тобі знати? - Сердито сказала їй старша сестра з насмішкою в голосі. - Ще один сон?

Теорія легко кивнула, і губи в неї затремтіли.

- Вони танцювали ... У моєму сні. І всюди, де танцювали дракони, люди вмирали.

- Врятуйте нас Семеро, - роздратовано зітхнула леді Німелла. - Їла б ти поменше тістечок - погані сни б і не снилися. Жирна їжа не для дівчаток твого віку, поки тілесні соки не прийшли в рівновагу. Мейстер Томан говорить ...

- Ненавиджу Мейстера Томана, - оголосила теорії і вискочила з-за столу, залишивши свою леді-мати приносити вибачення.

- Будьте з нею пом'якше, міледі, - сказала Аріанна. - Я пам'ятаю себе в тому ж віці - впевнена, батько був у розпачі.

- О, це я можу підтвердити, - сир Дейемон сьорбнув вина з чаші і сказав, - у будинку Толанда на прапорі теж дракон.

- Дракон, який пожирає свій власний хвіст, - підтвердила Валена. - З часів ейегонова завоювання. Скрізь він палив своїх ворогів - він і його сестри; але ми витекли від нього, залишивши дракона вогню тільки камінь і пісок. І дракони вилися колами, хапаючи себе за хвости від нестачі іншої їжі, поки не зав'язалися вузлом.

- Наші предки зіграли в цьому свою роль, - гордо сказала Німелла. - Вершити доблесні діяння, і гинули хоробрі люди. Все це записали мейстер, що служили нам - у нас є книги, якщо принцесі завгодно дізнатися про це детальніше.

- Як-небудь іншим разом, - відповіла Аріанна.

Вночі, коли Примарний Холм заснув, принцеса накинула від нічного холоду плащ з капюшоном і вийшла на фортечну стіни - прояснити голову. Там її знайшов Дейемон Сенд - Аріанна сперлася на парапет і дивилася в море, де місяць танцювала серед хвиль.

- Принцеса, - сказав він. - Вам варто повернутися в ліжко.

- Я можу сказати тобі те ж саме, - Аріанна обернулася і подивилася бастарду в обличчя. «Гарне обличчя, - вирішила вона. - Хлопчисько, якого я знала, перетворилося на прекрасного чоловіка ». Очі сині, як небо над пустелею, волосся русяве, як піски пустелі, що залишилася за спиною. Коротко підстрижена борода окреслює контури сильної щелепи, але не ховає ямочки на щоках, коли він посміхається. «Я завжди любила його посмішку».

Бастард з Дара Богів - ще й один з кращих воїнів Дорна, як і слід було очікувати від того, хто був зброєносцем принца Оберіна і прийняв посвячення в лицарі від самого Червоного Змія. Дехто подейкували, що Дейемон був і коханцем її дядька теж - хоча такі речі рідко говорили в обличчя. Аріанна не знала, чи правда це, проте її коханцем він був. У чотирнадцять років вона віддала йому своє дівоцтво. Дейемон був трохи старше, так що в ліжку вони були незграбні настільки ж, наскільки жагучі. До сих пір солодко було згадувати про це.

Аріанна обдарувала його найспокусливішою посмішкою.

- Ми могли б і розділити ліжко.

Особа сира Дейемона залишилося кам'яним.

- Ви забули, принцеса? Я бастард, - він узяв її руку в свої. - Якщо я не гідний цієї руки, як я можу бути гідний вашої щілини?

Вона відвела руку.

- Варто було б дати тобі ляпас.

- Моє обличчя належить вам - робіть як вам завгодно.

- Що мені завгодно, тобі не до вподоби, по всій видимості. Гаразд, давай тоді поговоримо. Чи може це бути справжній принц Ейегон?

- Григір Кліган вирвав Ейегона з руки Елії і розбив його голову об стіну, - відповів сир Дейемон. - Якщо у цього коннінгтоновского принца череп всмятку - значить, і правда Ейегон повстав з могили. Якщо ні - значить, немає. Це якийсь самозванець, не більше того - хитрість найманців, щоб залучити інших на свій бік.

«Мій батько боїться того ж самого».

- Але якщо це не так ... якщо це і правда Джон Коннінгтон, якщо цей хлопчик - син Рейегара ...

- На що ви сподіваєтеся - що він справжній, або що він самозванець?

- М ... мій батько був би дуже радий, якби син Елії виявився живий. Він дуже любив свою сестру.

- Я вас запитую, а не вашого батька.

"Ось воно як".

- Мені було сім років, коли Елії не стало. Кажуть, що мені один раз дали на руки потримати її дочка Рейеніс, але я була занадто мала і тепер цього не пам'ятаю. Ейегон - справжній або підроблений - буде для мене чужаком, - принцеса помовчала. - Нам потрібна була сестра Рейегара, а не його син, - батько був упевнений у вірності сира Дейемона, коли вибрав його в охоронці для дочки, так що при ньому вона могла говорити вільно, - я вважала за краще б, щоб повернувся Квентін.

- Це ви так говорите, - відповів Дейемон Сенд. - На добраніч, принцеса, - він вклонився і пішов, залишивши її на стіні.

«Що він мав на увазі, - Аріанна дивилася, як він іде. - Що з мене за сестра, якби я не бажала повернення брата? ». Сказати по правді, вона ненавиділа Квентіна все ті роки, коли уявляла, що батько хоче призначити брата спадкоємцем замість її самої - але це виявилося непорозумінням. Вона була спадкоємицею Дорна, в цьому батько її запевнив. Квентін був призначений в чоловіки драконівської королеві Дейенеріс.

У Сонячному Спис висів портрет іншої принцеси Дейенеріс - тієї, що приїхала в Дорн і вийшла заміж за одного з предків Аріану. У дитинстві Аріанна годинами його розглядала - ще в ті дні, коли вона була плоскогрудими нескладехой і щоночі молилася богам, щоб ті зробили її красивою. «Сто років тому Дейенеріс Таргаріен прибула в Дорн, щоб укласти мир. Тепер інша рухається сюди з війною, і мій брат стане її королем і чоловіком. Король Квентін - ну чому це звучить так нерозумно? ».

Майже так само безглуздо, як представляти Квентіна верхом на драконі. Її брат був серйозним юнаків, добре вихованим і відданим боргу, але нудним. «І негарним, зовсім негарним». Боги дарували Аріану всю ту красу, про яку вона молилася, але Квентін, мабуть, молився про щось інше. Голова в нього була дуже велика і якась квадратна, волосся кольору висушеної бруду. Плечі похилі, живіт завеликий. «Він занадто схожий на батька».

- Я любила брата, - сказала Аріанна, хоча тепер її слухала тільки місяць. Сказати по правді, вона майже його і не знала. Квентін виховувався у лорда Андерса з дому Айронвуд, Королівської Крові, сина лорда Ормонда Айронвуд і онука лорда Едгара. В юності дядько Оберін бився з Едгаром на дуелі і завдав йому рану, від якої той захворів і помер. Після цього Оберіна стали називати Красним Змієм і говорити про отруту на його клинку. Айронвуд - будинок древній, гордий і могутній. До приходу ройнаров вони були королями і царювали над половиною Дорна, і поруч з їх володіннями власні землі Мартеллі були нічим. За смертю лорда Едгара неминуче повинні були послідувати кровна помста і повстання, але батько Аріану відповів негайно. Червоного Змія вислали в Старомест, а потім і зовсім до Лісса через Вузьке море, хоча ніхто не наважився назвати це посиланням. І в належному віці Квентіна віддали в вихованці лорду Андерсу - як знак довіри. Цей крок позбавив Сонячне Спис і Айронвуд від розладу, але породив новий розлад - між Квентіном і Піщаними змійка ... і сама Аріанна була набагато ближче зі своїми кузинами, ніж з далеким братом.

- І все-таки ми однієї крові, - прошепотіла вона. - Звичайно, я хочу, щоб мій брат повернувся додому. Хочу.

Від вітру з моря руки у неї вкрилися гусячою шкірою до самого плеча. Аріанна запахнула плащ тепліше і вирушила в ліжко.

Корабель, який їм підібрали Толанда, носив назву «Сапсан». Відчалив він з ранковим припливом. Боги були милостиві до них: море було спокійно. Навіть при попутному вітрі подорож зайняла добрі добу. Джейн Ледібрайт томилася морською хворобою, і майже всі плавання її нудило. Елію Сенд це, здається, веселило.

- Комусь треба буде отшлепать цю малявку, - заявив Джосс Худ ... на жаль, Елія це почула.

- Я майже доросла жінка, сир, - оголосила вона зарозуміло. - Я дозволю вам себе відшмагати ... але спочатку доведеться з'їхатися зі мною в поєдинку і вибити мене з сідла.

- Ми на кораблі, і коней тут немає, - відповів Джосс.

- І леді не б'ються в поєдинках, - додав сир Гарібальді Шеллс - юнак куди як більш серйозний і пристойний, ніж його супутник.

- Я борюся. Я - Леді Спис.

Аріанна вирішила, що з неї досить.

- Може, ти і спис, але вже точно не леді. Марш в каюту і сиди там, поки ми не доберемося до суші.

Крім цієї розмови, нічого примітно в шляху не траплялося. На заході вони помітили вдалині галею - весла опускалися і піднімалися під вечірня зоря, але чужий корабель йшов від них геть, і скоро перетворився на крапку і зник. Аріанна зіграла партію в кайвассу з сиром Дейемоном, потім ще одну з Гарібальді Шеллсом і якимось чином примудрилася обидві програти. Сиру Гарібальді вистачило такту сказати, що Аріанна грає відважно, але Дейемон розродився насмішкою:

- У вас є й інші фігури, окрім дракона, принцеса. Спробуйте як-небудь рухати і їх теж.

- Але мені подобається дракон, - їй хотілося зігнати посмішку на його обличчі ляпасом, а може, і поцілунком. Цей бастард настільки ж самовдоволений, наскільки хороший собою. «З усіх дорнійскіх лицарів батько вибрав саме його мені в охоронці?». - Це просто гра. Розкажи мені про принца Візеріса.

- Короля-жебраки? - Здивувався сир Дейемон.

- Всі говорять, що принц Рейегар був прекрасний. Візеріс теж був гарний?

- Мабуть. Він був Таргаріенов. Я ніколи його не бачив.

Таємний договір, який принц Доран уклав багато років тому, пропонував повінчати Аріану з принцом Візеріса - НЕ Квентіна з Дейенеріс. Цей план був звернений в ніщо в Дотракійском море, коли Візеріс був убитий, коронований горщиком розплавленого золота.

- Його вбив дотракійскій Кхала, - сказала Аріанна. - Власний чоловік драконівської королеви.

- Я про це чув. Ну і що?

- Просто ... чому Дейенеріс це допустила? Візеріс був її рідним братом, всім, що залишилося від її роду.

- Дотракійци - дикуни. Хто знає, чому вони можуть вбити людину? Може, Візеріс підтер собі дупу не тієї рукою.

«Може бути, - подумала Аріанна, - а може, тому що Дейенеріс зрозуміла: як тільки її брата коронують і обвінчають зі мною, самому йому буде призначено до кінця своїх днів спати в похідних наметах і смердіти кінським потом».

- Вона - дочка Божевільного Короля, - сказала принцеса. - Звідки нам знати ...

- Ми не можемо знати, - відповів сир Дейемон. - Ми можемо тільки сподіватися.

Глава 4: Віктаріон I (переклад уривка глави)

«Шляхетна Леді», як і благородні леді зелених земель, була товстим і хитким кораблем. Її трюми були величезні, і Віктаріон завантажив їх озброєними людьми.

З нею пливли інші, поменше, видобуток Залізного Флоту на його довгому шляху в Залив работорговців; багато торгових суден, великих суден і торгових галер, плаваючих тут і там з рибальськими човнами. Цей флот був товстим і кволим, що обіцяють шлях вовни і вина, і інших товарів, і зовсім не уявляє загрози. Віктаріон призначив командувати ним Вулфа Одновухого.

«Работорговці можуть похитнутися, коли побачать ваші кораблі, що пливуть в море,» - сказав він, - «але, якщо вони побачать ваш план, вони будуть сміятися над своїм страхом. Торговці і рибалки, ось хто ви все. Будь-яка людина здатна це побачити. Дозвольте їм наблизитися настільки, наскільки вони захочуть, але тримайте своїх людей захованими під палубою, поки ви не будете готові. Потім закрийте і захопіть їх. Звільніть рабів і скиньте в море работорговців, але захопіть кораблі. Нам знадобитися кожна посудина, щоб повернутися додому »

«Додому.» - Вулф усміхнувся .- «Для людей це буде звучати як музика, лорд капітан.»

«Спочатку кораблі. Потім ми розіб'ємо цих юнкайцев »

«Слухаюсь.»

«Залізна перемога» рухалася поруч з «благородної леді», два корабля міцно з'єднані ланцюгами і абордажними гаками, між ними натягнутий трап. Велике торгове судно було набагато більше військового корабля і мало велику усадку в воді; всі особи железорожденних, які перебувають на планширі, були звернені вниз, спостерігаючи як Віктаріон поплескав Одновухого Вульфа по плечу і відправив його підійматися вгору по трапу. Море було гладким і застиглим, на небі блищали зірки. Вульф підняв трап, відчепив ланцюга. Військовий корабель і торгове судно розійшлися.

На відстані решті удаваний флот Віктаріон підняв вітрила. Нерівне вітання викрикнула команда "Залізної перемоги", і з благородної Леді долинула відповідь. Віктаріон дав Вульфу кращих бійців. Він заздрив їм; вони першими завдадуть удар, першими побачать страх в очах ворогів.

Коли він стояв на носі "Залізної Перемоги", дивлячись як торгові кораблі Одновухого зникають один за іншим на заході, особа першого вбитого ним ворога виникло перед Віктаріон Грейджоя. Він думав про свій перший кораблі, своєю першою жінці. У ньому було занепокоєння, голод для світанку і думки що принесе цей день. «Смерть або славу, я вип'ю обидві до дна сьогодні».

Морський Трон повинен був дістатися йому після смерті Бейлона, але його брат Еурон вкрав його у нього, так само як вкрав його дружину багато років назад. «Він вкрав її і осквернив її, але залишив її мені, щоб я її вбив». Все це було і пройшло, Віктаріон думав коли ж він нарешті розплатиться за це. «У мене є ріг і скоро буде жінка, жінка прекрасніше тієї, яку він змусив мене вбити».

-Капітан? - Голос належав Лонгвотеру Пайку.- Веслярі чекають вашої аудієнції. Троє, і кожен сильний.

-Прішлі Їх в мою каюту. Я так само хочу бачити жерця.

Всі веслярі були великими. Один був хлопчиськом, один силачем, один бастардом бастарда. Хлопчисько гріб менше року, силач - двадцять. У них були імена, але Віктаріон їх не знав. Один був з «Плачу», інший з «Яструба», третій з «Поцілунку павука». Він не міг пам'ятати ім'я кожного весляра Залізного Флоту.

«Покажи їм ріг» -пріказал він, коли троє увійшли в каюту. Мокорро приніс його, і смаглява жінка підняла ліхтар, щоб вони могли його розглянути. У мерехтливому світлі ліхтаря здавалося, що пекельний ріг крутився і звивався в руках жерця, як змія прагне втекти. Мокорро був людиною величезним, пузатим, плечистий, баштоподібних, але навіть в його руках ріг здавався величезним.

«Мій брат знайшов його в Валіра» -сказав Віктаріон рабам .- «Подумайте яким великим повинен бути дракон, який носив його на голові. Більше Вхагара і Міраксіса. Більше Беларіона Чорного Жаху ». Він взяв ріг у Мокорро і провів долонею по його вигинів. «На віче на Старому Віке, один з німих Еурона дув в нього. Деякі з вас пам'ятають. Цей звук не забуде жодна людина ».

«Кажуть він загинув», - сказав Крістофер Робін .- «Той, який дув у ріг».

«Так. Ріг парував після цього. На губах німого були пухирі і кров стікала по його грудях. Він помер на наступний день. Коли його розрізали, його легені були чорними ».

«Ріг проклятий,» - сказав бастард бастарда.

«Ріг дракона з Валіра,» - сказав Віктаріон .- «Так, він проклятий. Я ніколи не говорив, що це не так ». Він провів рукою по червоно-золотим лініях, і стародавні символи, здавалося, заспівали під його рукою. Пол удару серця йому найбільше на світі хотілося подути в ріг самому. Еурон був дурнем, даючи мені його. Це дорогоцінна річ і могутня. З ним я сяду на Морський Трон, а потім і на Залізний. З ним я переможу над усім світом.

«Крагорн дув в ріг тричі і після цього загинув. Він був таким же великим, як кожен з вас, і сильним як я. Таким сильним, що міг скрутити голову людини з плечей голими руками, але все ж його ріг вбив ».

«Тоді він уб'є і нас,» - сказав хлопчик.

Віктаріон не часто прощав рабам розмови позачергово, але хлопчисько був молодим, не більш дванадцяти, і до того ж скоро повинен померти. Він дозволив йому це. «Німий дув в ріг тричі. Кожен з вас буде дути тільки один раз. Можливо, ви помрете. Можливо-ні. Всі люди смертні. Залізний Флот пливе на битву. Багато на цьому самому кораблі загинуть ще до заходу сонця, заколоті або зарізані, частини випустять кишки, частина потоне, згорить живцем. Тільки боги знають, хто з нас доживе до завтра. Якщо ви подує в ріг і залишитеся в живих, я звільню вас, одного, двох або всіх трьох. Я дам вам дружин, землю, корабель для мореплавання, рабів. Люди запам'ятають ваші імена ».

«Навіть ви, Лорд Капітан?» - Запитав бастард бастарда.

«Так».

«Тоді я зроблю це».

«І я», - сказав хлопчик.

Силач схрестив руки на грудях і кивнув.

Якщо віра в те, що у них є вибір, зробить їх хоробріший, дозволь їм вірити їм в це. Віктаріон мало турбувало те, у що вони вірять; вони були всього лише рабами. «Ви попливете зі мною на« Залізної перемозі », - сказав він їм, -« але не будете брати участь в битві. Хлопчик, ти наймолодший, ти будеш дути в ріг першим. Коли прийде час, ти подуєш в нього довго і голосно. Вони кажуть ти сильний. Дуй в ріг так довго, як можеш стояти, вичави з себе останній подих, до тих пір, поки твої легені не загоряться. Так щоб тебе почули звільнені в Мееріне, раби в юнка, примари Астапора. Так, щоб мавпи обробилися коли будуть обходити Кедровий острів. Після передай ріг наступного. Ти почув мене? Ти зрозумів, що повинен зробити? »

Хлопчик і бастард бастарда провели руками по волоссю. Силач, можливо, хотів вчинити так само, але він був лисим.

«Можете доторкнутися до рогу. Потім йдіть ».

Вони залишили його один за іншим, троє рабів, і після Мокорро. Віктаріон не дозволили йому забрати пекельний ріг. «Він буде тут, у мене, поки не знадобитися».

«Як накажете. Мені перев'язати вашу руку? »

Віктаріон схопив темну жінку за зап'ястя і притягнув до себе. «Це зробить вона. Іди і молися своєму червоному богу. Розпали свій вогонь і скажи мені, що ти там бачиш ».

Здавалося, темні очі Мокорро засвітилися. «Я бачу драконів».

Глава 5: Тіріон I (переказ, що не переклад!)

У другому розділі ми бачимо Тіріона, що грає в кайвассу з Бурим Беном в очікуванні, коли армія сира дідусь зробить вилазку і спробує прорвати облогу Міеріна. Вони жартували з іншими членами штабу Бурого Бена під звук требушет, котрі закидали в місто все більше чумних трупів. Бурий Бен розмірковує про те, що два дракона - непередбачувані і під час битви можуть атакувати будь-яку зі сторін. Вони вважають, що Дені повернеться на третьому драконі, і обмірковують можливість порятунку трьох заручників - Даар, євнуха і хлопчаки-табунника - і їх переправи в Міерін, а також про можливості перекинутися вдруге, але з виправданням, що перший раз був лише приводом для розвідування планів юнкайцев. Тіріон думає, що всі сумніви з цього приводу переважить то, що він убив найнебезпечнішого ворога Дені - Тайвіна. Коли Тіріон вже майже виграв у кайвассу, вривається Джор з звістками про появу в затоці чорних вітрил (кораблі железнорождённих) з драконами на прапорах.

Глава 6: Баррістан II (переказ, що не переклад!)

Його нутрощі стискуються від хвилювання, коли він проїжджає в ворота. Він знає, що це відчуття пройде, коли час сповільниться в хаосі бою. Кінь Дені легко обганяє його соратників і решту кавалерію; Баррістан радий цьому, тому що він має намір випередити Удовиченка і нанести перший удар. Юнкайци абсолютно не готові, і Баррістан наближається до Ведьме - найбільшому требушет. Ворони-буревісник видають бойові кличі: "Даар!" і "Ворони-буревісник, летіть!" Баррістан думає, що ніколи більше не буде сумніватися в доблесті найманців.

До того моменту, коли організовується хоч якийсь захист, між конем і юнкайскімі легіонами залишається лише тридцять ярдів. Повітря наповнюється стрілами. Зброєносець ворон-буревісників убитий, а болт пронизує щит Баррістана. Лунають три сигналу роги, і бійці з ям виходять з воріт слідом за авангардом.

Баррістан обертається, щоб побачити бійців з ям. Їх близько двох сотень, але шумлять вони як дві тисячі. Виділяється одна жінка, на якій не надіто нічого крім ножних лат, сандалів, кольчужної спідниці і пітона. Баррістан дещо шокований і, спостерігаючи, як стрибають її грудей, думає про те, що цей день ясно стане її останнім. Бійці з ям кричать, в основному, "Лорак!" і "Хіздар!", але деякі вигукують "Дейенеріс!" Ларраку в груди потрапляє стріла, що привертає увагу Баррістана, але зброєносець високо тримає прапори і відкидає її.

Баррістан дістався до Відьми, але гіскарскій легіон у складі шести тисяч чоловік вишикувався, щоб захистити величезний требушет. Легіон збудований в шість рядів - перший ряд стоїть на коліні і направляє списи назовні і вгору, другий ряд варто і направляє списи назовні на висоті талії, третій ряд направляє списи на висоті плечей. У решти - невеликі метальні списи, і воїни готові виступити вперед, коли їх товариші впадуть.

Баррістан знає, що мейстерская ланцюг сильна настільки, наскільки сильно її найслабша ланка. Він визначає, що з його нинішніх ворогів слабейшие - юнкайскіе лорди. Безумовно слабкіше, ніж легіони рабів. Зокрема, Баррістан націлений на Маленького Голуба і його чапель. Раби, вибрані для того, щоб бути цаплями, були жахливо високими і до того, як їх поставили на ходулі. Вони носять рожеві пластини, пір'я і сталеві дзьоби. Але Баррістан бачить, що вони будуть засліплені через світанку, що піднімається над містом, і, швидше за все, їх ряди легко буде зламати. Баррістан в останню хвилину згортає від легіонів, які охороняють требушет, і направляється до чаплям.

Він відтинає голову одному з чапель, а його хлопці приєднуються до сутички. Кінь Дені збиває чаплю, він зачіпає трьох інших, і всі вони падають. В одну мить чаплі розсипаються і тікають, ведені самим Маленьким Голубом. На жаль для Маленького Голуба, він заплутується у своїх пташиних обладунках і виявляється в руках Червоного Ягня. Маленький Голуб благає про пощаду, запевняючи, що він дістане великий викуп. Червоний Ягня відповідає лише: "Я прийшов сюди за кров'ю, а не за золотом" і разбівет голову Маленького Голуба булавою, забризкуючи кров'ю Баррістана і білого коня Дені.

Через ворота починають марширувати Бездоганні, і Баррістан бачить, що юнкайци упустили шанс почати ефективну контратаку. Він спостерігає за тим, як вбивають легіони рабів, особливо тих, що були скуті ланцюгами і не могли відступати, і розмірковує, куди поділися загони найманців на кшталт віроломних Молодших Синів. Бездоганні закінчують побудову за воротами, непохитні, навіть коли один з них падає, убитий арбалетного болтом в шию.

Тумко привертає увагу Баррістана до затоки, питаючи: "Чому там так багато кораблів?" Баррістан згадує, що вчора їх було двадцять, але зараз їх втричі більше. Його серце обривається, коли він робить висновок, що це, мабуть, прибули кораблі з Волантіса, але потім він бачить, як деякі кораблі стикаються один з одним.

Він запитує Тумко, чиї молоді очі бачать краще, що за стяги на кораблях. Тумко відповідає: "Кальмари, великі кальмари. Як на островах Василіска - там вони іноді тягнуть під воду цілі кораблі". Баррістан відповідає: "Там, звідки я родом, ми називаємо їх кракенами".

Він розуміє, що прибули Грейджоі, і його перша думка: "Бейлон приєднався до Джоффрі або до Старкам?" Але потім він згадує, що чув про смерть Бейлон, і думає, чи не пов'язано прибуття кораблів з сином Бейлон, хлопчиком, який був стюардом у Старков. Він бачить, що железнорожденние сходять на берег, борючись з юнкайцамі, і здивовано каже: "Вони на нашому боці!" Найманці не прийшли відбивати його атаку, тому що вже були зайняті железнорожденнимі!

Баррістан майже вже радіє. "Немов Бейлор Зломай Спис і принц Мейкар, молот і ковадло. Ми здолали їх! Ми їх здолали!"

Глава 2. Теона I. | Глава 7: Тіріон II
загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати