Головна

глава 2

Я подорожую вже приблизно рік. За цей час я встигла побувати в багатьох містах, на зруйнованих кладовищах колишньої цивілізації, де видно тільки бетонну основу, так як жителі розтягли все по цеглинці. Але мене не цікавили ці бездушні валуни і камені, чесно кажучи, я все ще шукала небезпеки, як в дитинстві.

Ви знаєте це відчуття, коли ти один і навколо стільки всього красивого, незвіданого, дикого? У будь-якому випадку, я зрозуміла це тільки тоді, коли, нарешті, мені виповнилося 17, і я, набравши повітря свободи в легені, вирушила в дорогу. У цей шляхи світило яскраве літнє сонце, птиці виводили найтонші ноти.

Сьогодні я покинула невеликий містечка на переправі і вже кілька годин іду по стежці, яка окоаймовивает широке зелене поле.

Переді мною розкинувся ліс. Ні, зовсім не страшний, а навпаки, що вабить. Повітря тут настільки чисте і чарівний, що дихати легко і вільно. Комусь здасться дивним, але я вдивляюся в кожну деталь, кожен слід, кожен найменший рух той час привертає мою увагу. Все набагато цікавіше, ніж я очікувала, але мені краще поки знайти хоч найменший знак, що поблизу люди. Я прискорюю крок, переходжу на біг і вже бачу велику, виїжджені стежку, яка мабуть, вела до селі або якомусь двору. Тут можна зменшити крок - все одно нікуди не подінуся.

Починає сутеніти. Сонце вже ліниво падає за нерівну лінію далеко, а мої ноги ось ось прогнуться. Тільки б до темряви дістатися до ночівлі, а то потім в житті не виберуся. Я вже почала турбуватися, як переді мною виростає далеко невеликий сіруватий грудку. Важко розглядати, сонце сліпить очі, та й не так вже й добре видно втомленими очима. Пора б і пробігтися.

Бінго! Так і думала - село! Нічого не скажеш, грудку що треба! Я встигла якраз тоді, коли люди вже почали запалювати вуличні ліхтарі, а село стало прекрасніше, і вже зовсім не нагадувала сіруватий грудку. І тільки увійшовши в головні ворота, ступивши на нерівно покладений щебінь під ногами, я зрозуміла, що це ніяка ні село, а ціле місто. Цікаво, як же він називається? Втім, це зараз не так важливо. Зараз мені б поспати, а ще поїсти ... Я йду по яскраво освітленій і переповненій вуличкою, де люди шумлять, товпляться, поспішають додому. Їм явно не до вподоби нічне містечко, ну а я продовжую свій шлях. А затишного нічлігу все немає і немає. Варто було б запитати у кого-небудь. О, ось іде літня дама, мабуть, вона знає місто, як ніхто інший!

- Вибачте, ви не знаєте, де я тут можу зупинитися на ніч?

- У чорта на рогах! - Сказала гнівна стара, і поспішила піти. Ну і нехай, сама знайду.

- Ви шукаєте трактир? - Запитав незнайомець. Відмінно, хоч хтось виглядає цілком нормальним.

- Так, мені потрібно, десь переночувати.

- Вам он туди, - він вказав на приховану невеликими будинками підноситься дах. - Поверніть у цегляного будинку, а потім ідіть прямо. Трактир важко не помітити, він просто кишить вони мандрувати.

- Велике дякую! - Немає часу на розмови, я дуже втомилася і потім, я в чужому місті, слід бути обережною.

Я кинулася до мети. Звернувши у цегляного будинку, я пробігла вперед по вулиці, і переді мною виросло велике будівля з строкатою дітлахами навколо і смутними роззявами, вічно заглядають у вікна. Те що потрібно! Я швидко піднялася по сходах, підійшла до стійки. Нікого з господарів не було поруч. Дивно. Я подумала, може, відволіклися, і крикнула на весь зал:

- Вибачте, агов, сер ...

І тоді сталося те, чого вже точно доморосла дівиця, зовсім не знаюча широкого загалу, все життя спілкувалася тільки з неохайними волоцюгами, не могла очікувати. У холі запанувала гробова тиша, немає, мертва. Здавалося, пролетіла б муха, і її дзижчання було б занадто гучним. Все це «суспільство», весь набрід, який зібрав цей заклад, озирнувся на мене з серйозним виглядом, ніби я позбавила їх вечері, або того гірше, шматка хліба.

- Панове, продовжуйте, не звертайте уваги, все в порядку. Вечеряйте. - До мене швидко наближалася жінка в акуратному пурпуровому костюмі, по шляху заспокоює незадоволених клієнтів. Вона виникла як раз в той момент, коли мене ось ось могли б розірвати на частини. - Ви нечітко тутешня, раз не знаєте, що для того, що б на вас звернули увагу, вам потрібно зателефонувати ось в цей дзвінок, - вона вказала на позолочений предмет на стійці, в який мені нібито потрібно було бити на сполох.

-Якщо Б я стукала в нього як божевільна, вони б все одно відірвалися від випивки, - вже було огризнулася я, але вона не подала жодного знаку презирства, - Мені б хотілося зупинитися у вас на одну ніч і поїсти чого ні будь.

- Ось, тримайте ключ, їжу вам принесуть. Ерік, жваво сюди! - До неї підскочив маленький хлопчик, в якому я впізнала себе, тільки з ним, мабуть, зверталися кілька гірше, ніж зі мною: на правому лікті сяяв фіолетовими тонами великий синець, - Відведи в двадцять шосту цю пані, а потім бігом на кухню! Ну, чого стоїш?

Хлопчик смикнув мене за рукав. У нього було настільки невинне обличчя, що я готова була розплакатися. Він теж сирота, як видно.

Мене відвели в кімнату, а потім принесли мені убогий вечерю. Мерзенна вівсянка з глечиком м'ятного чаю - що ж, сьогодні піруємо. Кімната була обставлена ??дешевої меблями з дерева. Ліжко моторошно скрипіла в такт підлозі, який вже років сто не змінювали. А що говорити про присутніх! А ванну і зовсім доведеться ділити з великим тарганом. Але нічого, я ж з'їду завтра. Рюкзак я жбурнула в дальній кут, і, знемагаючи від втоми, впала на ліжко. Трохи відпочивши, я взялася за їжу. Каша виявилася не такою вже й мерзенної, як на вигляд, а чай довершив сьогоднішній день, і я провалилася в глибокий сон без задніх ніг.

Сонячні промені увірвалися в моє тимчасове житло непроханими гостями і жахливо заважали мені спати. А потім до них приєдналася тутешня дітвора, що завзято ганяла птахів у дворі. Господи, навіть поспати не дають. Довелося встати. Волосся мої сплутались, гірше нікуди. Каштанові, що переливаються на світлі локони - за ними мене привчила доглядати Бет, це ціле мистецтво. Пройшовши процедури, я привела себе в порядок. Вмилася, заплела волосся в колосок, поговорила з сусідом-тарганом. А точніше зловила його і випустила на волю. Потім взяла сніданок, вже принесений мені і чекати біля дверей на столику. На цей раз подали омлет і кави. Омлет трохи пахнув стухшей яйцями, а кава не доварити - вічно у них все не так. Жах. Ну да ладно.

Нарешті, вгамувавши всі свої потреби, я розплатилася парою монет з господинею, і вирушила в дорогу. Поки я пройшла через все місто, у мене пішло півтори години, і по правді кажучи, я досить швидко видихалася. Ну нічого. Ось і вихід, я минула охоронців біля воріт і з прекрасним настроєм рушила в дорогу.

Я йду по тій же дорозі, що і прийшла, йти легко, я насвистую улюблену мелодію, з кожною хвилиною стає все нудніше. І ось, знову ліс. Цього разу він не такий світлий, і досить кардинально змінює моє уявлення про ліси. Ні краплі світла - чим далі я заходжу, тим темніше і темніше. Птахів майже немає, та й навіщо їм тут бути. Навколо крім сосен тільки мохи та папороті, ну і тиша, звичайно. Я намагаюся швидко пройти це місце, тому прискорюю крок.

Хрускіт. Я озираюся. Нікого. О, це попереду! Люди! У цій глушині? Щось тут явно не так! Я підкралася ближче до місця, де чула тріск гілок. Між тонкими таліямі сосен миготіли 3 людські фігури. Я підійшла ближче, і ось тепер мені було добре видно: один з них, чоловік років сорока, високий, міцний на вигляд, одягнений в темну джинсову куртку поверх чорного светра, на ньому чорні штани і важкі черевики; другий, молодший, не вселяв ніякого страху, швидше був народжений викликати глузування, володів тонкою фігурою і маленькими ніжками, що, погодьтеся, для хлопця злегка незвично, він був одягнений в шкіряну куртку і чорні джинсові штани; третій, наймолодший з них, швидше за змусив би милуватися собою, ніж страхітливий, він володів незвичайною зовнішністю, а чорні блискучі волосся лежали вільно, але він поправляв їх безперестанку; на ньому був чорний светр і джинси, а в руках він ніс рушницю і плащової куртку ... Стривайте, рушниця? Щось тут явно не так, це не просто полювання, або міра безпеки, скоріше вони щось охороняють або захищають, і чому рушниця тільки у одного?

Я пройшла за ними кілька кілометрів, і через 2 години вони, нарешті, зупинилися на нічліг. Вірно, тому як я вже встигла раз п'ятсот втомитися і вже почало сутеніти. Вони спустилися в невеличку низовина, що було вигідно для мене: я зможу спостерігати за ними зверху. Розвели багаття і почали смажити на ньому щось дуже приємно пахло. У них завелася бесіда, і можна було почути виразний сміх. Мені вже стало прохолодно і голодно, так що я дістала припасені булочки і светр. Вирішила послухати.

- І знаєте, що я їй сказав? - Продовжив дивний хлопчина, - Або ви включите мене в групу охорони, або до кінця днів будете боятися прибульців зверху! Так то! - Все дружно розсміялися, крім оповідача, а я позаздрила теплого місця біля багаття, - Чого ви смієтеся? Все так і було!

- Кинь, Кімі, якби так сказав Геріс, вона б тебе не те, що в команду не включила, навіть прибирати туалети в тюрмі не дозволила! - І знову сміялися двоє, а Кімі сидів понурий. Видно його вкололи слова наймолодшого члена групи, - Та ну тебе, не плач ладно?

- Відчепись, Дарріан! Вічно ти за своє. Ніби ти потрапив в команду за свою шевелюру та посмішку! - Погляд Кімі переключився на старшого співрозмовника, а той з докором подивився у відповідь.

- Що ти щойно сказав? - У, здається, назріває бійка.

-Успокойтесь, Хлопці, Дарріан! Ви обоє тут, тому що так захотіли ви і Геріс. А тепер будьте ласкаві закрити роти і не стрясати повітря образами. Дарріан, мені треба поговорити з тобою.

Дарріан і старший член команди піднялися, і посунули на мене, на моє піднесення! Потрібно щось робити! Так, беру рюкзак, пхаю туди всі речі, легке ковдру і швидко тікати. Куди? Так он невеликий пагорб зліва. Так, саме туди. Вони зараз будуть тут. Фу, пронесло. Я в безпеці.

-Дарріан, Я говорив з тобою про це.

- Про що, батько? Про те, щоб не знущатися над Кімі? Кинь, так він сам наривається, і взагалі, якого біса він пішов з нами? Він же не потрібен і слабкий! Я не розумію...

- Ти старша за нього, а значить розумніший, так будь розумнішим! У будь-який момент можуть нагрянути сам знаєш хто, і тоді знадобляться будь-які сили, навіть такі. А якщо я почую ще що не будь подібне - підеш і справді чистити туалети. Ти мене зрозумів?

- Так. - Дарріан сказав дуже невпевнено і невиразно, йому явно не подобався тон і привід батьківського настанови.

Вони, нарешті, спустилися вниз, де на них чекав предмет глузувань. Кімі явно звик до цього, і він уже не звертав ні на серйозне обличчя Дарріана, ні на похмурого командира. За час, що залишився вони не обмовилися ні словом, а тільки дивилися у вогонь і думали про своє. Скоро багаття погасло, і все вляглося. Я закутала і спокійно заснула за своїм укриттям.

Глава 1 | глава 6

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати