Глава 1. | Глава 2. | Глава 3. | Глава 4. |

загрузка...
загрузка...
На головну

Глава 6.

Чотири тижні поспіль ми з Бенджі разом харчувалися по два рази в день, майже, що кожен день, і я завжди з нетерпінням чекала. Оцінки приходили в норму, і Еллі я тепер зустрічала набагато рідше. Вперше з того часу як я переїхала до Хелен, я частіше посміхалася, чим сумувала.

Час летів дуже швидко поруч з Бенджі, а ночі тяглися цілу вічність, коли я думала про те, що Сей мене не помічає.

Ми сиділи один навпроти одного, без зайвих балачок, ледь дивлячись в очі. Я намагалася задавати питання, у відповідях на які не потребувала. Я навіть намагалася нагадати йому, як одного ранку він з'явився біля моїх дверей, щоб перевірити чи все зі мною добре, сподіваючись, що це змусить його розговоритися. Але кожен раз він відповідав коротко, одним або двома словами або відмахувався від мене, кажучи, що зайнятий.

Я намагалася не нагадувати, але мені хотілося просто побити його за те, що спочатку він подарував мені такі чудові обійми, а потім цілий місяць вдавав, ніби я невидимка. Я лаялася на себе через турботу, за те, що дозволила собі відчувати себе прекрасно вперше в житті.

У ніч на святкування Хеллоуїна, коли все причепурюються і проводили час на вечірках, Сей і я були в підвалі, штампували завдання. Фітц був найдавнішою будівлею, в якому взимку підтримувалося тепло, а влітку було прохолодно. Але в підвалі було практично завжди похмуро і холодно ночами, як в морозилці.

Я ковтнула води і опустила пляшку на підлогу, натягуючи рукава светра на руки, так, щоб закривало пальці.

Сей прокашлявся і вперше за кілька тижнів заговорив зі мною перший. - Я хочу поговорити з Професором Зорба про опалення приміщення.

- Він ніколи на це не піде, - відповіла я, витираючи губи про манжету светри. - Він не буде ризикувати пожежею або зміною температури, яка може вплинути на зразки.

- Це ніяк не вплине на зразки, тільки на приміщення.

- Точно, де дуже холодно.

- Хто сказав що то, з чого сталася планета, не може витримувати високу температуру?

- Як Венера?

- Саме як Венера. Я маю на увазі, що я впевнений - це можливо. Я пошукаю кімнатний обігрівач.

Я в очікуванні подивилася на нього.

- Що?

- Ніяких жартів про Уран? Я розчарована.

- Що ти мала на увазі?

Я пирснула. - Не звертай уваги.

Мої пальці забарабанили по клавіатурі знову, і крізь куточок очей я вловила Сея, дивиться на мене. Я глянула на нього.

- Що?

- Ти привабливіший, коли посміхаєшся і дуже милий - коли смієшся.

- Ой, дякую.

- Завжди ...

- Завжди будь ласка. Все добре. Очевидно, я постійно дякую тобі.

- Я просто хотіла, щоб ти ... Я не знаю, чого я добиваюся.

Він затримав на мені погляд ще трохи і потім продовжив працювати. Кров прилила до моїх щоках, і здавалося, обличчя горіло вогнем. Мої пальці були в неробочому стані, я ніяк не могла сконцентруватися на цифрах.

Сей піднявся і вийшов з кімнати, ні сказавши не слова. Через деякий час я вирішила піднятися і пошукати його, але тут він повернувся і поклав шоколадний батончик БатерФінгер мені на стіл.

- Відкупись, а то зачарую! Так? - сказав він.

- Це жарт з приводу Хелловіну? Я маю на увазі, що це класно. Я просто не знала, що у тебе є почуття гумору на це.

- Я здивований, що ти сьогодні тут. По всьому інституту зараз костюмовані вечірки.

Я потрясла головою. - Я не дуже-то ходжу по вечірках. Можу час від часу, коли мені зовсім нічого робити, але вечірки на Хелловін я уникаю будь-яку ціну.

- Це чому?

- Штучна кров. Мерці. Моторошні костюми. У мене все це веселощів не викликає.

Сей посміхнувся. - Та вже, гадаю, що так і є. У нас ще є робота на годину або близько того. Ти не проти, якщо я тебе проводжу додому після лабораторії?

- Навіщо?

Моя відповідь застав Сея зненацька.

Він моргнув і потім прокашлявся. - Я сподівався, що ти зрозумієш мене правильно. Ми проводимо разом в цій лабораторії досить багато часу, і я хотів би дізнатися тебе краще. Настільки краще, наскільки я можу до від'їзду.

- Ти повертаєшся додому?

Він кивнув.

- Коли?

- Скоро.

- Це тому ти мене ігнорував? Бо знав, що скоро виїдеш?

Він засумнівався. - Частково, так.

- А що ж друга частина?

Він поерзал в кріслі. - Ти захоплюєш мене.

Мені хотілося "дати п'ять" самої себе. Я думала, що він був милий, незважаючи на почуття повного відрази до мене в ті кілька разів, що ми контактували. Виявляється, все було навпаки. Я була цікава Сею.

Я знизала плечима, намагаючись приховати свою дитячу радість. - Як скажеш.

Він посміхнувся і продовжив працювати. Незважаючи на те, що це було складно - я сфокусувалася і змусила себе доопрацювати до кінця сторінки. Але моя уява десь блукала, ставлячи питання - чому мене так тягне до нього. Сей був абсолютно не мій тип чоловіка. Він збирався їхати. Його прогалини в персонажах, зображених на моїх футболках, явно говорили мені, що у нас не було нічого спільного. Але крім всього цього, у мене було стійке відчуття, що життя не просто так звела нас разом.

Через годину, я поклала останній лист в накопичувач і повернулася до Сею. - Тобі допомогти? - Запитала я.

- Ні, я просто робив деякі заготовки на завтра, поки ти закінчувала з роботою.

- Хвалько, - відповіла я, збираючи сумку.

Ми разом вийшли з будівлі у напрямку до мого гуртожитку.

- Хочеш надіти моє пальто? - Запитав Сей.

Я заперечливо похитала головою.

- Так ..., - сказав Сей, запускаючи руки в кишені, - Яка у тебе ціль, Рорі?

- Я подумую про біомедицину. Я так само думала про Астробіологи, і Професор З і мій батько ... - почала я, але задумалася.

- Були астро-біологами? Нічого немає дивного в тому, щоб мати спільні інтереси з батьками. Це досить почесно там, звідки я родом.

- Просто я відчуваю так, що повторюю те, що не повинно бути повторено. Я потрясла головою. - Це важко пояснити.

- Ні, я все зрозумів.

- Ні, не думаю, - сказала я. Це була не найрозумніша річ, яку я сказала, а тим більше не ввічлива, але я завжди внутрішньо захищала себе, коли справа стосувалася моїх спогадів, пов'язаних з болем. Ніхто не знав про мене багато чого, навіть Професор З. Якщо вони розуміли мене, то це означало б, що я поділилася з ними всім, що було у мене в душі.

Коли Професор З, мій наставник, або працівник соціальної сфери говорили що розуміли мене, я показувала їм що вони і на тисячу світлових років не наблизилися до тієї правди, яку я знала. Прикидатися - значить витрачати чийсь час даремно, і я готова була пройти крізь пекло, щоб зберегти себе. Було нерозумно розтрачуватися.

- Ти права. Це було необачно з мого боку. Перепрошую.

- А яка твоя мета? - Запитала я, намагаючись зам'яти наша розмова і не зіпсувати прогулянки.

- Міжпланетна культура.

Я усміхнулася. - Але я чомусь впевнена, що в Кемптон цього неможливо навчитися.

- Я вибрав Кемптон для навчання за кордоном. Це частина мого навчального процесу вдома.

Група студентів, виряджена під різні персонажі з Чарівника країни Оз пробігла повз. Дороті, звичайно ж, була з неголеними ногами і з борідкою.

Сей посміхнувся, і ми продовжили прогулянку. - Твоя культура, без спору, одна з моїх найулюбленіших.

- Ти не святкуєш Хелловін?

- Ні, але якщо ти маєш на увазі переодягання та жебракування цукерок, то насправді, ти теж його НЕ святкуєш.

- В яблучко.

- Ти це серйозно? Я виграв суперечку? - Запитав він, посміхаючись.

Я примружила очі, дивлячись на нього. - Ти знущаєшся?

- Думаю так.

- Тепер тобі краще?

- Так, точно, так.

- Добре. Мені здається, це не властиво тобі, але ти виглядаєш як той, хто це любить. Ти любиш хвалитися.

Сей виглядав скривдженим. - В основному я не хвалюся. Швидше я пам'ятаю все те, про що я коли то говорив.

- Ні, ти абсолютний хвалько. А всі ті своєрідні питання, що ти задавав Професору в класі? Хвастощі.

- Я так вважаю що інститут не для того - щоб навчитися якомога більшій?

- Ти просто ставиш питання таким шляхом, як ніби-то вже знаєш відповідь.

- Який у цьому сенс, Рорі? І взагалі-то це грубо.

- Я не намагаюся тебе образити. Я лише описую твої дії.

Сей насупився. - Не найкращий шлях щоб описати когось.

- Я так само думаю що ти досить привабливий, і у тебе приголомшливі очі. Ось, це повинно зачепити твоє самолюбство в хорошому сенсі.

- Ні, не вийшло.

Я знизала плечима.

- Ти думаєш - я привабливий? - Запитав він.

- Ні, ти напрошуєшся на комплімент. Хвастощі і тепер ще й це? Тепер я знаю, ти нарцис самозакоханий.

- Що? - Запитав Сей, підвищивши свій голос на цілу октаву.

Я розсміялася, нагнувшись, і схопилася за живіт. Коли я випросталася, я швидко зітхнула. - Вау, мені це було потрібно.

- Образити мене?

- Ні, посміятися. Так я ж жартувала, Сей!

Його очі широко розкрилися.

- Я просто пожартувала! розумієш?

Він нервово кивнув. - Ох.

Я потрясла головою і поплескала його по руці, подивившись у вікна на четвертий поверх гуртожитку. Практично всі були темними.

- Я тут мешкаю. Дякую що проводив і що наважився попросити.

Він проігнорував всі це і підійшов до дверей.

- Ти ніколи не розкажеш мені, чому, так? - Запитала я.

- Я не думаю, що повинен.

- Так мої припущення що ти стежив за мною після лабораторії, вірні?

Сей не відповів.

- Чому?

- Я вже говорив тобі. Я хотів переконатися що з тобою все добре.

- І це все?

- Все і з певних причин я повинен був побачити тебе.

- Чому?

- Чому ти ставиш стільки питань, Рорі?

- Хіба ти не захищаєш своє право вчитися в коледжі?

Сей опустив очі і зробив вдих. - Це як в коледжі, деколи треба почекати, щоб вивчити деякі речі.

- Але ми ж їх вчимо.

Він змусив себе посміхнутися і потім трохи почекав, перш ніж підійти до мене. Він притягнув мене до себе. Все моє тіло напружилося.

Він притулив свою теплу щоку до моєї і прошепотів мені у вухо,

- Ніхто не знає всього на світі.

Він відпустив мене і швидко пішов геть, тримаючи руки в кишенях.

На наступний день в класі Бенджі сів поруч і негайно почав розповідати мені все, що з ним трапилося з тих пір, як ми останній раз бачилися. Я відкрила свій ноутбук, не звертаючи уваги на велику частину його розповіді, думаючи про минулу ніч. Це було так здорово, прогулюватися з Сеєм і розмовляти про заняття і наших цілях на майбутнє, замість того, щоб обговорювати нудні породи. Я думала про те, яка в нього була м'яка і ніжна шкіра, коли він доторкнувся до моєї щоки і як від нього приємно пахло.

Бенджі все белькотів, що не помічає того, що я була повністю чимось поглинута і тут увійшов Сей. Він зробив те, чого раніше ніколи не робив. Він глянув на мене. Перш ніж я дурницю б і помахала йому, він повільно перевів погляд на Бенджі і його обличчя напружилося. Бенджі це теж помітив, і вони вп'ялися поглядами один в одного.

Бенджі нагнувся і промовив мені в саме вухо, - Мені здається або він правда помотрелі на мене?

- Тобі здається.

Сей пройшов до свого столу, а Бенджі продовжив розповідати свою розмову про цінність хорошого навчання і його абсолютної спрямованості на це.

- Ей, - сказав Бенджі, зупинившись на середині речення.

- Ммм?

- Я так і не можу зрозуміти - що це було: спалах ревнощів або цікавість в очах Сея?

- Нічого з цього. Тобі здалося.

Професор З привітав клас і почав лекцію.

Перш ніж я навіть встигла надрукувати дату, Бенджі нахилився до мене знову, його очі по-пустотливому блищали.

- Ти думаєш, я не можу змусити Сея ревнувати? Можна і боляче зробити.

- Що ти задумав сьогодні?

Його грайливий вираз зів'яло.

- Я бачив, як він проводжав тебе сьогодні вранці. Мабуть ви....

- Це було о другій годині ночі. Навіщо ти тинявся в цей час у мого гуртожитку?

Бенджі видавив з себе смішок.

- Я не тинявся без діла. Я пробігав повз.

- О другій ночі?

Він знизав плечима. - Мені не спалося. Ти уникаєш відповіді?

- Ні. Ми не робили нічого такого, про що ти міг подумати. І тсс! я намагаюся займатися.

- Це нічого, якщо він тобі подобається. Не варто переживати через мене.

Я зустрілася очима з Бенджі. Він виглядав ображеним.

- Я ніколи не наполягав, щоб ти полюбила мене.

Він потряс головою. - Ні, я знаю. Я просто .... просто я завжди буду твоїм другом. Це не важливо, чи будеш ти відповідати мені взаємністю. Щоб любити тебе, мені не потрібна твоя любов у відповідь.

Я розтягла свій рот в дивній напівусмішці і подивилася вперед. Він мене любить? З яких пір?

Починаючи з самого початку навчання, наші відносини були суворо платонічними. По крайней мере, я так думала. Тому я не знала що мені відчувати, а тим більше - що відповісти.

- Правда? - Я сердито прошепотіла. - Це ти так говориш мені про це? Ти зараз серйозно?

- Вибач, Рорі, я не мав на увазі, що ...

- Та нічого, - зашепотіла я, відмахуючись. - Ми можемо і не говорити про це зараз.

- Досить справедливо, - сказав він, опустивши плечі.

Всю решту занять я відчувала себе нудотно, нервово і співчутливо.

- Сьогодні обідаємо в кафе? - Запитав він?

Я просто швидко похитала головою, погоджуючись і навмисно не стала дивитися на нього, в очікуванні реакції. Зачеплений за живе Бенджі намагався залучити мене, але мені не подобався обраний ним для цього шлях. Я хотіла щоб ми знову стали лише друзями, якими ми були до цього всього, але ставало зрозуміло - що цього не повернеш. Я ніколи його не просила бути моїм другом з самого початку або щоб він полюбив мене, все що завгодно, що він тільки чуствовал до мене. Чому я тепер повинна відчувати себе винуватою, коли саме я намагалася тримати на відстані наші відносини з самого початку? Це не моя вина. Саме він був нечесний. Він все зіпсував і тепер Сей був ближче.

Я відчувала, як розчарування Бенджі протягає через ідеально відпрасовану персикову футболку. Який поважаючий себе хлопець носить персикове? навіть якщо цей колір чудово поєднується з його шкірою і очима? Я боролася з виною через гнів і через деякий час, це, нарешті, запрацювало.

Лекція була закінчена і, зібравши свої речі, я проскочила повз Бенджі, навіть не сказавши поки. Я не бачила, чи намагався він сказати. Я не дивилась.

Після закінчення обіду в кафе, в той час як всі кафе поряд були заповнені до межі надокучливими студентами, я попрямувала вниз до будівлі Фітц і прихопила пару підібраних зразків, які очікують Сея цього вечора. Я сподівалася, що всі мої думки будуть про Сее, але я ніяк не могла викинути розчароване виразу обличчя Бенджі зі своєї голови.

Моя уява була не зупинити: потрібно було припиняти наші відносини з Бенджі. Ми занадто зблизилися, навіть після сміховинного випадку. Він дуже хитрий, а я дурна. Я не повинна була його цілувати. Я знаю, що він відчув.

Я відчувала як все моє обличчя стислося в один щільний погляд, наповнений відчаєм, а й мої емоції і моє обличчя не видали нічого, коли я зустріла Сея у його столу, вже розглядає зразки.

- Привіт, Рорі. Не чекав побачити тебе тут днем.

- Я збиралася сказати те ж саме тобі. Я підійшла до його столу в той момент, коли у нього були потрібні інгредієнти і невеликі наклейки, для того, щоб відзначати впорядковані номери.

- Я дивлюся, ти не потребуєш в мені, - подражнила я.

- О ні, ти мені потрібна. Навіть і не сумнівайся.

Я стояла трохи позаду нього, так що я дивилася в надії, що він обернеться і підморгне або посміхнеться або як-небудь ще дасть зрозуміти що він мав на увазі щось більше кажучи ці слова.

Нічого. Ну чо ж, я допоможу. - Що ти мав на увазі?

Сей підняв брову. - Що ти маєш на увазі, що я мав на увазі?

- Так тобі потрібно щоб я допомогла? - Сказала я, киваючи на стіл.

- Звичайно.

Я кивнула. - Рада знати. Просто хотіла переконатися, що ти нічого більше не мав на увазі під цим.

Сей трохи занервував і потім вийняв свої окуляри в чорній оправі, акуратно поклавши їх на стіл. - Тепер я закінчив. Я можу проводити тебе на такі заняття.

- У чому підступ?

- По-моєму це зовсім просто, чи не так?

- Чи не з 1920 року.

Сей посміхнувся. - Просто дозволь мені це зробити. Не будь такої неприступною заразою.

- Ого! Послухати тебе, так ти лаєшся як справжній студент коледжу.

Його усмішка розтягнулася до вух. - Правда?

- Ні. Гаразд тобі. Я проведу тебе.

Він повільно рушив. Ніхто з нас і не помітив навислих товстих хмар, що закривають небо. Ми розмовляли про заняття і про те, як ще може розростися борода Професори Зорба. Ми дуже багато сміливих і це було здорово, просто базікати ні про що. Ми зупинилися біля візка з їжею, і Сей з трепетом спостерігав, як я замовляла Фалафель (обсмажені в олії кульки з протертих зі спеціями плодів нуту).

- Що? - Запитала я, коли їмо на ходу.

- Просто дуже дивне блюдо.

- Фалафель?

- Так, фрикадельки в Пітта. Дуже дивно.

- Ти ніколи не чув про фалафель?

Він потряс головою, кажучи "ні".

- Ця страва Середньої Азії, - сказала я, засмутився того, що він теж був збентежений.

- Тільки тому, що це блюдо з Середньої Азії не означає, що я повинен був чути про нього. Ти знаєш про всі стравах Канади, адже вона теж розташована в Північній Америці!

- Ок, ок, ти переміг.

- Я що? Ти не могла б повторити це трохи голосніше?

Коли ми зупинилися у мого класу, я посміхнулася, дратуючи його. - Дуже смішно.

- Я закінчив із заняттями на сьогодні, - сказав він. - Побачимося увечері.

- Чи не підеш в лабораторію? - Запитала я.

- У мене зустріч.

- Ти впевнений, що не хочеш проводити мене і в наступний клас? І потім піти зі мною в гуртожиток? Я хотіла підстригти себе. Ти можеш і в цьому мені допомогти, - подражнила я його.

- Я міг би, якщо тобі хочеться, - сказав він, не здригнувшись.

Я не очікувала такої відповіді. - Це щось типу ритуалу. Я повинна бути одна.

- Ти не повинна. Я можу бути поруч.

- Побачимося ввечері, - сказала я з вдячною посмішкою.

Сей повільно зробив пару кроків назад, потім розвернувся і пішов геть. Я зробила крок в лабораторію і відразу побачила Бенджі, який сидить поруч з моїм порожнім місцем, на обличчі натягнута усмішка і печаль в очах.

- Ти все пропустила. У кафе сьогодні був картопляний суп.

- Я повинна була підготувати кілька примірників, щоб заощадити час увечері.

Він потягнувся, щоб допомогти включити мій нетбук в розетку і потім вийняв свій. - Я можу допомогти тобі в лабораторії, ти знаєш це.

- Ні, не варто.

- Таке відчуття, що твоя лабораторія забирає все моє "Час з Рорі". Це відстій!

- "Час з Рорі"? Сам ти відстій.

Бенджі посміхнувся і похитав головою, завантажуючи свій комп'ютер.

- Я тільки цього й прошу, так, для того щоб ти знала.

- І я ціную це.

Що це я відчуваю? .... Гарний настрій? Хіба я пам'ятаю, що це за почуття? Не важливо що це було, це було повністю здорово і я хочу щоб це почуття затрималося. Але потім мені приходить в голову, що за весь ранок я ні разу не згадала про сім'ю і моє чудовий настрій миттєво випаровується. Відчуваю себе зрадником, який так нешанобливо обійшовся без думок про поважних людей. Вони заслуговують на краще відносини.

Залишок заняття я вивчаю мікроби, записую їх молекулярні зв'язки і відчуваю смуток. Смуток, що не змогла врятувати не батьків ні кращого друга. Смуток і жалю, що я живу, а вони ні. І я обіцяю собі, що ніколи знову не забуду про них.

Бенджі намагався пару раз посміхнутися мені, але я не звернула уваги. Він зрозумів натяк досить швидко, і я подумала, що йому подобається бачити мене зі звичним поведінкою.

Після занять я швидко зібрала речі і вискочила назовні. Небо було сірим ось уже як два дні, і тепер в повітрі кружляли великі сніжинки. Я розкотила рукава на пальто, натягуючи їх до самих кінчиків пальців, намагаючись зігрітися.

Я крокувала і дивилася під ноги, і раптом Сей зупинився поруч. Посмішка мимоволі з'явилася на моєму обличчі.

- Що ти тут робиш? - Запитала я, проходячи ближче до нього.

- Я вирішив прийняти твоє запрошення проводити тебе на наступне заняття.

Недовго думаючи, я обхопила його руками. Сей не був здивований цим. Він міцно пригорнув мене до себе, обняв мене за спину і ніжно поклав підборіддя на моє плече. Я уткнулась особою в його шию. Він випромінював такий смачний аромат. Я не могла насититися. Це навіть не була одеколон. Це просто був його запах тіла. Його шкіра була такою ж теплою і м'якою, якою вона і виглядала. Він завжди був поруч, коли я в ньому потребувала і так же легко відпускав мене, коли мені потрібно було йти.

Він не спитав мене все гаразд або чи є у мене проблеми. Він просто йшов зі мною поруч на наступне заняття.

Коли я зупинилася в дверях, він, нарешті, сказав, - Я почекаю тебе.

З того часу як ми зустрілися вперше, головним завданням Сея було залишитися в стороні, коли як зараз ми крокували разом на заняття. Частина мене рвалася до нього з питаннями про те, чому він чинить цілком протилежно, але я боялася, що тим самим всі зіпсую, і він перестане.

Не було ніякого сенсу причиняти, що я в ньому не потребую, тому я кивнула і зайшла в клас, з полегшенням думаючи, що Сей буде мене чекати, коли я закінчу.

Глава 5. | Перші закордонні та вітчизняні дослідження в області психології праці
загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати